CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Saham Mudharabah Bank Rakyat

ourself This user has been deleted
Originally posted by pandura at 14-6-2004 19:58:

:clap::clap::clap:
bak beli lagi saham Bank Rakyat
:pompom::pompom::pompom:

Tahutak kalian  MAA dividen last year 2003?
kekadang kita fikir bank sahaja mempunyai akaun pelaburan ...syarikat insuran juga ada akaun pelaburan mereka yg dibuka kepada rakyat.

produk Maaster investment Plan declare 20%.:no:..tiada limit pelaburan. 125% insuran daripada jumlah pelaburan diberikan percuma lagi.invest and protect.

jadi,kalau setakat 15.5% tu adalah biasa bagi mereka yang biasa melabur.cam kita ni :...

[ Last edited by ourself on 19-6-2004 at 04:24 PM ]

gabanzack This user has been deleted
Originally posted by ourself at 19-6-2004 04:22 PM:

Tahutak kalian  MAA dividen last year 2003?
kekadang kita fikir bank sahaja mempunyai akaun pelaburan ...syarikat insuran juga ada akaun pelaburan mereka yg dibuka kepada rakyat.

produk M ...

thanks for the info ourself:ah:. Kat mana leh dapat maklumat lanjut pasal benda ni?

satu lagi, investment MAA ni halal dari sudut syariah tak?

Originally posted by gabanzack at 21-6-2004 09:09:

thanks for the info ourself:ah:. Kat mana leh dapat maklumat lanjut pasal benda ni?

satu lagi, investment MAA ni halal dari sudut syariah tak?

cuba kau gi ke www.maa.com.my.
Soal halal haram tu MAA juga ada produk produk yg dilaburkan ke dana syariahnya.Panel syariah MAA kalau tak silap saya Hijrah Group.biasalah syarikat konvensional ada strategi marketing mereka.jadi mereka wujudkan dana dana pilihan ini supaya semua pelabur diMalaysia boleh melabur tak kiralah dr agama apapun.sekurangnya kita ada pilihan melabur,tak lah kata "tak takaful" maka haram...itu fikiran sempit.betul tak?.;)

Originally posted by ourself at 13-5-2004 11:47 PM:

kalau citer pelaburan ni kat agen takaful...sampai mati pun dia kata HARAMMMMM!!!RIBAAAAA!!!..BERSUBAHAT .:gado:...yang bagus hanya di TAKAFUL jer...pelaburan selain takaful ada unsur unsur g ...

Tak semua agen takaful macam tu....jangan kerana nila setitik, susu sebelanga rosak...tu mungkin agen yang fanatik sangat tu...bagi aku, Bank Rakyat memang tiada keraguan....boleh melabur...

Originally posted by gabanzack at 13-6-2004 10:02 PM:
berita baik dan berita buruk....

berita baiknya, macam yg korang maklum, tahun ni BR bagi 15.5%.... pertambahan 0.5% drpd tahun lepas.... hmmm.... kira ok lah.... walaupun aku ingatkan depa nak  ...

Aku ada satu kemusykilan...kalau kita nak beli saham bank rakyat...andai kata bulan ni kita ada lebihan wang RM500.00...boleh kah kita beli saham tu dengan RM500?...Dan andai kata dibulan hadapan kita ada lebihan RM300, boleh ke kita beli lagi saham bank rakyat dgn RM300 tu?..Just pegi kat kaunter macam kita nak simpan duit ASB tu ke?Minta maaf le ye kalau soalan ni B***H..

Originally posted by zazizu at 26-6-2004 10:16 AM:

Aku ada satu kemusykilan...kalau kita nak beli saham bank rakyat...andai kata bulan ni kita ada lebihan wang RM500.00...boleh kah kita beli saham tu dengan RM500?...Dan andai kata dibulan hadapan ...

boleh tambah bila2 masa kat kaunter bank rakyat mana2 cawangan.... setahu aku takde limit, cuma first time bukak akaun kena deposit RM500.. lepas tu tak kisah baper baper...

Follow Us
Originally posted by gabanzack at 26-6-2004 11:43 AM:

boleh tambah bila2 masa kat kaunter bank rakyat mana2 cawangan.... setahu aku takde limit, cuma first time bukak akaun kena deposit RM500.. lepas tu tak kisah baper baper...

