CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14362|Reply: 171

Terjatuh hati pada supervisor

Post time 22-12-2016 01:01 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Mina86 at 18-2-2017 09:02 PM

Salam semua.

Aku student postgrad kat satu universiti.
Aku pompuan umur 31. Belum pernah kerja (belajar dari diploma sampai phd, nak habis dah phd aku). Status single available.
Mmg aku dah lama mencari suami tapi tak tahulah kenapa saka besar sgt dlm badan aku so semua hubungan tak jadi. Tp aku sedar mungkin ada sifat pada diri aku ni yg tak baik, aku fikir positif dan cuba perbaiki diri dari semasa ke semasa.

Sejak akhir-akhir ni aku rasa tersuka pulak kat sv aku...dia seorang duda ada anak, baru je isteri dia meninggal accident. Umur dia dalam hujung 40an.Orangnya mcm biasalah seorang lecturer..dia layan aku sama macam org lain. Kengkadang marah, kadang2 puji.

Aku tahu case jatuh hati dgn sv mcm ni dah biasa berlaku..tp yalah dah kena ke batang hidung baru tahu langit tinggi ke rendah kan. Aku really buntu nak minta advice forumer mcm mana nak centre kan balik otak aku agar aku tak hanyut dlm perasaan ni. Aku cuba elak, cuba taknak pandang gambar dia di mana2, cuba fikir profesional tapi mmg tak boleh. Hadoi. Dah buat solat hajat lupakan dia tp makin kuat pulak sukanya

Aku nak luah tak tahu pada siapa. So kat sini je lah rasanya sebab x senonoh kalau ada orang tahu. Biar pecah di perut jgn pecah di mulut kekdahnya..Sorry kalau topik ni boring or dah biasa. Tolong bagi aku chance ye..

#tolongbgkaedahefektifpleaseuntuklupakandia
#stressnakbuatthesispulakni

**update: please bg guide mcm mana nak lupakan dia as i think i will not into him no matter what happen.

cara nak lupakan dia senang je, confess yang hng suka kat dia, hikhikhik. ye la dia pun duda, mana tau ada jodoh korng berdua. kalau dia terima alhamdulillah. kalau dia x terima terima malu jugakla tapi dah ada usaha. cek dulu latarbelakang dia cemana ape sume, kalau baik untung buat diri hang. x de cara lain dah untuk hilangkan rasa cinta tu kalau dia dah start berputik dalam hati. kalau pendam nanti makan hati berulam jantung. papepun buat istikharah dulu ape sume.

Mina86 replied at 22-12-2016 01:29 PM
Hadoi. Nak confess tu yg tak boleh. Tak tau weyh nak susun ayat mcm mana  
Sekali dia bagi a ...

hmm kalau malu2 kucing nanti melepas pulak, tapi kalau kita confess dulu , nnti karang kata perigi cari timba pulak hahaha. tapi perigi cari timba tu dah biasa dah nowadays. maklumah jumlah lelaki makin berkurang hehe. tapi kalau rasa malu nak confess ke ape, kalau nak senang cari orang tengah. someone yang hang boleh percaya and bukan yang mulut tempayan. Maybe penggunaan orang tengah nie sebanyak sedikit membantu dalam hal nie. tentang parent hang tu, in sya allah dia terima punya kalau orang yang hang suka tu baik and jaga solat, hang pun dan 30-an, jadi maybe parent hang akan terima dia sebaik mungkin.

lama lagi ke abis phd?
kalau dah tak lama, sabar dulu...
habiskan study..
dah habis esok baru confess..
kalau dia reject pun, takde la terkesan sangat..
orang mati bini tak sama dengan cerai hidup..
maybe luaran dia nampak happy ke apa..
apa pun, awak pun kena ready kalau nak involve dengan duda package..
bagaimana penerimaan family dan anak-anak..
kadang dia ok tapi anak-anak tak ok..
so fikir sedalam-dalamnya ye..

ne816 replied at 22-12-2016 01:53 PM
hmm kalau malu2 kucing nanti melepas pulak, tapi kalau kita confess dulu , nnti karang kata perigi ...

Ha ah kan..gud idea guna org tengah. Thanks for the advice..
Tapi rasanya takdak org tgh la sbb semua member aku ni foreigner.  

Aku harap boleh lupakan sv aku ni..sbb bila fikir dia tahap tinggi sgt berbanding aku..student phd yg bujang kat sini ada je ramai tp tak menarik minat aku pulak..hadoi..ape la aku ni  

Kau jgn nk carik nahas.kau habiskn ohd kau dulu baru nk luah ke apa.
Kau nk ke sangkut phd sbb korang dh x professional kalau bercinta dannkalau dia reject cintan kau tu?

Follow Us
mokcikKSKB replied at 22-12-2016 03:39 PM
Kau nk ke sangkut phd sbb kora ...

umur dah 30-an kot. nanti kalau dah umur 50-an, anak masih kecik2 lagi. ape salahnya bagi dia cuba dulu. kalau pakai orang tengah rasanya lebih baik tapi buat istikharah dulu. bak kata " take every chance you get in life because some thing only happen once". Tapi tu la, kesian jugak kat bujang2 yang kat kelas dia tu,hmm.

