CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Changa

[Tempatan] Pastor Kena Abduct Oleh Men In Black Dah 5 Hari Tanpa Khabar Berita

kecimpret replied at 19-2-2017 09:29 PM
Dgn culik pastor ni takde nya org melayu otomatik stop murtad...kalo dah x nak Islam ko buat apa pun ...

ummah sunni percaya elohim hanya tahu kamu ugama apa based on apa tertulis di atas IC jah. or else elohim tak tahu kamu islam ke idokkkk
so kambus bila mati sesok sila kambus sekali dengan IC sis senang elohim nak check kelak

church  tak pernah paksa or suggest pd sesiapa supaya masuk kristian, dorg cuma sediakan bantuan pd yg memerlukan tanpa kira bangsa n agama. Ada org melayu yg ada masalah tK tahu mana nak pegi yg kecewa sgt dgn hidup hanya church yg bg harapan baru dgn bantuan dorg tanpa sebut pun kena masuk Christian.  Tapi ada melayu yg sendiri terbuka pintu hati nak masuk christian, church mmg takut bila melibatkan melayu tp pd masa sama tak dpt tolak jugak bila ada yg nak dekatkan diri pd tuhan jesus. Ini pilihan masing2. Aku tahu sbb aku ada kwn pompuan melayu yg masuk christian kat msia skrg dah duk obersea, ni bukan kes yg dah masuk paper, ini yg org tak kenal punya. Kat sini aku ada bbrapa kwn melayu yg dah murtad, ada beberapa yg dah murtad dr msia sebenarnya, ni yg kes dorg tak pnh masuk paper bagai mcm Juli n adlin, aku tak kwn dgn adlin n kuli sbb dorg popular. Ramai dah melayu yg murtad tak boleh dibendung lagi kebangkitan utk memilih kepercayaan sendiri. Org melayu suni kena belajar menghormati, tak perlu tunjukkan yg isle agama yg dibawa mohd ni mmg agama kegananasan sampai culik bunoh bagaiiii.

OrenTheReturn replied at 19-2-2017 10:58 PM
church  tak pernah paksa or suggest pd sesiapa supaya masuk kristian, dorg cuma sediakan bantuan pd  ...

kalau sister cikcur kat FB adlin or juli,,memang bersepah pun melayu yang murtad, baik yang dah lari tinggal oversea mahupun yang masih menetap di ibu pertiwi. yang beda nya ada yang betul2 open dan ada yang masih kaverina.
dan secara jujurin nya akak sokong jah mana2 yang nak murtad.

kat malaysia tiada istilah melayu murtad
sebab perlembagaan kata gitu...lina joy vs kerajaan malaysia....
kalu nk murtad pun..still ic islam..takleh kawen dgn bukan muslim..kubur pun secara islam...nak tak nak..kna berambus ke negara luar..yep baguslah begitu coz kami pun suka kamu berambus..coz malaysia adalah negara islam dan kmi sgt berbsngga dengannya...
tak sabar tunggu 2040..,time tu kafir kt malysua dijangja tinggal bawah 20%...hooray

Changa replied at 19-2-2017 01:31 PM
ugama tak boleh di paksa, dah kalau orang itu dah tak percaya, buat apa nak halang orang tukar uga ...

Memang betul pun ckp sis tiada paksaan dalam beragama. Hakikatnya, keputusan terletak di tgn individu itu sendiri untuk memilih agama yg mana mereka percaya dan mahu anuti. Namun, tidak semua faham konsep itu sis. Lagi-lagi acik-acik melayu sunni. Mahu di sumpahnya kita ke nuraka jahanam kalau kita tidak sealiran dgn mereka.

Changa replied at 19-2-2017 11:02 PM
kalau sister cikcur kat FB adlin or juli,,memang bersepah pun melayu yang murtad, baik yang dah la ...

Mmg ramaiiiiiiii....pastor melayu pun ada kat msia tu cuma diam2 ala2 resia gitew. Ada kes pompuan melayu duk us kes masuk paper terpaksa denied pun ada sbb tekanan. Aku pun sukaaaa kawan dgn murtadista sis changa dorg lebih fun takde pantang Lara g yg menyusahkan org, yg makan babeee pun ada lol, mudah buat kawan gitu tak susah, tak judge org lebih sesuai dgn jiwa aku.

