CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syik_Gojet

[TVN] New Journey To The West Season 3- Start 8 Jan 2017

Close [Copy link]
kaeda replied at 14-3-2017 12:05 PM
Lg satu good news!!

Rumors season 4 NJTTW start bulan 6 ni   

harap2 mcm tu la.. cuma part kyuhyun jer y tak berapa pasti... coz dia dah nak enlist n mungkin ada aktiviti dgn suju...

bulan 4 ni winner n sechskies comeback... memang super bz la dorg nanti..

rasa mcm nak tergelak pun ada bila fans winner risau mino akan join ke tak season 4 sebab winner comeback dlm masa y sama..

mungkin sebagai fans sechskies aku tau jiwon tu lagi super bz.. dlm bz promoting re-album n comeback concert, jiwon sempat lagi shooting NJTTW..termasuk dgn other variety utk promote sechskies..

kalau jiwon boleh, takkan mino tak leh kot..

kena tunggu season 5 baru la ada seunggri.. harap2 epi kali ni akan panjang lagi...

byk footage y menarik tak masuk..

even epi 10 ni, part jiwon jamming lagu couple dgn sugguen takat highlight masa intro ja..

Star_el replied at 14-3-2017 01:42 PM
weh spasm aku tgk capable ones tu hahaha!
Lawak gila dgn heechul the antifan.
Perempuan tu kira su ...

heecul gigih nak jawab atas pihak kak dia.. kena hentam dgn jiwon coz jiwon nak biar fans y jawab.. haha..

kagum giler kt pmpn tu sampai kan ingat tarikh.. gilerrrrrrrrrrrrrrr... berpuluh tahun tu... aku sendiri lupa apa y aku makan minggu lepas.. hahaha..

lagi kagum si bf y jadi fans disebabkan awek dia.. hahaha.. boleh lak teka tarikh movie 17 keluar...

sib baik la dpt bf y sama2 suka jekki.. kalau tak, gadoh memanjang...

siap nak namakan anak eunkang.... hahaha.. y bf nak namakan anak eunjang

seronok dgr cete mcm mana fanatiknya fans dulu2.. kalau aku ada kt korea mau aku pun naik sama kot coz jekki debut masa  zaman aku teenager...

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 02:02 PM
heecul gigih nak jawab atas pihak kak dia.. kena hentam dgn jiwon coz jiwon nak biar fans y jawab. ...

haha ala senanya heechul fans lettew, (bila part dia joget road fighter aku teringat myunghoon lol!)
tulah nasibla boifren tu pasrah dibrainwash jd fans lol
eh banyak plak aku tgk kapel korean yg the girl is older. rituh tgk kt hello counselor, then kt mana tah.

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 02:02 PM
heecul gigih nak jawab atas pihak kak dia.. kena hentam dgn jiwon coz jiwon nak biar fans y jawab. ...

kalo aku, xkan fanatik kot, sbb aku jenis xdgr lagu pun. My childhood and teens (and adult) is well spent on manganime haha
pastu aku jenis xkan minat benda yg tgh in.
Cth aku minat jonas brothers after they were gone for few years. Tetiba je dlm 2012 cmtu lol.
dan aku antisosial, suka dok rumah je, mmg takla nk berkonsert bagai.

Star_el replied at 14-3-2017 02:04 PM
haha ala senanya heechul fans lettew, (bila part dia joget road fighter aku teringat myunghoon lol ...

obvious sgt heecul fans.. semua lagu dia tau..sampai tu lagu apa ada dlm tape jekki..

masa dia dtg flower crew pun sama, dia siap cete rancangan jekki y dia tgk kt tv..

pmpn tu kata jekki lagi approachable banding hot memang ada betulnya.. hot dgn konsep misteri..
semua job y hot tolak, jekki ambik.. dah la dorg jenis playful masa perform...

highlight part jiwon carut tu tak menahan..

y hello conselor bukan takat mak pak, anak2 pun kapel dgn lelaki muda.. haha..

Star_el replied at 14-3-2017 02:08 PM
kalo aku, xkan fanatik kot, sbb aku jenis xdgr lagu pun. My childhood and teens (and adult) is wel ...

kalau calture kita org malaysia tak sama dgn korea..
masa aku teen mana pernah aku p konsert mana2.. haha..even sampai sekarang tak pernah..
tp aku memang minat bsb... beli kaset.. even rakam lagu guna radio pun pernah.. beli majalah pernah.. ikut tarian dorg pernah..
hafal semua lagu..tp takat tu jer la..

kalau aku dok kt korea mau terikut2 dgn successfull fan..

