CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: beruangcomel

saka memporak perandakan hidup aku bila aku didekati a.k.a bercinta dgn org sole

sebu replied at 13-1-2017 09:59 PM
Kaza jadi mangsa

Haha lawak lah jelma sbgi kaza pulak  

TT nnt update letak kat title post no bpe eh. Calling2 iols nnt. Tq

beruangcomel replied at 13-1-2017 04:00 AM
Setelah 2 thn berkerja kat utara, finally, kena panggil balik semula ke HQ di KL.  ok lah tu... back ...

TT kenapa berani sangat.  Kalau kena kat saya xtaula nak buat apa.    

kan.....

Rainrein replied at 16-1-2017 08:21 AM
TT kenapa berani sangat.  Kalau kena kat saya xtaula nak buat apa.

sumpah saya tak tau kenapa saya berani.. saya takde pilihan.. hidup harus diteruskan...
jangankan awak, bos saya pun pernah tanya soalan yg sama.... apa yg saya boleh jawab, dlm kubur pun nanti sorang2... kena ikat, tak bleh lari. Dlm rumah masih boleh lari, boleh lagi baca ayat2 suci...
dulu, masa zaman budak2 saya mmg penakut yg teramat sgt... tapi sejak masuk sekolah berasrama, barulah jadi berani... Alhamdulillah...

kalo Asyraf Muslim, mak redhoooo...

Follow Us
Keledek.kepam replied at 15-1-2017 01:40 PM
TT nnt update letak kat title post no bpe eh. Calling2 iols nnt. Tq

alamak... camne tu? saya tak reti... terus sambung je.... huhuhu

beruangcomel replied at 16-1-2017 10:22 AM
kan.....

:cepatlah tt sambung

pagi Isnin yg nyaman.....  ku sambung kembali kisah mistik ku ini...

berbalik pada mimpi aku hari tu... , aku buat selege je belek2 hp member aku tu... sekali tiba2.....
makhluk tu tindih badan aku... punya lah berat, aku tak boleh nak tolak badan dia ke tepi... nak tumbuk pun tak kuat... paling lawak, dlm pd mulut aku kumat kami menyebut "Allah".. "Allah"... tangan2 aku cuma boleh mencubit2 badan makluk tu....
dah namapun mimpi kan.... mesti byk yg tak masuk akal..... tapi, apa yg aku terasa sgt2 jelas... si makhluk tu menyembamkan muka dia kat leher aku.... dan terasa mcm tajam2 (bekas cukuran kat muka)... sapa yg dah kawen tu, tahulah kan.. kalo asben uols lepas bercukur camne....
dan itu lah rasa yg paling jelas terasa kat sekitar leher aku, bila aku terjaga dari tido.  
masa aku cuba nak meronta2, tetiba aku Nampak, si makluk tu "release" kan tali pinggang dia.... a.k.a. nak bukak seluar... masa tu aku teringatkan suara nyaring yg menjerit mendayu2... dan pada waktu tu, aku paksakan diri utk sedar dari mimpi tu.... Alhamdulillah aku tersedar.  Terasa jantung aku berdegup punyalah laju... lidah & hati masih mengalunkan perkataan "Allah"... dan leher terasa gelesen tajam... serta bdn yg berat dah terasa ringan....

Aku bersyukur, Allah tolong aku.... sejak dari terkena mimpi mcm tu.... aku dah aware, kalau aku mimpi yg seram2 mcm ni, aku dpt keupayaan utk paksa diri aku sedar... dan Alhamdulillah, dgn mudah, aku sedar.

huhhhh.... rasa mcm baru lepas bertarung...

Tapikan, nasib kau baik lah Kaza... sbb aku tak fobia tgk muka kau dlm tv/drama.... sbb aku tahu, dlm mimpi tu, aku bertarung dgn jin..