Maknanya, kalau seseorang tu pernah & sedang ada loan dgn bank rakyat, dengan sendirinya le dia ada akaun bank rakyat ye...yang RM500.00 yang ditolak dari jumlah pinjaman kita tu...betul ke?

haii..aku baru kat sini. pasal saham bank rakyat ni memang dah lama aku dok perati. berminat jugak nak join. tapi...baru2 ni masa aku kat hometown, aku pi tanya kat BR, kerani situ kata sekarang dah ada LIMIT setakat RM20k je. dulu katanya RM100k, yg limit 20k tu baru je diaorg start...so, sape2 boleh confirmkan 20k atau 50k limit?

[ Last edited by lengkuas on 1-7-2004 at 10:19 PM ]

Originally posted by zazizu at 28-6-2004 09:23 AM:

Maknanya, kalau seseorang tu pernah & sedang ada loan dgn bank rakyat, dengan sendirinya le dia ada akaun bank rakyat ye...yang RM500.00 yang ditolak dari jumlah pinjaman kita tu...betul ke?

sapa bole jwb yg ni..nak juga tau...

iazerin This user has been deleted

Pelaburan di Bank Rakyat Maksimum RM50,000 je...

Bagus la... ramai plak orang dah mula peka terhadap kepentingan pelaburan, financial planning etc utk masa hadapan.

fyi, pelaburan di Bank Rakyat... maksimum RM50,000 je... so, takyah la nak berangan duit tu bleh jadi RM100,000 or RM200,000 ye...

Lagi satu, dividen utk koperasi... maksimum dia bleh kasik is 15% (bonus+dividen). Cannot more than that (tu yang tak best tu) sebab tertakluk kepada akta koperasi... Sejak tahun 70an... tak pernah kasik pun dividen... bila Chairman perempuan tu masuk... terus bank rakyat dapat untung... ;)

Kalau pelaburang di ASB... now maxima adalah RM200,000....

Kat Unit Trust company... (kalau yang paling besar sekali Public Mutual so far la yang aku dengar) maximum adalah 1 juta per dana.

Ada soalan tentang financial planning.... maybe aku boleh tolong. Email personally to me at iazerin@yahoo.com

terima kasih. aku sudi menolong.

pasal pelaburan maksimum Bank Rakyat ni macam satu misteri la jugak... sebab banyak sgt cerita2 yg berbeza.... apa nak heran kalau banyak version sebab pekerja2 Bank Rakyat ni sendiri yg dok bagi cerita yg berbeza-beza...

contohnya macam aku.... aku pi tanya sendiri kat kaunter Bank Rakyat Bangi.... akak kat kaunter tu kata maksimum RM100,000 setahun. Masuk tahun kedua, boleh tambah lagi sebanyak RM100,000 setahun. Ertinya kalau ada duit RM1 juta, boleh labur tapi memerlukan 10 tahun.

selang seminggu pulak aku pegi Pameran Usahawan kat PWTC. Kebetulan ada booth Bank Rakyat, so aku terus pi tanya kat staff dia. Lain pulak cerita dia. Dia kata saham individu had maksimum adalah RM100,000 sahaja. Dia nafikan cerita akak kat Bank Rakyat Bangi tu.

seterusnya aku surf website Bank Rakyat. Aku hantar enquiry email. Lepas 3 hari dapat reply. Dia kata takde limit untuk pelaburan ni...

makin keliru....

Saya pi AGM Bank Rakyat tempoh hari... perwakilan mencadangkan supaya menghadkan pelaburan individu di Bank Rakyat ke RM50,000 je. Reason???

Saham Bank Rakyat bukannya boleh dibuka banyak-banyak. (Nanti saya cuba update tentang maximum saham yang boleh dibuka kepada umum). Tak silap dalam RM100juta. (saya mungkin silap tapi akan berikan butiran terperinci esok lusa ya...)

