CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4828|Reply: 26

Patut Tak Offer Diri?

Post time 13-1-2017 01:13 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam.. Saya ada sikit masalah pasal keje. Kitorg ni keje ikut team...Banyak team ikut tugas2.. Saya ada gak ketua team lain utk tugas lain... So masalah pada 1 team yg saya kena join ni..sy ktalah team ni nama team B..

Masalahnya team leader ni memang pada saya problematic dan bagi masalah pada kami..Tak pernah jumpa perempuan pemalas dan cincai mcm ni... Team kami yg selalu kena marah dengan bos sebab target tak tercapai...masalah yang saya nampak bukannya ahli group tak tahu buat keje.. tapi leader ni yang ada masalah... Dia kuat merungut.. Suka tolak keje.. bila dapat task baru dia akan merungut je depan kami tanpa bagitahu apa yang perlu dibuat..banyak dah idea saya bg untuk manage group supaya boleh complete the task tapi habuk pon xde... yang dia tau merungut... ataupon pas keje kat orag lain tanpa bgtahu details yg lengkap...

Sekarang ni saya geram jugakla sebab malu kot team kena marah.. walaupon bos tak marah sy jugak sebab bos tahu keje sy jalan..tapi camne sy nk terus buat keje kalu maklumat asyik tak sampai...bab tu sy pling geram...  sebab sampi kacau saya punya tugas jugak..dan pada saya memalukan...kurang2 siapkn keje kita yang wajib siap la..kalaupon tak nak buat lebih2 pon..

Sekarang ni saya rasa nak gi offer diri untuk lead team ni.. sebab sy geram bab maklumat xsampai...Sampai keje saya pon kelihatan cincai..padahal kalu sampai maklumat dengan betul insyaallah boleh buat lebih baik dari tu ... saya bukn jenis cincai2 . Bukan pulakla perfect sgt buat keje..sekadar memenuhi sop dan ikutlah items yg perlu ada tu.. Tapi nanti rasa cam memburukkan dia pulak... lagi 1 macam saya berbelah bahagi jugak. Team yg sy lead da stabil da... So keje sy dah senang tp kenapa sy nak susahkan diri pulak.. Takut mcm jadi mencari bala pulak..tapi klu dibiar saya sakit kepala..sy nak buat keje betul2..

Sya mcm rasa berbelah bahagi sbb klu sy offer diri takut bos tanya kenapa..sy rasa bos dah tahu dah peramgai dia tapi ntahla.....sy xnak burukkan org..sy bukn nak cantas org supaya sy upkan diri say.. cuma sy malu bila kena marah dan geram sbb benda tu kita boleh buat..target boleh capai.. tp sebab maklumat xsampi dengan betul dan juga disebabkn ketua yg pemalas...semuanya xcapai...  semuanya nampak cincai macam orag xsekolah punya keje...last2 semua kena marah.. malu dan rasa bodoh sangat... sy xsuka bila nampk bodoh dan xprofessional buat keje... ..

Harap pandangan dr forumer.. boleh sy fikir weekend ni... n buat keputusan minggu depan..nsk junpa bos ke tak..

Tadi baru sound setepek kat muka dia.. bahagi2 keje konon..tapi bahagi2 sampai semua keje orang lain buat.. Dah dia nak buat apa... Dahla dia lead 1 team je pon... orang lain ni semua ada lead team jugak...

Boleh je kau offer nk lead.kalau bos tanya kau ckplah nk cuba kemampuan kau.tp make sure kau mmg boleh conplete task dan keje tip top. Jgn burukkan leader kau kat sesape pon cos it will come back to you.

Edited by Levespa at 13-1-2017 06:07 AM

offer diri utk directly terima tugasan dan segala details.. dan bagi2kan tugasan tu.. leader tu kan pemalas.. mesti dia tak kesah pun.. lagi dia suka..kiranya u lah yg jadi leader sebenarnya..bab2 kerja ni takyah risau la.. kalau kita bagus ke tak bagus ke, akan nampak jugak satu hari nanti..teruskan je bekerja rajin2 dan bagus..  u will get what u deserve someday..

if its for the betterment of the company i dont see why not u offer urself to lead the team. make sure once u lead, u walk the talk aa

nuryakmal replied at 13-1-2017 03:21 PM
if its for the betterment of the company i dont see why not u offer urself to lead the team. make su ...

Tulah.. bukanla rasa saya ni bagus sangat..
Cuma malulah asyik kena marah dah umur2 gini..
Kena marah sebab benda remeh temeh... report itu ini xde..sebabnya maklumat tak sampai... buat report je pon bukn susah pon..org lain dah buatkan setakat nak snap gambar n type n print..tu je pon..
Tp ada org ni boleh muka tak malu kan... boleh buat dek je..

Follow Us
Levespa replied at 13-1-2017 02:02 PM
offer diri utk directly terima tugasan dan segala details.. dan bagi2kan tugasan tu.. leader tu kan  ...

Tu yg 1 lg saya rasa bengkek je.. sebab nanti syokla dia.. malas2 keje semua org lain buatkan..