Sama seperti nasihat orang lain. Habiskan Phd tu dulu pastu baru ngorat SV kau tu.

prettyuglybabe replied at 22-12-2016 02:18 PM
lama lagi ke abis phd?
kalau dah tak lama, sabar dulu...
habiskan study..

Kan...duda package. Takut dengarnya..
Aku tak tau dia anak berapa org.
Yg pasti sekolah lagi.

mokcikKSKB replied at 22-12-2016 03:39 PM
Kau nk ke sangkut phd sbb kora ...

Sbnrnya aku lebih nak minta tolong agar boleh lupakan dia..mcm mana nak lupakan dia dlm konteks student and lecturer. Tp kalau nak confess tak berani ni...nak guna org tgh pun belum ready.

Aku taknak cintan cintun ni tapi dah ter-jatuh pulak nak buat mcm mana..aku tak rela pun perasaan ini sebenarnya. Stress.  

ne816 replied at 22-12-2016 04:30 PM
umur dah 30-an kot. nanti kalau dah umur 50-an, anak masih kecik2 lagi. ape salahnya bagi dia cuba ...

Kan kesian dahla kat class aku ni ade sorg budak phd bujang yg minat kat aku jugak...tp perangai dia haramjadah takleh ditumpang menyakitkan hati tahap tertinggi membuatkan aku takleh terima dia..
Dah cuba few semester utk suka dgn dia. Tp tetap tak boleh.
Last2 skrg sangkut dgn sv sendiri pulak. Damn.  

Edited by Mina86 at 22-12-2016 05:08 PM
insulin replied at 22-12-2016 04:45 PM
Sama seperti nasihat orang lain. Habiskan Phd tu dulu pastu baru ngorat SV kau tu.

Lepas phd mungkin aku ckp straight je ke muka dia kot. Agak2 dr nak kawen tak dgn sy? Kalau taknak hashtag sila meninggal. Haha

Problemnya skrg ni aku rasa terganggu nak siapkan phd bila dah jatuh hati pada sv sendiri. Haiyaaaaaaaa.     

mcm mana nak hilangkan perasaan ini? Malu nya

Complete phd dulu pas tu baru bagi tau kat your sv... now kasi hints je la...sikit2... kalau die bagi respon positif u proceed confess lepas settle phd... emmm, i rase bile u suke kat sv secara automatik sure u ade motivation nak buat thesis u kan... ok pe

Minami2013 replied at 22-12-2016 05:07 PM
Complete phd dulu pas tu baru bagi tau kat your sv... now kasi hints je la...sikit2... kalau die bag ...

Oh yeke..biasanya kalau minat sv mmg akan ade semangat eh. Apesal aku Rasa makin lemau? Hadoi

Ok aku cuba usaha siapkan thesis semua skrg.
Aku rasa mcm gali kubur sendiri je skrg ni..

Mina86 replied at 22-12-2016 05:13 PM
Oh yeke..biasanya kalau minat sv mmg akan ade semangat eh. Apesal aku Rasa makin lemau? Hadoi

...

Hahaha... i relate mase i ter suke kat bos... nak buat keje cam semangat je...

Anyway, semoga u cepat2 complete kan phd dan dipermudahkan urusan...

ne816 replied at 22-12-2016 04:30 PM
umur dah 30-an kot. nanti kalau dah umur 50-an, anak masih kecik2 lagi. ape salahnya bagi dia cuba ...

Kau x paham konsep professionalism ni..habis grad nk membirah ngan svisor pun xpe.masa ni simpan je feeling tu

Mina86 replied at 22-12-2016 04:53 PM
Sbnrnya aku lebih nak minta tolong agar boleh lupakan dia..mcm mana nak lupakan dia dlm konteks st ...

Xpe.kau dh 31 amik phd plak tu.kau kena menten rship studnet n supervisor.yg aku tau kalau ada pape intimate rship ngn svisor mmg x bleh kang xpasal2 kena tukar svisor last minute.kau tunggu grad je dulu..jgnlah sia2kan phd sbb feeling kau ni

mokcikKSKB replied at 22-12-2016 05:21 PM
Kau x paham konsep professionalism ni..habis grad nk membirah ngan svisor pun xpe.masa ni simpan j ...

okay2, sorry mokcikk

Edited by mbhcsf at 22-12-2016 05:47 PM

hahahaha

kalau chapters you dah masuk 7 and 8 , dipersilakan ke cloud 9 ....if not  finish up chapters  and submit - viva ( i doakan without correction insya Allah ) - and grad and  okay nak wlimah - maksud semua benda ni u nak procced after gard ...jgn masa uni . if luar negara - kalau u tak ada bonding dengan badan berkanun okay je  kot.

kalau this guy ni fits your values , bagus untuk you masa depan dunia akhirat dan semua untuk redha Allah why not

is he into u?

kalau dia caucasion - depa akan jaga  kan supervisee - supervisor relationship
dan i personally lebih suka friendly but professional basis
no buddies buddies ketika jadi student

- dan  how comfy is he with and how much rapport u have with him ?
- any signs that he is interested  ...

( tak pe jgn jawab ini soalan for   self evaluation after viva semua  )

abiskan dlu study br confess..in case kene reject xla rasa awkward sgt nnti nk jmpa diskas psl phd
kes gini pun ada ye..
sibaik duda..kalau laki org harus sis kene hencap dh