CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: flowerfrog

Laki aku nak berhenti kerja (update post 231)

Edited by maannaakkaatauu at 17-9-2017 06:47 AM
Hana replied at 16-1-2017 10:28 AM
itu orang2 dlm porem aje - berjimat cermat.

aku rasa, orang2 kat msia kaya raya lah.
...

Dalam konteks Hang sendirik kena jadik runner/ hamba abdi  laki utk generate income  keluarga macam mana pulak kira nya ANA????
Atau dalam kes hang layennnn, layeeennnnn...???

Then it makes sense utk hang bersikap lebih mudah bersyukur...sebab other than the only source of revenue dari laki hang.....you don't have any others....

Lain macam Kita ambik contoh....si ANA....dari word go...bernikah...sehingga Anak dah nak jadik laki orang Hari ini...masih Banting tulang menjadi money making machine untuk laki....hence lebih Jerih utk golongan seperti ini utk merasa mudah bersyukur...kerana Dia tahu selagi Dia Tak kerja  ..tidak mungkin keperluan keluarga akan cukup....hanya bergantungan pada gajik laki

Paham Tak nee????

flowerfrog replied at 9-9-2017 11:50 AM
Stress sgt ni..x boleh terima la keadaan macam ni. Sepanjang 6 tahun kahwin ni x pernah rasa macam ...

soal nafkah jgn buat main2..sb kita pompuan mmg xleh xda duit kat tgn..lg2 la kalau effect anak..been there done that..smpi i bercerai tau TT dgn ex suami  sb mslh duit ni..last2 skrg even dah happy2 kawen suami br..trauma lama x abis lg..hehe.. i bab nafkah tu punya trauma skrg..i suh suami bank in je duit bln2 dlm akaun i..i suh dia treat sama mcm kne baya umah keta etc..xleh elak mesti baya kan tiap bln..ckup 3bln xbaya bank tarik..i lak ckup 3 bln xmsuk akaun..pegi court..huhu..smpi mcm tu i threaten dia..so far ok lg..suami i msih buat 2 keje..keje opis n insurance..ada gak dia bunyi2 nk buat insurance tu full time..tp i kasi je kata putus..leh je nk buat fulltime apa pun..tp tu la..duit dlm akaun kne la masuk tiap bln mcm biasa..xmsuk i nk buat mcm mana..i bukan mak dia..sorg mak bole la terima je susah senang anak mcm mana pun..i cuma sorg isteri..ada limit..dia kne paham tu..

i smpi serik nk beranak lg skrg sb takut suami skrg buat gila nk benti keje plk nk buat bisnes konon nya..so kalau dia xde anak dgn i..xde la i nk sentap sgt mcm ex laki dulu buat..pegi la mampus dia xckup duit ke xmkn dia je kene..x sangkut anak2..kalau ada anak yg kita perempuan end up mereng lbh..so ckup2 la yg lepas..xnk tambah komitmen lg..takut..

jangan condem dia..aku rasa business dia ada future..pertama spare part kereta ni..boleh di eksport.aku tahu la..selalu gak g talk matrade.part ni bnyak dah di eksport ke luar negara..kedua..tak lama lagi mungkin kerajaan nak buat dasarkan penghapuskan kereta2 lama..masud kereta lebih dari tempoh tertentu tidak boleh di gunakan di jalan raya..jangan fokus kepada market tempatan sahaja..boleh di eskport benda ni..

Orang bisness memang cam ni..suka ambil risiko..tapi mesti ada back up plan..dari segi kewangan etc...

klo btl somi tt nk niaga buat betul2.. jgn sekerat jln..bg semangat dkt die ye tt..sabar tau tt

Mai da manakkk yeahhhh

Follow Us
onexox97 replied at 17-1-2017 12:17 PM
hurm laki sy berenti keje tanpa sebab, konon stres keje makan gaji pdahal 10 tahun dh makan gaji, ma ...

