CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Kanak-kanak, dua tahun terkunci dalam kereta tengah hari tadi

Edited by passwork at 17-2-2017 07:27 PM
ninnakarinna replied at 17-2-2017 07:04 PM
Iols memang pangkah la ustaz2 yg ceramah sibuk nak membetulkan pompuan je.. isteri kena mcm ni lah ...

Aku bc ni dgn bara2. Sbb client aku, laki bini. Si bini beriya g sana cni. Laki selambak tgu kat kusi. Aku igt sakit ke apa. Aku suruh laki setelkan. Si bini konon2 gurau, aku suka laki dia. Hoih.. marah betul aku. Simpan je la laki malas ko tu.

stania83 replied at 17-2-2017 07:13 PM
Samalahh iols pon menyampah, lanii tgh dgr ustaz kazim preach ibu kena masak, air tangan ibu bla b ...

aku pun pangkah kalo orang asek la ceramah pasal isteri kena buat itu ini begitu begini baru dapat cium syurga...  pastu sibuk cite pasal poligami dan hak suami berpoligami...  bangang sangat tau...  cuba ceramah tu cite tentang lelaki dan tanggungjawab dia mengikut islam...  baru la betul...  

penah sorang ustaz ni bercakap pasal tnaggungjawab : tanggungjawab isteri ni terlalu kecil berbanding suami (pastu dia senaraikan tanggungjawab isteri vs suami)...  kalo tak percaya, saya boleh keluarkan ayat al-quran ke tentang tanggungjawab suami dan isteri...  ingat senang ke jadi suami ni...  kalau jadi suami ikut cara melayu, memang la senang...

respek aku kat ustaz tu...

eyansss replied at 17-2-2017 07:22 PM
aku tergamam tau masa tengok video tu...  isteri asek ulang jangan pecah nanti laki marah...  spar ...

Adoi..pelik bini ni. Kalau aku xde la..kalau laki aku x nak pecahkan, aku yg akan pecahkan.. jgn la risau, nak.

I will always be there for you kekdahnya

eyansss replied at 17-2-2017 07:20 PM
ajaran majoriti orang2 tua la membuatkan lelaki zaman skang jadi camni...  sikit2 cakap lelaki tu  ...

Memang..bapak mertua iols penah tegur my boys sbb diorang main2 masuk dapur. Dia bleh ckp eh..apa laki buat kat dapur ni..lelaki mana de duk dapur gitu lah..padahal anak2 iols baru 3 4 tahun masa tu..dah nak meracun.

Iols slamba je jwb..haaaa...diorang semua boleh..masuk dapur boleh, cuci bilik air boleh, pegi kebun boleh..senyap org tua tu.

Shuben iols baru kawin hasil didikan keluarga dia la..apa benda pun x tau. Dr kecik sampai skola menengah kakak dia gosokkan bj skolah, baju raya sume. Kawin dgn iols, baju skola anak, kasut skola anak, semua dia basuh. Masak pun da pandai. Sup ayam, tom yam, goreng rempah, sardin simple2 da boleh sgt. Hasil didikan iols.hahahahha

eyansss replied at 17-2-2017 07:28 PM
aku pun pangkah kalo orang asek la ceramah pasal isteri kena buat itu ini begitu begini baru dapat ...

Bagus ustaz tu..mesti ramai sekaum dgn dia pangkah dia pulak...heheheh

passwork replied at 17-2-2017 07:23 PM
Aku bc ni dgn bara2. Sbb client aku, laki bini. Si bini beriya g sana cni. Laki selambak tgu kat ...

Feel you sis..

Follow Us
lkick2113 replied at 17-2-2017 06:15 PM
ramai yg tak tau, nak break the cermin bukan senang tau, aku dah pernah buat, pakai batu besar tak b ...

Keta ko punya tinted tu tempered kot.

Panggil pomen je la..setel masalah.kereta kancil aku dulu cmtu gak.berjam2 enjin hidup.org ramai tlg semua x dpt.panggil pomen terus je blh bukak

ninnakarinna replied at 17-2-2017 07:37 PM
Memang..bapak mertua iols penah tegur my boys sbb diorang main2 masuk dapur. Dia bleh ckp eh..apa  ...

same goes here...  husband i kat rumah semua adik2 perempuan dia buat...  yang lelaki2 tau duduk makan pastu bangun masuk bilik lepak or lepak2 depan tv...  masa memula kawen memang aku paksa laki aku share semua keje rumah...  aku siap ulang ayat ustaz tu...  pastu aku kata kalo nak aku layan dia bak raja, dia kena layan aku macam queen la...  aku tanak keje, dia kena sediakan bibik...  keje aku melawa jek untuk dia...

