CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Mendapatkan Khusyuk dalam solat ...

rantaikendoq replied at 13-5-2017 09:40 PM
menang?haha.... menang bertuhankan nafsu jerrr
hakikatnya bermuka bodoh mcm kamu ni...makin jauh  ...

tak lama lagi kena pelempang lagilah yer.
.

bodoh piang  

Edited by MohdNizamCY at 13-5-2017 11:52 PM
rantaikendoq replied at 13-5-2017 09:40 PM
menang?haha.... menang bertuhankan nafsu jerrr
hakikatnya bermuka bodoh mcm kamu ni...makin jauh  ...

Kalaulah betul, hang kena pelempang sekali lagi, tu tanda "pintu taubat Allah dah katup rapat".

Saja nak bagitau awal2 specis bodoh piang makna "pelempang malaikat". Kalau ada "pelempang Qorin", tunjukkan ayat di surah mana di dalam AlQuran.

Nescaya amat jelas bodoh piang yg jadi admin tapi tak tahu hakikat kekal di dalam neraka kerana bersifat "bodoh piang".

Aku syahdu aje disini, bila dah lams tahu, sekoq2 Dia main2kan. Tinggal lagi "dah nama pun bodoh piang", dok budjet diri baik ke selepas Allah kirim malaikat pelempang tu? Nampak hitam tak kulit tu?

Minta doa kasik hilang bekas tu, memang ler Dia bagi.  Doa istidraj,takkan ler Dia tak makbulkan.

Lagipun, tanda jelas saya tahu hal ehwal ghaib ini antara tanda besar, Dia bagitau hal ehwal ahli neraka utk betulkan diri sendiri dari sibuk mencari takwil.

Okey tak ayat tu? Dia (Allah) minta aku tanya ni "Kamu nak kena pelempang tanda penutup pintu taubat ke?".

Aku leh rasa, hang ni nak main2 lagi kan.  Dia (Allah) minta aku bagitau "Kamu tak akan ada sebarang penolong utk membantu kamu diakhirat kelak selepas dipelempang utk kali yg terakhir selepas ini".

Saya : Sorry bro, aku dah tak leh bantu hang and da geng. Pandai2 ler bawa diri lepas ini yer!

Mungkin selepas Dia hantar malaikat utk pelempang kamu, baru kamu tahu, Allah itu "berkata-kata". Lepas ini, kalau kamu campak duit depan aku pun, aku tak leh bantu pun bila Dia hantar utusanNya utk melempang kamu utk kali yg terakhir.

[youtube]VLiI3oaVPJ0[/youtube]

Antara cara utk mendapatkan khusyu' di dalam solat.

[youtube]frck_jzZGW4[/youtube]

Tambah lagi. Nak cari khusyu'?

[youtube]CciXyNMXQG0[/youtube]

Edited by MohdNizamCY at 14-5-2017 04:45 PM

Antara ajaran Iblis adalah menghadirkan niat ketika di dalam takbir pada permulaan solat. Teringat pula saya kisah golongan pengikut Iblis yg terkesima dgn mereka diikatakan oleh segelintir cerdik pandai sebagai wali Allah sedangkan hakikatnya sebaliknya.

Apa boleh buat, pengikut iblis lebih ramai dari pengikut Rasullullah saw.

Follow Us
Saya tertarik dgn hal ehwal niat, kata2 dan perbuatan.

Soalan cepumas :

Apakah persamaan dan perbezaan bagi tiap yg dimaksudkan niat, kata2 dan perbuatan?

Utk fahami niat bersolat, mari kita kaji kes bodoh piang ini (Saya ajar khas utk yg tak pernah khusyuk dalam solatnya). Dan semestinya saya tahu.

Contoh : Seorang budak bernama Raul dikenali ramai sebagai pencuri. Soalnya, adakah Allah kenali budak Raul ini sebagai pencuri? Dah dapat jawapan lum?

Kita tgk kes yg sama tapi dari sudut ArRahman dan ArRahim, Allah! Tuhan yg menciptakan makhlukNya yg dinamakan budak Raul ini (sebagai contoh).

Apa kata kamu, jika budak Raul ini lapar, dan tak ada sesiapa yg memberinya makan sehingga dirinya terpaksa mencuri?

Apa kata kamu, jika budak Raul ini ingin memenuhi keperluan hawa nafsunya dgn cara mencuri?

