CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: widad11

jirannnnnnnn

mannaakaatau replied at 10-1-2017 03:13 PM
manak macam nak ludah jerk si TT.....perkara Yang sehingga boleh datangkan mudarat pada diri..dan  ...

Percubaan nk memancing letew...

widad11 replied at 10-1-2017 03:14 PM
hai manak... mcm mane nak jumpe jiran tu oi.. die lari2.. xkua umah lgsg pas kes sy mrh ank sy sbb ...

Setakat hang nak bodoh dan lembukan warga FD Yang lain boleh ler.....ini manak ler....
So please...stop being an idiotic moron ok????

mokcikKSKB replied at 10-1-2017 03:17 PM
Celah mana aku lembukan org manak?hang lg hina okeh..babikan org dgn mn hang merata board?sape2 jd ...

Hang Tak payah lembukan orang....dah memang hang tuh lembu......

biar aja nak sentap ke apa, anak seorg tak tau nak jaga

widad11 replied at 10-1-2017 03:13 PM
ptt le tido dgn ank 2,3 ari ni.. die kate kecik ati dgn sy sbb sy marah ank sy smpai jiran sentap. ...

Ya tuhan.... sanggup ye tok laki kau mendahulukan perasaan diri sendiri dan jiran2 dari bini yg nak mati melahirkan anak2... yg jadik maid kat rumah... layan atas katil lagi????

sungguh aku tak hadam

bertabah la yuolls
sekiranya yuolls dah banyak kali confront laki pasal ni.... dah habis kata
aku cadangkan kau ngadu pada Allah, buat solat hajat banyak2 minta Allah bantu

akhir kata... aku doakan laki kau lembut hati dan sepakat demi kesejahteraan rumah tangga korang

cmf_blingblings replied at 10-1-2017 03:21 PM

hang Cuba share Mary morning glory cemana hang jaga gayah Anak buluh betong hang sorang tuh bling......

Follow Us
penmerah replied at 10-1-2017 03:24 PM
Ya tuhan.... sanggup ye tok laki kau mendahulukan perasaan diri sendiri dan jiran2 dari bini yg na ...

Hang nak kongsi kisah camna hang macam nak mati melahirkan Anak hang Yang pertama dulu pen???

penmerah replied at 10-1-2017 03:24 PM
Ya tuhan.... sanggup ye tok laki kau mendahulukan perasaan diri sendiri dan jiran2 dari bini yg na ...

tu la tu.. aku nk tye , aku slh ke? aku ckp kat laki aku, ape slh aku.. aku ke p umah jiran kacau.. die sentap pon [pas dgr aku mrh ank aku, bukan mrh ank die pon.. pastu aku stat ckp kat ank aku, elok2 aku ckp, ptg main e.. kalo kwn ajk main, ckp ptg, baby nak tido.. n main lua je.. tu pon nak sentap.. xfhm laki aku ni.. die stress sbb nak jage hati aku, die halau dak tu mase masuk umah.. budak tu masuk je dlm umah, cpt2 laki aku dr lua masuk n ckp jgn main dlm.. n bapak budak tu ade kat lua umah.. of coz bapak budak tu akn trase pdhal laki aku n bapak tu baik.. so???? patut bapak budak tu jgn bagi msuk dlm umah aku.. kerja kite pulak... dah laki aku rse xbes..
aku fhm laki aku rase cane.. kite xde choice lain.. aku xsuruh die gaduh pon.. sbb aku tgok die stil borak mcm biase dgn bapak budak tu.. cume bini die la xkua umah.. dulu kua je umah nak borak2.. aku pukul ank die ke??? buat je la mcm biase.. mungkin laki aku rase stress nak jadi fake... da halau budak tu, then nak borak mcm biase dgn bapak budak tu, walhal die sedar die buat bapak budak tu trase..tp dlm mse yg sme nak jage hati aku.. las2 die xdpt thn rase ni, die luah kat aku.. aku tye die, jd ape patut aku buat? bia kan budak tu main???? aku xnk ank aku mcm xde disiplin o moral main 24jam..

cmf_blingblings replied at 10-1-2017 03:21 PM

aku mmg bia.. sbb jnis aku, ko slh tetap slh.. nak manje kan ank jgn nyusahkan org la.. yg prob ni laki aku ikut same sentap

Baca kisah TT ni stress rasanya..

aku ade anak2 kecik..jadi paham bebenor perasaan kita tak dpt tidokan anak n kerja lain tak dpt buat sebab baby tak tido.

Yang takde adab bjiran sekarang rasanya bukan TT, tapi jiran TT tu.
Takde hati perut ke anak main dari pagi sampai petang kat rumah orang. Die tak fikir ke anak dia tak makan ke ape ke kat rumah orang? dia yang menyusahkan jiran..buat jiran dalam dilema.

Slow talk laa dengan husband TT, jangan sebab kanak-kanak 6 tahun rumahtangga berantakan. Cakap kat husband, berbaik dengan jiran tu memang bagus.. tapi tu tak termasuk jadi babysitter anak jiran. Nanti kita nak didik anak kita sendiri pon susah.. elok2 faham jangan bising masa adik tido dah jadi tak faham.

Semoga TT jumpa jalan penyelesaian n hidup aman damai.

