CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21169|Reply: 87

Amalan saka untuk cantik

Salam semua

Aku cuma nk tanya antara korang kat sini penah ke dengar penggunaan 'saka' untuk cantik? kalau ada mohon share...thanks

Saka atau susuk?dua2 ni bg sy sama je sbb ada penjaga..dan jatuh syirik klu tt ni a muslim.

utk apa ye tt nk tau..nk mati ssh tau x klu memakai ni..jd better dont.

CardiGans85 replied at 21-12-2016 04:28 PM
Saka atau susuk?dua2 ni bg sy sama je sbb ada penjaga..dan jatuh syirik klu tt ni a muslim.

utk a ...

saka...bkn susuk...

aku nak tau saka ni boleh ke tumpang2 bdn org yg takde pertalian kuarga?

Seigt sy boleh if owner nk g haji tp yg sy ckp ni bkn saka jenis cantik. Dia jenis penjaga. Tumpang kt sesiapa pun boleh lg2 klu family sendiri.izin atau tanpa d sedari oleh org yg bertuah tsebut. Klu jenis saka cantik ni sy xtau.

CardiGans85 replied at 21-12-2016 04:38 PM
Seigt sy boleh if owner nk g haji tp yg sy ckp ni bkn saka jenis cantik. Dia jenis penjaga. Tumpang  ...

klw tak gi haji, bole ke menumpang bdn yg bkn ahli kuarga? contohnya saka aku tumpang pd bdn org sakit?
apa2 pun timakasih sbb sudi jwb

cyndore replied at 21-12-2016 04:51 PM
klw tak gi haji, bole ke menumpang bdn yg bkn ahli kuarga? contohnya saka aku tumpang pd bdn org s ...

X pasti la tt..biasanya yg sy tau bila ajal owner nk dtg menjemput.

tt ni ade ke?klu ada,try la 'letak' dia pd tempat asalnya.

Follow Us
Saka ke ilmu cantik dan ilmu penunduk sama je.. soklan ttg nk p hj ka umrah saya penah alami.  My mil tinggalkn brgnye di rumah saya semasa nk p umrah tanpa kami ketahui. Dah lps mil p sana baru kami perasan sb dpt mimpi.
Lps blk umrah xnak ambil blk.. serabut rumahtangga saya..anak2 suami dgn saya sekali diganggu dan jatuh sakit lesu
Then kami sekeluarga (saya ank2 n suami) p rawatan putus saka ...lps putuskan perjanjian tu dan amalkan zikir2 utk tolak saka barulah tenang rumahtangga.. tp still kena ganggu selagi tuan asalnya (mil) tidak bertaubat n putuskan perjanjian utk dirinya. Mil pk dgn lpskan pd waris dia selamat la. Masa rawatan putus saka tu... jin tu sendiri mengaku siapa tuannya dan marah sb tuannya x bw dia sekali ke makkah.

Kalau belah Teganu dipanggil ilmu isyarat tubuh. Ramai perempuan zaman dulu amal iaitu berupa mantera sambil cermin. Tujuan nak ikat suamilah bagi nampak cantik supaya tak cari lain. Ilmu2 ini ada khadamnya yang akhirnya walau dah tak amal khadamnya tetap duduk disitu dan lama kelamaan menjadi saka.

Org lain pulak tanggung akibat..kejamm

Family aku ada saka. Tah la pening dgr cerita tok moh/ustaz/ yg diorh jumpa. Mcm2 versi. Sampaikan aku pon terbabit sama sbb ak dh miscarriage 3 kali.

nak tanya pendapat korang.....
ada orang cakap dengan saya...dia suruh saya sedia 1 cermin khas untuk diri sendiri..
sebab aku ni jenis macam...lasak2 skit...takde tisu/cermin dalam bag...

dia kata..sebelum keluar rumah, pandang cermin dan baca al fatihah...
dan dah keluar...pandang cermin kita sendiri tu..baca al fatihah untuk seri muka...

aku tak buat pun lagi...ermmm korang rasa macamana?
dulu arwah nenek ada juga cakap pasal macam ni...
tapi dia kata..waktu dari siap mandi...pakai baju..pakai bedak..jangan putus al fatihah...ermmmmm

Diamje replied at 21-12-2016 10:26 PM
Family aku ada saka. Tah la pening dgr cerita tok moh/ustaz/ yg diorh jumpa. Mcm2 versi. Sampaikan a ...

ada kaitan ke miscarriage dengan saka? sbb sepupu dah 4 kali mcm tu..tunggu masa nk deliver je..kandungan pun xde masalah...tapi x sempat diorg nak tengok dunia..

rasa nya family tak ada saka.. boleh ke saka datang dari bukan family?

CardiGans85 replied at 21-12-2016 05:01 PM
X pasti la tt..biasanya yg sy tau bila ajal owner nk dtg menjemput.

tt ni ade ke?klu ada,try la ...

Cardi, aku tataula ada lagi ke tak...sbb dulu dah penah buang masa arwah mak aku sakit teruk. Kata perawat tu saka ni utk cantik. Terkedu aku adik beradik dgr. Seingat aku arwah tak penah pulak ada ritual masa sihatnya. Buang tu ada caranya: guna pulut warna2, bertih, ayam tergolek seko...dan apa lg ntah.

fuzzyhannah23 replied at 22-12-2016 10:20 AM
ada kaitan ke miscarriage dengan saka? sbb sepupu dah 4 kali mcm tu..tunggu masa nk deliver je..ka ...

