CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: beruangcomel

saka memporak perandakan hidup aku bila aku didekati a.k.a bercinta dgn org sole

sebu replied at 16-1-2017 09:16 PM
Dasyatnye kisah kamuorang masing2. Saka ni belaan family ke

biasanya saka ni, dibela oleh nenek moyang kita... utk tujuan2 tertentu. cumanya, bila sampai ke zaman moden ni, tak de sapa di kalangan cucu cicit yg berminat nak bela... baik diaorang layan gadget...

pendapat dari bff saya, yg jugak ada kaitan dgn saka., dia cakap, saka dari nenek moyang kita ni, bila nenek moyang kita nak mati, saka ni akan mencari tuan... dan bila semua keturunan nenek moyang kita takmo ambik bela dia, itu yg dia balas dendam, dia marah dan huru harakan hidup kita semua.... dia jadi penghalang utk dpt jodoh, dia pastikan sapa2 dah kawen, tak dpat zuriat, rosakkan organ dalaman kita.., contohnya kalau kita ada sakit buah pinggang ke.. padahal tak teruk, tapi campurtangan saka ni, dia akan buatkan sakit tu jadi kronik...  paling menakutkan, dia jugak boleh menyebabkan orang jadi kemurungan... kemurungan boleh terjadi bila seseorang tu gagal mendapat pekerjaan, gagal naik pangkat, gagal bercinta, gagal dlm rumahtangga, gagal utk segalanya lah..... Kalau akal tak pjg, iman tak kuat, mmg boleh ditimpa kemurungan...

beruangcomel replied at 17-1-2017 11:24 AM
inshaAllah purple...

memang rimas kalau si saka ni follow... mcm kes abg saya, dia ada seorang  ...

betul tu...dekatkan diri pada Allah....

beruangcomel replied at 17-1-2017 11:38 AM
biasanya saka ni, dibela oleh nenek moyang kita... utk tujuan2 tertentu. cumanya, bila sampai ke z ...

i feel u too tt....tp aku punye cter xde la sehardcore tt....apa pn yg bnda tu buat...jadinya dengan izin Allah jua.....bgus la tt mengambil pendekatan yg btul....

nuerulcayang replied at 17-1-2017 01:29 PM
i feel u too tt....tp aku punye cter xde la sehardcore tt....apa pn yg bnda tu buat...jadinya deng ...

kalau nak share kat sini, boleh je.... open utk semua yg ada masalah yg hampir sama dgn saya....
betul tu... apa yg terjadi, semuanya dgn izin Allah... hanya Dia yg tahu hikmah di sebalik semua ni...
sampai satu tahap, saya ada lah jugak rasa give up, walaupun dlm hati ni, teringin sgt2 nak hidup berkeluarga mcm orang lain...
kebanyakan perawat yg rukyah saya, berpesan, kalau boleh jgn tinggal dlm rumah seorang diri.... adehh... nak cari teman serumah bukannya senang... tambahan pulak dah biasa dok sorang2....

beruangcomel replied at 17-1-2017 11:38 AM
biasanya saka ni, dibela oleh nenek moyang kita... utk tujuan2 tertentu. cumanya, bila sampai ke z ...

Oooo oke tq .Apa tanda2 kita ada saka?

beruangcomel replied at 17-1-2017 05:20 PM
kalau nak share kat sini, boleh je.... open utk semua yg ada masalah yg hampir sama dgn saya....
...

ahaha makasih tt..tp sy dh ada thread dh....a bit bored sbb x pndai mengarang cm tt....hihi..skrg dh mlas skit nk hupdate....pndapat sy utk kes tt...seeloknya tt kawin ngn ustaz tu...abaikan mimpi2 yg mnakutkan smua 2..mudah skit nak berubat sbb dh jd suami tt....

pengalaman aku masa sakit dlu...mcm org gila rsa....sbb nk mkn x bleh..nk mnum x bleh....nk tdo x bleh...skrg alhamdulillah dh...cuma kena sntiasa aware sbb mmg ada saka tu...dia msti akn dtg kacau jgk....adik beradik aku 8 org....skrg ni yg no. 4 tu..nmpak cm taksub ckit ke arah bnda2 tu...hrapnya x terepsong la....

