CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cyndore

Amalan saka untuk cantik

CardiGans85 replied at 23-12-2016 05:08 PM
Haah..'bertuah' sbb kpentingan org lain. Mmg kesian la sbb hidup org tu mesti serba x kena

Banyak betul ilmu orang dulu-dulu. Untuk macam-macam tujuan. Yang aku pelik tu tak takut la pulak diorang mengadap benda-benda tu. Ada yang siap berkomunikasi lagi.

Aku malam-malam dengar sudu berlaga kat dapur pun habis kecut tali perut

fuzzyhannah23 replied at 22-12-2016 10:20 AM
ada kaitan ke miscarriage dengan saka? sbb sepupu dah 4 kali mcm tu..tunggu masa nk deliver je..ka ...

yg aq tau miscariage ni bkn dr saka tp pelesit... sebab dia nak tumpang umah dlm kandungan tu...

te_peng replied at 23-12-2016 05:51 PM
Yer saka cantiklah ni kan dlm bab saka cantik duk citer ni. Kadang saka ade tapi tak aktif senyap  ...

ni saya nak citer sket....dua bulan lepas, MIL saya berurut (dia ada diabetes + kidney bocor) dgn ustazah. ustazah ni urut and ckp ada saka tumpang bdn mil. fyi, mil ni kuarga dia ada saka buaya...bila saka tu dtg kat dia. habis bengkak2 belakang tgn (kembung2 mcm kaki buaya. pak mertua saya kata mmg ada saka buaya yg jaga keturunan mil. adik beradik pempuan mil mmg kena kacau. masa berurut dgn ustazah, ustazah tnya ada tak ahli kuarga yg sakit mcm terlantar lama...klw bkn kuarga, besan ke...so, mil saya jwb la arwah besan (mak saya). so secara tak langsung saka saya menumpang kat bdn mil kata ustazah. sah2 saya yg dengar terasa...yelah, mak saya dah lama arwah. nape nak sebut2.....so nak sembuh dr saka yg menumpang tu, ustazah suh la tanak pulut and semua anak2 belah mertua mkn pulut tu. tapi takdela sembuh pun pas mkn2 pulut tu, bln lepas bwk ke hospital sebab perut membengkak mcm ada benda keras dlm tu. hospital kata kena wat dialisis. peparu penuh air. yg mengeras dlm perut tu tataula apa....
saya pulak sejak dikatakan 'pembawa saka' tak lagi dibenarka mengunjungi umah mertua. emm...ntahlah...

Hey bro! Hi kawan2!!

30% UNLIMITED DEPOSIT BONUS hanya untuk anda!!!

Membuat deposit dengan mendapat tambahan 30% bonus deposit

cepatlah sertai kami!!!

cyndore replied at 21-12-2016 04:32 PM
saka...bkn susuk...

aku nak tau saka ni boleh ke tumpang2 bdn org yg takde pertalian kuarga?

Saka boleh tumpang badan yg takda talian keluarga. Kat strangers pun dia boleh hinggap

Follow Us
cyndore replied at 29-12-2016 05:28 PM
ni saya nak citer sket....dua bulan lepas, MIL saya berurut (dia ada diabetes + kidney bocor) dgn  ...

Kesiannya cerita u. In the first place tak patut ustazah tu reveal punca dari sape boleh mengeruhkan keadaan betul, walhal bukan salah u. I mean kalau saka tu pegi ke mil, bukan sebab u sihirkan kan? U berubat tak?

Semoga mil cepat sembuh.

ni saya nak citer sket....dua bulan lepas, MIL saya berurut (dia ada diabetes + kidney bocor) dgn  ...

Kesiannya een dengar cerita ni. Ustazah tu pun satu.. tak patut dia reveal macam tu. Ni da sampai memecah belahkan orang pulak. Bersabar ye cyndore

antara replied at 22-12-2016 09:39 AM
nak tanya pendapat korang.....
ada orang cakap dengan saya...dia suruh saya sedia 1 cermin khas unt ...

tak pasti surah Al-Fatihah untuk seri muka tp surah Al-Fatihah adalah salah satu dari surah/ayat rukyah..

wallahua'lam..

pertama kali saya dengar tentang saka cantik nie..selalunya dok dengar pasal seri muka atau susuk jer..kalau untuk seri muka dan penyeri wajah tu saya tau la..ada ayat2 dan tatacara tertentu untuk dibuat..huhuu

tapi maaf saya tak boleh cakap lebih tentang seri muka..