memula mertua aku jegil mata tengok kami sama2 basuh pinggan...  tapi semenjak buat keje2 rumah macam basuh pinggan, basuh sidah baju, sapu sampah segala, husband aku baru rasa betapa penat rupanya mak n adik2 perempuan dia...  since that, dia rajin tolong mak dia kemas rumah, basuh pinggan segala...  pastu rajin tanya mak dia nak beli apa2 ke, nak apa2 ke...  dan semenjak tu jugak la mak dia takde dah nak jegil mata ke sindir ke apa ke kat aku...  siap tego anak bujang dia lagi sorang suruh rajin2 buat keje rumah...

ninnakarinna replied at 17-2-2017 07:38 PM
Bagus ustaz tu..mesti ramai sekaum dgn dia pangkah dia pulak...heheheh

aku pun rasa menda yang sama  sebab semua pakat muka ketat semacam...  hahahaha...  but that is the fact... deme takleh nak lawan sebab selambaje ustaz tu nak bukak al-quran...  pastu siap pesan, hormat la perasaan isteri terutamanya yang sanggup bekerja bantu suami ringankan beban kewangan sedangkan tu bukan tanggungjawab dia...  in fact, kalo suami paksa isteri bekerja dan suruh bayar itu ini sedangkan isteri tak redha, haram tau duit yang digunakan tu...   pastu dia sangat balance...  lepas tegur suami, dia tegur isteri pulak...  suka aku dengar kata2 ustaz ni...

eyansss replied at 17-2-2017 07:56 PM
same goes here...  husband i kat rumah semua adik2 perempuan dia buat...  yang lelaki2 tau duduk m ...

Btul beb..masa mula kawin iols ni bunting pelamin.mabuk teruk plak.

laki iols blaja msk la sbb nak mkn. Bila ank lahir balik kg laki iols basuh berak anak n mandikan sume. Buntang mata mak mertua iols.

Mcm iols ni buli anak laki dia la..skrg ni apa2 mslh call laki iols..sbb tu je yg nampak bleh la lebih skit btgjawab banding anak2 laki dia yg lain.

tah2 dia tu lembik, pecah cermin tingkap tak dapat2 terpaksa talipon bomba

eyansss replied at 17-2-2017 07:59 PM
aku pun rasa menda yang sama  sebab semua pakat muka ketat semacam...  hahahaha...  but that is th ...

Thats y..lets vow utk besarkan anak laki ikut acuan islam..bukan acuan meleis..

Iols kalau marah anak2, siap pesan..kena tau semua keje rumah..bila besar jgn menyusahkan ank pompuan org..

Ni tanggjawab.. kat akhirat Allah tanya. Walaupun anak iols baru 6 thn. Saje bg abah dia dgr..       

Laki sape ni? Lepas ni tlg suruh laki ni buat vasectomy yach!

ninnakarinna replied at 17-2-2017 08:32 PM
Btul beb..masa mula kawin iols ni bunting pelamin.mabuk teruk plak.

laki iols blaja msk la sbb  ...

memang sepatutnya yang mandikan anak si ayah...  tapi biasa la adat melayu ni, semua isteri kena buat...  bila baca kat FD tu, ada forumer mengadu kena sound kata bermalasan waktu pantang la, mengada2 la itu la ini la...  siap sound sebab biarkan suami buat keje2 semua...  masalahnya yang bercakap tu kaum wanita gak...  bukannya yang bercakap tu tak pernah rasa mengandung bersalin...

eyansss replied at 17-2-2017 08:55 PM
memang sepatutnya yang mandikan anak si ayah...  tapi biasa la adat melayu ni, semua isteri kena b ...

Ewwww...maksudnya dia merendahkan diri dia sendiri...kesian..islam dah tinggikan darjat pompuan..dia g merendah2 kan.

xpa sis boleh salahkan elohim jah...xkan x viasa

ninnakarinna replied at 17-2-2017 07:42 PM
Keta ko punya tinted tu tempered kot.

Nampak mudah,  sebenar susah... Aku dah coba,  kalau pompuan lagi lah Ntah2 sejam baru boleh pecah... Sebab aku punya spesial sikit tu sebab susah nak pecah, lagi pun ciri2 keselamatan org susah nak pecah, kalau ada cubaan nak samun memang susah lah kalau kereta aku... Cuma tak sampai tahap kalis peluru je.. Ada duit lebih pun aku nak pasang kalis peluru punya.  

Apai90 replied at 17-2-2017 04:48 PM
Kenapa bapak dia xpecahkan je tingkap tu bawak anak dia keluar? Kenapa sampai nak kena panggil bomba ...

buat anak free je, sedap lagi..

nak beli cermin kete mahai..

lkick2113 replied at 17-2-2017 10:19 PM
Nampak mudah,  sebenar susah... Aku dah coba,  kalau pompuan lagi lah Ntah2 sejam baru boleh pecah ...

Susah apa..pake keramik busi spark plug aja mas..

Banyak dah kat youtube..

Tinggal dikenakan air luir lalu dibanting ke cermin kereta