CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Betulkah Beli Rumah Pada Masa Ini Umpama “Bunuh Diri” ?

Changa replied at 20-1-2017 07:51 PM
kalau mampu ok jah dek, beli rumah memang takde rugi pun.
tapi satu akak nak tahu, assessment tu  ...

bayar taksiran semasa ajelah sis
kang terlebih bayar...lambat pulang nak refund

btw...kat area bangi avenue tu aku pegi semalam konon2 nyinggah ke theme park bangi wonderland. ok juga kawasan bangi avenue tu walopun rasa macam jauh kalo ikut laluan ke bangi lama dan masuk simpang kuil hindu warna emas glam. tembus ke bandar seri mahkota..not bad lah banyak je rumah2 dan better juga area ni ada supermarket besar bagai

annehuda replied at 23-1-2017 10:05 AM
aku ada kawan yg gila beli rumah. pastu suka up diri sendiri, sanggup beli kereta 2nd hand ekon pun  ...

entahlah kan. bagi aku rasa macam tak enjoy life gitu kalo nak sekat kemahuan ataupun pakai keta buruk2 semata2 nak saving berjuta2.

enjoy jelah life. ni tidak, ramai je jenis pakai keta murah2 buruk dan risikokan diri sendiri pusara di lebuh raya semata2 sbb nak kumpul duit berjuta2 dalam bank. bulan2 pulak sanggup makan ikan kering sbb nak tengok dalam akaun ada sejuta. what's da point? aku cukup tidak faham

bagi aku ko beli rumah ikut kemampuan kau lah. tapi jgnla sampai kedekut dgn diri sendiri. kesian wei sampai pinjam keta org dsb.

chazey replied at 21-1-2017 12:49 PM
Bukan memang Kedah, Kelantan, Ganu, Pahang, Melaka (area jauh dari bandar macam Ayer Keroh, Jasin) ...

aku tengok kat kuantan tu area banjir pun jual mahal

Wow ramainya ada keta estima

Bila org duk main hartanah..beli rumah byk2 lps tuh jual double dr haga beli...tuh rumah makin mahal....sbb bg developer permintaan ada...so rege pn naik la...manusia tamak...itu jek....utk kesenangan diri sendiri....

kdg aku trpikir...now rumah teres setingkat pn dh 300k...lg 10 tahun mau jadi rege 1 juta utk rumah teres ni....Malaysia ni matawang jatuh mcm mana ke...apa kes ker...rege rumah tak turun2....mcm manalah anak2 kita nanti...merempat di negara sendiri....sbb apa...ramai sgt yg tamak....

sofiazara replied at 23-1-2017 03:23 PM
entahlah kan. bagi aku rasa macam tak enjoy life gitu kalo nak sekat kemahuan ataupun pakai keta b ...

Akak setuju dengan sis melainkan dalam kubur boleh kambus uang itu untuk.beli nasi lemak.kat sorga sesok.

Mmg ada jenis kemut yang amat tapi uang mmg berkepok lah, bagi akak bersederhana, jgn kedekut sangat dan jangan boros melampau

Follow Us
yerla i pun setuju bab seimbangkan savings & lifestyle. kalau aim nak simpan berkepok2, pastu hidup berpekin sgt takde makna jugak. buat apa bersusah-payah utk orang lain yang enjoy lps kita mati.

fahamlah mmg satu kepuasan juga bila tgk amaun dlm savings tu cecah angka juta..jadilah jutawan kan.. tp kalau nak enjoy titik peluh sendiri pun takleh.. jutawan apa camtu.

sofiazara replied at 23-1-2017 03:23 PM
entahlah kan. bagi aku rasa macam tak enjoy life gitu kalo nak sekat kemahuan ataupun pakai keta b ...

Ntahla uols. Bkn nk ngata org mcm ni, tp kalau beli rumah niat nk wariskan kt anak anak ke, fine, aku leh terima gak. Ni beli properties byk2 sbb nk kaya cepat. Pastu kedekut nk mampus. Masalahnya tak kaya kaya pun.   Kwn iols tu, iols tak nak pinjamkan dia duit iols kene marah, kalau org pinjam duit dia, pagi ni gaji masuk ptg tu dia call mintak bayar balik   

Orang mcm ni kene ingat, orang tamak selalu rugi. Tu je

NAT_11 replied at 23-1-2017 08:33 AM
BELI atau JUAL rumah sekarang memang umpama MEMBUNUH DIRI.
Kalau JUAL, duit simpan kat TH, habis ke ...

statement kamu aku setuju. tak mampu aku nak bantah.

BELI atau JUAL rumah sekarang memang umpama MEMBUNUH DIRI.  
- aku dah kata. jgn beli & jgn jual.  sewa saja dari pemilik rumah spt aku.  menyewa bukan satu dosa.  di bandar2 besar seluruh dunia majoriti mrk menyewa.

Kalau JUAL, duit simpan kat TH, habis kena kebas.
- ikut saja saranan Rafizi. tutup akaun korang & keluarkan semua simpanan TH.  sila korbankan giliran haji korang supaya aku anak beranak cepat dpt giliran haji. Korang pergi jer dgn swasta. Lebih selesa. Tabung haji tak selesa mcm swasta.  

Simpan kat ASB pun sama, tunggu masa nak dikebas buat bangunan puncak langit  tertinggi di dunia NAJIB TOLOL.
- setuju. sila tutup ASB korang & simpan dlm FD atau unit trust.  Unit trust ejen bagi jaminan confirm boleh dpt lebih 7-8%.  

Simpan dalam bank, harga matawang Malaysia dah merundum.
-jgn kerja di Msia. cari kerja di Spore.  Sana byk kerja kosong. berusahalah.  jgn byk komplen.

lurve82 replied at 23-1-2017 10:52 AM
beruntung la wana...parents aku xmcm tu...sbb adik beradik kitaorg ramai..7 org...mmg masing2 cari ...

Tapikan kak.. walaupun dah ada.. mak ayah selalu pesan, beli rumah dulu.. kereta rugi, buruk jadi besi
At least penat lelah kerja ada hasil juga.. so far, siblings wana semua dah beli rumah tinggal wana masih ting tong lagi.. tu pun wana plan nak beli rumah murah2 jer kak.. nak rasa kan rumah pakai duit sendiri Wana involve real estate directly pun masih ketingtong.. tunggu la wana habis study.. cuma saving ada la sikit.. takat yg mampu

Edited by NAT_11 at 23-1-2017 09:30 PM
tobby replied at 23-1-2017 07:37 PM
statement kamu aku setuju. tak mampu aku nak bantah.

Beli atau jual rumah memang membunuh diri.
Nasib aku tak jadi jual rumah aku, jadi aku tak takut
kehilangan duit di TH atau ASB. Tak perlu simpan duit
yang bertambah susut nilai, sebab harga rumah aku
kekal RM850 ribu. Aku sewakan, setiap bulan dapat
income rm2,000..00 - kalau aku jual, kerugina
MENUNGGU seperti yang aku cakap dalam posting
aku  196 page 8, yang kau tak faham isinya.
Kesian macai, otak sejengkal nak menduga lautan dalam.

NAT_11 replied at 23-1-2017 09:28 PM
Beli atau jual rumah memang membunuh diri.
Nasib aku tak jadi jual rumah aku, jadi aku tak takut
...

jgn beli. sewa saja. lebih untung.