Ok, katakanlah rm100 juta. Kalau ada 10 individu yang kaya raya, beli saham bank Rakyat RM10juta seorang, dah cukup RM100 juta rite? Ok, katakan lah ada 100 individu yang kaya raya beli RM1 juta seorang... sama juga kan? Rakyat M'sia ada >20 juta. Katakan 1/2 berada di pertengahan dan juga yang berpendapatan rendah... so ada +-10 juta orang. Macam mana laa kita nak membahagi-bahagi kan kekayaan sekiranya yang lagi 1/2 yang kaya raya tu dah bolot semuanya?

Dah la meka ada duit banyak... pi la melabur di dalam Bursa Malaysia... jangan dok kacau Bank Rakyat. Beri peluang kepada orang lain pun nak kaya juga. Betul tak?

So, itulah kesimpulannya... kenapa Bank Rakyat tak boleh dan ahli2 semua memang menentang pelaburan individu yang banyak2. Cukup sekadar RM50,000. Kalau banyak sangat nanti, takut dah tak boleh beri 15%, siapa yang rugi? haaa...

So, sekali lagi saya menyarankan, banyakkan option pelaburan-pelaburan anda sekalian. Jangan tertumpu kepada satu institusi sahaja. Apa orang kata... err diversified! Sekurang-kurangnya, jika Bank Rakyat dah tak beri 15% lagi... ada lagi akaun2 pelaburan anda yang lain yang beri 15% atau lebih lagi dalam satu-satu masa.

Yang penting, banyakkan. Jangan bergantung pada satu. okieh. sekian...

Originally posted by iazerin at 13-7-2004 17:39:
Bagus la... ramai plak orang dah mula peka terhadap kepentingan pelaburan, financial planning etc utk masa hadapan.

fyi, pelaburan di Bank Rakyat... maksimum RM50,000 je... so, takyah la nak  ...

tumpang lalu...

Apa 1 juta jer?...public Mutual ker  yg paling besar yang anda tahu?...Minta maaf yer kawan kawan...salah tu setakat ni yang syarikat saya beri pelaburan di Maa Maaster capital Guaranteed limit nya ialah RM4,000,000.00 .:music:

naper tak percaya?...cuba check www.simpanduit.com/mcgp.html

tak tipukan....banyakkan membaca...:nyorok:

Orite, confirm... baru buat resolusi nak tambah saham dari RM1Billion kepada RM2Billion... bukan rm100juta. hehe sorry ye... rm100juta kalu sikit sangat.

Then, perwakilan ada membahaskan pasal me'limit'kan pelaburan individu kepada rm50,000. Akan berkuat-kuasa soon laa tapi tak tau bila. Dalam Koperasi, ahli2 berkuasa lagi daripada Lembaga Pengarah dalam AGM. Ok, reason why limit dah beri tahu kat atas2 nun...

To Mr. Ourself, thanks for the info. Bagus, kepada orang2 kaya kat luar tu... kalau banyak duit sangat, jgn kacau Bank Rakyat sebab orang2 yang kecik2 ni pun nak juga merasa duit2 mereka di bertambah di tempat yang risikonye agak sederhana...

Originally posted by gabanzack at 13-7-2004 09:49 PM:
pasal pelaburan maksimum Bank Rakyat ni macam satu misteri la jugak... sebab banyak sgt cerita2 yg berbeza.... apa nak heran kalau banyak version sebab pekerja2 Bank Rakyat ni sendiri yg dok bagi c ...

adik aku baru bukak akaun pelaburan bank rakyat nii 2 minggu lepas..akak kat kaunter cakap maksimum 100K aje

Leha, Gadis Klasik

Bukak lagi ke saham bank raknyat ni? Tolong update ye.

SAham ni dah dibuka ke?

maxbiz77 This user has been deleted
tak bukak lagi. 2 minggu lepas aku dah call tanya derang. kalo nak tambah modal kena isi borang, masuk queue.. ade org jual.. baru derang bagi peluang kita utk masuk. kekek.. dividen tinggi.. ade ka org nak jual?... melainkan terdesak sgt la kan.

bumbun This user has been deleted
thanks for all the info.  baru semlm abg ipar cite pasal saham bank rakyat, tetiba jumpa info kat sini.  tp skrg kena queue lama ke baru dpt beli?

pearl_eye This user has been deleted
yup..sekarang ni mcm mana pulak ceritanye. still bole beli ke? saya kanak2 baru belajar