CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: little_red

A

krustykrab replied at 3-2-2017 09:33 PM
Rumah kete belanha dapur ko share bayar ke? Kalau ye, mulai skg ko ckp kat laki ko yg k dah x nk b ...

sejak aku byk x puas hati dgn laki aku ni, suma belanja rumah, dapur, duit kete suma laki aku bayar. kalau aku beli barang pon , aku akan claim balik kat laki aku. smpai laki aku perasan la apehal aku jadi berkira sgt duit dgn dia.. aku ckp ye la, drpad duit abes tah ape2, baik bayar semua ni.. so tgjawab laki aku x penah dia abai la.. suma dia bayar..

Andyscenes replied at 4-2-2017 09:28 PM
Haha.. aku bg abg ipar kau tu minum racun

abg ipar aku minum racun, pastu anak2 dia sapa nak jaga plak???? hahhaha

rock_stars_roll replied at 5-2-2017 07:37 PM
Sebenarnya Ali ni ada kerja tetap ke tak? Kenapa duit nak beli pampers, susu anak sampai tak ada?  ...

Ali keje gomen.. keje tetap.. tapi dia bukan pegawai.. keje staff sokongan biasa ja pun...

Keje gomen.. keje tetap.. tp bukan pegawai. staf sokongan biasa. xsure plak gred bape

iznanaziz replied at 6-2-2017 10:39 AM
ha ah, nak gak tau...
bini dia keje apa pulak

bini dia keje tesco.. jd cashier. dlu bini dia keje sedap jugak.. tp bila anak 2 Ali suruh dia resign, konon nk jaga anak.. pdahal time tu gaji dah tinggi.. lepas resign, kete terpaksa jual satu. pastu bile nk start keje balik kene start dari bawah.. cmtu laaa

iznanaziz replied at 6-2-2017 10:47 AM
tu bini dia dah pinjam duit awak.
esok2 dia pinjam lagi
skrg ni, aku berani kata tidak boleh

Lepas ni aku x bagi dah kut pinjam... yg dia pinjam hari tu, kalu dia bayar aku amek.. kalu dia x bayar, xpe la.. aku anggap je la aku sedekah.. tpi kalu dia x bayar, pastu duk joli sana sini mmg aku mintak laaa... skrg ni dia ckp dia tgh susah..

Follow Us
putribonda replied at 6-2-2017 04:45 PM
takde duit sangattttbeli jersi nak originals sajork..beli pasa malam jelah

mintak du ...

eh jersi x ori kat pasar malam x main la u ollsss... nak ori saje... huh

iznanaziz replied at 6-2-2017 10:57 AM
nah betul tu, selagi suami tak abaikan tanggungjawab pada isteri dan anak2, it's ok
tapi hati tet ...

hurm mmg la... tp smpai bila dia nk kene berkeadaan mcmtu? cuba tmbah pendapatan.. bini ali pandai buat kek dan kuih tau. boleh je dia buat kek jual online ke.. amek tempahan buat biskut ke.. sedap kuih2 dia buat.. oven pun abg ipar aku yg nama Zemi dah bgi free je kat dia sbb Ali duk sebok minta sbb oven dia rosak masa nk buat kuih raya aritu. kalu laki aku nk suh bini ali buatkan kuih raya, kami x amek free2 tau.. laki aku akan bg duit utk beli brg2 suh buatkan ..

rina0602 replied at 7-2-2017 01:30 PM
aku pun tengah geram ni dengan abg ipar aku. kerja nya nak meminjam je dari laki aku. yang kami ni ...

eh sama la tu perngai diorang!

little_red replied at 10-2-2017 03:37 PM
sejak aku byk x puas hati dgn laki aku ni, suma belanja rumah, dapur, duit kete suma laki aku baya ...

ok la tu tt....kalau die x abai tanggungjawab die....makanya skg ni ko tak de prob la...

little_red replied at 10-2-2017 03:49 PM
hurm mmg la... tp smpai bila dia nk kene berkeadaan mcmtu? cuba tmbah pendapatan.. bini ali pandai ...

setengah org pandai buat itu ini tapi bab mktg pulak tak pandai, pekata ko suruh die buat kuih kek pastu ko jual la...ambik komisen tinggi sket since laki die selalu pau duit laki ko

cannot brainlah.

Baru aku hadir kenduri tunang sedara. Mak lelaki membebel. Kejap kerja kejap tak. Kawan lelaki tu kata. Tak pe makcik. Lepas kawin rezeki datang makcik. Pastu makcik tu kata. Yelah kau. Sementara kawin nak tunggu rezeki datang tu?  Hantaran rm15k. Kenduri kawin mak lelaki bayar.

Ntahlah aku masyarakat malays nowadays.

munchkin replied at 10-2-2017 06:30 PM
cannot brainlah.

Baru aku hadir kenduri tunang sedara. Mak lelaki membebel. Kejap kerja kejap ta ...

Nasib baik manak takda darah melayu.....

I'm not giving away anything right??

maaanakautau replied at 10-2-2017 06:39 PM
Nasib baik manak takda darah melayu.....