Apa pula kata kamu, jika budak Raul yg lapar ini disuruh oleh pihak ketiga utk mencuri?

Apa pula kata kamu, jika budak Raul ini ingin memenuhi keperluan hawa nafsunya hingga disuruh oleh pihak ketiga utk mencuri?

Apa pandangan kamu, yg mencuri itu kaum kerabatnya sehingga budak Raul pula dituduh mencuri?

Rasanya cukuplah sedikit pelajaran utk faham makna khusyu' di dalam solat.

MohdNizamCY replied at 12-5-2017 09:21 PM
dalam KITABULLAH - SAMPAIKAN/PERINGATKAN sehingga sampai saat DIKEMBALIKAN

Ulasan : Dah kena  ...

tu diaaaa si nizam al cakap tarak serupa bikin
kata nak blah dah - tapi kat sini jugak hang terus memerasankan diri
ingat dekat seminggu hang jadi lah baik sikit
rupanyeee cam tu gak

memang species meroyan mereng merapu je lah hang nizam ooiiiiii

MohdNizamCY replied at 12-5-2017 05:17 PM
Saya ingin ingatkan diri saya dan diri kpd yg membaca, pada surah Muhammad itu berkenaan keadaan ora ...

Saya menyaksikan, beberapa kes manusia yg ditampar oleh malaikat ini yg mana mereka mengatakan "Ini perbuatan syaitan" (termasuklah Qorin), sehingga mereka ini lupa kembali kpd petunjukNya.
Kpd mereka2 yg pernah ditampar di pipi oleh malaikat maut SEBELUM kembali kpd Allah, ketahuilah, setiap yg berlaku ada hikmahnya. Dan sebaik2 tempat merujuk adalah melalui mereka2 yg memahami akan petunjukNya.

apa dia nizam??
hang tengokmanusia ditampar Malaikat
temberang je lebih nizam ni, cam tompok2 taik unta jeeeee

yg paling dekat dgn kulit jasad kasar manusia - adalah qorin jin
kalau qorin jin hang sendiri tak kenal dan tak tau - memang hidup2 lah hang mekelentong org lain
penipu besar punya nizam

ada plak malaikat tampar pipi
kat mana hang ambik ayat mereng ni nizam ooiiiiii
sendiri hantam merapu kaaaa

hang faham ke apa istilah MEMUKUL MUKA DAN PUNGGUNG niiiii
hang tau baca je laaa cam budak tadika
tapi langsung tak faham

orangbesi replied at 14-5-2017 08:49 PM
Saya menyaksikan, beberapa kes manusia yg ditampar oleh malaikat ini yg mana mereka mengatakan "In ...

Bukankah saya dah bagitau, nak rasa pelempang lagi ke tue? Bukankah Dia dah ingatkan, sekali lagi kena pelempang, ditutup rapat peluang utk bertaubat selepas itu?

Tak serik2 lagi ke? Saya tahu, dua malam ni kamu belum kena pelempang dari utusanNya. Dia saja tak hantar utusanNya utk pelempang kamu (sudah tentu saya maklum hal2 ini). Lagipun, semua yg dinamakan ujian Allah pasti dijelaskan olehNya (termasuk sebelum kena pelempang utk kali terakhir a.k.a penutup pintu taubat). Dan semestinya, bila mana ADA dinyatakan di dalam AlQuran dan DIINGATKAN oleh saya, maka HANYA 2 KALI SAHAJA PELEMPANG yg akan Dia beri utk tidak MEMUSUHI AGAMA ALLAH. (disebabkan oleh kejahilan dan kebodohan nyata).

Dan semestinya, saya tahu, kamu PASTI akan kena pelempang utk kali ke dua BERSERTA rakan2 kamu. Masa itulah kamu akan dapati, tak ada kebaikkan yg akan Dia beri malah jika kamu bawakan kpd saya ke semua yg kamu miliki, sudah pastilah! orang2 yg suka mencabar Allah akan dapati, ADA LIMIT utk apa yg Dia maksudkan. (melampaui batasNya).

Antara perkara besar yg mana dosa seseorg tidak akan diampunkanNya adalah selepas dipelempang dibahagian wajah (selalunya pipi) atau dibahagian punggung yg diutuskanNya (malaikat maut) kpd mereka2 yg KAFIR kpd Allah utk kali ke dua. Pada masa inilah, tiada kebaikkan ukhrawi melainkan kebaikkan duniawi yg akhirnya diazabNya dalam berbagai bentuk TERMASUKLAH mereka2 yg berserta dgnnya. (sekutu2 dan keseluruhan keturunannya).