Follow Us
nuerulcayang replied at 18-1-2017 12:16 PM
ahaha makasih tt..tp sy dh ada thread dh....a bit bored sbb x pndai mengarang cm tt....hihi..skrg  ...

aku tak boleh nak kawen dgn pak ustaz tu... kalau fikir2 dari segi benefit... mmg byk benefitnya.... kawen dgn org soleh... rajin bertahajjud, munajat, puasa , ikut sebijik2 sunnah Nabi kita....
antara sebab2 yg jd halangan besar utk kami bersatu, selain dari "panas" asik selisih faham + ego,  pak ustaz tu adalah orang seberang. dari Bkt Tinggi. Kalau nak kawin dgn expatriate ni mmg byk sgt songeh kerajaan kita ni..... aku faham... antara reasonnya, nak lindung hak2 wanita M'sia...
keduanya, yg jadi halangan teramat besar...... pak ustaz ni rupanya dah beristeri dan beranak pinak dah.... Dia tu berani propose je nak kawen, tapi tak berani nak ckp kat bini dia yg dia nak poligam... Bini dia dok kat indon, jaga anak2....
so, faktor2 ni yg menyebabkan aku back off aje lah.... from now on kena lah berdikari..... aku lah yg kena jd "bomoh" utk cure diri sendiri..... jampi mantera ku adalah al quran, dan nama yg ku seru2 utk membantu, adalah Allah SWT....

aku ada terfikir nak jual aje apartment aku tu... tgk lah... pertengahan tahun ni kot... ingat nak menyewa je kat perumahan yg dekat2 dgn masjid.... wallua'lam... sekadar perancangan... mudah2an diizinkan Allah...

sebu replied at 17-1-2017 08:24 PM
Oooo oke tq .Apa tanda2 kita ada saka?

tanda2 ada saka ni.... dia ada byk jenis... ada yg kuat, ada yg tak begitu kuat...
kalau yg kuat ni, gangguan dia lagi teruk... silap2 boleh kena sampuk atau histeria...
kalau yg tak kuat ni, gangguan dia lebih pada mental kita laa... contohnya, jodoh susah (org pandang kita tak menarik. padahal , dimata kawan2 kita, ok je), susah dpt kerja, susah dpt zuriat, sakit yg tak seberapa yg boleh diubati dgn mudah, tapi byk sgt komplikasi. Sering dpt mimpi yg menakutkan.. , mimpi menyusukan baby, dukung baby, bergurau senda dgn baby... ; mimpi jatuh dari tempat tinggi.

kalau ada kwn2 lain yg nak tambah, boleh tambah... apa yg saya senaraikan ni, sekadar yg saya tahu je...
pas tu, dlm family kita, kalau hanya sorang je yg berubat utk buang saka, dia dah bersih, dia tak boleh jumpa family lain yg tak berubat... coz saka yg dok menempek kat family yg lain tu, akan dtg balik kat yg dah bersih tu....

beruangcomel replied at 18-1-2017 02:37 PM
aku tak boleh nak kawen dgn pak ustaz tu... kalau fikir2 dari segi benefit... mmg byk benefitnya.. ...

pendapat aku...
dari ko jual baik ko bagi sewa kat orang. at least harta ko tu blh lg bagi benefit kat koo untuk masa akan datang.. tk rugi pun kalau ko bg orang sewa uma tu.. lagi rugi kalau ko jual

beruangcomel replied at 18-1-2017 02:45 PM
tanda2 ada saka ni.... dia ada byk jenis... ada yg kuat, ada yg tak begitu kuat...
kalau yg kuat  ...

mcm kes saya...susah dapat keje...anak(tapi dpt survived dah ade 3 org anak) dan ada masalah kesihatan(masih berjumpa dgn doc sampai 6x check utk kanser)

hest replied at 18-1-2017 04:55 PM
pendapat aku...
dari ko jual baik ko bagi sewa kat orang. at least harta ko tu blh lg bagi benefi ...

inshaAllah... tgk lah nanti camana... buat istikarah dulu kot...

purple_orchid replied at 18-1-2017 04:56 PM
mcm kes saya...susah dapat keje...anak(tapi dpt survived dah ade 3 org anak) dan ada masalah kesih ...

kesian kat awak... bertabahlah ... lain orang, lain 'bahagiannya'. macam saya pun, setiap hari sakit... paling azab bila nak bgn dari tido.... selepas pukul 4 pagi, mendapat lah... nak bangun sakit, nak teruskan tido pun sakit... saya menderita sakit di tengah belakang... dah lebih 15 thn. dah pegi pun jumpa pakar... doktor kata, tulang blkg saya takde masalah.. (result xray). even, saya pun gel antara tulang2 tu pun masih tebal....
dan sejak saya berkawan rapat dgn pak ustaz tu, time saya baik2 je dgn dia, kuranglah sikit rasa sakit blkg ni... tapi, kalau ada selisih faham dan tak contact berminggu2, rasa sakit blkg saya ni, jadi double azabnya.... seksa nak bgn dari katil.... dan skrg, dah ditambah plak dgn sakit kepala, tengkuk dan bahu.... Kalau org lain, bangun tido awal pagi rasa segar... tapi bagi saya, itu lah waktu yg paling azab....

apa pun purple, saya doakan moga awak cepat sembuh ... moga2 orang2 yg diuji seperti kita ini akan mendapat rahmat Allah di akhirat kelak.... syaratnya, kat dunia ni, kita kena byk bersabar & bertawakkal...

laaaa ko punya masalah sama dengan xtive pun sama ada masalah dengan jin ...