Hahahaha lawaklah

rainbowrainz replied at 13-12-2017 12:35 PM
Hahahaha lawaklah

apa yng lawaklah pulak tu

Macam mana nak redha ye..sampai sekarang still tak redha,asik la nak marah suami.Still x boleh move on,asik la fikir kalau suami aku tak berhenti kerja. Actually effect perkahwinan kitaorang jgk ni..aku asik nak marah,tiang arash bergegar ntah berapa kali aku mintak cerai. Tolong ajarkan aku untuk redha

kat bawah ni aku bagi contoh ttp apa yg aku faham bab redha..

so, ko pepandai adapt kat situasi ko..

Contoh :

Berlaku kejadian Ragut..

setelah berlaku kejadian Ragut tu... itu adalah ketentuan Allah... so mangsa (kita) kena redha...

tapi apa yg kita tidak redha adalah perbuatan meragut oleh Peragut tu... itu salah...

flowerfrog replied at 2-2-2018 01:58 PM
Macam mana nak redha ye..sampai sekarang still tak redha,asik la nak marah suami.Still x boleh move  ...

kalau nak redha satunya kena terima qadha dan qadar yg dah berlaku, suami dah berhenti kerja dan dia dah usahakan bisnes lain, bagaimanapun kita tidaklah menyerahkan bulat2 kepada takdir sebab kita sentiasa mahu yg terbaik dan itu tidak salah, bagi galakan dan perangsang sentiasa pada suami tu

kedua maafkan lah suami kerana dia bukan lah hero dambaan tt yang memenuhi ciri impian tt tapi dia hanya manusia biasa, semakin banyak tt maafkan suami tt semakin murah rezeki dia dan keluarga
jangan sekali kali ugut dia dengan ayat aku nak tengok sejauhmana dia boleh pergi rezeki tersekat nantj

ketiga doakan suami berjaya dalam setiap doa selepas solat, insyaallah hati tenang walaupun dia belum berjaya

keempat tukar pemikiran dari memikirkan masalah kepada peluang, dah tak boleh makan sedap2 maksudnya peluang diet kemudian kurus

kelima jangan bandingkan hidup kita dengan org lain sebab kita sakit hati

keenam bersyukur kerana masih ada laki yg nak bekerja dan baik, ramai lagi yg xda laki, ada laki laki gay atau biawak atau kaki pukul

ketujuh alihkan fokus kepada masalah laki tu kepada benda lain, contoh nya development karier tt sendiri

kelapan jangan masukkan semua masalah dunia dalam kepala kita, yg mana boleh dibiarkan biarkan dulu, sometimes buat bodo itu bagus

kesembilan jangan terlalu mengharap nanti kecewa

kesepuluh sentiasalah berbaik sangka dengan Allah kerana Allah menurut sangkaan hambaNya dan manusia lain juga

Terima kasih semua..Alhamdulillah setelah sekian lama saya semakin redha. Tengok husband pun gembira dengan kehidupan dia walaupun part bil dia ada tertunggak tapi takpelah harap2 bisnes dia semakin maju dan boleh lah bernafas dengan tenang nanti. Terima kasih banyak2 atas nasihat2 semua

flowerfrog replied at 8-5-2018 10:03 PM
Terima kasih semua..Alhamdulillah setelah sekian lama saya semakin redha. Tengok husband pun gembira ...

Alhamdulillah good tt

flowerfrog replied at 10-9-2017 10:44 AM
Aku sekarang tngah nak rawat hati sendiri..duduk terperap dalam bilik layan diri sendiri. Anak2 bi ...

..astagfirullah...banyak2 beristigfar sis...banyak sungguh kata2 nista yang ko dah luahkan tentang suami ko dek kerana perasaan marah yang masih membara dalam hati ko tu...

...i can empathize ngan situasi ko...betapa ko rasa kecewa dengan sikap dia yang hanya pikirkan tentang kemahuan dia saja - iaitu nak mulakan perniagaan dia sendiri...

