CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gadis_chipster

Ibu mintak aku beli rumah. Adakah aku loser?

Close [Copy link]

Kalau semuanya baik, baguslah. Manalah tahu, ada gangguan perasaan.

aku rase mak ko rase ko lame sgt belajar kot. tp skrg mmg susah pon cari keje. dkt jobstreet tu skrg siap ade filter bagai, chances utk tersingkir awal dr interview mmg tinggi. tp jgn risau rezeki allah bg mesti ade. mula2 nk msk alam perkerjaan ni mcm ni la tt. byk onak dan duri

Emperor95 replied at 18-1-2017 02:44 PM
Kalau semuanya baik, baguslah. Manalah tahu, ada gangguan perasaan.

tak ada sis.. sy biasa-biasa saja

Edited by purpler at 18-1-2017 03:44 PM
zuraidah1 replied at 18-1-2017 11:49 AM
tt solat dhuha isi spa la ni spa byk nk jawatan spm gaji stating rm1300++..pas dpt keje bleh samb bl ...

betul tt....
cuba praktikkan solat dhuha dari sekarang....
ini pun salah satu usaha jugak...
aku dah umur lebih 30 baru ada orang rekomenkan kerja selepas bertahun-tahun menanggung sakit dan tak bekerja atas masalah kesihatan...
Alhamdulillah skrg dah semakin sihat, rezeki pun Allah permudahkan...
rasanya TT ni pun still muda lagi kot...

Hakak rs mak tt tak sabar nak rasa duit/harta tt.
Harapan mak cuma pd tt je sb abg kaka semua tak mampu nak bagi apa yg mak tt nak. Sayangnya tt tak abis2 belajar dan sakit. So mak stres kat situ.
Kurg setuju dgn mentaliti mak ayah org kita ni. Bangsa lain hakak xtau. Mcm mak ayah hakak...abg hakak dpt offer gaji belas2 ribu. Mak dh bagi hint minta dia tolg byrkan kereta dan hutang mak ayah.

try expand carian kerja, jangan focus pada HR sahaja. maybe u should try marketing or dalam bahagian admin.

belajar bagus tak salah, tapi pencaturan u salah, apa yang u kejar utk dapat master, phd. unless u nak jadi lecturer , itu takda masalah. kalau untuk kepuasan diri u should buat master sambil bekerja. i did it. lambat la sikit habis, tapi habisla jugak.

bila da lama sangat belajar and takde income coming in, sikit sebanyak mmg ganggu emosi. takut2 nnt belajar ke laut , keja ke laut, jati diri ke laut

Follow Us
TT anak yg baik. Mak ayah melaser tu sbb selalu dpn mata kot. Mcm mak ayah iols selalu iols jadi sasaran theyols melaser. Tp bilo iols takde selalu call berbual2. Sbb rindu letteww hehehe.

Semoga segala impian TT tercapai. Doa byk2' insyaAllah Allah tunaikan, cuma cepat dengan lambat je..

Utk TT, sila buat dhuha dan baca surah Al-Waqiah. surah ni memang power..Buat dulu, nnt baru tahu hasilnya...

Bertabahla sis..rumah skrg pun harga mahal,mak sis request mcm hrga rumah tu 2,3 ratus

Kalau aku jadi kau, aku x sambung master. Cari keja dulu, kumpul duit, buat harta, mak kau dah penat 'tggu' kau. Mungkin antara beradik kau paling diharap,paling bijak, end up harapan mak kau tggal harapan. Ya, mmg x patut tggungjwb beli rmh hnya di letak di bahu kau sorg. Dan aku lihat sni mcm bukan rumah isu utamanya..... yg kau blajar x abis2, sakit, jap keje jap x keje...mak kau penat tgk keadaan kau.

Kau cari keje je lah skg, klu hati kuat nk amik master, then kena kuat keja dan hati jgk.. jgn jadikan sakit satu ALASAN BERTERUSAN... dan bertukar jd rungatan demi rungutan.

Telan smua ni, dah Allah bg ujian ni dgn ko, ko telan je la. Org lain mgkin ujian dia lain. Dan di stiap hujung ujian  itu pasti adanya kemanisan.

tt rajin belajar cam adik saya no 2
dari degree sambung master skang phd
by research, makan tahun, tak habis2
skang umur 32thn kerja pun tak lagi
masa master dia jadi RA
skang sambung phd dia jadi RO
duit dia dapat tu lah buat bayar yuran study

anak nak masuk 2orang
bezanya dgn tt, dia stay dgn husben
and emak tak mintak dia beli rumah

problem dia, bukan dari family kami
tapi dari husben
husben dia rasa dia membebankan
even husben dia tak nyatakan dgn jelas
tapi terkantoi husben dia merungut dalam grup wassap
(grup husben and kawan husben)
husben dia cite yg dia banyak menanggung kos adik saya study
sedangkan husben dia tak pernah bayarkan pun duit yuran

pernah bercerai sekali
itupun dia bagitau saya je
dan dia suh saya rahsiakan dari family
saya tak sampai hati
ceritakan jugak dekat emak
mengalir jugak air mata mak
dengar anak dia ada masalah camtu
sekarang mereka dah rujuk balik

lain orang lain masalah
harap tt optimis dalam hidup
saya jadikan adik saya sebagai idola
sebab dia seorang yg kuat dan tabah
saya pun doakan tt semoga kuat dan tabah
sama macam adik saya~

Bertabahlah ye...moga dpt habiskan master k

Kau kerja jelah apa2 dulu dik asalkan masyuk walau luat bidang,  mana tau rezeki luar bidang, then busykan diri kerja,  kurang sikit ko nak stress.. Dari kau ada depression,  baik kau gi jadi workaholic gitu.. Ada je gaji masyuk tapi ketja sibuk la..  Esok2 dah stabil.. Boleh lah apply rumah slow2.. Buat dediam je dengan tabah yoo

sabar_sabariah replied at 18-1-2017 06:30 PM
tt rajin belajar cam adik saya no 2
dari degree sambung master skang phd
by research, makan tahun, ...