Rawatan Bagi Wanita Yang Dirogol Jin.

Spray bilik tidur 3 hari berturut dengan air yang sudah dibacakan kursi 7x.
Mandi air ruqyah yang sudah dibacakan kursi 7x selama 1 hari sahaja.
Baca kursi dan 3 qul sebelum tidur malam,jika uzur memadai baca didalam hati sahaja.
Elakkan meletak gambar hidup/teddy bear dalam bilik tidur.
Bilik tidur mestilah bersih dan wangi.
Pakaian wangian kasturi sebelum tidur malam.

Sumber : http://urutdanrawat.com/2013/10/panduan-menghindari-dari.html

Amalan Untuk Elak Diganggu atau Dirogol Jin Ketika Tidur.

a. Berwuduk sebelum tidur

b. Baca Al-Fatihah dan Kursi sebelum tidur.

c. Baca 3 Qul (Qul huwallah, Qul Auzubirabbil Falaq dan Qul Auzubirabbinnas) hembus ditapak tangan dan sapukan ke tubuh sebelum tidur.

d. Jika anda datang bulan, pasanglah mp3 ayat quran seperti surah al-Baqarah atau ayat ruqyah sebelum dan semasa tidur

e. Jika anda ditindih ketika tidur, Azan lah didalam hati.

Sumber: http://www.malaysiaria.com.my/fo ... wanita-kahwin-lewat

aku tolong google untuk TT ..

lagi satu kalau tak silap aku ada ustaz cakap
air mandian tuh dicampur garam... kemudian air itu dikacau ikut lawan jam (macam orang tawaf kaabah) sambil baca Surah Al-Fatihah 7 kali .......
seeloknya.... buat air mandian ni sebelum masuk bilik air, yerlah... dalam bilik air kan tak boleh baca ayat ayat suci .... tujuan mandi ni untuk hilangkan bau badan kita daripada dikesan oleh jin tuh... (kalau ada salah tolong betulkan tau) aku ingat lupa rawatan ni....Wallahualam...

ini aku google macam kena jer dengan kes TT
cuba la ek TT manalah tahu berkesan

Prosedur pelaksanaan :

ACUNGKAN 1 JARI TELUNJUK KELANGIT.

A. Jika anda disukai, disetubuhi oleh Jin
Ucapkan Ta'awudz dan shalawat nabi 3 kali.
Lalu ucapkan dengan tegas !

" IKRAR PEMUTUS HUBUNGAN"
YA ALLAH, BAHWA DIRI SAYA DENGAN INI MENYATAKAN BAHWA SAYA MEMUTUS HUBUNGAN LAHIR BATHIN DENGAN JIN YANG MENYUKAI SAYA SECARA SEMPURNA.
JIKA JIWA SAYA PERNAH TANPA SADAR DINIKAHKAN SECARA GHOIB DENGAN SEGOLONGAN JIN DENGAN INI SAYA MENGIKRARKAN MENOLAK PERNIKAHAN ITU.
YA ALLAH JADIKANLAH WAJAH DAN TUBUH SAYA AMAT JELEK DIMATA JIN ITU, JADIKANLAH TUBUH SAYA MENJADI AMAT PANAS UNTUK DISENTUH OLEH JIN MANAPUN JUGA. DENGAN IZINMU YA ALLAH, TERLEPAS SEMUA HIJAB DAN BUHUL SIHIR YANG ADA TUBUH FISIK DAN JIWAKU.
AAMIIN YA ALLAH.

