CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9414|Reply: 35

Saka dan Sihir akan adakah penamatnya? sekadar bertanya..

Post time 15-2-2017 11:05 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum, aku bukak thread ni sebab sangat2 musykil dgn masalah saka & sihir. Ye saka keturun dari nenek moyang kita, kalau ikut anak cucu semua nk hidup aman gembira. Tapi bila capai satu tahap umur, satu2 masalah timbul bila selidik punya selidik rupa nya ada saka. Aku sendiri serabut dgn mslh saka, bila pergi jumpa satu perawat mintak sampai RM450 nk pagar rumah & rawat sekali. Jumpa perawat lain kata ada saka harimau,ular,buaya bagai..Pun tak jalan. Perawat seterusnya mintak RM300 tp sama jugak besok lusa sakit balik. Ingat kita ni cop duit ke apa? Kalau terjumpa yg ikhlas hati mmg lega rasa, tp tak jumpa jugak penamatnya.

Dan aku nak tanya adakah bila kita kerap berubat makin lama semangat makin berkurang? Semua org senang label kn kita ada masalah saka, tapi aku sangat2 fhm dlm malaysia ni tak ramai mana boleh rawat mslh saka.. Sekali ni penah aku pergi pusat rawatan islam , tp aku tak kenal sgt ustaz ni. Dia mintak nama aku, nama mak sekali katanya aku ada penjaga puteri gunung ledang pulak. Dlm hati aku dok ckp mmg merepek, dia ckp kalau nak mandi byr RM80 dgn limau 21 biji. Zmn ekonomi meleset ni mmg tak kuasa nk perabih duit mcm ni. Terus terang aku dh jumpa dgn org yg hijab nya terbuka, tp dorang pulak takleh merawat.

Bab sihir pulak,ni akak aku kena dri tempat keje. Mmg kadang2 tak sangka dunia je makin maju konon nk capai 2020 tp hati manusia bertambah busuk. Ikut rasa memang nk balas balik aje, kurang2 dia tak tambah sihir sedia ada. Nak buang sihir pun bermasalah, ada perawat boleh buang semua, ada perawat tertinggal sisa2 sihir.Ya mata dan anugerah tiap2 perawat lain2 yg Allah kurnia.

Aku ingat nk try darulsyifa pn pakai limau 21 biji kan? Yg aku tahu kalau darulsyifa samada Arwah Ustaz Haron Din atau Ismail Kamus pakar bab2 ni. Keberkesanannya aku tak tahu sebab belum penah try berubat dkt darulsyifa. Ada ke sape2 penah alami masalah saka atau sihir yg dh setel? Kalau boleh nk cari perawat area2 selangor atau kl... ikut hati memang dh putus asa tp aku cuba post kt sini sbgi langkah terakhir. Harap ada yg membantu. Hanya org yg pernah mengalami gangguan shj faham betapa siksa nk bergelut dgn kehidupan harian. Terima Kasih

Sakit macam mana??

Saka n sihir akan berakhir.. dengan izin Allah.. sebelum berbuat apa apa cuba lazimkan dengan bacaan surah al baqarah.. baca dan fahami maknanya sehingga abis..

Tt aku dah berubat buang saka.murah sahaja dan berkesan.dia boleh buat jarak jauh.pm kalau nak details.

Tt aku dah berubat buang saka.murah sahaja dan berkesan.dia boleh buat jarak jauh.pm kalau nak details.

sally03tomato replied at 15-2-2017 11:17 AM
Sakit macam mana??

Tiap kali mengaji makin sesak dada, lepas tu anggota badan yg tak sihat makin sakit2. Bila nk pergi berubat mcm2 halangan, sampai pernah kereta ustaz yg nk dtg berubat tak hidup2. Sampai kesudah dia tak datang.

Follow Us
eurasia_nur replied at 15-2-2017 06:51 PM
Saka n sihir akan berakhir.. dengan izin Allah.. sebelum berbuat apa apa cuba lazimkan dengan bacaan ...

