CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: little_red

A

jue10 replied at 3-2-2017 06:47 PM
Ko leave group jela.  Jgn dilayan lg dorg tum xpn ko sound je.  Org cmtu selagi xkena btg hidung x ...

Aku tgh nk tggu point ja skrg ni. Ade je point mmg aku nk sound pastu leave group. Lantak laa... mcm aritu abg ipar aku yg sorg lgi yg nama zemi tu duk share dlm wasap group tiket flight murah2. Tiba2 ali reply wat ayat "untungla korang.. dpt melancong sana sini. Tiket rm1000 pon korang ckp murah. Aku ni nak cari rm100 pon seksa. Susu anak lagi, pampers anak" wat derrrr... x abes2 mngeluh. Dah kalu rase beban sgt jaga anak tu bg je la aku jaga. Meh aku bela.. huh.

dubuk replied at 3-2-2017 07:00 PM
dubuk teringat pulak cerita jiran tak guna amri dengan imah

Ni ala2 spesis imah dgn amri tu la jgak. Tp xde la seteruk kes amri tuh. Hahaha

penmerah replied at 3-2-2017 02:45 PM
Selalu - selalulah azan kat telinga tok laki jgn terlebih sgt pemurah tak tentu hala
kalau aku lah  ...

Laki aku akan jwab dah tu abg dia.. biarlah dia ug tlg. Sape lagi... huh

bercerai jer la tt ooiii.... buruk2 pun abg dia, bini bleh cari len

Innrukia replied at 3-2-2017 08:28 PM
bercerai jer la tt ooiii.... buruk2 pun abg dia, bini bleh cari len

Mcm la abg dia boleh jaga makan pakai dia. Puih... kalu laki aku boleh cari bini lain baru leh cerai

little_red replied at 3-2-2017 08:30 PM
Mcm la abg dia boleh jaga makan pakai dia. Puih... kalu laki aku boleh cari bini lain baru leh cer ...

Hang jgn sesekali besaq diri dgn status hang as bini dia tau...benda nk jd sat ja
mana hang tau abg dia xleh jaga mkn pakai dia? Bumi Allah ni bulat jer...
kalau tak puas ati ckp elok2 dgn laki hang bukan mengungkit buat buruk kelaku...

Follow Us
little_red replied at 3-2-2017 02:59 PM
Bnde ni mcm dah lama berlarutan.. mmg la ali x mintak duit aku.. dia mintak duit adik dia kan whic ...

Rumah kete belanha dapur ko share bayar ke? Kalau ye, mulai skg ko ckp kat laki ko yg k dah x nk bayar...biar die tanggung semua, duit gaji ko simpan semua...tp tu la ko jgn pulak menyopping sakan sb nt si alimamak tu kata ko dok perabis duit laki..

little_red replied at 3-2-2017 03:02 PM
Dah penah left family group wasap, lepastu depa add balik..
Masalahnye yg meluat nye aku sorang j ...

cakap ngan suami, menolong memang bagi pahala...  tapi kalo kita tolong dia untuk semakin hanyut dan lari dari tanggungjawb (pendek kata merosakkan diri sendiri), kita ada share dosa tau...  sebab kita galakkan dia jadik camtu...

Edited by mokcikKSKB at 3-2-2017 11:48 PM
little_red replied at 3-2-2017 12:24 PM
Assalamualaikum semua… Actually tak ade ape sangat pun aku nak cerita.. Cuma aku nak cite pasal kis ...

Kesimpulan aku laki kau tu bongok.meluat tp melayan jugak kerenah abg dia ngan bini dia yg haram jadah tu! Sorry aku emo bila org mengadu tp sendiri pun pengecut x bleh nk bertegas.

little_red replied at 3-2-2017 07:28 PM
Aku tgh nk tggu point ja skrg ni. Ade je point mmg aku nk sound pastu leave group. Lantak laa... m ...