Edited by beruangcomel at 16-1-2017 11:15 AM

bila hari dah siang... kalau tak silap, hari tu, hari sabtu.......

tetiba aku jadi menyampah kat pak ustaz tu.... dlm hati ni mcm ada 2 penasihat. Penasihat 1 setuju aku menyampah pd pak ustaz tu.... aku diberi gambaran yg negative dan buruk2 pasal pak ustaz ....

sementara Penasihat 2 mengingatkan aku, effort pak ustaz tu membantu aku... susah payah dtg dr damansara, carikan tempat duplicate kunci. dahlah waktu tu dia sedang berpuasa. Duplicate kunci pun tak claim dari aku. cer pk.. cer pk... minyak motor dia lagi.... Aku ni dah kenapa??? hati berbolak balik mcm bola yg di sepak terajang...  

gara2 masih sugul dgn mimpi tu.... dan rasa tak suka kat pak ustaz , membuatkan aku "off" hp aku spjg hari ... entah.... aku confuse sebenarnya.... sgt2 confuse....

dulu pun pernah ada bf lepas divorce... tp tak penah pulak dpt mimpi ngeri mcm ni....

Pak Ustaz pun jenuh lah mengontact aku... hantar wassap, aku tak layan (tak online).  hantar sms plak lagi.... pun aku tak reply.... ye lah.. dah nama pun off hp... meme le semua tak ber reply...
kesian... member dah mula syg kat aku... aku pulak buat hal... hati berbolak balik...

- bersambung

beruangcomel replied at 16-1-2017 10:43 AM
alamak... camne tu? saya tak reti... terus sambung je.... huhuhu

Emm edit kat title rasanya. Tp takpela kalau tak reti. Haha. Nnt i cari sendiri je

beruangcomel replied at 16-1-2017 10:55 AM
pagi Isnin yg nyaman.....  ku sambung kembali kisah mistik ku ini...

berbalik pada mimpi aku hari ...

makhluk tu try nak make love ngn TT kah? Nasib mimpi je. And ustaz tu ada confess ke?

Keledek.kepam replied at 16-1-2017 11:52 AM
makhluk tu try nak make love ngn TT kah? Nasib mimpi je. And ustaz tu ada confess ke?

yup, dia cuba nak rape..
yes, ada

beruangcomel replied at 16-1-2017 12:25 PM
yup, dia cuba nak rape..
yes, ada

Sambung plizzz

sambungan...

dah petang2 sikit..., dah berjaya pujuk hati,  baru aku on hp... dan bertalu2 bunyi wassap masuk... dan ada gak notification sms...
semuanya dari pak ustaz.... dia risau kenapa aku senyap ...  auk pun, teruslah citer semuanya yg aku alami mlm tu....
then, dia pun reveal, apa yg dia rasa masa dia dtg ke rumah aku ari tu...
dia cakap, dia Nampak suasana dlm rumah aku sgt2 suram , (negative aura).  dan pendapat dia tentang mimpi aku tu, katanya, makluk tu tak suka aku berkawan rapat dgn dia. Mungkin mimpi tu satu amaran utk aku. Dia kemudiannya meyakinkan aku yg dia boleh bantu...

2 minggu kemudian, aku jemput dia dtg ke rumah utk rukyah aku... aku bwk kakak aku skali.., sama2 rukyah... Puncanya aku mintak di rukyah, sebab dlm tempoh tu, aku dh berperangai mcm org hilang punca. Asik nak marah2... pantang ada org timbulkan isu... walaupun isu kecik... tapi aku punya melenting... sampai berazam nak bunuh org tu... dlm keadaan bercelaru tu, ustaz ni tetap gak roger2 aku, Tanya khabar... & tentang tido aku.. masih terganggu atau sebaliknya...
lepas dah abis mengadu domba, akhirnya dia setuju utk rukyahkan aku...

hari yg di tunggu pun tiba... hari minggu... aku & kakak dah standby kat rumah aku utk di rukyah.. bila pak ustaz sampai, kami pun dirukyah... masa rukyah tu... aku dah rasa2 pening lalat... rasa mengigil .. bukan mengigil kesejukan.. tapi mengigil dari dlm bdn... entah.. susah nak elaborate camne... yg kakak aku pulak panas.. katanya angin kipas tak sampai kat dia.... ceh.. hampehh..
lepas dah selesai rukyah, dia bagi air mineral yg mmg aku dah standby...  suruh minum... balance2 tu, renjis2 dlm rumah... terutama kat tempat2 yg biasa terlihat kelibat...

lepas dah rukyah... Alhamdulillah.. kelibat2 tu semua dah takde.. tak Nampak dah bertenggek kat kitchen cabinet, tak lagi terpacak dlm bilik dsb nya...

