CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Hamizan718

Degree VS Diploma

Diploma dengan degree bg perbezaan Nak mintak kerja nanti.. gaji berbeza.. kelayakan degree lebih senang diambil bekerja

Xpnh amik dip.matrics then degree.ok je dik.tp awk minat nk keje ape.jgn amik engineering pastu x kisah nk keje ape kemudian.engineering tu susah.tgk industri ape nk keje lps tu.kalo minat engineering tp takut xleh buat...amik bende lain..tgk factor umur jgk..

Ramai jer yg blajar tinggi2 tp xde kerja

Try buat pjj TT. Yg penting usaha utk majukan diri

panadolsoluble replied at 8-1-2017 05:43 PM
aku pon ada apply dgree pjj. setelah 8tahun kerja. cm seriau jugak, otak karat gila kot..blm lg nak  ...

memula dulu, teringin gak
tapi bila balik keje, bersando je kt kusi, lepas tu lelap
camno la aku nak sambung study lagi
adoi...

ini pengalaman saya.....sebenarnya....tiada beza kesukaran diantara diploma dan degree....jika awak boleh buat diploma...begitulah juga dengan degree. bezanya hanya pada silibus pembelajaran......kalau diploma...dia fokus pada general....bila degree....dia dah fokus pada sesuatu topik....rasa lebih mudah degree daripada diploma....kalau di bandingkan spm...lagi susah spm sebab skop silibus lebih luas....cover utk 2 tahun dari tkg4 ke tkg5.

diploma susah sebab....kita habiskan masa remaja dengan enjoy 70% dan masa belajar 30%
tapi bila degree dah terbalik...masa enjoy tinggal 30% dan masa belajar dah jadi 70% sebab kita dah lebih matang

Follow Us
Zaman sekarang zaman bermula nya kemahiran di nilai tinggi. Tingkatkan nilai kemahiran saudara lagi pilihan yg lebih tepat

yg benonya kalau malas.. apa menda pun jadi susah... bukan takat diploma, silap2 sijil kemahiran pun tak lepas... sbb MALAS....
satu lagi punca jadi susah sbb korang salah pilih kursus.... pilih le yg kursus yg korang boleh bg jiwa... bukan sbb makpak surah... kawan2 ajak mahu pun course yg nampak glamer....

aku salah sorang panel intebiu.... semakin hari kertas2 korang tu semakin hilang nilai nya.... lambakan graduan ijazah... ramai memilih... dan ada juga yg salah pilih... yg lagi mengecewakan datang intebiu tak ready langsung.... hampeh...!! 2 minggu sudah aku di USM kampus eng.... participate carrier fair kat sana.... berdasarkan dari company yg turut serta, mmg ternyata kekosongan jawatan masih banyak... cuma perlu cari yg sesuai je....

antara komen majikan....
degree holder memilih - sibuk tanya gaji but not diploma holder....
degree holder mahu task tertentu... tp budak diploma belasah je... apa pun boleyyy....
majikan pun takmo risk amik fresh degree holder, bayo mahei tapi keje manja... semua spoon feed.... better amik diploma holder bayar murah tapi boleh groom....

Wallahualam...

masa saya buat degree, tgk budak2 diploma yg sambung degree byk yg score...jorang ckp kebanyakkan subjek2 degree dh belajar masa diploma, so mcm revision je...x bole nak transfer credit sebab subjek masa degree ada perbezaan 1 subjek.

tgk jorang relax....