CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15750|Reply: 137

hidup tertekan

aku tak tahu nak luah pada sapa....aku sabar dan sabar tp terpaksa luah dan mintak pendapat semua...

aku baru berkahwin dan sekarang mengandung..sejak berkahwin aku dan suami hanya duduk di bilik sewa saja dan dikelilingi warga asing..aku tak kisah semua ni sebb susah suami susah aku jugak...tp lama2 aku jadi tidak tahan sebb suasana yang amat bising dan keadaan aku mengandung..tp ni bukan kisahnye...kisahnye adalah duit...sejak aku mengenali suami terus terang aku katakan byk aku yg keluarkan duit...aku mengenali die hanya bekerja pak guard sahaja dan aku tolong die prgi inteview keje yg die suke iaitu mekanik..itu mmg minat die dr dulu.....smapi kami kawin pon fmly aku byk tlong sbb fmly yg beriye suruh kami kahwin..lepas nikah ,kami duit asyik tak de jek..yelah gaji die kecik..gaji aku pon kecil wlu aku berkerja kerani di badan berkanun..tibe2 die diberhentikan kerja kerana dengki dari kawannya sendiri...die  diberhenti 24 jam tanpa notis..dah lah gaji kene potong...msa tu aku tau die sedeh tambahan pula aku mengandung..lagi nk pakai duit...
dipendekkan cerita, aku kuar la duit2 aku,simpanan yg skit gile tu..semuaaa ku korek nk tampung hidup..aku tak boleh langsung memasak sbb aku dok bilik tak leh masak + alahan so kami kena makan kt luar hari3...lagi lah belanja terok...minyak kereta lagi sewa bilik lagi ...smapi aku dah pnjam adik badik aku...tapi still tak cukup...bila aku gaji...tak smapi 2 hari terus abes tinggal berapa sen jek...sebb tampung kami berdua dengan makan diluar...aku suruh die pnjam adik die duit ..sebelum ni die penah pnjam adik die tp tak bayr lagi, yelah tak dapat keje lagi kan cmna nak bayar...die pinjam pon tak byk...paling tinggi pon 100...pastu aku tye die cmne nk makan ni..duit dah tak de..duit sy dah korek..duit smpan semua dah tak de..nk pinjam aabang adik sy yg dulu tak bebayar lagi..smapi sy pinjam bayak kali lah denga abang sy..so aku bg pndapat , pnjam la kt adik die lagi.. sbb kami mmg terdesak dah ni..tp die tipu aku ckp dah try pinjm tp adik die ckp tak de...padahal mana ade die kol/msj adik die...die tipu aku mgkin sbb malu kt adik die..tp aku ni??tak malu gan dik badik aku?smpai die cite kt aku yg die nk pinjam kt adik die..adik die ckp aku kan dah gaji , pastu die ckp la kt adik die ,aku bayar itu ini , pastu adik die ckp " dah mmg tanggungjawab suami isteri mcm tu" itu adik die ckp...padahal somi aku nk pinjam duit utk tampung smpai aku dpt duit sikit tak lama lagi..die pon baru start keje 3 hari so mmg nk pakai duit...aku jd sedeh...aku tkot adik badik die cop aku makan pakai duit somi aku pdahal sbenar aku byk berhabis...aku tak tau ..aku sedeh..smpai gadoh gan laki aku sbb  duit ni jek...aku doa moga ade lah rezki aku dan somi dan bakal anak aku...kdg2 aku pk..aku dr sebelum kawin mmg tak berapa senang..smpai la kawin jd lagi susah hidup aku...kdg2 aku mengeluh...aku sedeh...kenapa tuhan duga aku mcm ni...dah lah laki aku kene berhenti keje 24 jam..gaji kene potong padahal laki aku tak de pon buat hal (ini aku jamin sebb kawan die ckp ade kawan die yg lain dengki gan die smpai cite bukan3 kt bos smpai die kene behenti keje)..kami dua2 tak de mak bapak dah...tak de tmpt gadu dah...pening aku...pening....aku nk mitk pendapat bukan kecaman ye...korang tak berada kt tempat aku...tolong la bg pendapat sebaik yg mungkin sbb aku jd stress sgt skg ni... aku cek doc pon ckp jaga diri jgan lasak..jgn itu ini ..jgn buat kerje berat..jgn stress sbb uri aku kt bawah...tp cmne aku tak stress???suami aku plak aku tgk mcm asyik3 kt aku jek bab3 duit ni..seolah aku sorang je berusha crik duit ..korek duit itu ini...tp aku tak nak pk bukan2 kt suami sdri...entahlah...aku nk semangat jek msok thread ni..tlg bg semangat + pendpat..
#kalau salah thread tolong alih..sorrry

