CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7627|Reply: 31

Reaksi Suami Bila Tahu Isteri Hamil

salam,

aku selalu tengok video clip kt internet, bila pasangan mereka bagitaw yg dia pregnant... si suami/bapa... punyer la happy siap bersorak gembira... ataupon overwhelming response sampai menangis kegembiraan....

korang ade tak mcm ni?

thank you in advance for voting and sharing stories...
Single Polls, Total 50 Users voted
28.00% (14)
44.00% (22)
4.00% (2)
24.00% (12)
Your User group have no permission to vote

"True X......perbuatan siapakah ini ?????!!!! Cakap kat abang...sebelum abang   pancung kamu!!!!!!!!"

Reaksi ngamuk giler babeng camnee...hang Tak bagi option Kah true????

tiada vote yg tepat diatas...
sebenarnya perasaan bercampur baur
- gembira + bangga (sebab terbukti kelakian/tak mandul)
- takut + risau (bolehke jadi ayah yg baik, mampu ke dari segi wang ringgit)
- suspen + panik (kesihatan wife selama 9 bulan + normal ke baby tu nanti)
- sedih (terasa makin tua...)

Kandungan 1st - senyum meleret ...
Kandungan 2nd - senyum2 lagi (tapi gugur 1 mth+)
Kandungan 3rd - senyum2 lagi + takut sikit (asyik tanya oke ke x) ... & then gugur lagi bila 1 mth +
Kandungan 4th - takut2 sikit ... bila kandungan masuk 3 mth ++ ... senyum meleret balik ..

After 1.2 yrs, dia start tanya ... bila nak mengandung lagi ????

Adoi ... 1st & 2nd tu ceaser bang ... cukup la 2 hero ku kot ...

but, sometimes ada gak rasa nak baby girl ... huhu

Bila nurse klinik cakap wife mengandung, gembira tak tau nak cakap. Dialog dia bagitau tu dengan slang india dia sampai sekarang jadi dialog lucu somi isteri.
Kami sangat sayang kedua anak lelaki dan pompuan kami sampai kekadang diorang rimas macam over protective

aku takut nk gtau laki aku yg aku dh lewat period hampir sebulan...nk wat upt aku takut...sbb kitorg mmg kalau boleh nk rancang lagi....

anak 1st baru umur 2 tahun stgh, ingt after dia 4 tahun baru nk tambah adik dia....tahun depan aku bnyk plan...klu lekat ni mungkin semua plan kena pospone.... so klu rezki lekat ni xtau ape reaksi hb aku, waktu yg 1st dia excited sbb mmg ditunggu2....

Follow Us
anak 1st - of course suami happy.. sebab dia dah mention dalam minggu pertama kitorg kawin tu, dia mmg nak anak sbb memasing umur time tu almaklumlaa.. dan nak jdkan rezeki, iols bunting pelamin..

anak 2nd - sama.. sebab after 5 years baru dpt.. suami happy sesangat.. reaksi iols pulak, entah? mcm x percaya.. lg satu iols rasa mcm alahai nak kene gi check up, nak amik darah, n nak start all over again, mcm duhhh.. yerlaa, anak sulung dh 5 years kot.. dah dlm fasa selesa.. haha..

tp bila ada adik ni, life tu mcm tambah seri sikit sebab memasing layan karenah adik.. entah.. sukar nak gambar dengan kata2..

bab tambah anak, anak baru 10 bulan dah sibuk ckp pasal nak tambah anak lg.. adoyai.. anak 2nd ni caesar so idokler kot dlm msa terdekat ni..

anak 1st and 2nd tu perempuan, tu yg dia sibuk ckp nak anak lg, mana tau kot dapat lelaki pulak..

Aku plak aku yg tau wife aku peknen. Cite die cmni. Lps kwen aku ngan wife aku pjj kejap. Aku keje kt kl die keje kt kedah tp die mmg org kl. tp sbbkan projek die kt kedah so die kne pindah kedah. Awal2 kwen dpt jmpe sbln skali. Time jmpe tu la pulun abis2 sbb mmg nk ank cpt. Pastu wife aku dpt pndh kl. lps da keje kt kl ni ade 1 hr tu die dmm. Pastu mcm x lrt bdn. Aku saspek sameada dmm atau peknen. So ptg tu aku p beli pragnancy test. Mlm tu wife aku mkn penedol sbb igt dmm. Pastu bgn pg esoknye wife aku gne la pragnancy test tu ye la mane tau kot2 peknen. Lps da gne tu tgk kua 1 bar je. So aku bt kesimpulan mlm tu wife aku mmg dmm. So pragenncy test tu aku buang dlm tong sampah bilik sbb kua 1 line je. Pastu p office cm biase. Bdk2 office sbok tny wife da peknen ke blom. Aku ckp la blom sbb pg tu cek kua 1 line je. Pastu bdk2 offce sbok la kate peluru kapor la ape la. Aku pn bengang la ye la aku ngan wife aku lps kwen pjj dkt setahun gak la camne nk lekat. Pastu aku blk umah tgh hari tu. X puas hati pny psl aku cr blk pragnancy test tu dlm tong sampah. Aku tgk2 ade kua 2 line tp samar2. Ahhh aku da menggelabah. Btl ke ni. Aku tnjk kt mak aku mak aku mrh. Ye la air kencing kan. Aku google kate 2 line peknen. Pastu aku gtau wife aku esok p klinik check. Skali btl wife aku peknen tp br beberape minggu sbb tu line kua lmbt. Aku pn gembire la sbb bakal jd abah. Skg da 3 thn kwen ank br 2 thn.