Buka surah Muhammad, baca sendiri kerana Allah perintahkan kpd yg MAHU BERIMAN utk ambil ikhtibar dan pengajaranNya.

Edited by MohdNizamCY at 15-5-2017 08:46 AM
Saya menyaksikan, beberapa kes manusia yg ditampar oleh malaikat ini yg mana mereka mengatakan "In ...

Soalan bodoh piang utk orang yg bodoh piang.

Kiranya bagi kamu, pipi itu TAK TERMASUK dalam kategori wajah ke?

Saya ceritakan kisah benar bagaimana seorang perempuan tua yg mana kata2nya klasifikasi (kurang ajar a.k.a haram jadah a.k.a fasik). Dan semasa saya diam, Allah utuskan malaikatNya utk pelempang perempuan tua itu. Pada keesokkan harinya, anak perempuan tua ini datang dan semasa saya bersalaman dgn anaknya, kelihatan wajah yg kurang senang terhadap saya. Seketika kemudian, isteri saya bertanya sambil berkata " Tahu tak semalam, emak kena pelempang syaitan?". Seraya itu saya berkata "Itu bukanlah pelempang syaitan, akan tetapi pelempang dari malaikat maut yg dinyatakan di dalam AlQuran dalam surah Muhammad mengenai orang2 musyrik a.k.a munafik". Bila sahaja anak lelaki orang tua itu tahu hakikat yg berlaku, dia bergegas keluar dari rumah orang tuanya (ibu mentua saya) dan membawa ke semua anak2 dan isterinya keluar.

Spt biasa, orang tua ini (ibu mentua saya), kata2nya SEBIJIK spt kamu. Keesokkannya, kedengaran suara2 sumbang dgn lantang berkata ini "Pasai apa yg berlebam badan ini? Siapa yg sakit hati ni? Apa salah aku kat hang pa hingga berlebam badan2 ni..."dan pot pet pot pet sebijik mcm orang gila melalak menuduh tanpa GURU HAQ dan TANPA PETUNJUK ALLAH!".

Saya dimaklumkanNya "sampaikanlah khabar ini kpd mereka" dan beberapa perkara lain utk jelaskan MENGIKUT APA YG DIA KEHENDAKI. Dan Dia akan istiharkan perang bila Dia rasa PATUT utk memerangi kaum2 yg kafir (termasuk kamu dan sekutu kamu) pada BILA2 MASA yg Dia nak!

Kamu nak ajar saya ilmuNya? Nak brain wash ke? Layak sgt ke? Laku sgt ke phd2 agama tu yer? Meroyan ke? Bodoh piang sgt ke?

Sebelum terlupa, Dia ada tayang cctv Dia bagaimana kamu Dia pelempang. Nampak gayanya, kamu punya marah menggeli hatikan Iblis. Iblis ketawa besar!

Gini ajelah budak2 bodoh piang oit. Gi mengaji dgn berguru. Berguru dgn buku aje, sama ler ngaji dgn syaitan.

Aku ke? Hang nak nasihat aku gi berguru? Mufti pun Allah kirim malaikat maut buh pelempang, hang nak suruh aku gi mengaji dgn mufti tu ke?

Lawak bodoh ke kamu ni?'

Soalan bodoh utk orang bodoh.

Katakan seorang mufti dipelempang malaikat maut. Maka boleh ke PASTIKAN, yg ditauliahkan itu LAYAK utk ditauliahkan?

Valid ke disisiNya?

Bila saya berbicara, dah tentulah saya TAHU.

Edited by MohdNizamCY at 15-5-2017 09:20 AM

Di dalam surah Al-Baqarah, Allah swt menjelaskan hal ehwal orang musyrik/munafik yg suka memperolokkan orang2 yg beriman. Allah KLASIFIKASIKAN mereks itu bodoh!

Saya tahu hakikatnya kamu itu bodoh! Kalau mengaku bodoh berbeza maknanya bila Allah maksudkan itulah orang bodoh!