Tah la aku mcm tak nak percaya. Actually aku dh ada 2 ank sblm ni. Nk dpt yg ke 3 ni problem sgt. Ni semua kuasa Allah. Berdoa je la banyak2

te_peng replied at 21-12-2016 05:36 PM
Kalau belah Teganu dipanggil ilmu isyarat tubuh. Ramai perempuan zaman dulu amal iaitu berupa manter ...

ooo...ada ye ilmu camni. banyak betul ilmu org dolu2...
tp mcm kes aku ni, perawat tu ckp penjaga(saka) tu guna sireh....mantera pun ada wording sireh....

antara replied at 22-12-2016 09:39 AM
ada orang cakap dengan saya...dia suruh saya sedia 1 cermin khas unt ...

arwah moyang aku plak...petua dia jgn suka tgk cermin lama2...hilang seri. aku dpt ni masa aku tnya arwah moyang, apsal pipi dia tegang je...tak jatuh (biasa kan by certain age pipi melayut kan) pipi arwah ni menten mcm age 30's...padahal dia dah 70s

Memang ada saka cantik..belah husband moyang ke nenek..masa nak buang mil aku pus duk tanye ape mantera sebab nak buang ustaz tue tanye jugak dh tua sangat kan mana dia ingat..just dia cakap benda tue dh siap baca kat bedak dia pakai jea..buntu jugak mil masa tue sebab nak bawak mak nye pegi berubat..

cyndore replied at 22-12-2016 10:42 AM
Cardi, aku tataula ada lagi ke tak...sbb dulu dah penah buang masa arwah mak aku sakit teruk. Kata ...

Kena check dgn perawat islam tt..sy x penah ikut org buang saka ni sbb ade org cuba tlg hamba Allah ni,patah 3 tulang rusuk sbb eksiden pd hari yg sama nk g brubat tu. org lain yg cuba nk bawa hamba Allah ni plak patah tgn sbb jatuh longkang. ms tu da plan nk g keesokan harinya. Last2,hamba Allah ni g sendiri dgn rela hati. Usaha..nk buang n alhamdulillah..selesai. Sy x sempat nk borak in great detail sbb hamba Allah ni da mninggal dunia bln ramadhan 2 thn lps. Lps dia da bebas, terus jatuh sakit.

X mudah nk buang benda ni bila da sebati n berdoala byk2 pd Tuhan.

Keturnan sy pun ade penjaga cuma entah la,dgn org luar dia mnunjukkan diri. Bila dgn family,x penah plak tunjuk. Bila tanya dgn nenek saudara,katanya benda tu jenis putih. tp pelik,knp teruk org luar d takutkan bila dia menampakkn dirinya. Sy sendiri sbnrnya agak risau juga sbb x tau nk jwb apa dgn Tuhan nnt. Sbb bole feels something wrong..tp dorg mcm suka pulak. Nk ckp lebih2,karang jd gaduh..

Edited by adn at 22-12-2016 11:36 AM
antara replied at 22-12-2016 09:39 AM
ada orang cakap dengan saya...dia suruh saya sedia 1 cermin khas unt ...

was was kalu...lagi lah elok baca doa ni bila tiap kali nak pandang cermin...takyah cermin2 khas...semua jenis cermin pon boleh baca doa ni...nama doa ni Doa Ketika Melihat Cermin...dapat pahala extra

“Ya Allah Ya Tuhanku sebagaimana Engkau telah memperelokkankan kejadianku , maka hiasilah budi pekertiku dengan akhlak yang baik”.

Aminn...

sblm 'buang' menda tu aku penah la mimpi jatuh dr tpt tinggi, kena cekik dlm mimpi. pas perawat tu 'buang' mmg takde la mimpi2 tu lg. so aku rasa takde lg dah saka-maka ni.

tp ada kwn aku citer saka ni susah nk buang. Yelah dah sebati kut dgn yg bela. dan kwn aku ckp ada je yg tak ganggu kita, cuma jaga camtu jela.
aku story sikitla pasal susur galur kuarga belah mak aku ni, adik beradik semua pempuan. Mak Long, mak ngah and mak aku. Mak Long (arwah) ni unik sket, ada masa2 dia akan dpt petanda ttg sesuatu pekara buruk yg akan menimpa kuarga dia. Dan bila dia dpt petanda tu, dia akan otomatik berubah mood. Contohnya, dia tgh cuci baju kat bilik air. Tetiba je dia tinggalkan keja yg dia buat tu. Dia masuk bilik, bersila dan mula ckp sesuatu (ikut petanda yg dia dpt). Penah sekali aku tgk dia bersila dan tgnnya mcm tarian makyung. Pekara ni jadi sekejap je, takla menurun ke apa....mcm otomatik tukar karekter. Lepas arwah mak long sedar dia mengucap pjg and keletihan. Arwah mak aku tak pernah jadi mcmtu. Mak Ngah aku plak, tatau la kut2 dia penah encounter kejadian mcmni.
Penah aku tanya arwah mak, arwah citer kat aku yg kakak dia (mak long) tu ada yg nk menumpang. Tp kakaknya tak mau. Benda tu pulak nak kt org yg jaga solat. Aku tanya benda tu siapa/apa? Sedara2 ke...arwah mak ckp benda tu dtg dr org kg dulu. Dolu2 kan sedara2 duk sekampung, so aku assumed 'org' ni mungkin ada pertalian jauh dgn kuarga aku. Arwah mak ckp masa budak2 penah nampak 'org' ni. Bersanggul mcm nenek kebayan, selalu pakai baju kurung, hidup sebatang kara dan tak pernah berkahwin. Selalu jumpa kat kebun getah kata arwah mak.
So, aku tak sure kut la menda ni yg mendampingi kuarga aku...tp aku ragu2 sbb arwah mak tak penah kena mcm arwah kakaknya (mak long). Sebelum arwah mak aku kembali tu, masa arwah bole berckp kitorg tanya kut ada pakai 'apa2'...arwah mak bertegas kata takde memakai....