CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: waqiiah

hidup tertekan

philipinoe2 replied at 8-1-2017 09:15 PM
Hai azmin

Bukak tred baru guna MN kah..

azmin sapa? MN sapa? so masalah ni masalah palsu or masalah sebenar? sebab tt terus senyap sepi

sally03tomato replied at 1-1-2017 05:15 PM
Pernah susah sgt2jugak masa mula2 kawen... tp aku rasa ko x sesusah aku kot.. sbb aku dah la susah ...

dapat beli rumah tu consider tak susah sangat lah...
tt ni jangan kata nak beli, nak sewa rumah pun tak mampu... jadi dia sewa blik yang link/share dengan kawasan PATI.
memang teramat susah...

bertabah la dik.
try mntak keja lain.
buat masa skrg berpindah dlu (tak kira la ke rumah family ke)
atau mnyewa dengan org msia. (bkk website ibilik)

bahaya dok ngan warga negara asing ni.. huhu

tang kawan dengki je aku malas nk baca. pengalaman aku handle pekerja2 ni org semua salah. kawan dengki tu point amalan biasala. diri sendiri maksum.

opkos la kalau balik cerita kat bini diri inesen. choi. aku baru je bentikan budak bongok yg tipu mc. kejadahnya la mcm kau print sendri kat kertas A4 yg srg lagi plak bg time chit tp dekat time chit tulis mc 2hari nk gelak pon ada. tapi kalau cite kat kawan dia tah2 ckp aku xpercaya mc dia

eh x membantu

MyNameIsIris replied at 13-1-2017 01:48 PM
dapat beli rumah tu consider tak susah sangat lah...
tt ni jangan kata nak beli, nak sewa rumah p ...

Maksud aku... terlajak membeli umah tp kewangan x stabil.. pastu umah tu bukan boleh terus duduk.. bape tahun in progress.. pastu kene sewa umah satu lg... aku bg contoh je... tang mana kita boleh letgo kan utk cash bulanan

dik...solat, doa...minta lah dengan Allah sampai nangis2 dik

akk dulu...adik beradik husb akk, dia aje yang tak keje gomen...

bukan salah xkeje gomen...tp akk kesian kt dia bila adik bradik berkumpul...

masa tu rasa sedihnya...kesian laki aku...so akak bertekad...

akk lah yang berusaha mintak kan SPA8 masa tu...mmg doa sangat2...masa tu anak sorang

banyak lagi masa nak buat solat2 sunat semua

alhamdulillah...anak ke2 umur 6 bln...dpt lah keje gomen walaupon jwtn kecik

kita sebagai isteri dik...mmg sedih kalau hidup stakat cukup makan...

tapi percayalah....banyak jalan nya...at least keje kat pasaraya untuk sementara pon ok kan...

husb akk dulu mula dengan keje operator kilang aje...even ada diploma...

dah 5ys keje merasa lah naik 2 pangkat

Follow Us
Edited by dewimalam78 at 16-1-2017 10:12 PM

Kita tak brada dlm kasut mereka maybe bole kecam mcm2.
Kena ingat tt dan suami manusia biasa yg tak prefect. Ada keinginan, ada nafsu utk hidup secara halal. Ada manusia diberi kelebihan utk kehidupan yg lebih baik, ada manusia yg kurg bernasib baik. Tt ni kira dlm kat gol yg kurg bernasib baikdr segi ekonomi.

Tt kena bykkkk sgt sabar, tenangkan hati...dekatkan diri pd allah. Mengadu pd allah seolah2 allah ada di depan mu. Ins allah pasti ada jalan keluar drp permasalahan ini.
As isteri, jgn bosan beri semngat kpd asben utk berusaha sehabis baik. Pepatah ada berkata, di sebalik kejayaan lelaki pasti ada wanita di belakangnya.
Bila asben blk keja penat2 tu, senyumlah. Krn senyuman tt itu akan mengurangkan rs letih dan membri rs tenang di hati suami. Sediakan air suam utk dia. Bila dia dh duduk, mandi solat makan dan rehat...ajak dia berbincang strategi tambah baik ekonomi famili.seringkali kita keja mcm2 dr pagi smpi ke subuh smpi kita takde tenaga nak tunaikan sembahyang.

Kita selalu mengutuk bangsa sendiri pemalas. Tak keja jd pak gad, waiters, shope keeper.,,apalagi ek..
Salah satu sb diorg taknak keja2 ni sb kita sendiri pun pandang rendah dgn kerjaya diorg. Psl kawen, kena kutuk, duit takde, gaji kecik ada hati nak kawen. Kesian tau. Diorg pun ada nafsu, ada rs nak lovey dovey.
Keja sgt org yg berduit sampai kacau suami org yg dh stable. Mcne ni..