Rate

1

achicha replied at 10-1-2017 03:36 PM
Baca kisah TT ni stress rasanya..

aku ade anak2 kecik..jadi paham bebenor perasaan kita tak dpt t ...

yes tq dear.. mmg sgt2 stress.. agknye jiran da lame xde baby, tu yg xfhm kite.. ritu blk dr perjalanan sejam lebih.. baru paking kereta masuk umah, die dtg da.. de rase nak nangis time tu sbb stress.. penat lg.. nak marah org kate kite jht.. nk tegur bebaik bukan nk dgr.. dgn ank2 naik sheikh same.. ank2 sy gap dekat2 fhm2 la lasak mcm mane.. tmbh dgn ank jiran lg... tu yg sy melenting time tu.. nak msk, nak bg baby tido.. nak tgk ank2 main.. nak gak rehat jap

widad11 replied at 10-1-2017 03:39 PM
yes tq dear.. mmg sgt2 stress.. agknye jiran da lame xde baby, tu yg xfhm kite.. ritu blk dr perja ...

pintu rumah dia ni sentiasa terbuka ke..so anak dia boleh keluar masuk ruma sesuka hati?

Ni rumah taman kan? dia tak takut ke anak dia mudah2 jek keluar rumah..tak takut kene culik?

Anak i umur 8 thn pkl 6ptg jek keluar sorong basikal nk cari kawan2 setaman pon i dah risau..selalu suruh bapaknya follow naik motor tgk rumah kawan mana dia pergi. Kalau dia tak cari kawan.. nnti kawan yg picit loceng rumah ajak dia main basikal. Tapi make sure before 7 dah balik rumah.. kalau pergi main rumah kawan pon i hadkan masa 1 jam jek kene balik, takut mengganggu org. Kena bersosial/bermain dgn kawan juga.. tapi ade hadnya supaya orang tak meluat.

achicha replied at 10-1-2017 03:53 PM
pintu rumah dia ni sentiasa terbuka ke..so anak dia boleh keluar masuk ruma sesuka hati?

Ni ru ...

aah pintu rumah die sentiase buka.. tu la, sy pon bukan xbg ank sy main lgsg.. pukul 6 main la, tp kat luar...kalo bg masuk even kat garage, die lari2 kua masuk terus dlm bilik.. jerit2.. baby tentu tido... mcm smlm blk ptg keje, ank2 sy turun die dah standby nak main.. sy dukung baby, panas terik.. nak bwk baby masuk cepat2.. ank2 sy leka dengan ank jiran xnk masuk lg.. sy suruh masuk dulu nnt kua dengan ayh dorg.. sy nak masuk sbb baby kena panas ni.. xkan sy nak masuk umah, ank2 sy bia kat lua.. kang kena culik ke, kena langgar ke.. dah bapak die jerit2 suh ank die masuk, mcm sy ni xbg main lgsg.. xde akal.. skrg nak ckp pape kat ank pon mls, takut terasa.. even mmg dorg trase dgn sy da

Bertabah la TT, tu la adat berjiran. TT kena letakan jiran macam keluarga sendiri seperti adik beradik kita.
kalau TT rasa tak puas hati dengan jiran sebelah TT bawak makanan jamu depa lepas tu cakap depan2 apa yang tak mengembirakan TT tu.

Sbb tu saya doa banyak2 dapat jiran dan orang sekeliling yang baik, kita bukan nak bermusuh sbb bila kesusahan mereka la "frontline" yang membantu kita bila berlaku kecemasan.

Kalau TT rasa betul2 tak tahan, saya rasa TT kena cari jalan berdiplomasi, kalau masih juga tak menyelesaikan masalah saya fikir TT kena cari kediaman yang baru.

Rate

1

cakap je la tak boleh main ... tak boleh ? cakap anak TT nak tido ke , apa ke ? so jangan benarkan dia masuk. Yg Hubby TT tu pulak x yah le sibuk nak bersembang je dengan bapak budak tu... kunci pagar, ataupun kunci je grill pintu...biar main kat luar...

UMMI_MAI replied at 10-1-2017 04:30 PM
cakap je la tak boleh main ... tak boleh ? cakap anak TT nak tido ke , apa ke ? so jangan benarkan d ...

da ckp da sume tu.. tu yg mak ayh die sentap.. xbule main, main ptg jeeeeee.. tp kdg terlepas gak dtg

kalo dah gitu, biorla dia nak sentap... tak rugikan korang pun...let them be.... abaikan saja....

UMMI_MAI replied at 10-1-2017 04:34 PM
kalo dah gitu, biorla dia nak sentap... tak rugikan korang pun...let them be.... abaikan saja....

mule mmg sy bio.. tp laki sy lak stress.. nak jage 2 hati katenye.. kalo sy mamposkan aje

beginilah ea. demi kebahagian sejagat. lantak p laki ang yg nk melayan touching konon menjaga tali persaudaraan kejiranan itu. (tak payahlah ang nak melayan kesentapan dia tu)

ang teruskan jek misi ang, jgn bg anak jiran ang tu main dalam uma. tolak jekla dia ke luar. ape de hal. kata jek anak ko nak tdoq. kata dengan tegas. senang! (time marah budak tu..muka kena garang, volume suara tak payah la nak memekik sampai satu taman)

sok lusa dapat bonus ujung tahun p pasang tembok batu katup teros dari hujung ke hujung. habis cerita.  

Rate

1

LostStar replied at 10-1-2017 04:56 PM
beginilah ea. demi kebahagian sejagat. lantak p laki ang yg nk melayan touching konon menjaga tali p ...

psg tembok tu mmg sedang di pikirkan... aku mmg mls lyn laki aku, tp bile die tengking aku depan ank2 smlm, mmg kenar.. patut rini p ikea, aku xkejut die bgun, aku cancel cuti dan g kerja, dlm kul 10 die wassap aku jd g x.. aku reply, p dengan jiran hang la!.. ko nak baik2, baik la.. yg aku tau, aku nak privacy , nak tenang2 duk umah tnpe sebarang kekacauan.. anak2 kena main kul 6 je.. mcm b4 jiran pindah sebelah.. dah kenape jiran sebelah pindah tetibe rajin nak duk luar bagai.. pdhal dr dulu umah sentiase tutup.. blah r