CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Lembaga Zakat Tak Kejam, Perjelas Isu Lelaki Hilang Kerja & Hampir Cerai

yela...ikutla prosedur segala mak nenek pun..
just pastikan betul2 buat kerja la..
jangan depan press pung pang pung pang sembang padehal dok main golf sana sini..
pegila verify cepat betul ke orang tu layak..
jangan simply2 reject je, especially yang atas pagar..
amanah kan..

wirazam replied at 16-2-2017 08:06 AM
ko bukan tak tahu norm org malaysia ni..or buat2 tak tahu..org malaysia tend to abused the system. ...

Skrg ni berborang2 xde abuse... sampai yg sepatutnya dpt bantuan x dpt lansung?.... kita ni berlajarla redha... pejabat agama ni pandai bila nak bg duit ke dia suruh redha bagai syurga bagai... bila nak memberi ke yg berhak... byk soal..

Asik2 nak kompare org yg meminta ngan negara maju lain.. padahal yg memberi pon mentaliti dunia kelas ke3

Kalau zakat selangor ni, lebih senang sebenarnya. Adik aku mintak bantuan masa belajar dapat je bantuan zakat. Orang malaysia ni jenis yang suka ambil kesempatan. Lelaki2 malas mesti bergumbira kalau xde saringan terperinci dibuat oleh pusat zakat.

Ok la kalau lembaga zakat buat mcm tuh. Main bg kat sapa2 asal datang dan mintak bantuan tanpa selidik terlebih dahulu itu yg salah. Mereka pun ada tanggungjawab sebab duit tu bukan duit mereka. Kang dia org main bg je, korang pulak yg mengelupur. Dibuatnya mcm duit sendiri, korang pulak yg marah.

~boolean replied at 15-2-2017 05:35 PM
Elok dibuat macam tu..sebab melayu ni ramai yang pemalas...

Kalau semuanya guna alasan "itukan  ...

Aku pun ckup xsuka org ckp itu urusan dia dgn tuhan. Abih, baik xpyh buat sop. Pusat zakat bukan charity nak bg duit sesuka hati. Dia pun ada criteria nak bg pada siapa. Siasat background dab sbgainya. Kalau dpt dkt manusia pemalas yg hadap duit zakat semata.. bole ke lagi guna konsep itu urusan dia dgn tuhan..

True-X replied at 16-2-2017 09:02 AM
Skrg ni berborang2 xde abuse... sampai yg sepatutnya dpt bantuan x dpt lansung?.... kita ni berlaj ...

Urusan zakat ni antara ko dgn tuhan. Pejabat agama xpaksa ko byr zakat tpi pk sendiri laa ko nak menjawab kt sana nanti. Pelik bila ko byr zakat pastu ko bkira.

Follow Us
Aku kalau Pusat Zakat dan pegawai2 dia x lavish aku tak kesah sgt ko nk strict ka nak check ka...tapi ko tengok sendiri lah belanja pengurusan depa setahun berapa...

Jajabeans replied at 16-2-2017 11:07 AM
Urusan zakat ni antara ko dgn tuhan. Pejabat agama xpaksa ko byr zakat tpi pk sendiri laa ko nak m ...

Sebab tuh aku aku cakap... pusat zakat pon xpayahla berkira nak isi borang bagai.... bagi je la.. x yah la berkira itu urusan dia ngan Allah...

zakat ni menyusahkan perkara yang senang..
nak form bagai, tt ketua kampung la yb la hape..

kat kg aku tu ada sorang macik yangmmg susah gile..
minta bantuan zakat, nak kena sign penghulu bla bla bla...
dah la tak reti nulis..
last skali sampai skang tak dapat bantuan..

aku pembayar zakat gak tiap tahun..tp frankly aku pon mau penerima zakat kena ditapis dengan telus..mcm la uolls xtau kes2 lelaki melayu rmai yg malas pastu guna duit hisap  rokok:

CikguZara replied at 16-2-2017 12:15 PM
zakat ni menyusahkan perkara yang senang..
nak form bagai, tt ketua kampung la yb la hape..

