CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gadis_chipster

Ibu mintak aku beli rumah. Adakah aku loser?

Close [Copy link]
Innrukia replied at 17-1-2017 11:54 PM
Work ethic cina? Generalization tu tak betul. Data collection mana hang dpt tuHg nk cut the c ...

insyaallah crab...  

Masih belajar lagi ke? Kalau ada masalah macam ni cuba pergi ke bahagian hal ehwal pelajar kat tempat belajar dan tanya nak apply zakat untuk pengajian. Student tempat saya ada kes camni tak pass paper kena extend satu semester dan tak ada biasiswa. Akhirnya dapat bantuan zakat dan akan graduate tak lama lagi. Pasal rumah tu elok dah ada kerja stabil baru beli sebab kena ada sejumlah duit jugak untuk start beli rumah walaupun rumah tu kecik.

noraidil_06 replied at 18-1-2017 12:05 AM
kalau u x menyusahkan ur parent, then good. now pls keluar dr rumah, n duduk sdri.ur parent akn ap ...

No worries, i dun think u being harsh at all...Cuma tiap2,family ada didikan masing2..Ada yg suka anak duduk luar ada yang suka anak depan mata... Dan kebanyakan org fikir tak habis belajar, nyusahkan mak bapak.. Tp tak semua ank useless mcm tu dah degree pn msih nk mtk duit... Ada rezeki sy move out.. This is also part and parcel to avoid people misjudged in this open forum..  

baca kisah tt, aku rasa bersyukur sangat diri aku lebih beruntung dari tt
1. ada family yg supportive
2. takde emak yg asik suh belikan rumah even parents aku pun dok umah sewa lagi
3. emak tak membebel even aku ada degree engineering, dah keje 9thn, tapi gaji tak cecah RM4k
4. parents bagi aku stay dgn dorang even aku ada rumah sewa sendiri (aku PJJ dgn husben)
5. Masalah aku sikit je, adik bongsu aku halau dari rumah. aku keluar and stay umah sewa sendiri. aku dok umah parents time hujung minggu je

satu je yg tt lebih dari aku
tt ni anak yg baik, emak dah kata gitu pun boleh sabar sabar, ckp elok2
aku kalau emak aku... dah kena sound dah

tt cakap dekat emak
"dari emak meratip, nak rumah, beli rumah, takmau umah sewa bagai
baiknya emak berdoa, moga anak mak ni murah rezeki
dipermudahkan urusan, dibebaskan dari hutang dll"
(p/s: ayat boleh ubah ikut kreativiti. )

gadis_chipster replied at 17-1-2017 11:08 PM
Silap sy tak tangguh masa tu ingat cepat recover. Data pun tak sempat collect, masa nak collect tu ...

Pasal zakat tu kawan-kawan yg apply dapat je, wilayah punya. Try lah tanya dulu sebab ikut negeri masing-masing kan. Post RA takde kosong ke kat fakulti? at least boleh support sementara dapat kerja. You dah semester berapa skrg. Sebab syarat tajaan mymaster memang bagi sampai 4 sem je kan dan tak boleh extend walaupun ada baki.

gadis_chipster replied at 17-1-2017 09:27 PM
Tak semua kisah hidup aku leh cerita dlm posting...aku ade degree, aku sambung master by research. ...

sebab ko sambung master x abis2 mak ko rasa lama sangat kena tunggu kot. dia frust anak orang lain degree tapi dah berkerjaya n berkeluarga. percayalah jiran2 sedara mara jugak yg buat mak ko stress mcm yg ko rasa. dan sedikit sebanyak ko sakit sebab hobi ko (bahasa kasar:cari pasal)
btw ko cari keje dalam bidang apa? mana tau aku boleh suggest company apa boleh apply.

aku harap ko tabah la.. tukar dulu dalam fikiran tu yg semua tu bukan rezeki. bukan diri ko yg malang. tiap yg jadi ada hikmah. bila ko rasa susah, doa....byk sedekah walaupun pada kucing. diorg pasti doakan kita semula.

chill ok. kerja part time jadi barista pun gaji ok. manager kat butik2 atau fast food restaurant pun masyuk jugak babe

Follow Us
prettyuglybabe replied at 17-1-2017 01:59 PM
pelik bila mak bapak pandai buat anak pastu harap anak sediakan/beli rumah untuk dorang?
sapa yang  ...

semenjak kebelakangan ini komen kamu tajam serta kasar.

Waalaikumusalam,

Loser.

TT ni bagus org nyer.. bersabar... tp, maybe mak TT marah sebab TT da ada degree..tp sambung master kot.. maybe dia bajet TT abis degree..cari kerja bantu dia..

apa yg penting kan.. doa mak bapak la... and paling penting lg...jgn miss bg duit bulan kat mak x bnyk pon janji ade...

cam aku.. dah keja gomen... gaji x smpai rm3k plus wife keja company kecik dlm1.2 k jer... tp alhamdulillah la.. dpt dah beli rumah ..cuma little bit struggle sbb anak kecik lg.. antar taska mahai... ekekek...

so, kalau mcm TT, boleh cuba rasanya... keja then beli la umah kos rendah...sbb bujang kan...

zakat tu plak.. rasanya tahun ni dah x boleh apply la... sebabnya dorang bagi kepada asnaf /fakir miskin saja, dulu mmg boleh, start tahun ni x bleh... tp, TT cuba la dulu... sebab TT pon x keja kan..

cepheid replied at 18-1-2017 12:12 AM
Masih belajar lagi ke? Kalau ada masalah macam ni cuba pergi ke bahagian hal ehwal pelajar kat tempa ...