Yang kamu kawin dgn pak gad tu kenapa dek..mmg duit tu penting dlm hidup. Sesak aku baca kamu menyewa bilik tinggal dgn warga asing..

Yang kamu kawin dgn pak gad tu kenapa dek..mmg duit tu penting dlm hidup. Sesak aku baca kamu menyewa bilik tinggal dgn warga asing..

sebu replied at 28-12-2016 01:26 PM
Yang kamu kawin dgn pak gad tu kenapa dek..mmg duit tu penting dlm hidup. Sesak aku baca kamu m ...

pak gard tu mude sis..bukan pak gad tua..tah lah...sy cube tlg die crik keje yg die minat ..dpt jugak jd mekanik kt syarikt satu malysia tau ni...kang sebut jd viral plak sbb behentikan kerja tanpa notis...huhu..skg baru dpt keje kt bengkel biasa....

pastu adik die ckp " dah mmg tanggungjawab suami isteri mcm tu" itu adik die ckp.

Mmg betul pun. Habis tu?? Takkan ko kawin ada anak orang lain nak tanggung or korban duit dia orang utk korang. Sah pinjam tak berbayar nak suruh orang paham pulak.

Inilah dia nya. Ramai ramai pi sebar kawinlah kamu nescaya rezeki akan melimpah ruah.
Pandai pandailah sendiri. Jangan menyusahkan orang. Dah tahu tak mampu rancanglah hold dulu jangan ada anak. Simple pun tak leh pikir ke. Korang hidup susah pandai pandailah. Ramai menyeret anak2 nanti hidup susah or expect orang lain tanggung or makin tambah anak. Pahit??? Itu realiti orang zaman sekarang. Pikir tu kemudian. Yg penting aku nak apa yg aku nak.

mai bagi no akaun.. kot la boleh tolong serba sedikit.. maaf ye, jangan anggap negatif, cuma nak membantu apa yang boleh

Follow Us
mai bagi no akaun.. kot la boleh tolong serba sedikit.. maaf ye, jangan anggap negatif, cuma nak membantu apa yang boleh

sementara ni laki ko duduk mengangkang tunggu ko carikan dia keje ke?
apa kata ko suruh dia pi restoran mana-mana kerja sementara..
ataupun jadi pak guard macam dulu..
korang berdua ni dah jatuh golongan tak mampu tapi nak gatal kawin..
sendiri punya salah dekkk.. sekarang dah tau kan..
cinta kasih sayang ko tu tak mampu nak adakan nasi atas meja..
so sila sepak laki ko keluar rumah suruh dia pergi cari kerja..
ko minta pendapat kat mana-mana pun sama je jalannya..
suruh laki ko keluar bekerja..
sampai bila nak meminjam adik beradik?
mula-mula ni dorang boleh la hulur..
esok lama-lama no tepon ko pun dorang delete..
payah sangat, ko pi la mintak cerai..
lagi baik ko hidup sendiri dengan anak dari menanggung biawak satu sen tak guna..
sudah-sudah la dengan dongeng asal berlaki..

Rate

1

Aduhai dik..ksian dgr kau dgn pregnant..jiran2 wrga asing bahaya la..em..xthu nk kata mcmana sbb before kawin dh thu status pkrjaan dan kewangan dia..n kau pun slalu ajar dahulu kn duit kau..kalau dia rasa tdesak msti dia usaha jgk mcmana pun nk tanggung kau..tp ni mcmni..dia pkr yg susah mcmana pun msti kau akn cari duit..ada kwn aq ppuan mcm ni jgk mse kapel bhabis duit kluar dating..after kawin bru husbnd nk cri keje..skrg baru ada ank..mcm2 mslh la..kna duduk dgn ipar duai semua..duit lg..stress la dia sbbnya mse bujang agak senang..mak ayh bg duit..skrg..