Follow Us
Syik_Gojet replied at 14-3-2017 02:18 PM
masa aku teen mana pernah aku p konsert man ...

haha tulah mmg culture lain tu satu.
Tapi aku xpernah buat sume tu, cari lirik, dgr lagu bagai time remaja. Sbb kt umah aku kalau psg radio pun, lagu lama2 time ptg.
And in my teens, Linkin Park and Avril sbb adik aku minat gila.
Aku mmg gila tgk tv lg drpd radio which kinda hard sbb kekdg xleh relate bila sembang dgn kwn. Except member yg baca komik n tgk kartun gk.
Dah besar je baru buat lol!

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 01:53 PM
harap2 mcm tu la.. cuma part kyuhyun jer y tak berapa pasti... coz dia dah nak enlist n mungkin ad ...

Winner comeback da confirm 1st april ni,so music show ngan tour concert la busy..dorg risau sbb salah satu sbb nya YG lack of promo pasal winner ni..variety ni la satu2 show yg dans bleh tgk..lgpun mmg ramai fans thanks dekat na pd sbb bawak keluar mino dari dungeon and discover talent mino lebih luas..

Suju tak sure la since members yg kata army pun keluar around july/august..lgpun kes DUI kangin baru je tahun lepas kan,ELF still tak bleh terima kangin..

Betol syik..since jiwon pun akan busy ngan sechkies aku rase semua bleh tu syik..sechkies lg banyak show and concert kan..

Banyak sgt scene yg org kata biasa je,yg ok cut plak..so season ni biasa2 je on travel view tp pd cast and games mmg season ni best..aku lg suka season 2,everything mcm perfect gitu

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 02:18 PM
masa aku teen mana pernah aku p konsert man ...

Weh kita sama..aku siap beli kaset lagu avril lavigne lg..dgr radio lagu bsb,blue,mcm2 la sampai nirvana..

Siap tulis lirik sendiri lepas tu confirm kan ngan kawan sekelas  

Kalo kat korea mau dikumpul nya semua  

Star_el replied at 14-3-2017 02:22 PM
haha tulah mmg culture lain tu satu.
Tapi aku xpernah buat sume tu, cari lirik, dgr lagu bagai ti ...

bsb pun kejab je famous.. tp zaman aku tu memang demam boy band..
byk gila boy band tah mana2 muncul.. boyzone, westlife, nsync, take that, 911...
masa tu memang semua boyband aku kenal.. tp part beli kaset tak semua..student bukan ada duit..
tah kenapa rasa sedap gila lagu boyband 90's..

pastu musim lagu alternative.. aku pun terjebak sekali... aku gila lagu2 linkirn park, avril lavign, simple plan, green day n byk lagi..
aku ingat lagi linkirn park peneman aku masa study.. pasang lagu ganas2 senang nak stay up.. wakaka..
sampai sekarang lagu linkirn park memang sentiasa ada special place in my heart..

dlm masa sama aku terjebak dgn manga n anime.. cuma  internet limited bagi aku.. so takat beli kreko or pinjam cd dari member..itu jer la..

kaeda replied at 14-3-2017 02:34 PM
Winner comeback da confirm 1st april ni,so music show ngan tour concert la busy..dorg risau sbb sa ...

hrp2 sechskies promote kt running man lg, as a fans of both tu kegembiraan berganda haha
and please make it 2 episodes special ke, bagila can kat abg comey jaeduck utk menyerlah gk.
(Motip aku wish kt sini?ada kerabat sbs/yg kew? XD)
nnt aku nk spam sbs punya sns lol

Star_el replied at 14-3-2017 02:51 PM
hrp2 sechskies promote kt running man lg, as a fans of both tu kegembiraan berganda haha
and plea ...

Haha,aku sokong tu..bleh la tgk jaijin flirt ngan jihyo  

Spam3..tp aku rase mmg jemput sechkies..YG ngan sbs kamceng ok tak mcm kbs..mesti guna segala yg ade kat sbs tu untuk promote sechkies..

kaeda replied at 14-3-2017 02:34 PM
Winner comeback da confirm 1st april ni,so music show ngan tour concert la busy..dorg risau sbb sa ...

tu la..byk winner fans tima kasih kt pd na.. sebelum ni tgk mino dlm other variety, nampak dia biasa2 jer.. mungkin sebab dia malu2..
dlm NJTTW, hodong byk push mino buatkan mino ada byk screen time..tambah dgn editing pd na y awesome.. reaction mino pun bagus.. itu pasal dia jadi lawak.. harap2 next season dia akan lebih bold n berani bercakap.. coz dia byk diam cuma masa main game reaction dia lawak..

season ni dorg tgk view biasa2 jer..patutnya pd na buat game main ke luar mcm season lepas.. y dorg kena cari kepala kuda..so member ada interaction dgn local..baru la menarik..bukannya asyik main game dlm hotel jer or dlm restorant..

sechskies comeback dorg akan jadi lagi super bz... dorg kan jadi rebutan utk variety coz dorg lawak... mau lagi kencang promote sana sini.. concert tour lagi.. dgn sambutan 20thn sechskies n 1st fully new album..dlm bz mcm tu, sempat lagi jiwon shooting other personal variety...
fans sampai suruh jiwon berehat coz kesian kt dia n suruh jaga kesihatan..

