CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arinn

[Pelbagai] ayah dan ibu....

amin insyallah semoga i takkan lupa mak ayah

Edited by seribulan at 2-3-2017 04:53 PM

Ayah, bunda
Kau adalah pelita di kegelapan hidupku
Cahaya yang selalu menerangi hidupku
Semangat yang membuatku kuat untuk terus melangkah

mcm mn nak reply nie....mcm kosong je....

seribulan replied at 5-2-2017 07:05 AM
Sayu kalau dengar dan hayati...

Ayah Dan Ibu

dengar lagu ni mesti banjir air mata..kadang2 sampai over naw menangis

“There is nothing worse that a thirteen-year-old boy. You’re embarrassed by your parents, and you’re trying to find your independance because, deep inside, you are so dependent on your mom.”

- Ben Affleck-

Rate

1

“Parents are like God because you wanna know they’re out there, and you want them to think well of you, but you really only call when you need something.”

-Chuck Palahniuk-

Follow Us
“Don’t anger your parents in order to please other people. Those other people did not spend their lives building yours.”

“Treat your parents with loving care, you will only know their value when you see their empty chair.”

"Appreciate your parents. You never know what sacrifices they went through for you.”

Rate

1

tak dapat bayang hidup tanpa ibu dan ayah...

Rate

1

we never know the love of a parent till we become parents ourselves.

Rate

1

Curahkan kasih sayang pada ibu bapa. Beri hadiah wang walau sedikit dan yg paling utama perhatian dan kasih sayang. Saya sudah tiada ibu bapa dan setiap hari dlm kesibukan saya pasti ada satu masa yg hati saya terdetik merindui mereka berdua.
Teringat kata2 arwah ibu semasa dia dtg menjaga saya bila mendpt tahu saya sakit. Saya ckp..lah mak buat apa susah2 dtg, sakit sikit je. Mak jawab.."emak mana pun kalau dengar anaknya sakit, kalau boleh dia nak terbang ke anaknya supaya dia dpt cepat2 jumpa dan jaga anaknya..tapi anak kalau dengar maknya sakit belum tentu balik menjeguk mak".
Memang tepat lah syurga itu dibawah telapak kaki ibu.

Rate

1

hargai mak ayah ... bukan setakat duit aja

ada tu bagi duit dekat mak ayah tapi dah kasi rasa mcm dah lepas tanggungjawab
layan baik2 dengar apa dia  nak cakap

as a working mom... bila free weekend i akan bawak anak2 jumpa my parents.
i nak cakap but no offense to anyone ye. Jgn la jadikan rumah mak ayah ni macam taska. Ada hamba Allah kadang i tengok, kerja sampai 6-7pm standard la. anak2 kat rumah mak ayah. pukul 11mlm 12 mlm baru terhegeh nak amik sebab sebelum tu dinner best2 dgn hub la tgk wayang ada apa semua. U buat sesekali i can accept tapi almost everyday??

mak ayah tu penat.. dia mmg nak main dgn cucu but bukan menjaga lebih dari mak ayah nye sendiri.. jadi hormatilah masa rehat mereka juga.

ajar anak supaya hormat mak ayah kita. hormat atuk nenek mereka selagi mereka masih ada.

Rate

1

Sllu i buat niat sedekah Al-Fatihah untuk ma,ayah, wan & tok selepas solat & sebelum tidur..
Klu balik kg je  baru hulur duit.
kadang tu terbalik..ma or tok sllu je hulur kat kitaorg

Rate

1

Baca semua komen sedih la plak. Dah lama x balik menjenguk mak and abah...

True dat..jgn berkira langsung dgn mak bapak...mula2 nampak macam eh nanti tak cukup duit..tp bile tgk balance bank macam tak luak2..drg da tua..tak payah berkira la..

Rate

1

Dorg la segala2 untuk my life. Tak sempat balas jasa baba.

Try my best untuk mak. Bagi apa saja dia nak. Buat apa saja yang dia happy.

Just satu je, belum dapat transfer kerja and ada jodoh macam yang baba and mak request.

Rate

1

Oh, rindunya. Tak dapat berjumpa selalu.

Rate

1

saya mengaku masa awal2 kerja dulu mmg bagi mak & abah sikit, dan selalunya tak bagi.. almaklum la baru masuk kerja lps tu kahwin pulok huhu rezeki saya alhamdulillah, kerja di tempat yg bagus, ada kereta utk pegi kerja, ada rumah sendiri n ada anak seorang, masa tu lama jugakk masih tak sedar sbb selalu bagi mak & abah masa teringat nak bagi je, menyesal tak ingat nak bagi lebih masa tu   (doa mak & abah yang tak pernah putus buatkan hidup saya macam lengkap & sempurna)

sampai la satu masa bila mak & abah dah tak berapa nak sihat sangat, saya terfikir sampai bila saya nak mcm nih, belanja bulanan mmg la tak pernah nak cukup.   Semenjak itu saya nekad wajib bagi duit pada mak & abah, so bila hari gaji je saya perkara pertama yg saya buat saya akan terus bagi pada mak & abah.. alhamdulillah hidup saya semakin baik, anak2 dah bertambah, dulu saya susah nak dpt anak kedua, jarak ada la dlm 8 tahun baru dpt yg kedua, lps tu berturut2 pulak sampai la anak ke empat

saya selalu berdoa agar saya diberikan ruang dan peluang untuk berbakti pada mak & abah, betul tu masa semakin suntuk, saya tak tau sampai bila saya akan diberikan masa utk berbakti dan menjadi anak yang soleh.. so skrg nih apa je yang mak abah teringin saya terus beli.. hati memang selalu tak tenang selagi apa yang dihajati tak dpt dipenuhi huhu sedihnyaaa

saya sentiasa beringat, apa yang saya buat sekarang ialah cermin untuk anak2 saya, semoga anak2 saya akan buat perkara yang sama seperti saya

tak terluah dari hati nih nak ucapkan sayang pada mereka, terlalu sesak dada bila pandang muka mereka kerana saya terlalu sayangkan mereka huhuhuhu risau sgt2 kalau saya ada menyakitkan hati dalam keadaan tak perasan.. Ya Allah, ampunkanlah kesalahan ibu bapaku

Rate

1