Rate

1

munchkin replied at 28-12-2016 01:32 PM
pastu adik die ckp " dah mmg tanggungjawab suami isteri mcm tu" itu adik die ckp.

Mmg betul pun.  ...

cube paham ape aku nk smpai kan baru semburrrrrrrrrrrrrrrrr...tq

munchkin replied at 28-12-2016 01:32 PM

Mmg betul pun.  ...

sy tak kisah hidup susah..cume sy luah ni nk korang tenangkan aku jek...xmintak org maki hamun ke ape...dan aku tak salahkan adik die ke abg aku ke...cume aku tkot adik die anggap aku menggunakan duit laki aku smpai abes smpai asyik nk pinjam jek..padhal baru pinjam sekali...hanya sekali dan pinjam pon 100...smpai tahap adik die ckp BINI KAU KAN ADE...padahla aku lah byk abes cover semua ....paham mksd sy tu tak?

prettyuglybabe replied at 28-12-2016 01:37 PM
sementara ni laki ko duduk mengangkang tunggu ko carikan dia keje ke?
apa kata ko suruh dia pi rest ...

die dah keje dah..baru je start keje...tp tu lah baru keje kan mmg gaji tak dapat...cume sy luah sini sbb tak tahan kdg2 tak npk usaha die nk crik duit utk kami makan...ye mmg ade..usaha die dngan pinjam adik die tu jek pstu tak dpat..die diam la tak tau dah nk wat apa..tak cube cri jalan lain...ni sy plak pk mcm mana...

Salam TT..

Pjg jgk kisah TT manja x dpt nak bc sampai habis..Tp gini la TT tips manja, mula2 skali utk nak kurangkan serabut dlm minda TT
1- Tulis dlm point form satu2 masalah yg TT alami skrg...
2- Masalah yg paling besar skali dulu..then seterusnye

Bile TT buat mcm ni..TT dapat kurangkan serabut & stress TT & pd masas yg same TT bleh tgk masalah2 TT ni dgn lebih jelas sbab dah tertulis dlm kertas..

Masalah paling besar TT dari segi Kewangan..

Skrg ni yg paling penting skali Suami TT tu yg kena usaha cari keje baru.
Tolak tepi rasa sakit hati, benci ke kecewa sbb kawan sekerja yg dengki pd suami TT tu td...Benda dah jadi. Jgn layan sgt perasaan tu x kan bawa ke mana.

Tapi jangan dinafikan jgk perasaan tu.X elok pendam2 perasaan negatif tu. Kalau perlu berdepan la dgn kwn tadi tu.Kalau x same2 bincang dengar luahan hati suami tu. Ambik masa jgk utk bersenam sekadar nak buangkan stress/kusut/toksin dlm badan tu...gi jogging ke taman rekreasi dekat dgn nature aman tenteram TT pun elok jalan2 kat situ..ade fresh air.. dll

Yg penting skrg rumahtangga TT & baby yg akan kluar tu nnt....Pd masa yg sama TT & suami TT kena slow talk psl masalah ni. Perlu bertindak cepat, sbb masa dh suntuk. Kalau lagi cepat dpt keje lagi cepat duit masuk..Same2 kena bg semangat antara satu dgn lain. Mesti u berdua saling memahami perit pahitnye hidup tanpa parents, tanpa tempat bergantung.

Skrg u allz ade each other, TT & suami TT ade kekuatan tu..sbb dah berdua & kekuatan utk baby yg akan dilahirkan nnt. Dugaan TT mmg besar, tp manja percaya TT dpt atasi masalah ini satu persatu. Keep Calm and Take One Day at A Time.  

Insyaallah semoga semuanye dipermudahkan..Amin..

Rate

1

fw280289 replied at 28-12-2016 01:34 PM
mai bagi no akaun.. kot la boleh tolong serba sedikit.. maaf ye, jangan anggap negatif, cuma nak mem ...

tak nak..sy just nk pendapat...mcm na nk hadap suami yg MACAM TAK DE USAHA nk crik duit bila keluarga ade mslah..die skg bru jek start keje balik...so phaam2 la..duit miyk itu ini makan lagi duit doktor sy sakit lagi..mcm2...sy boleh usaha tp kdg2 gadoh tu sbb tgk die bershaja jek...tah lah..mlas nk pk bruk kt suami..

waqiiah replied at 28-12-2016 01:28 PM
pak gard tu mude sis..bukan pak gad tua..tah lah...sy cube tlg die crik keje yg die minat ..d ...