Ali n bini dia kerja apa
Aku oercaya je bg sesetengah org rm100 tu sgt besar

dubuk replied at 3-2-2017 07:00 PM
dubuk teringat pulak cerita jiran tak guna amri dengan imah

Yelah, apa khabar amri dan imah tu

Edited by Genkidesuka at 4-2-2017 08:30 AM

Assalammu'alaikum TT,

Istighfar je la byk2.  Sabar.  Dah perangai Ali tu mcm tu.  Doakan dia setiap kali lepas solat semoga dia dan keluarga menjadi hamba Allah yg bersyukur, tidak terbelit hutang.  Kita beringat sajalah.  Hidup ni umpama roda.  Kita tak selamanya duduk di atas.  Ni masa dia susah, kita tolong je la.  Esok2 kita susah, entah2 Ali tu la yg Allah beri hidayah, rezeki melimpah-ruah dan dibukakan hati utk menolong kita.  Fikir tu je TT.  

Nafkah suami TT kpd TT tetap berjln spt biasa kan?  Masya Allah TT.  Beruntung awak dpt suami yg sygkan adik-beradiknya dan ringan tgn utk membantu kewangan abg kandungnya.   Besar pahalanya tu, TT.   Awak redha dan ikhlaskanlah hati.   Kita nak ajar org, takkan terajar.  Ali tu pangkat abg.  Dia hidup lebih lama dgn suami awak.  Jgn kasar atau kurang ajar dlm group keluarga.  Yg nmpk buruk bukan org lain, tapi kita.  Satu lagi saya nak pesan, apapun urusan suami awak dgn adik-beradiknya, awak sokong saja.  

Apa Ali buat dgn duit pemberian org, tak pyhlah ambil tahu.  Awak Unfollow la FB Ali tu agar hati tidak berkata2.   Apa2 yg Ali buat sebelum ni, maafkan je la dia.  Be the bigger person.  Allah bg kalian rezeki lebih dari Ali.  Apa yg kalian ada pun lebih dari cukup.  Gunakanlah rezeki itu utk kebaikan.  Tgn yg di atas lebih mulia dari tgn di bwh.  Allah beri kalian peluang utk menjadi mulia.  Ambillah peluang itu.   

umbut replied at 4-2-2017 01:13 AM
Yelah, apa khabar amri dan imah tu

entah lah..

baik betul hati org2 dlm ni yg sokong si ali tu ye...maybe hati aku x sebaik korg sbb aku geram giler kot baca citer tt ni..
klau laki tolong adik beradik tu biasa la tp ni smpai da thp mengambil kesempatan sapa yg bodoh skrg ni..to tt..bersabarla...nafkah u,duit sewa/byar umah,bil api air n brg2 dapur make sure cukupkan dulu..biar suami settle.kita layan suami baik2 je
klau suami tt mmpu alhmdulilah..tp klau dia tolong adik beradik smpai last2 dia sndiri pinjam duit kat ko ko kena bertegas la..
aku klau bg mak ayah duit mmg bagus tp tolong org yg pndai amik kesempatan ni last2 jerat diri sndiri blk

Haha.. aku bg abg ipar kau tu minum racun

Aku tgh nk tggu point ja skrg ni. Ade je point mmg aku nk sound pastu leave group. Lantak laa... m ...

Nie aku paling x suka org mengeluh susah dengan alasan anak ramai..mengeluh sana sini cakap anak ramai la ape..meols ada abg ipar anak 6 org tapi x penah dia mengeluh pasal anak2..gaji well bukak beso technician kilang korea..aman2 bahagia jea tengok..maybe ada kesusahan dia tapi dia x pun nak jaja susah dia sana sini..

Sebenarnya Ali ni ada kerja tetap ke tak? Kenapa duit nak beli pampers, susu anak sampai tak ada?  

Bagi je borang zakat kat ali. Miskin kan.

Eh sakit pulak hati kita baca cerita awak. Laki awak jadi enabler dia. Tu pasal dia makin sedap je nak itu ini. Jangan guna duit awak lagi utk diorang

Ewwwww
Ali ni bek bg mkn unta je
Dasarrrr
Kalau aku xde nya nk bg
Melahar mulut aku lg ada la
Melainkn ats budi bicra aku... observe elok2 adakh dia layak menerima duit aku... psl yg left grup tu... left je.. jgn pedulik apa org nkckp.. nmpk buruk tu sbb dorg sket hati dgn tt tp bg org yg x sket hati kt tt nmpk bnde tu normal je sbb tu tt yg tentukn sndiri nk left ke x... so what kalau keluarga somi kutuk tt ni kurg adab ke apa?? Kalau somi pun caye tt ni xde adab, tingglkn je walaupun pahit

Ali tu keje apa TT?