kalau dah tahu ..apa kata cikgu zara tolong makcik tu isi borang etc dan dapatkan tandatangan ketua kampung dll...dpt pahala lagi..kalau nak la..

tp pada aku kalau semua lapisan masyarakat buat endah maka molek la masyarakat kat situ, cth nya jiran si polan ni tahu yg polan ni mmg susah dan hidup melarat..dan tak malas keje..maka boleh je tolong bgtautau ketua kampung...itu gunanya jiran...tp kalau jiran sendiri yg tak bertegur sapa..apa nak buat

Jajabeans replied at 16-2-2017 11:07 AM
Urusan zakat ni antara ko dgn tuhan. Pejabat agama xpaksa ko byr zakat tpi pk sendiri laa ko nak m ...

kalau tak percaya pusat zakat, boleh je kan byr zakat direct kpd yg meminta tu...so saya suggest kpd sapa2 yg tak puas hati dgn pusat zakat ada SOP segala tu, mohon buat iklan kat facebook utk beri duit zakat kpd sesiapa yg memerlukannya...nak tgk juga pening tak dia nak melayan kehendak pemohon 2 tu..

True-X replied at 16-2-2017 12:02 PM
Sebab tuh aku aku cakap... pusat zakat pon xpayahla berkira nak isi borang bagai.... bagi je la..  ...

so saya mohon sis lepas ni tak perlu nak byr zakat to pusat zakat but instead byr sendiri zakat..sis boleh buat iklan utk byr zakat dlm facebook..kpd sesiapa yg dlm kesusahan boleh minta duit zakat dr sis...antara cadangan tagline yg boleh digunakan dlm iklan sis " mohon pasti lulus"

wirazam replied at 16-2-2017 01:53 PM
so saya mohon sis lepas ni tak perlu nak byr zakat to pusat zakat but instead byr sendiri zakat..s ...

I did that.. tp x iklan kan..

Bg aku jiran adalah antara peranan penting utk membantu..tu sbb kena bercampur ngan komuniti setempat..kalo ko dh nmpak jiran ko tu susah sila la tlg dulu apa yg patut daripada ko melalak "pusat zakat mana?..apa staff pusat zakat buat?!!"..bknnyer bleh menyelesaikan masalah pun..lepas tu tlg bwk jiran ko tu gi pusat zakat & uruskn apa yg patut & ajak jiran lain tlg bg bantuan skali sementara nk dptkn bantuan zakat tu.

Kalo lambat sgt bantuan dari pusat zakat smpai ko tlg follow up..nie xhabis2 terpekik2 menyalahkan pusat zakat..mcm dia sorang jer yg byr zakat

True-X replied at 16-2-2017 02:15 PM

terbaik sis...

"Apabila diberitahu nama dia tiada dalam senarai penerima, dia akan terus beredar. Mungkin malu untuk bercerita. Sedangkan kalau dia ceritakan situasi masalahnya yang benar-benar terdesak dan memerlukan wang, kami pasti akan bantu."

Kau ingat dia tak terdesak ke? Panjat baitumal opkos la terdesak kesempitan!
Ape 8 asnaf tu semua amil je ke dari 1 smpai 8?
Berhutang pun boleh dapat zakat kalau ikut senarai asnaf!

Lepasni syokla amil bole main golf kt obersea.

kentel replied at 15-2-2017 04:28 PM
islam tu kan mudah...nape nak hantar wakil ke rumah bagai nak confirmkan segala nak menyusahkan. ...

Amil di amanahkn mengagihkn duit zakat kpd asnaf...
Klu dia tak buat dgn betul & bg kpd orh yg tak layak...dorang akn di soal malaikat....

Kau nk tlg jwabkn ke?

mls nk ckp lebih2 psl zakat ni, lbatkan agama sendiri kan...
one word, memalukan.

True-X replied at 16-2-2017 02:15 PM

anda pastikah anda memberi kepada 8 asnaf yg layak?