Kamu antara manusia bodoh yg tak ada kesabaran. Baru kena pelempang malaikat, kamu tuduh Qorin? Dimana iman kamu ketika menggunakan semua id2 palsu kamu tu? Adakah kamu rasa, kamu termasuk dalam kategori orang2 yg dalam kebenaran yg suka berolok2?

Kamu fikir, title kamu mampu menipu Allah ke? Jika bukan kerana kemurahanNya dan Qada dan QadarNya, kamu is NOBODY or we call it NOTHING!

Apa kata saya nasihat kpd orang2 bodoh sombong spt kamu... gi belajar dgn guru haq. Saya dapat tahu, byk guru haq yg tak dikenali sudah kembali kpd Allah sorang demi sorang. Mereka tak perlu tauliah pun, tak perlu degree, tak perlu title pun, tak perlu kerajaan selain dari Allah pun, mereka tahu Allah bersama mereka.

Kami ni mukmin. Sikit hari lagi, Dia akan panggil semula kami semua. Tak ada kebaikkan bila orang2 spt kamu mencela, menangkap dan membunuh para mukmin. Jgn kata sebenar mukmin tak tahu apa yg berlaku.

Takutlah kpd Allah bila Allah kirimkan mukmin utk beri amaran dari sisiNya. Kita ni umat yg bakal saksikan kiamat. Dan semestinya, yg melihat kiamat itu, mereka2 yg kafir kpd Allah!

MohdNizamCY replied at 15-5-2017 08:27 AM
Bukankah saya dah bagitau, nak rasa pelempang lagi ke tue? Bukankah Dia dah ingatkan, sekali lagi  ...

Bukankah saya dah bagitau, nak rasa pelempang lagi ke tue? Bukankah Dia dah ingatkan, sekali lagi kena pelempang, ditutup rapat peluang utk bertaubat selepas itu?
Tak serik2 lagi ke? Saya tahu, dua malam ni kamu belum kena pelempang dari utusanNya. Dia saja tak hantar utusanNya utk pelempang kamu (sudah tentu saya maklum hal2 ini). Lagipun, semua yg dinamakan ujian Allah pasti dijelaskan olehNya (termasuk sebelum kena pelempang utk kali terakhir a.k.a penutup pintu taubat). Dan semestinya, bila mana ADA dinyatakan di dalam AlQuran dan DIINGATKAN oleh saya, maka HANYA 2 KALI SAHAJA PELEMPANG yg akan Dia beri utk tidak MEMUSUHI AGAMA ALLAH. (disebabkan oleh kejahilan dan kebodohan nyata).
Dan semestinya, saya tahu, kamu PASTI akan kena pelempang utk kali ke dua BERSERTA rakan2 kamu. Masa itulah kamu akan dapati, tak ada kebaikkan yg akan Dia beri malah jika kamu bawakan kpd saya ke semua yg kamu miliki, sudah pastilah! ....

apa punya ayat paria hang ni nizammmmm
kalau kena pelempang ditutup rapat utk taubat ni ayat setan mereng merapu tauuuu
sedangkan ALLAH beri manusia bertaubat sehingga NYAWA SAMPAI DIKERONGKONGAN
hang faham ke ni nizammmmmmmmm
tau beza ke ALLAH RABBULALAMIN dgn tuhan hawa nafsu hang tuuuuuu
ayat penipu je hang ni nizammmmm

tapi aku rasa lee, hang tu yg dah terkena kot
muka hang dah kena lekap dgn punggkok setan gondol - lalu dia melepaskan angin kus kusnyeee
lalu biul mereng lah hang sehingga ke saat ini
amacam org gila perasan - teringat ke lagi dikentutkan ni

MohdNizamCY replied at 15-5-2017 08:43 AM
Soalan bodoh piang utk orang yg bodoh piang.

Kiranya bagi kamu, pipi itu TAK TERMASUK dalam k ...