Betullah mcm awak ckp...buat keje ikhlas bukn nk tunjuk kat saper2.. kita kan dibayar gaji..tanggungjawab kenalah buat..

mokcikKSKB replied at 13-1-2017 01:44 PM
Boleh je kau offer nk lead.kalau bos tanya kau ckplah nk cuba kemampuan kau.tp make sure kau mmg bol ...

Tulah..sy tgh fikir mcm mana nak ckp supaya xburukkan dia.. susah2 sgt sy nk tarik diri je dr team tu..malu nk duduk lam team gtu..

Skrg ni lepas istikharah dan baca pendapat forumer saya terfikir antara 2...

Sama ada sy offer utk lead team atau sy tarik diri...

Tarik diri mcm busuk nm sendiri pulak..hurm...
Terima kasih pada yg sudi bagi pandangan... saya masih ada 2 hari untuk fikir..

penmarker replied at 13-1-2017 10:49 PM
Skrg ni lepas istikharah dan baca pendapat forumer saya terfikir antara 2...

Sama ada sy offer ut ...

memang betul akan rasa sakit hati dpt leader mcm ni.. tapi lebih baik tt ambik ni sebagai cabaran.. jgn tarik diri dulu

tt focus kerja betul2 dan enjoy kan diri bersama dengan teammates yg lain.. pasal leader tu ignore je dia.. satu hari nanti semuanya akan terserlah.. tunggu dan lihat je..

atau jika perlu tt boleh terus terang baik2 dengan dia.. apa yg dia kena improve.. guna teknik sandwich.. sebut something nice about her, kemudian bagitahu apa yg you nak dia ubah, dan end it with satu lagi pujian.. banyak org guna teknik ni utk influence people

ingat..

leadership is action, not position..
-Donald H McGannon

jadi kalau tt yg do all the action needed, obviously you are the leader, not her.. anggaplah ini satu peluang utk tt belajar cari pengalaman so one day you will be a great leader.. all the best to you tt

Levespa replied at 14-1-2017 10:50 AM
memang betul akan rasa sakit hati dpt leader mcm ni.. tapi lebih baik tt ambik ni sebagai cabaran. ...

Saya dah banyak kali bagi nasihat.. tapi dia memang pemalas tak nak buat.. berbuih mulut cakap..bila bos marah diakutuk bos kata bos tak faham..hurm.....thanks sangat2 kata2 u sangat membantu... insyaallah saya takkan tarik diri.. amik sebagi cabaran.. terima kasih banyak2.. bagi pandangan

penmarker replied at 13-1-2017 01:13 PM
Salam.. Saya ada sikit masalah pasal keje. Kitorg ni keje ikut team...Banyak team ikut tugas2.. Saya ...

x takut kene santau ke dik

idakamaruddin replied at 17-1-2017 10:16 PM
x takut kene santau ke dik

Hoh..ye jugak kan...dahla tempat asalnya tu memang banyak santau2...

Kau slow lah, tapi kalo nak diikutkan aku lagi slow dalam banyak benda pulak tu. Tapi bab ni aku power kot, yang slow bab lain, so sila bagi aku jelah  lead mende alah ni.

Lagubestbest replied at 17-1-2017 11:01 PM
Kau slow lah, tapi kalo nak diikutkan aku lagi slow dalam banyak benda pulak tu. Tapi bab ni aku pow ...

Saya tak kisah je..sapa pon ketua asal keja kita kena buat..kita buatlah... gtu...sbab kita dibayar gaji kan..

So bila ko boleh mula?

Levespa replied at 14-1-2017 10:50 AM
memang betul akan rasa sakit hati dpt leader mcm ni.. tapi lebih baik tt ambik ni sebagai cabaran. ...

aku suka proposal ni.kdg2 cara kita ckp dgn org ni penting nak dpt dia buat mcmana kita nak.

Or why not you bg proposal dkt team lead skrg buat rotation utk report yg u ckp tu? Guna alasan utk polish skill team member. lama2 bos u blh nmpk sapa punya quality report better ;). Provided yg lain nak jgklah rotation ni.atau hanya those yg senior je buat rotation nim

kira mau merampas kuasa/ jawatan eh

Salam.. nak update... kes ni minggu lepas lagi..tapi xadapt nak update sini sbb busy...

Ada 2 bos kecik datang komplen pasal team leader ni... so bos kecik 1 n 2 kalau boleh nak cadangkan saya untuk ganti.nak cadang pada big bos ganti saya sbg team leader... dorg cakap tak pe yg team saya tu dah ok..da stable.. per2 hal dorg leh kaver..

Saya tolak..mula2 sy diam je... 2nd bos kata..aku tau ko boleh buat keje tapi aku bengang...sedapla kan dia tu..mesti dia syok je org lain kena tanggung keje dia... lepas tu saya pon cakap xpelah.. sy rasa dah ok dah macam skrg..buat pe nak tambah beban....

ninja boy replied at 22-1-2017 02:12 PM
kira mau merampas kuasa/ jawatan eh

Lebih kurg gtulah...

Tapi skrg malasla nak tambah serabut otak...lantakkan je..

kat ofis aku aku, masing2 pegang prinsip jangan tunjuk pandai.nanti kena buat kerja lebih.
boleh digunapakai

12Next
Return to list New