Hehehe. Tulah manak. Sian acik tu. pompuan desak nak kawin cepat. Pompuan tak kerja lagi.

Yang menanggung mak laki lah.adoi.  

bagus tt, fast action fast result

byk je kisah org yg kita berhabis ujung2 xda pun tolong kita

p.timur3831 replied at 3-2-2017 01:49 PM
cerita awak ni hampir sama dengan akak saya.
beza akak saya dah ada anak.
saya perhati jer family  ...

Dik, aku tak heran ko nak nasihat tt ni utk jaga solat etc tp aku sangat anti dgn cara ko komen tt ni bagai hidup ni hina dina sgt sampai Allah swt sempitkan hidup dia menerusi sikap hmjadah abg ipar dia sendiri.

Kdg2 org jaga solat pun kena dugaan mcm ni tau. Nak nasihat, baik nasihat cara elok. Abg ipar dia yg ada masalah tak pandai jaga kewangan & boros.. pinjam duit laki dia & tt tak puas hati psl tu. kenapa pula mcm tt yg dipersalahkan tak jaga solat? Adoi la. Jaga solat tak jaga solat, dugaan tu tetap akan diberikan oleh Allah swt. Takde sapa pun terkecuali.

Apa la salah bg komen membina kat tt utk bantu dia selesaikan masalah dia.. nasihat suruh tt tegas dgn laki ka, suruh redha je sbb laki dia tlg abg sendiri ka etc  

p.timur3831 replied at 3-2-2017 01:49 PM
cerita awak ni hampir sama dengan akak saya.
beza akak saya dah ada anak.
saya perhati jer family  ...

Cara awak nasihat ni tak betul...

Habis tu awak nak kata ulama2 dulu yg hidup susah....nabi kita yang hidup sampai ikat perut tu ape?

Sila tambah ilmu dik....agama tak ajar kita untuk jadi judgmental.. jangan ingat semua benda yng kita nampak susah jadi kat orang tu bala sebab dosa2 dia.. hidup ni kan ujian... jangan ingat hidup senang lenang tak de masalah jadi kaya raya tu Allah redha.. tak semestinya

judicata replied at 11-2-2017 06:29 PM
Dik, aku tak heran ko nak nasihat tt ni utk jaga solat etc tp aku sangat anti dgn cara ko komen tt ...

Judgemental sungguh cara nasihat tu..

Habis nak kata donald trump tu apa..Allah redha..jaga solat?

Bahaya ni pemikiran macam ni.
Asal nampak orang susah je dengar orang ada masalah je kata orang tak jaga hubungan dengan Allah.

TT.. kalau boleh bincang elok2 dengan husband bincangla.. Cakap dengan husband cara awak menolong tu tak betul. Nak tolong orang bukan bagi ikan..tapi kita kena bagi joran. Sebab apa yang jadi sekrang bukan sebab dia tak mampu tapi hidup diluar kemampuan.

Untuk hati awak kurang sakitnya..Kita fikir ginilah.Mungkin Allah takdirkan kita ni tak de anak supaya kita share rezeki kita tu dengan yang lain2. Abaikan bapak dorang tu. So anggap anak2 tu macam anak2 sendiri.. Sayang dorang macam anak sendiri.Mana tahu tua2 esok dorang tu yg nak jaga awak. Sya namapak kena Fikir gitu jelah untuk cuba ikhlas dan nak hilangkan sakit hati tu.

Tak pe doa2la moga Allah tambahkan rezeki awak dan suami. Mana tahu berkat buat baik ngan dorang. Mudah naik pangkat. Lepas ni dari myvi leh pakai mpv pulak. Selesa skit nak jalan jauh.

Saya ni walau tak de anak Alhamdulillah sangat la adik beradik tak ambil kesempatan. Sebab dorg pon mampu je. Bertambah anak je bertambah besar kereta.. bertambah besar rumah. Yang keje biasa2 pulak belum ada anak. Tak de anak pon sekarang mak saya banyak bantu dia.. nak sampai hujung bulan tu duit tak cukup jugak. Kalau ada anak maybe lagi tak cukup tu.

Kadang2 gaji kita banyak tu bukan hak kita saja. Allah salur melalui kita untuk bantu yang lain.sebab tu ada konsep zakat. Sedekah. Insyaallah takkan berkurang harta orang yg suka bersedekah. Tapi akan bertambah. Tu Allah dah janji kan..

Tt kalau saya ..saya diamkan aja.sbb takut suami kecik hati.dan cuba mudahkan suami untuk bantu adik beradik dia. Sebab dari 1 segi betul juga apa suami tt cakap tu. Nak bantu orang kena bantu yang dekat dulu. Dari bantu rohingya semua baik bantu abang dia. Cuma jadi tak syoknya bila konon2 kata macm susah kan tapi tengok beli barnag branded macam2. Bab tu kena sabar. Dan doa moga Allah bagi dia hidayah. Kita nampak macam dia yang untung tapi sebenarnya yang membantu lebih banyak untungnya. Tulah pendapat saya