Kiranya bagi kamu, pipi itu TAK TERMASUK dalam kategori wajah ke?
Saya ceritakan kisah benar bagaimana seorang perempuan tua yg mana kata2nya klasifikasi (kurang ajar a.k.a haram jadah a.k.a fasik). Dan semasa saya diam, Allah utuskan malaikatNya utk pelempang perempuan tua itu. Pada keesokkan harinya, anak perempuan tua ini datang dan semasa saya bersalaman dgn anaknya, kelihatan wajah yg kurang senang terhadap saya. Seketika kemudian, isteri saya bertanya sambil berkata " Tahu tak semalam, emak kena pelempang syaitan?".
Kamu nak ajar saya ilmuNya? Nak brain wash ke? Layak sgt ke? Laku sgt ke phd2 agama tu yer? Meroyan ke? Bodoh piang sgt ke?

lawaklah hang mamat ooiiiii
mana ada malaikat tampar pipi - hang ingat cam cite p ramlee ke
Para Malaikat MEMUKUL MUKA - maka hitam leeee, tarak kebaikan/kewarasan - cam hang sekarang leee
PUKUL PUNGGUNG - teruklah jasad maka jadi balorq liat, malas   PERASAN manjang - cam hang jugak leee kannnnn
hang faham ke ni TAFSIR AYAT tuuu, bukan cam hang dok temberang tauuuu

kisah lagi - semua kisah hang ni mohong kuat je nizammmmm
hang mereka2 saja - bukannya aku tak tau temberang lapuk hang ni sama dr dulu jeeeee

aku SAMPAIKAN ajeee, utk org gila mereng cam hang pun aku SAMPAIKAN
jadi tarak alasan hang nanti DEPAN RABB kann kannn kannnnn

MohdNizamCY replied at 15-5-2017 08:51 AM
Sebelum terlupa, Dia ada tayang cctv Dia bagaimana kamu Dia pelempang. Nampak gayanya, kamu punya  ...

Sebelum terlupa, Dia ada tayang cctv Dia bagaimana kamu Dia pelempang. Nampak gayanya, kamu punya marah menggeli hatikan Iblis. Iblis ketawa besar!
Gini ajelah budak2 bodoh piang oit. Gi mengaji dgn berguru. Berguru dgn buku aje, sama ler ngaji dgn syaitan.
Aku ke? Hang nak nasihat aku gi berguru? Mufti pun Allah kirim malaikat maut buh pelempang, hang nak suruh aku gi mengaji dgn mufti tu ke?
Lawak bodoh ke kamu ni?

cite bohong lagi nizam niiii
sapa pelempang aku - Malaikat keeee
camna depa nak pelempang aku - aku bukan kaki kutuk, hina gertak maki jatuhkan org lain cam perangai hang
kot lah Malaikat dah PUKUL MUKA hang - ni aku tak masuk campur tauuuu

kalau lah iblis yg lempang aku - memang pun aku terasa - kuat gak lempangnye tauuuu
tapi ok lah dia kena gi tapa 300 tahun utk ubat dan kuatkan diri dia balik selamatlah ramai manusia yg lain
mai lah kot hang pun teringin nak gi tapa 1000 tahun jugak

dan jangan dok perasan hang tu Tuhan lah nizam yg bangang ooiiiii
HAK ALLAH - jangan usik, DIA kasi petunjuk hidayat pada sesiapa yg DIA kehendaki
hanya golongan syaitan termasuk hang yg tak suka RAHMAT ALLAH menebari bumi ini
betol tak wahai nizam si dajal yg tak pernah menjadi

MohdNizamCY replied at 13-5-2017 11:44 PM
Kalaulah betul, hang kena pelempang sekali lagi, tu tanda "pintu taubat Allah dah katup rapat".
...

nabi saw pon sebut pasal qorin
tu masalah bila xda mursyid
mengaji sendiri utube ingt leh dapat apa
makin budus adala..mcm kamu lah...

kamu ingt tgk youtube tu akan naik mertabat iman kamu?alahai
makin perasan saja...kasihan...
sedarlah diri tu sikit
sebut tu kamu melompat sarkis bila sentap qorin...yg mana kamu dikuasai oleh si setan qorin kamu
mcm kena makan masi kangkang, sebut tu makin merapu...dan ketar, haha...

MohdNizamCY replied at 14-5-2017 04:38 PM
Antara ajaran Iblis adalah menghadirkan niat ketika di dalam takbir pada permulaan solat. Teringat p ...

kamu belajar bab solat pakai youtube ke
hahahah...
patotlah...xfaham hakikat...
patotlah, kena pusing bodo mcm setan qarin kamu, kahkah..
patotlah...org ngaji cari mursid bukan ngaji utube nak faham bab solat
kamu hanya bermain main saja nizam kaldai
bertaubatlah..

zaman nabi sahabat dulu semua jupa nabi utk belajar solat...
selepas tu tabien, tabiut tabien...
kamu xfaham rupanya....kasihan...