...perasaan kecewa ko kerana segala nasihat dan rayuan dari ko tidak dia endahkan dan tetap dia teruskan jugak ngan rancangan dia yang nak mulakan perniagaan tanpa membuat perangcangan yang baik...

...dan sekarang nie...setelah dia berhenti kerja...financial stabiliti keluarga ko terjejas teruk kerana dia masih blom boleh memberi ko nafkah yang ko harapkan...

...bil2 air...yuran skolah anak2 semua terjejas...sehingga anak ko kena kluarkan duit dia tuk menjelaskan yuran yang tertunggak...pathetic kan??...i know...

...dan on top of all these misery...things yang u used to have and enjoyed seperti asrto tv...makan pizza...etc dah tak dapat nak ko enjoy cos terpaksa berkira dan berjimat...huhuhu...

...i suppose your anger and disappointment in him must  be at your max lah kan cos to kept asking for divorce from him and dah mula mengungkit kisah2 silam sewaktu sebelum kawin...

...but what i do read also is that sebelum nie pon suami ko is not that fantastic in terms of a provider for the family cos dia masih memerlukan bantuan from u to support him and stabilize korang punya finances...

...but...ko masih boleh terima situasi sebegini kerana sekurang2nya dia ada jugak menyumbang to the family's finances altho not as much as u may be...

...the point is...u still boleh terima dan accept dia...

...now...let us see what is so different sekarang bila dia dah de bis sendiri??...

...different yang paling ketara is that dia tak boleh sumbang dari segi kewangan setiap bulan sehingga menjejas segala bil2 yang sepatutnya dia uruskan...

...astro tv dah kena potong...

...and he is driving u up to the walls kerana ko dah tak boleh nak terima keadaan sebegini...sehingga korang bergaduh setiap hari...and u asking for divorce every time korang bergaduh...to the extent of forcing him to divorce u...

...truly...my sympathies to u sis...but lets not dwell in self-pity and we try to work out something to help ease your burden and stress ok??...

...so...in order to do so...u need to reset your mind 360 degrees ok?...ko need to start think and see the positive side of things...

...first of all...yang paling2 penting sekarang is that u need to forgive him for not listening to your advice...forgive him for resigning from his stable job...forgive him for starting this business of his yang sampai sekarang masih blom menghasilkan sebarang keuntungan dan forgive him too kerana bersikap pentingkan diri sendiri...can u truly forgive him for all of the above??..kalau ko truly love him and your marriage...i believe u can do it...

...ginilah sis...from your postings i know that u still love your husband...cuma ko masih simpan rasa amarah ko tu pada dia atas sebab2 yang ko pon sendiri taulah kan...and things got this worse cos ko let that anger feeling of yours to consume u...perasaan sakit hati ko terlalu bangat sehingga perasaan marah ko tu dah tak dapat ko control lagik...sehingga membuat ko melakukan perkara2 yang tak sepatutnya ko lakukan...seperti meminta2 cerai...mengeluarkan kata2 yang kurang elok tentang suami ko dan sebagaimya...your angst also must have affected your health sehingga menyebabkan ko keguguran...takziah from me...

...so...its time that u do something la...cos kalau tidak chances of u getting yourself admitted to a psychiatric institution is very possible lerr...

...so...macam aku cakap...let us focus on the positive things yang kian malap ok?

...for a start...apart from your husband's failure to give monthly income...he still remains hardworking...di dalam dan luar rumah...yess??

...he still baik dan sayang kat ko dan anak2...yess??

...alto ko kept asking for a divorce...he still refuses to let u go dan tak marah atau pukul bantai ko kan???

...i think some of the forumers pon dah banyak kasi ko nasihat tuk bersabar dan sebagainya...

