CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miss_bear

macam mana manusia boleh hidup dalam sampah???

dodolgemok replied at 29-1-2017 11:56 PM
Maigod, ada lgi ke pompuan jenis cmni penyepah pengotor cam penyangak?? No wonder kena cerai, laki x ...

banyak woi, sampai aku dh jadi judging kt perempuan yg keluar rumah spray perfume kuat betul. Aku mmg unconsciously stereotypekan dia as pengotor kt rumah.

annehudakepam replied at 30-1-2017 01:44 PM
Tk nafikn aku ada family fren merangkap janda kpd selebriti trkenal

Memang cantik sgt

rita rudaini ke?

little_sis replied at 31-1-2017 08:28 AM
1 word: pemalas... ni yg sebenarnya... cuma dia rajin nk melawa je nih..

salah. kakak TT rajin tapi, dia rajin kat diri dia aje.
dan kakak TT tak reti nak arrange masa.  itu baru betul. mana nak kemas2 umah lagi. mana nak melawa lagi.
kemas2 umah, yang tengok hanyalah mak dia & TT aje. 2 orang ajek. buang karan. sapa nak puji?
kalau melawa & trendy, semua orang tengok2. silap2 hujung tahun, ada orang merisik lagi. TT jugak tak kawen2 lagi.
u lawa. u cantik. u trendy. boleh selfie lagi kat FB & IG. semua orang tekan LIKES2 byk2.

kita orang islam. mana ada orang nak berseddudukan sebelum nikah (kecuali certain orang la yang brani)
ada ke orang jantan nak check rumah sebelum nikah? takde kan? semua tengok penampilan.

Langkah Kakak TT sebenarnya betul. dia tengah pasang jerat baru.

Edited by Hana at 31-1-2017 11:50 AM
cmf_premierleag replied at 30-1-2017 09:19 AM
Mesti kakak TT ni stok2 acik kepam yg muka berminyak berkerak tudung bau kepam sbb pengotor

orang yang tau & pergi rebonding rambut, tak kan biarkan muka berminyak berkerak2.
plus kakak TT  mekaup 2jam.
kakak TT buat rebonding rambut tau.  ko tak baca betul2 ni.

muka berminyak berkerak itu biasanya bibik.
bini aka bibik pun boleh gak.

miss_bear replied at 29-1-2017 10:46 AM
Umur dah 30 lebih macam mana nak survive kat dunia ni kalau hidup pemalas, pengotor, tak sedar kewan ...

kakak ko tu tgh pasang jerat la tu.
buat rebonding rambut, mekapup 2jam, handbag2 lagi..itu utk apa? tak kan la utk selfie 24jam aje.

ko patut belajar dari kakak ko tu utk market kan diri.

Assalammu'alaikum TT,

Seburuk2 dia pun, dia kakak awak juga.   Hati panas dan geram berlanjutan hanya akan merugikan kita.  Redha dan sabarlah dgn ujian ini.  Doakan yg terbaik utknya.   Kita pun tak tahu pengakhiran kita mcm mana.   

Copy paste

Doa merupakan perisai orang orang beriman. Allah berfirman yang ringkasannya bermaksud, “Berdoalah kepadaKu, Aku akan makbulkan.”  Jadi, doalah untuk adik-beradik kita kepada Allah swt.  Kita bertemu Allah paling kurang 5 kali sehari.  Apabila kita mendoakan seseorang dan orang itu tidak mengetahuinya, maka malaikat juga akan mendoakan kita doa yang serupa juga.

Teruskan berdoa, semoga abang, kakak, adik kita dilapangkan REZEKI kekayaan, REZEKI umur yang panjang dgn kesihatan yang baik, diberikan hidayah juga bahagia dunia dan akhirat.

Rasulullah s.a.w pernah ditanya oleh seorang sahabat, “Wahai Rasulullah, khabarkanlah kepadaku amal yang dapat memasukkan aku ke syurga”.   Rasulullah menjawab:  “Engkau menyembah Allah, jangan menyekutukanNya dengan segala sesuatu, engkau dirikan solat, tunaikan zakat dan engkau menyambung silaturahim.”  (HR Bukhari)

Dari Anas bin Malik, Rasulullah s.a.w bersabda, “Barangsiapa bertemu saudaranya dengan membawa sesuatu yang dapat menggembirakannya, pasti Allah akan menggembirakannya pada hari kiamat.” (HR Thabrani)

“Barang siapa yang beriman kepada Allah dan hari akhirat, maka hendaklah menyambung keluarga (silaturahim).” (HR Bukhari)

“Tidak masuk syurga orang yang memutus keluarga.” (HR Bukhari dan Muslim)

Sumber:  https://fitrahislami.wordpress.c ... engan-adik-beradik/

Follow Us
Genkidesuka replied at 31-1-2017 12:02 PM
Assalammu'alaikum TT,

Seburuk2 dia pun, dia kakak awak juga.   Hati panas dan geram berlanjutan h ...

aku suka komen ko.. buruk2 pun ttp kakak TT juga..