tapi, aku rasa, "dia" takkan lepaskan aku cam tu je.... dia cuba main emosi plak....

hanya dlm tempoh beberapa minggu je, hubungan aku dgn ustaz tu jernih.... pas tu, asik bergaduh je... komunikasi dlm wassap ni, kalau tak faham apa yg nak diluahkan, mmg boleh jadi gaduh... sikit2 gaduh... gaduh3.... penyudahnya, aku gunakan pendekatan, berdiam diri...
aku senyap, aku blok ustaz tu dr wassap . senang... takde nak gaduh2...

aku cuma rasa tenang utk sehari dua.... lepas tu.. tetiba rasa rindu lah pulakkkkk...
disebabkan ego masing2 tinggi... aku tetap dgn pendirian aku.. takkan contact dia, selagi dia tak contact aku.... (selepas unblock).

beberapa hari selepas unblock, dia contact aku balik.... dan aku pun happylah tahap gaban.... ye lah... dlm tempoh perkenalan tu, kami bukannya kawan bodo2 je.... aku byk belajar ilmu2 keagamaan , terutama baca Quran dari dia... belajar tajwid dan doa2 utk pendinding diri... mmg dia sgt2 membantu dari segi agama... kehilangan dia, merupakan satu kehilangan besar dlm hidup aku.... cumanya, sikap ego dia tu yg buat aku stress dan rasa nak back off...

Berbalik pada persoalan yang di awal2 thread aku ni, aku confuse..... bila aku gaduh dan menyepikan diri dari berhubung dgn ustaz ni, jiwa aku rasa tenang... kalau setakat rindu2 tu, lama2 bolehlah diketepikan......
tetapi... bila dah lama menyepi, ustaz tu contact aku balik, dan aku menyambutnya dgn baik.... siaplah........ sebelah malamnya, aku akan diganggu oleh mimpi ngeri....
mimpi aku kali kedua, lepas dah berbaik semula dgn ustaz tu ialah.... aku dikejar utk dibunuh oleh makluk yg aku tahu, dia adalah jin... kali ni menyerupai / tampil seperti orang gila... tak cukup Tanah aku lari..... siap menyorok balik pokok... penat dan takutnya, Tuhan je yg tahu..... (siap ada suara org ramai bersorak kat telinga aku, ckp, "lari cepat, dia nak bunuh kau"!!)  dlm keadaan tu jugak, aku paksa diri aku supaya bangun dari tido.... Alhamdulillah... aku terjaga dlm keadaan terpaksa.... aku terus bangun dari katil... on kan lampu bilik. Tgk jam, pukul 3 pagi.... dok berfikir2..  rasa mcm nak solat tahajjud... tapi, dlm fikiran masih segar pasal mimpi ni.... bimbang solat aku ke laut... aku baring semula dlm terang... bila bangun dlm keadaan terpaksa, dan sambung semula tido dlm suasana terang benderang.... siang tu... terusssss... kena migraine... kepala sakit mcm nak pecah..

hubungan aku dgn ustaz tu.. mcm tu lah.. takde kesudahan.. plan nak kawen tu mmg ada... tapi kami susah nak sefahaman... terlalu byk konflik dan berakhir dgn salah faham, ego dan akhirnya hubungan ni terlerai mcm tu je....

yg pelik, aku rasa lebih tenang bila dah tak berhubung lg dgn ustaz tu....

mimpi2 pulak.... tetap ada mimpi2 yg aku tak suka tu... setiap hari pasti datang.. cuma, mimpi yg buat aku cemas separuh mati tu je dah tak ganggu lagi....

aku pun tak tahu dah.. nak ikhtiar mcm mana lagi......  Apa pun, hidup harus di teruskan.... aku mmg suka paranormal.. tapi dlm masa yg sama.. tetap ada rasa penakut...