Tt, klu ada rezeki lebih..cari rumah lain. Book master bedroom. Bilik lain sewakan pd org.dpt kurgkan beban byr sewa rumah.
Lps tu beli la oven domestik yg murah2 tu. Buat tempahan cookies/brownies. Buat cookies/brownies tak perlu guna mixer kena pukul telur smpi gebu. Campur semua bahan lepas tu bakar.
Klu tak pun amik order corn in cup/ice blended siap dgn penghantaran sekali. Buat sama2 dgn asben.
Hakak faham klu dia penat keja repair keta lps tu nk buat part time sana sini. Apa guna keja kuat2 smpi kita abis tenaga nak beribadah. Kena ingat yg beri kita rezeki adl Allah.
Sesungguhnya DIa yg Melapangkan dan Dia Pemudah cara.

Sekarang ni pun dah x cukup duit.

Kalau anak dah lahir nak hantar  mana

Sedih lak iols baca kisah tt. Nak bg tips ngan cadangan pun, dah ramai yg bg idea bernas2. So iols doakan tt ngan somi dimurahkan rejeki, solat jgn tinggal, rajin2 la solat dhuha, tahajjud serta solat taubat.

Mode stazah on

Berkahwin mmg mcm ni dik..bila kahwin, disertai dgn tanggungjawab. Mula2 kawin mmg akan susah sbb nak mulakn hidup kan..rumah, kereta, makan pakai, persediaan anak lg..banyakkn doa, usaha dan tawakal..insyaAllah, masa susah akan berakhir perlahan2 until u survive dgn hidup yg penuh pancaroba..

waqiiah replied at 28-12-2016 02:27 PM
tu lah..ade ckp kt suami crik smpingan kerja..mcm wiring rumah org , betolkan kete sapa2 ke...mula ...

hi dek...macam mana keadaan adik suami isteri sekarang? harap2 dah okay

waqiiah replied at 28-12-2016 01:49 PM
sebb ape sy berani kawin gan die wlu kewangan tak kukuh?die antara lelaki yg boleh terima sy seada ...

Alaaahaii.. inesennya jwpan kamu dikk....

Edited by addamnor at 25-2-2017 01:03 PM
waqiiah replied at 28-12-2016 01:44 PM
die dah keje dah..baru je start keje...tp tu lah baru keje kan mmg gaji tak dapat...cume sy luah s ...

jangan jadi bodoh lah sister. kamu luah kat sini orang bukan nak tolong ringan kan beban, carut kamu lagi ada lah.. the best kamu menangis kat laki kamu kerna naik turun rumah tangga kamu, kamu dua orang yang lalu. orang kat sini sekadar pandang jelek sambil padankan muka lepas itu cerca sedas dua. what do u expect? kau juga yang pilih nak kahwin dengan beliau, sedari awal beliau bukan berduit bukan? takkan skali kena uji dah menggelupuh sister? mana integrity as a wife kalau badai berumah tangga nak gelabah beruk macam ini?

kamu pun bukan puteri raja bukan utk demand macam macam? sesuai lah , dia boleh terima kamu seadaanya why not kau terima jah dia seadanya

pichee replied at 31-12-2016 12:04 AM
Dh ssh mcm ni pn hsbd blh ckp psl pnt n x larat..

Mmb hsbd i..ayah die pg-ptg kje pejabat.. past ...

bahagia ke sister hidup sebegitu? siang malam kerja cari pitis. never iya. merosakkan tubuh badan lagi ada la sbb too stressful. org laki bukan robot @ hamba nak kena kerja 24/7 utk penuhi nafsu kluarga utk bayar bil astro, beli makan lauk ayam daging ikan salmon everyday, beli kain baju every month. hidup seadanya sekeluarga sudah lah. tiada duit sila potong astro, tailor the life according to income, not pushing hard your physical body to meet craves of a family

addamnor replied at 25-2-2017 01:00 PM
jangan jadi bodoh lah sister. kamu luah kat sini orang bukan nak tolong ringan kan beban, carut ka ...

kejamnya ko...
tp mmg btul pun... dah tahu laki kwangan tak stabil lg nak kahwin......
tp ikut nasib masing2.... cumanya yg laki kena usaha n tawakal.....
iols dulu lepas kawin company melingkup..... kena cari koje lain.... ujian tuh... tp bkn gigih menghrp duit bini....
bile bersandar kat bini.... mmg sudah terang berlampu spotlight...... tp TT mmg cuba menafikan bab tu sbb syg laki....
syg saja tak cukup.....

lazim replied at 14-1-2017 04:10 PM
tang kawan dengki je aku malas nk baca. pengalaman aku handle pekerja2 ni org semua salah. kawan den ...

sbb tu aku jujur ckp laki yg bermasalah..... takdenya org nak pecat ko 24 jam gituh...
p la mengadu pejabat buruh nun