Tula nanti nk try jugak mtk zakat, cuma kena backup cari keje.. Insyaallah minggu dpn ade interview, doa kn sy ye.

sabar_sabariah replied at 18-1-2017 08:46 AM
baca kisah tt, aku rasa bersyukur sangat diri aku lebih beruntung dari tt
1. ada family yg supporti ...

Hahahha sekapal la kite cume nasib ko okey sikit. Aku tak kesah sgt kalau adik beradik, tp kalau ibu yg ckp mmg makan dlm..Ye dok?

Thanks byk bg idea, sebenarnya aku post masalah aku, nak tanya ape idea nk ckp kt ibu aku.. Nak susun ayat kasik cantik..Huhu. insyaallah aku kretip kan lg ayat..

syadq replied at 18-1-2017 09:04 AM
Pasal zakat tu kawan-kawan yg apply dapat je, wilayah punya. Try lah tanya dulu sebab ikut negeri  ...

RA tak byk sgt skrg, lagi pun ade lecturer dh tetap kn nk student buat thesis ikut tajuk dorang. Sy belum lagi 4sem, nanti mmg ingat nk pi zakat try tanya kot boleh dia bantu bab yuran

Emperor95 replied at 18-1-2017 10:52 AM
semenjak kebelakangan ini komen kamu tajam serta kasar.

iya ke? biasa saja

tt solat dhuha isi spa la ni spa byk nk jawatan spm gaji stating rm1300++..pas dpt keje bleh samb blajo bergaji penuh

gadis_chipster replied at 18-1-2017 11:45 AM
Kalau dgn org lain mmg aku garang tp dgn ibu ayah, dh tak terlintas nk lawan2 kata.. Dulu yer, aku ...

betul tu TT... nanti dah mampu..beli lg umah lain... yg ade dah boleh disewakan... hasil sewa tu bg mak bapak... xper.. percaya la.. sekarang TT kena kondem... satu hari nanti TT akan dijadikan contoh pule.. tp, kena gerak dari skrg la... jangan lengah-2 lagi..

aku pernah rasa cam ko..sbgi anak dan sbgi ibu sendiri taknak bebankan anak2 dgn rasa sbgitu.

moga dimurahkan rezeki dan kesihatan yg baik.

aminn..

gadis_chipster replied at 17-1-2017 09:27 PM
Tak semua kisah hidup aku leh cerita dlm posting...aku ade degree, aku sambung master by research. ...

i feel u girl. master by research is a lonely journey. I yg x sakit pun tak habis2 lagi. still looking for a job. pasal yuran tu takde mintak dgn baitulmal ke? ypm ada utk bayar yuran tertunggak.

Mintak rumah? Wow..
Pttnya ur parents fahami u skng
Bukan senang nk dpt keje then beli rumah
Sedangkan mak pak u pun masih menyewa lg nk bebankan anak

Edited by munchkin at 18-1-2017 02:14 PM

Keluar keluar keluar dari rumah. Then u nak kerja apa you nak buat apa takde orang nak audit. Kerja mcd kfc tak boleh sebab mak ko bisig pasal kelulusan. Then dia nak apa sebenarnya? Peduliklah kerja apa pun asal boleh buat duit. Bila tak kerja dia komplen. Bila kerja pun dia komplen tak layak. Macam mana nak bergerak in life jika ko diikat begitu. Keluar keluar keluar saja. Then baru ko boleh berfikir and bergerak. Kalo parents ko supportive takpe. Ni serba tak kena. Nak beli rumah kena ikut kemampuan. Kalau udah ketentuan takdir hiduo kena menyewa sampai bila bila2 kenalah terima. Jangan paksa orang (anak2/ibu bapa) nak ikut selera masing masing. Ingat senang ke nak beli rumah kalau kewangan tak stabil. Andddd tak semestinya berkawin ngan orang kaya ko kata sia2 hidup. It is actually a bonus. Tak perlulah mintak sebiji rumah. Itu kalau dia nak provide dah cukup bagus. Jangan ingat malaysia ni macam negara onputih sdn bhd. Kat malaysia ni ko kawin ngan org biasa kang laki ko kena tanggung adik beradik mak pak lagi. So prob ko beputar kat situ balik. Kalau ko dapat boyfriend kaya at least lah ko boleh tanggung mak ayah ko tu nantik dengan sebahagian duit gaji ko. Takdelah kewangan ko tersekat. Kalau ko ada rezeki suami berwanglah provided.

mintak mak tt sabar le dulu..disamping tu ko cari keja yg stabil, keja btol2. bulan2 hulur le duit kt mak pak tu x de lah dorg bising seolah2 ko ni perabih boreh je kata org.

master by research tu boleh habiskan sambil keja kan. janji ko siapkan report lulus la. nak2 kalu ko dh nk sampai max study time, besa lecturer luluskan aje. dorg pun x koser nk simpan ko lama2. aku dlu sambung master sampai max semester, sampai kena bebel dgn pendaftar. dia bosan sbb aku bayar yuran tiap2 sem  tp final report x submit2. semester last aku submit terus lulus

nk beli rumah bukan senang nk lepas loan bank. downpayment mana nk cari kalu x keja dulu.