CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-MRO

Perkara Lucu Ibu Buat Masa Besarkan Anak-Anak, No.2 Tu Paling Kelakar

masa pregnant anak pertama rajin borak2 ngn baby dalam perut. skrg pregnant anak kedua x sempat borak tau2 dah nak beranak

kaka x brp nk igt ttg anak sulung sbb lps bersalinkan dia dan cukup 40 hr kaka fly sambung belajar dan dia stay dgn makcik dia kat mesia
tp klu anak no 2 dan 3 mmg kaka igt coz kaka yg tgk diaorg membesar
dr segi pampers sama, susu pun sama
yg x sama baju sbb yg no 2 boy dan no 3 girl
stroller dan bouncer mmg guna yg no 2 shj
lampin dan kain bedung tu ada yg recycle dan ada yg br
bab amik gambar itu lbh byk ms no 2, no 3 ms baby kurang
but lain2 tu sama jer, xde beza

Huhu.. kesian yang nombor dua kan.  Kurang dapat perhatian.  Sedar2 tengok dia dah besar..   

cmf_premierleag replied at 3-2-2017 07:57 PM
Kesian anak no. 2
Ujung2 bila anak2 dah besar,  anak. No. 2 tu la yg akan jaga parents dia.. Htr gi ...

tak semua macam tu, my sis yang sulong sekarang jaga my parents...adik badik lain semua duk jauh2...my sis yg sulong paling berjasa dalam keluarga kami sampai sekarang...

yang 1st = kuat merajuk
yang 2nd = hyper
yang 3rd=paling garang

dari dulu memang berazam, apa 1st dapat, 2nd pun akan dapat.. semua baru
sampai la ni takdak 2nd

Follow Us
i stiap bln ambil gmbr anak..utk kenangan. hahaa.

Edited by aurorae at 26-2-2017 07:05 AM

ohhh my aku siap  abadikan dalam website lukisan anak pertama dari umur 2 hingga 4 tahun.  Lukisan anak ke2  ada 1 je  masuk, anak2 seterusnya langsung takde.   
Tapi betullah, anak pertama memang ikut buku habis, rasa macam less a mother je kalau tak berjaya ikut panduan dalam buku tu.  Anak-anak seterusnya dah boleh fikir baik buruk apa yang boleh adjust apa yang tak boleh, selalunya memang dah tak berapa kisah pun.

Macammanapun, syukur anak pertamaku jadi orang, sangat2 bertanggungjawab dan boleh diharap jaga adik2 ditakdirkan kami pergi dulu, dah 20 pun umur dia.

ai masih lagi buat perkara yang sama untuk anak no 2.

ilovetobead replied at 5-2-2017 10:42 AM
Begitu jugak atuk nenek. Cucu 1st kemainnn duk manja 2nd cucu lantak ko lah labu nak main dlm baruh  ...

ok ni lawak
tp mmg btl pn..my son cucu sulung..mak iols mmg manjakan sgt... minta apa sume dpt smpai my son spoil brag sgt.. iols marah pn kene marah blk..adik nye mak iols biasa2 je

aku rasa yang sama ngn diri aku psl rajin buat aktiviti tu...psl makanan ngn tmpt tido..hahahaa...
masa anak 1st kemain sume masak sendiri..organic only...
now..lantak la ko makan la ape kakak ko makan..hahahaa..
pstu tmpt tido..dlu kemain kakak tido dlm playpen..skrg adik tido seblah je..atas katil skali ngn aku..mls nak bkak playpen..
yang aktiviti lak kesian je adik selalu main menan sorang2..dlu masa kakak..kemain ade je aktiviti baru...haihhhh...
tp btul laa...anak kedua ni selalu ingat org tua...dr anak 1st..even aku anak 1st...adik aku lg jaga mak bapak aku..sbb die lom kawen lg..still dok ngn dorang..hihihi...aku balik je selalu tgk parents...

aku layan anak2 aku semua sama jer...x lbh x kurang cuma yg no 3 ni terlebih manja sgt..maklumlah sbb anak bongsu...kakak & abg dia la kena mengalah...mcmana hari2 dok ambik pic anak no 1 mcm tu la anak no 2 & 3...cuma no 3 ni la over skit...kalau masak kt rumah anak no 1 & 2 mkn bertambah2...yg no 3 ni mkn cerewet skit..

aku rasa tang asik pakai barang anak 1st tu btul..memang pakaikan baju2 anak aku yg 1st sibbaik same gender. kadang2 kesian, tp kena la buat apa yg praktikal ye dak.. tapi beli jugakla baju2 baru especially baju tuk berjalan..

and anak 2nd, aku pakai FM mahal sampai 6bln je.. lepas tu bagi yg dugro je..unlike yg 1st sampai umo 2 thn still FM yg mahal.. tp breastfeed anak 2nd lagi lama la.. dari segi makan lak, anak no.2 nie lagi kuat makan dari yg 1st..so rajinla aku masak and pelbagaikan menu.. anak 1st dulu balik2 ituuu je la menu dia sebab choosy sgt. so aku rasa win-win la jugak kat situ tuk dua2..

tapi aku rasa cukup je la 2 org.. hahahaha.. tak larat dah aku nak jaga anak reramai lagi.. aku anggap aku mmg ditakdirkan camtu and kemampuan aku stakat tu je at least dapat tumpukan sepenuh perhatian kat dua2 nie.. dapat kasih sayang and perhatian yg adil..

Huhu. Saya ada dua anak. Wlpn tak dpt buat semua mcm anak pertama, tapi try juga buat utk anak kedua.

Baru anak pertama, konon baru nak rajinkan diri masak utk first baby, sekali anak xnak makan..
banyak kali cuba, tetap si kecil xnk makan. Sudahnya die makan nasi putih mak pak je.. xde makna nk bagi organic food kalo anak x suka..

Betul
Kakak aku langsung lepas tangan jaga mak bpk.
Alasan suami dan duduk jauh.
Aku dan adik aku relax je bagi duit bulanan, jenguk2 mak bpk walaupun aku duduk lebih jauh dari kakak.

Tapi yg paling tak boleh angkat, part kakak komen kitorang x pandai jaga.
Sekali adik aku bagi sebakul, terus senyap sampai skrg no comment.

Yg sakit hati aku ni, dulu mak pak aku paling sayang & paling sanjung kakak aku.
Mak aku buat aku mcm anak tiri. Tapi aku jugak yg hulur paling bnyk.
Kesian aku...

12
Return to list New