Ucapkan sampe 3 kali lalu dekatkan kedua telapak tangan kemulut dan bacalah surat Alfatihah, ayat kursi, al.ikhlas, al falaq dan an naas 3 kali setiap selesai 1 surat dihembuskan kekedua telapak tangan lalu ucapkan keseluruh tubuh dimulai dari kepala 3 x usapan. Leher, dada, perut, tangan kanan, tangan kiri, kaki kanan dan kiri sebanyak 3 x.
Lalu ambil air 1gelas dekatkan gelas kemulùt. bacakan surat alfatihah, ayat kursi, al.ikhlas, al falaq dan an naas sebanyak 3 x setiap selesai satu surat hembuskan nafas kedalam air lalu minum baca bismillah pake tangan kanan.

aiva replied at 20-1-2017 10:59 AM

Rawatan Bagi Wanita  ...

alhamdulillah....
terima kasih aiva atas perkongsian maklumat... inshaAllah, aku akan cuba....

beruangcomel replied at 18-1-2017 02:37 PM
aku tak boleh nak kawen dgn pak ustaz tu... kalau fikir2 dari segi benefit... mmg byk benefitnya.. ...

ooo...lau cmtu aku pn x setuju..hehe....do ur best k..yg penting jangan mengalah....

aiva replied at 20-1-2017 10:59 AM

Rawatan Bagi Wanita  ...

Thanks aiva ....boleh dipraktikkan ni

simpati dengan nasib tt..sambung lagi. tak sabar nak follow cerita ni

Eljie replied at 26-1-2017 12:19 PM
simpati dengan nasib tt..sambung lagi. tak sabar nak follow cerita ni

kisah saya ni dah "cool" balik setelah saya break off dgn pak ustaz tu... yg buat saya confuse tu... adakah pak ustaz saya tu pun ada pendamping juga.. atau hanya saya saja yg di "jaga" tanpa rela oleh saka.... sebab masa saya berkawan dgn pak ustaz tu... memang ada kalanya saya ok (tubuh badan), dan sesekali perasaan tak stabil... ada je point nak gaduh dgn pak ustaz. dan pak ustaz tu pulak, jenis tak nak mengalah dan ego tinggi.... atas sebab2 itu lah hubungan kami sering "panas". Bila panas, jadilah perang dingin.. dingin dr berwassap dan bertanya khabar.  Bila pak ustaz tu contact saya balik, dan saya sambut dgn baik, waktu saya tido malam.. saya akan didatangi mimpi yg ngeri... lebih kepada lembaga..(tak kiralah menyerupai apa pun), mengejar nak bunuh saya....
seperti citer saya yg awal2 tu.... pada awal pertemuan saya dgn pak ustaz tu pun, mlm tu waktu tido, saya nyaris dirogol dlm mimpi oleh makhluk yg menyerupai pelakon ...
so, skrg ni saya dah breakoff dgn pak ustaz tu.... hidup saya rasa aman... takde dah, rasa rindu kat dia, takde rasa nak stalk fb dia, takde rasa nak kenang2 lagi kenangan dgn dia.... perasaan saya back to natural.... (itu pun setelah berkali2 doa saya panjatkan pada Ilahi...)

Kepada Aiva,

tips yg awak bagi, saya ada follow... tapi saya buat ikut cara saya....
saya guna limau nipis 7 biji dan garam bukit. Lepas limau tu dipotong2, saya rendamkan dlm air.. bubuh dlm bekas plastic...

then, lepas solat Asar (doa pada waktu asar, makbul - insha Allah), saya letakkan dua2 benda tu dpn saya..., saya baca quran... (surah baqarah ayat 102) sebanyak 7 kali, ayat kursi 7x, 3 qul, dan beberapa potongan ayat2 dari kitab Mathurat... kemudian, saya niatkan dlm hati (mulut berzikir), ayat2 yg aiva tulis .. yg aiva jumpa kat google tu

selesai bacaan tu semua, saya terus mandi..... Alhamdulillah... rasa segar.... Malam... (waktu belum tido... mmg terdengar mcm2 bunyi kat atas rumah... ibarat mcm orang umah atas dok main sorong Tarik kerusi , dgr bertukang lah... perhhh.. stress sgt)..

apa pun,  Alhamdulillah... dah takde lagi mimpi2 pelik dan menyeramkan selepas saya mandi tu... rasa seram ke, suspens ke dah takde...

kalau kawan2 lain ada msalah mcm saya, boleh try buat .... apa pun, semua ni, kita kena buat sendiri... pasakkan ayat2 Alquran & keyakinan pd Allah dlm hati.... jgn buat separuh hati... & satu lagi, kita jgn menaruh harapan dari perawat/ustaz... sbb yg sakit adalah kita... perawat sekadar membaca ayat2 rukyah kat kita.. dan jin hanya lari pada waktu tu je.... bila kita balik umah, jin tu dtg balik.... so.. sebenarnya yg kena lawan dgn jin tu, adalah diri kita sendiri.....

inshaAllah .. saya akan teruskan amalan ni.... at least sebulan sekali... (hurmmm.. tak lama sgt ke jaraknya??)