Aku tau la adek mesti pak gad muda.  Cuma harap laki kamu berusaha lebih untuk bagi kehidupan yang lebih baik untuk kamu dan anak yang bakal lahir. Cuba sewa rumah sebuah kecil pun x pe asalkan x kongsi.  Aku simpati kamu tiada ibu bapa tapi itu bukan masalah besar dlm hidup dan x perlu bersedeh.

waqiiah replied at 28-12-2016 01:44 PM
die dah keje dah..baru je start keje...tp tu lah baru keje kan mmg gaji tak dapat...cume sy luah s ...

sebab apa dia tak usaha? sebab dia tau awak ada..
awak boleh susah payah cari duit sementara dia goyang telo..
so sekarang salah awak sendiri la..
sapa suruh manjakan laki..
lepas ni berhenti sara laki awak tu..
simpan duit awak untuk awak sendiri..
awak pergi balik kerja, makan siap-siap sendiri..
laki awak, kalau dia lapar, suruh dia sendiri keluar cari makan..
stop providing.. itu je cara nak ajar laki awak supaya jadi bertanggungjawab..

mrizumi replied at 28-12-2016 01:38 PM
Aduhai dik..ksian dgr kau dgn pregnant..jiran2 wrga asing bahaya la..em..xthu nk kata mcmana sbb bef ...

sebb ape sy berani kawin gan die wlu kewangan tak kukuh?die antara lelaki yg boleh terima sy seadanya..perngai sy..kehidupan silam sy..die antara laki (bekas pkwe dulu) paling byk besabar..die jugak jenis solat..tp sejak dua menjak ni solat pon tinggal...entahlah ..stress kot..dpt lak bini cam sy asyik push die lagi die stress..

prettyuglybabe replied at 28-12-2016 01:48 PM
sebab apa dia tak usaha? sebab dia tau awak ada..
awak boleh susah payah cari duit sementara dia  ...

tak smpai ati wat gtu.....makan sdnri...

Emmmmm, i tak boleh imagine life macam u...

Pastikan u solat jangan tinggal dan tambah dengan solat dhuha secara konsisten... inshaAllah, ada jalan rezeki yang Allah akan bukak...

I cuma boleh doakan u semoga dipermudahkan urusan ye...

manjalara_01 replied at 28-12-2016 01:46 PM
Salam TT..

Pjg jgk kisah TT manja x dpt nak bc sampai habis..Tp gini la TT tips manja, mula2 skal ...

ramai tanya kenapa kawin dulu dah tau tak de duit..

1. sy kawin atas pksaan fmly sy(ibu saudara sy) die pkse sy kawin sgt..padahla masa tu kami nk kumpul duit.
2. sy tak sangka die akan diberhentikan kerja selepas berapa bulan kami kawin dan masa sy mengandung
3. mmg perancang nk pindah rumh bila duit ade skit tp tibe2 die kene berhenti keje tu buat nk pindah rumh jd terhenti
4. sy tkot adik badik die cop sy pakai duit suami sy sebb bile somi sy nk pinjam kt adik badik die , adik bdik die mesti ckp "isteri ko baru dpt gaji kan" padahal gaji sy abes byar itu ini. masa kami ade duit skit pon tak pinjam adik badik die sbb tak nk membudayakan diri kami meminjam duit..aritu pinjam pon die ganti balik, bukan tak ganti cume kali ni jek tak dpt ganti sbb baru dpt keje 3 hari.
sy cume terasa bila adik die ckp MMG TANGGUNGJAWAB ISTERI SUAMI MCM TU..ye mmg tanggungjwab isteri bantu suami..tp skg isteri pon da kering gile tu sebb try pinjam kt adik die dr pinjam kt ceti haram...ke slaah cara sy?

sy just nk pendapat how to relax dan sabar sesabbarnya padahal mslah smpai mcm ni...tu jek..