Lbh kurang je crita kita psl saka ni. Dulu ms dlm tempoh kawin, mcm2 hal jd. Tetiba jd panas baran, cepat melenting, kdg2 ra benci tgk muka ex husband. Slalu gaduh. Tp ex jenis yg tenang je.. mimpi2 buruk tu mmg slalu. Pas tu slalu rs sakit kt peranakan. Bdn lemah n sengal2. Nk g keje pun mcm x semangat. Tu gak kot punca xmgnadung wpun dh kawin ms tu 4thn. Jodoh kami xpjg.. kitorg devorced. Huhu. Skrg rs mcm sedih je nape kitorg jd mcm ni.

imsal replied at 16-1-2017 02:08 PM
Lbh kurang je crita kita psl saka ni. Dulu ms dlm tempoh kawin, mcm2 hal jd. Tetiba jd panas baran,  ...

ye lah... byk jugak persamaan antara kita... perkahwinan saya bertahan selama 6 thn... suami dulu cukup penyabar dgn kerenah saya... masa dia nak ceraikan pun, dia ada ckp, "cukuplah 6 tahun saya bersabar dgn sikap awak. saya tak boleh nak bagi peluang lagi"... sedihnya bila ex ckp cam tu... my bos, boleh bertahan dgn bini dia yg sasau selama berpuluh tahun. takde kisah pun nak affair dgn pompuan lain.... kita ni sekadar gangguan saka je, bukannya nak usahakan utk bwk berubat... ditinggalkan lagi ada....
ada pendapat jugak ckap, kalau kita "difollow" saka, bila kita "bersama" dgn suami, saka tu dah standby kat pintu rahim kita utk telan semua benih suami yg di tembak ke dalam.... huiiii.. seram plak dgr..... Skrg ni, ex pun dah kawin lain... rasanya dah 3 thn kot... tapi sampai skrg pun, dengar2 , dia masih belum dikurniakan zuriat lagi....
saka ni susah nak dibuang.. kalau nak buang, kena hangkut semua adik beradik kita... masalahnya skrg, adik beradik saya 5 orang. , abang sulung je yg tak boleh terima benda2 mistik ni... bagi dia, mistik2 ni semuanya karut.... kalau kami ber 4, tak tahulah boleh berjaya ke tidak nak buang....
saka yg dibawa oleh nenek saya ni, jenis yg pendendam.. sbb masih tak dapat cari tuan... hampir semua keluarga/keturunan sebelah nenek saya diburu saka.... sesekali kalau dtg beraya ke rumah diaorg, mesti ada citer seram dari pihak diaorang....

beruangcomel replied at 16-1-2017 03:42 PM
ye lah... byk jugak persamaan antara kita... perkahwinan saya bertahan selama 6 thn... suami dulu  ...

bertabahlah yea....in sha allah yakin pada Allah apa yang berlaku ni mesti ada hikmah (yg kita x tahu)..sebab Allah tu sebaik perancang

*kita pun ada masalah saka...mana kita pi, dia ikut..sampai kene penyakit takleh tido sbb si dia mesti tggu di hujung katil dengan mata merah...mimpi kita pun hampir serupa....i feel you*

Dasyatnye kisah kamuorang masing2. Saka ni belaan family ke

purple_orchid replied at 16-1-2017 04:50 PM
bertabahlah yea....in sha allah yakin pada Allah apa yang berlaku ni mesti ada hikmah (yg kita x t ...

inshaAllah purple...

memang rimas kalau si saka ni follow... mcm kes abg saya, dia ada seorang kawan dia ni, six sense.. Kawan dia ckap kat dia, ada "nenek" follow je mana dia pegi.... Abg saya cuak jugak bila member dia ckp cam tu.... Then , dia call kakak .. citer kat kakak , hal yg sama... Kakak ckp kat dia, "aku pun ada jugak, org2 yg pandai merawat ni cakap, ada "nenek" follow aku.

sementara anak sedara saya (anak sepupu), nampak mawas. Besar sgt katanya.. berdiri kaku je kat ruang tamu rumah diaorang..., adik dia pulak kena follow dgn nenek & cik ponti.....  Saya pulak, sering nampak kelibat mawas jugak dlm bilik tidur....

Usaha utk selamatkan diri, cuma satu cara je.. iaitu dekatkan diri pd Allah... lebih bagus kalau mula belajar baca alquran, dan sebaiknya hafal surah2 dlm alquran... itulah yg saya dan kakak saya amalkan skrg.

Sejak pak ustaz tu hadir dlm hidup saya, saya lebih bersemangat utk belajar dan mengaji Al-Quran.  Banyak yg dia ajar saya. Tp sayang, hubungan kami "panas".... bila berbaik je semula, saya akan di datangi mimpi2 menakutkan seperti ancaman...