...so im just going to make it short jer...the choice is still up to u...apa2 keputusan ko...to me there is no rite or wrong answer...kalau ko rasa dah takde jalan penyelesaian dan harapan lagik...then ko taulah apa yang ko kena buat...which is totally fine...cos afterall whats the point of staying in a marriage yang membuat ko rasa tertekan dan miserable??...u have the rite to live a happy life...so kalau itu yang ko impikan...then go for it...

...but...kalau ko rasa ko masih nak bagi suami peluang sekali lagik...then u have to stop asking for divorce dan instead senantiasa memberi dia your constant support dan doa for his success...like some of the forumers have said...dalam dunia perniagaan nie...keuntungan memang tak datang dengan sekelip mata unless kalau bisnis ko tu menjual dadah la kan??...ekeke...

...stop the negativities and start pouring out any positive ideas yang ko ada tuk bantu dia pertingkatkan perniagaan dia...create a peaceful and conducive atmosphere kat rumah ko so that your children akan dapat membesar dalam suasana keluarga yang baik...

...for now...ko duk kira2 your needs vs your wants or desire...mana2 yang tak perlu ko kensel from your list in order to cut your finances...it will be tough...but hang in there...have more faith in your husband dan jangan lupa tuk sholat dan berdoa to Him...cos this is afterall dugaan perkawinan buat ko dan your husband...so...mintak kekuatan dan petunjuk from Him...insya Allah...He will show u your way out...

...all the best sis!

blackmore replied at 22-10-2018 12:40 AM
..astagfirullah...banyak2 beristigfar sis...banyak sungguh kata2 nista yang ko dah luahkan tentang ...

thanks uol. Actually dah try dan dah redha, tapi entahlah. Aku ingat aku dah redha tapi benda jadi makin teruk..haha. So will try keep redha dan redha

flowerfrog replied at 26-10-2018 05:08 PM
thanks uol. Actually dah try dan dah redha, tapi entahlah. Aku ingat aku dah redha tapi benda jadi ...

Sis dah redha ke belum yg dia berenti keje juga walaupun sis dah pesan jangan berenti? Settle isu yg ni dulu.

Bab rezeki dia, bisnes dia untung ke tak, bil2 tertunggak tu..yg tu kalau belum redha lg, sy faham la jugak.

Isu pertama tentang berenti keje. Itu ibu segala isu. Sy cadang sis kena terima, redha dan lapang hati isu tu dulu. Kalau sis rasa sekejap redha, skejap teringat balik, maksudnya isu utama belum selesai. Saya cadang, ungkit pada dia utk kali terakhir..marah puas2 sampai dia MENGAKU yg dia silap langkah-bukan x boleh berenti keje tp patutnya tangguh sampai cukup saving dulu baru berenti. Lepas dia dah sedar dan mengaku, samada dia minta maaf pada tt, atau tt paksa dia minta maaf pada tt. Masa tu sis lafaz la sis maafkan dia. Dan ikrar pd diri dan pd dia bersaksikan Allah yg sis takkan sebut lg- luar atau dlm forum (Perasaan tak redah dlm hati tu kadang2 dia dtg balik sebab setan bisik)

Sy percaya kalau isu utama ni sis terima, insyaAllah isu2 yg lain pasal efek bisnes dia pada kehidupan sis, sis akan redha juga nanti.

Sy suka dengar suami ada inisiatif berniaga walaupun belum untung. Sekurang2nya dia bukan biawak hidup. Dan dia juga adalah seorang suami dan bapa yg baik. Sebenarnya sis seorang yg beruntung. Sy doakan bisnes suami sis berjaya dan kehidupan sis kembali tenang dan stabil.

Rate

1

Wah, aku rasa kena ada komunikasi yang baik antara kau dan laki kau ni. Kau kena bagitau apa yang kau risaukan dan kau fikirkan. Kau tak boleh jadi ketakutan sebab nak mengeluarkan pendapat. Kalau tak nanti kau yang rugi.