Setahu aku seri muka ni berkait rapat dengan tarikan alam semulajadi.
Paling simple pun baca bismillah sambil urut kening dengan tatacara tertentu.

yg takutnya saka ni turun temurun satu keturunan jika tak anak cucu cicit
mesti kena kan..

sedih nya lahai..kawin sepupu2 ya

deknon replied at 21-12-2016 05:22 PM
Saka ke ilmu cantik dan ilmu penunduk sama je.. soklan ttg nk p hj ka umrah saya penah alami.  My mi ...

mak oi horror eh..

share la apa zikir2 pemutus saka tu
nak tau gak

jiwakacau06 replied at 7-1-2017 04:56 PM
sedih nya lahai..kawin sepupu2 ya

takla...bkn sepupu2....

Terasa nak share 1 cite pasal saka kecantikan ni. By the way, orangnye dah arwah pun beberape taun yang lalu. Dekat 10taun gak la. Kite amek sebagai pengajaran la eh.

Die ni kakak pade mak aku. Kire panggil mak tam bolehla ye. Umur die dgn mak aku jauh jugakla. Berbelas2 taun. Mase aku kecik aku tak rapat pun dengan die. Tp bile da besar baru la start borak2. Banyak jugakla yang die bercerita tapi yang paling aku ingat, katenye arwah suami die sayang sangat kat die. Sampaikan nak amek lesen kete pun tak dapat sebab arwah suami die jeles nanti kene ngurat.

Time aku kat univ, mak tam start sakit. Aku tak tau sakit ape tp da mak aku kate sakit kuat, aku pun ikotla. Kitorang p dengan sedara mara yang lain skali. Bile sampai, 1 benda yang aku tak puas ati sebab tak ada sesape pun yang bace yaasin ke, ayat quran ke. Mak tam plak terlantar kat tengah rumah tapi cover dengan selimut. Bukan ape, at least bagi mak tam aku senang ati la sket bile dengan ayat quran tu semua.
Then kitorg ni dok bace la yaasin ulang kali. Aku pelik sket sebab mate mak tam dok melilau sane sini. Tak macam mak tam yang aku kenal. Tapi org tgh saket mmg gtula agknye kot. Pastu kitorg makan tengah hari same2. Sedap, lauk ikan jaket sumbat kunyit. time kitorg makan tu, cucu die sorang pasang ayat quran kat radio. Entah camne aku boleh terdengar plak sorang anak mak tam dok cakap cmni . - hm, camtu la mak tu. Bile pasang ayat quran mulela dok cakap panas. Bagi air bergelen pun same je. Tu yg smpai tak nak berbaju semua. Panas kat atas bawah - . Hm, aku yg tenga sedap melantak ni terdiam. Eh, sakit ape plak mak tam aku ni. Tapi naif sangat, aku tak terpikir nak tanye. Aku cuma diam je sambil terus makan.dalam seminggu due lepas tu barula mak tam aku meninggal. Lepas meninggal barula macam2 cite kuar. Rupa2nya dorang ade je bacekan ayat quran. Tp mak tam aku asek mengamuk je. Tu yg diorg tak bace depan die. Pasang dari radio je. Yang die dok kate panas tu rupenye tak tahan dengan ayat quran. Tu yg bawah selimut rupenye xberbaju langsung. Kat nenen dengan anunye kepanasan.mak tam aku dok pakai susuk kat tempat tu n kat pipi die jugak. Patotla mak tam aku tu muke tegang je walaupun die lagi tua dari mak lang aku. Yang kate  suami tu sayang die, katenye relate dengan menda alah tu. Macam2 la cerita yang jadi lepas tu. Nak mati pumya susahla. Lepas meninggal, macam2 benda yang datang. Aku xdapat nak elaborate more sebab aku tak ada mase tu. Tp pade aku yg bagi kesan tu bukan sebab benda alah yang mengacau tapi sedihla sbb lepas die meninggal, anak2 die bgado sebab harta. Some of the relatives pun x brani nak datang mase die meninggal. Takot benda tu datang kat diorg. Yg mak2 ni pun dok spotcheck anak2 perempuan masing2 kot mak tam aku ade bagi bace pape ayat ke. Especially kat few cousin aku yang menjadi kesayangan die.

Ps- Sory, aku type pakai phone. Tak dapat nak enter. Sbb tu perenggan xkuar utk bhgn bawah.

toet2meoww replied at 10-1-2017 05:32 PM
Ps- Sory, aku type pakai phone. Tak dapat nak enter. Sbb tu perenggan xkuar utk bhgn bawah.

takpe, leh fhm

cyndore replied at 12-1-2017 01:41 PM
takpe, leh fhm

terima kasih