Edited by MyNameIsIris at 29-12-2016 11:09 PM

1st baby.. husband blur sebab 2nd line tu blur sebijik dengan muka dia time tu . Masa tu baru 3 minggu, sebab iols jenis period teratur, so dah boleh agak dah iols pregnant.. pregnant lepas 3 bulan kahwin, masa tu mak ayah tercinta kat mekah. Iols happy sangat walaupun mulanya plan nak pregnant lepas 6 months kahwin.. tapi dah rejeki khuenn... sekarang my girl dah 4 tahun. Yang penting dia baby yang happy go lucky!

2nd baby.. terkejut dan nampak muka was-was. Baby pun tak lama dalam perut ni. Masa gugur pun iols gi sendiri ke hospital.. check up sendiri.

3rd baby...  takde kot..

1. Blur sebab tak sangka..pastu sedey...
2. Hepi sebab tunggu lama tapi  lepas tu sedey...
3. Pun sama..was-was campur hepi.. tapi lepas tu sedey...

Tak de rezeki....
sekarang dah 9 tahun dah... masih sedey...

1st baby excited sgt sbb hampir setahun seblan baru lekat and kami pun pjj....dr oversea smpi la dia balik malaysia
2nd baby excited jgk n takut n trkejut ...takut sbb dia kena buang keje tp betul la janji Allah setiap anak ada rezeki...byk sgt rezeki lepas ayah dia kena buang keje...terkejut sebab cepat sgt lekat...alhamdulilahhh

1st - seronok bkn main...siap buat announcement kt family...dpt baby girl...
2nd - gugur
3rd - gugur
4th - suami agak risau...bila kandungan dh ok & dpt tau baby boy seronok bkn main gila...
5th - buat biasa jer...suami tanya ada pun xpe...xde pun xpe...x kisah...masa tau pregnant, anak no 2 baru setahun...semua x bg sokongan...mak & mil ckp anak kecik lg...aku pun rasa down jer...pg klinik mintak doktor nak gugurkan baby ni...doktor x bg...doktor ckp dtg lg 2 minggu...lps 2 minggu dtg blk ke klinik & scan dh ada jantung baby...so teruskan kandungan ni...dpt baby boy lg...nasib baiklah x gugurkan dia dulu...dia la nyawa aku...dia la peneman aku...dia la yg aku hari2 gadoh & hari2 bermanja...kami mmg rapat sgt2...kakak & abg dia dh besar...dh pandai bw diri...dia ni la terlebih manja sgt...

1st pregnancy...hubby aku punyala happy n sebak at the same time..sbb kitorang tunggu almost 4yrs nak dpt anak...dia lak yg sebak sampai kuar air mata...aku pon sebak la jg tgk dia...

2nd pregnancy...unexpected...termengandung kekdahnya...hahaha..laki aku happy siap menari2 sambey dukung 1st baby...over gila...aku sedey sbb tak ready lagi!!

3rd pregnancy....pon unexpected...laki aku lagi la happy...tersengih2 mcm kerang busuk!!aku lak yg sedey sampai menangis sbb tak ready jugak!!! masa dpt tau yg aku pregnant kali ke3 tu...laki aku happy aku pula rasa mcm nak tumbuk dia!!

fuzzyfuzzy replied at 3-1-2017 05:50 PM
1st pregnancy...hubby aku punyala happy n sebak at the same time..sbb kitorang tunggu almost 4yrs na ...

congrats fuzzy

Hang sendirik dah berapa bulan pen?????

bunga_lestari replied at 29-12-2016 11:49 AM
anak 1st - of course suami happy.. sebab dia dah mention dalam minggu pertama kitorg kawin tu, dia m ...

Agak2 kalau hang keberatan nak kasi Tok laki Anak lagik....kasik jerk Tok laki pasang lagik satu....settle......kan????

Jap manak tolong hang jawabkan......."aku dah offer dia utk carikan bini lagi sorang...tapi dia Tak mahu, manak"

tq penmerah...

stay happy always ye pen...tak yah amik port langau kt atas tu...

mamapea replied at 3-1-2017 02:40 PM
1st - seronok bkn main...siap buat announcement kt family...dpt baby girl...
2nd - gugur
3rd - gu ...

Si @penmerah celup celup bertahun tahun belum nak menjadi...hang mentang mentang senang melekat...easy easy jerk nak gugurkan......ish ish ish

fuzzyfuzzy replied at 4-1-2017 09:31 AM
tq penmerah...

stay happy always ye pen...tak yah amik port langau kt atas tu...

Hang anak ramai...... tolak si penmerah satu ler........setakat sebut stay happy jerk buat per????kan????

mannaakaatau replied at 4-1-2017 06:31 AM
Agak2 kalau hang keberatan nak kasi Tok laki Anak lagik....kasik jerk Tok laki pasang lagik satu.. ...

nasib baik hang tahu daa jawapan laki aku manak..

12Next
Return to list New