Sis.. cuma nk tnya, lpas abis phd tu dia plan hidup dia nk jd apa? Mksd sja keje ke, ape ke...atau jaga anak ke.. huhu #tanyaje

mujer_in_espejo replied at 18-1-2017 07:07 PM
Sis.. cuma nk tnya, lpas abis phd tu dia plan hidup dia nk jd apa? Mksd sja keje ke, ape ke...atau ...

Sya pn tertanya jugak soklan yg sama

I pernah jumpe 2-3 org  mcm tt ni.x abis2 belajar.kerjanye mintak duit kt makayah nk beli buku.i stalk fb bkn main stylo mylo.tt mgkn humble orgnye.tp org yg i jumpe, mak ayah bergolok bergadai nk bg ank dpt master or.phd.

Again nk bljr ke apa ke, duit sdri pls

noraidil_06 replied at 18-1-2017 07:27 PM
I pernah jumpe 2-3 org  mcm tt ni.x abis2 belajar.kerjanye mintak duit kt makayah nk beli buku.i sta ...

Ye ni iols setuju. Sbb iols kalangan yg sambung dan sambung lagi study tapi sedar diri kalau tak dapat scholar takkan mampu sambung belajar,
Percaturan kena betul dan disiplin, zaman iols buat master dulu pakai mybrain (skg mymaster). Sebab taknak susahkan sesiapa dan kita sambung belajar pun kehendak sendiri, usaha sampai grad tanpa perlu tanggung hutang.

Tapi kisah dan jalan setiap orang lain. Tu dalam kes tt ni she should work sebab tu priority dia skg.

gadis_chipster replied at 17-1-2017 09:59 PM
dgree hr mgmnt..area kl ni je.. sakit tu dh 80% recover.. checkup sbln skli je ..ni besok patut la ...

Maaf nak tanye kenape lepas degree xterus kerje.... ??

Tt sakit? Baca tt ada mention tt accident masa hiking dan effect lutut? Betul ke? Kena follow up dengan physio ke?

Btw TT ni pendapat i je k..
i dapat offer buat APEL sambung master tapi i tanya my bos dulu relevant ke master untuk kerja i since i kerja private sector. Bos i suruh i sambung degree instead of master. Degree cukuplah.. sebab course kita ni more to skills dan experience. Unless kalau tt lecturer ke atau gomen oklah sambung sampai phd sekalipun tapi course macam kita ni tak relevant u. Company mana yang nak ambil master/phd.. plus tt takde experience..

So i advice, tt kerja customer service kat bank atau insurance/investment company dulu. Busuk-busuk pun dapatlah rm2500. I suggest u try apply kat citibank.. gaji rm3000 kalau tak silap. Itu belum campur incentive. Tt bujang lagi... kerja je dulu cs pun janji ada gaji.

Thanks pada semua yg comment. Susah nk reply pakai hp ni, line dari tadi E. Yang bg petua solat dhuha,waqiah terima kasih..aku tak terlintas langsung solat dhuha ni. Yang suggest mintak kt Ypm, baitulmal aku ucapkn zilion thanks. Baru terbaca dkt website ada dana utk pelajar terdesak dgn yuran tertunggak. Besok aku akan call tanya, kot2 boleh cover...

Korang yg share experience, thanks sgt. Aku tahu kt lua ramai lagi yg mcm aku. Kalau kahwin, sambung belaja lagi pening. Sebab tu aku pn tak berani nk kawen buat masa ni.. Mmg banyak keputusan2 masa silam yg aku menyesal, tp masa tu tak boleh patah balik.. Kalau korang tanya kenapa aku sambung belaja? knpe tak keje? Aku takder jawapan utk itu. Otak kita ingat 2 tahun kompem habis, tapi tengah2 tu sekali Allah bg tsunami..mmg terencat plan kite..Mcm2 nikmat Allah tarik, sampai confident level, motivation level aku bwh tapak kaki.. Aku sampai mtk pendapat Dr.Fadzilah Kamsah.Even dye copy paste nasihat, tp dia reply msg kt fb aku. Sikit2 aku cuba kuat kn diri...Apa yg Allah bg skrg aku kena usahakan & habiskan sbb aku tak boleh nk ubah masa lalu...Perjalanan hidup semua org tak sama. Lecturer aku sendiri pesan, perjalanan research ni umpama kite dayung kapal kecik nk tuju pulau. Tp dlm perjalanan kapal mungkin tenggelam, atau dilambung ombak.

Bila nikmat kesihatan tu Allah tarik, baru aku tahu bersyukur. Aku kalau jmpe kwn yg tahu mslh aku, aku ckp kt dia.. Ko patut syukur Allah bg ko nafas, boleh lari, boleh mengiring...Aku dh rasa mcm mane nyawa dihujung tanduk bergelut dgn sakit. Even korang rasa takat sakit lutut ape lah sgt...Sampai aku rasa nk lari dari wad masa tu.. Aku ada kawan tp satu hari dia ckp, kenapa aku byk sgt masalah? Dia semua dh ada, kereta ada, rumah dh 2 biji, duit nak kahwin pun cukup even dye hanya ada spm tp dia boleh berjaya cuma xjumpe2 jodoh...Tipu lah kalau aku tak jeles, kenapa hidup ko xde masalah? kenapa hidup aku byk sgt masalah..Dye kerap perli, bila nk habis belaja... Aku ingat satu je pesan, sabar itu indah...