Ada skeptikal sikit dgn pmpuan2 yg pengotor ni...mesti dok terbayang ada part kt badan dia bau busuk

sapa kat sini orang lama?
dulu2, ada kisah Nasha Aziz, model yang lawa lagi manis tu.
dulu2 dia mmg femes la. selain jadi model, jadi pelakun filem jugak.
ada 1 kes tu, tuan rumah dia letak cctv. haa..ambikkaw.

Hana replied at 1-2-2017 02:11 PM
HAHAHA...rumah sapa ni

entah...tgh viral di pesbuk skrg..

yang pastinya rumah anak dara

Hana replied at 1-2-2017 02:23 PM
sapa kat sini orang lama?
dulu2, ada kisah Nasha Aziz, model yang lawa lagi manis tu.
dulu2 dia m ...

Haha classic example, bukan cctv tapi spy camera. Tuan rumah gatal nak skodeng dia, bila dijumpai & polis check rakaman camera tu, nampaklah betapa pemalasnya si cantik manis ni.   

ramai je pempuan yang nampak normal bersih tapi rumah kotor.. mak aku,  dan semua adik pempuan aku.. semua tak mengemas.. tak suka kemas2.. mcm tkde efek apa pun kalau rumah bersepah dan bersampah.. aku plak sebagai anak sulung abah aku yg ajar kemas umah.. basuh pinggan etc dr kecik..plus masa aku kecik jiran aku mak dia sangatlah rajin kemas umah.. umah sgt bersih.. so aku perati dia mengemas masa aku main2 dgn anak dia.. dan aku belajar dr sini.. start darjah 4 memang tiap3 hari balik sekolah aku akan kemas rumah.. mmg rumah aku masatu tip top kebersihan.. fast forward aku masuk uni yg jauh...cuti sem baru balik umah.. masyaallah.. rumah mcm sarang tikus.. mcm umah sakai.. padahal semua manusia hidup je dlm tu.. mak aku sihat.. adik pempuan 5 org semua sihat.. dulu aku selalu bising dan membebel.. aku tak faham mcmmana org tkde kesedaran psl kebersihan langsung.. atleast pinggan dh mkn basuhla hari2.. ni smpi bertimbun dlm sinki.. dah umur aku 30+ i came to a realization that u cant change others.. so aku cuma ubah diri aku.. aku buat buta je kalau blk rumah tu.. kekecewaan dan kerimasan aku aku jadikan batu pendorong utk kemas umah aku sendiri bersih2 dan lawa2.. wangi2.. kau dok marah2 org suh depa kemas pun.. depa bkn suka.. lg depa meluat kt kita adalah.. last2 lantak.. jaga umah aku sudah

rock_stars_roll replied at 1-2-2017 04:37 PM
Haha classic example, bukan cctv tapi spy camera. Tuan rumah gatal nak skodeng dia, bila dijumpai  ...

spy camera eh? lupa la. tapi, viral jugak masa itu kan?
mcm tak caya aje.
kat luar, punya la stylo milo. trendy. lagi anggun bak jelita.

Hana replied at 1-2-2017 04:52 PM
spy camera eh? lupa la. tapi, viral jugak masa itu kan?
mcm tak caya aje.
kat luar, punya la  ...

Lol sebelum nak keluar, kena cium2 seluar dalam, cari yang mana boleh direcycle...

TT, pedulikan aje kakak TT tu. Kalau ditegur pasti masa muka nnt. Jaga hari Mak TT sudah. Buat Mak TT bahagia bila dgn TT. Tu saja yg penting.

mmg perangai dr azali ke sejak bercerai? kot la skrg tgh lyn jiwa sedih
korg jgn tkjut mmg masih wujud ppuan prangai hazab gini skrg.selalunya la kan org yg jenis cantik bergaya.xkepam langsung.tgk  bilik tdo mcm tmpt timbunan sampah.

tringt pulak kisah adik ipr hakak.wiken kan sheols stay la umah hakak abg ipr.time sheols takde akak i masuk bilik.ngan towel bsh ats katil.bju kotor berlongok.plg best underwear bergulung kt lantai.kalau sheols mmg kepam busuk tidak la i ni muskil sgt.tp orgnya bukan main cantik bergaya.bau mewangi je sebatu

allhaillll replied at 30-1-2017 08:08 PM
pemalas tu ya rabbi. ade aku kenal sorang ni. muka boleh tahanla tapi ada bf. roommate ngadu badan d ...

arggghhhhhh...macam mana boleh hidup macam tu..