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 03:02 PM
tu la..byk winner fans tima kasih kt pd na.. sebelum ni tgk mino dlm other variety, nampak dia bia ...

jiwon kan time shootingla baru dia kuar melepak dgn kwn2 haha rituh tgk blk radio star, sedih je dia kesunyian mesej members (suwon n jaeduck) nk join minum2 tak. pastu dgn lonely complex dia tu haha (repeat IC rituh tgk time atas stage yg blindfolded tu dia gigih hulur tangan nk cari org sblh ie jaeduck utk pegang tangan).

Yeye je aku kesian, ntah2 tiap2 mlm bertukar awek. wakakaka!
#teamnolife

kaeda replied at 14-3-2017 02:36 PM
Weh kita sama..aku siap beli kaset lagu avril lavigne lg..dgr radio lagu bsb,blue,mcm2 la sampai n ...

hahaha..
itu la bila terjebat dgn jekki terasa mcm kembali semula ke zaman teenager..

tambah ada internet..semua maklumat kt hujung jari..

tak mcm dulu2, susah nak dpt info..

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 03:02 PM
tu la..byk winner fans tima kasih kt pd na.. sebelum ni tgk mino dlm other variety, nampak dia bia ...

Nasib baek mino tak rase burden sgt,more laid back skit la hodong push pun..lgpun mino mcm anak itik da ikot suguen tu  

Kan,patut na pd maen games kat luar sambil tgk view..bukan nya tak lawa pun tempat dorg pergi..ke ade kaitan ngan china banned korea tu?aku tgk skang mane2 artis kpop post pasal lotte kena maki je..

Jiwon nak ke berehat? tgk gaya mcm die lg suka keluar jumpa org,kerja kan..alasan die nanti lonely je..

Syik_Gojet replied at 14-3-2017 03:06 PM
hahaha..
itu la bila terjebat dgn jekki terasa mcm kembali semula ke zaman teenager..

Haha,mmg teringat balik la zaman teenager..gigih dlu cari kaset la..radio rosak cari mp3 plak  

Skang ni semua hujung jari simpan kat laptop,penuh da..drama lg  

Star_el replied at 14-3-2017 03:05 PM
jiwon kan time shootingla baru dia kuar melepak dgn kwn2 haha rituh tgk blk radio star, sedih je d ...

aha.. masa abnormal summit, kan dia ada bincangkan masalah dia..
org ingat dia sombong padahal dia jenis tak kisah pasal org lain..lebih kurang mcm tu la masalah dia...

bila tgk handsome boy, tony n danny ckp kt heejun y jiwon mcm susah nak mesra disebabkan cool personality dia.. walaupun tony n danny dah byk kali kot masuk variety sama dgn jiwon sebelum ni..

bila tgk NJTTW, masa epi awal2 sebelum p china.. y dorg kuar minum 1st time jumpa ramai2 kt restoran..kyuhyun ada ckp y jiwon ni tak approachable..

memang betul la stigma y org lebel dia sebelum ni.. heejun ckp y ramai org salah faham dgn jiwon.. dia jenis tsundare.. cold kt luar, warm kt dlm..hehe..tambah dia jenis suka dok rumah main game..kurang nampak sosial dia ni.. tapi tak tau la kot2 kt belakang tukar pmpn..tu privacy dia..

y masa IC, masa jiwon 1st time jumpa jiyong..kan dia ckp dorg ada special greeting..mula2 tu tak perasan apa y special..
masa concert, perasan jiwon pegang leher jiyong.. itu la special greeting dorg.. jiwon suka perli jiyong leher panjang..dia selalu usik leher jiyong..

kaeda replied at 14-3-2017 03:09 PM
Nasib baek mino tak rase burden sgt,more laid back skit la hodong push pun..lgpun mino mcm anak it ...

tak tau lak pasal part lotte.. kenapa nak ban?

jiwon rasanya dia takkan berehat..sunyi la katakan.. lagipun dia tgh dok hot..
sejak 2d1n habis, non stop variety dia masuk.. berderet job dia dpt..

tambah jekki comeback lagi la nama dia dok naik.. masa ni la nak buat duit byk2..

Star_el replied at 14-3-2017 02:51 PM
and plea ...

sila spam..aku harap dorg akan muncul dlm semua variety.. aku lagi tamak.. hahaha..leh jaijin sambung flirt dgn jihyo. haha..