Kadang makin baca makin sakit. Tengah zikir sampai keluar munth. Bdn smpai tak larat, insyaallah sy cuba kuat kn diri lg lepas ni.

appakau replied at 15-2-2017 07:15 PM
Tt aku dah berubat buang saka.murah sahaja dan berkesan.dia boleh buat jarak jauh.pm kalau nak detai ...

boleh bagi tak nom? sy takleh nk pm, tak tahu kenapa. .

gadis_chipster replied at 15-2-2017 07:34 PM
Kadang makin baca makin sakit. Tengah zikir sampai keluar munth. Bdn smpai tak larat, insyaallah s ...

Dia memang tak suka sebenarnya kalau kita ingin baik n membaca alquran. Dia takde tuan. Sebab tu dia cuba ganggu TT..

gadis_chipster replied at 15-2-2017 07:34 PM
boleh bagi tak nom? sy takleh nk pm, tak tahu kenapa. .

semoga dipermudahkan...0167000946 encik anas.

gadis_chipster replied at 15-2-2017 07:31 PM
Tiap kali mengaji makin sesak dada, lepas tu anggota badan yg tak sihat makin sakit2. Bila nk perg ...

Mcm sle je.. family sy ada yg 2tahun turun naik hosp xtau sakit ape... last tu baru tahun.. kdg2 sakit lambat nak tau

Edited by nora_balqis at 16-2-2017 02:30 PM

darusyifa biasa bayaran seikhlas hati kan, kalau darussalam ada amaun yang ditetapkan

Edited by hanisbunny at 17-2-2017 09:48 PM

I ade tgk dkt youtube...cube search ustaz Norazman albanjari..byk die upload video2 die berubat org..dkt fb pon ade page die rasenye..katenye xde byrn..seikhlas hati..ramai je dtg berubat kt die..smp pnh la, siap kene ade khemah dkt luar org  dtg.. ape yg i bljr dkt video tu tntng sihir ngan saka, selagi sihir xselesai buang dkt bdn tu klu ade la, slg tu saka mash ade lg.sebab kdg2 org igtkan die ade saka je, padahal terkena skl dgn sihir2..tu yg first die akan buang sihir dulu klu ade and last baru saka..sebab tu yg ade kdg2 dtg berubat dgn ramai org pn xsmbh2 sebab xbuang hbs.n .cube je la search dkt youtube..byk video2 die.. I doakan TT ngan fam selamat semuanya..Amin ..itu je yg i blh bantu stkt ni..

InshaAllah ada penamatnya. Semoga Allah sembuhkan tt. Memang perawat bukan semua boleh percaya.

Tt duduk area mana?

eurasia_nur replied at 15-2-2017 06:51 PM
Saka n sihir akan berakhir.. dengan izin Allah.. sebelum berbuat apa apa cuba lazimkan dengan bacaan ...

Setuju..dtambah semua atas amalan kita...rajin buat dhuha, tahajud dn amalan-amalan berpahala. Insyaallah..Allah jaga kita

Tt aku dah berubat buang saka.murah sahaja dan berkesan.dia boleh buat jarak jauh.pm kalau nak detai ...

dah pm..mohon reply..nk berubat utk nenek iols..TQ

pergi la berubat di tempat yang bertauliah which is tidak menetapkan harga dan ikhlas. sebab bila letakkan harga, akan jadi tidak ikhlas. something macam tu laaa ada 1 ustaz ni cakap.

Ikhlas perkara selektif jd biarlah Allah shj menilainya. Isu upah pun tengok tempat dan fikir dgn waras. Kalau beribu2 pd akalnya itu sudah melampau. Tengok keadaanlah, kene kira sewa tempat perawat, kalau dia datang rumah caj minyak kereta, tol dan sbgnya.

Utk mengelak kene tipu dan keselamatan, gilah berubat yg biasa orang kenal dan org skitar pun kenal. Ni pergi tokmoh takde seorang pun kenal dia. Rumah pun jauh dari orang. Kebarangkalian kena tipu besar.

jangan putus asa sahabat.....Allah merindui kita dan doa2 kita untuk memohon kepadaNya

Serious? I pun nk blh?

12Next
Return to list New