Follow Us
Changa replied at 19-2-2017 11:02 PM
kalau sister cikcur kat FB adlin or juli,,memang bersepah pun melayu yang murtad, baik yang dah la ...

Aku tak berani join any group yg murtad2 ni sis changa, aku cuma g skodeng jah, mmg ramai melayu murtad, ramai terpaksa pakai fake acc termasuk kawan aku sbb takut

OrenTheReturn replied at 19-2-2017 10:58 PM
church  tak pernah paksa or suggest pd sesiapa supaya masuk kristian, dorg cuma sediakan bantuan pd  ...

Ak baca

Imigran arab pun ramai yg murtad kt europe sana..tp dorg kaverina juga..

OrenTheReturn replied at 19-2-2017 11:42 PM
Aku tak berani join any group yg murtad2 ni sis changa, aku cuma g skodeng jah, mmg ramai melayu m ...

tapi ada sorang ciknek yang murtad masuk kristian tapi jenis kristian khurafat macam acik2 kepam gitu.siap acah2 mimpi jesus lah pebagai, acah2 heshe very the chosen one gitu lah konsep nya,

mostly akak perasan yang murtad tu atheist jah....jarang yang masuk ugama lain.

akak syak ex classmate akak kat kolej pun dah atheist kot? last time akak dengar sheols nikah ciknek swiss secara civil jah, akak rasa heshe pun mmg takkan balik menetap di ibu pertiwi, sejak dari buat master,ke phd mmg heshe dok menetap di eropah jah, sheols buat PHD pun mmg university bagi scholarship so sheols tak bind apa2 dengan ibu pertiwi.

cmf_shalom replied at 19-2-2017 11:45 PM
Ak baca

Imigran arab pun ramai yg murtad kt europe sana..tp dorg kaverina juga..

Ye..erebs ni byk jenis, yg dah murtad hidop dlm closet pun ada, yg hidop kat sini dah tak posa practice bagaiiiii tp klu ada apa2 yg tercuit psl isle terutama oleh org bukan isle dialah dulu nak ke depan berperang bagaiiiii, masa tu darah terroristtttt meluap2 nak berperanggggg tak sabo2

Changa replied at 19-2-2017 11:48 PM
tapi ada sorang ciknek yang murtad masuk kristian tapi jenis kristian khurafat macam acik2 kepam g ...

Oooo....klu jenis gitu mmg dia dah berubah lah tu rasanya. Aku ada kwn gegirls melayu Christian kat sini, tp jenis Christian lite2 takde ekstemmmmm lah, melayu etis pun ada, yg makan babeee pun ada bukan sorg tau bukan sorg tau puak2 ni beberapa org jugak, yg kdg2 duk buat joke allahhu f_ _ _hbar b_  _ _i mohd pun ada lol dan semestinya ada kwn melayu set taliban jugak, lengkapppp giteww.

Edited by Changa at 20-2-2017 12:13 AM
OrenTheReturn replied at 20-2-2017 12:04 AM
Oooo....klu jenis gitu mmg dia dah berubah lah tu rasanya. Aku ada kwn gegirls melayu Christian ka ...

sister tak try makan babi kah? paling busuk pun bacon ke apa..katanya bacon antara makanan tersedap, dlm masakan letak bacon jadi lebih sedap jah kata heshe.
dalam sos bolognese pun akak tengok show masakan kokesen heshe letak bacon jah
kawan akak yang dah pergi haji pun pernah makan bacon yang sprinkle atas potato skin itu, sampai habis heshe makan potato skin letak bacon itu sorang2 sebab akak tak makan kekdahnya sebab ada bacon

Changa replied at 20-2-2017 12:12 AM
sister tak try makan babi kah? paling busuk pun bacon ke apa..katanya bacon antara makanan terseda ...

Termakan tak sengaja sekali tu adalah, tp tak sukalah dan tak terbukak pintu hati nak makan lagi, bau dia ada kurang menyenangkan. Klu pegi supermarket tempat2 daging ayam segala, babe pun sebelah menyebelah je, tapi bau daging dia aku tak suka, mmg kuat. Tapi aku tak kisah sis changa beli daging or ayam yg diletakkan sebelah babee, kadang2 packing2 tu tersentuhh2 gitewww, klu melayu talibannnn kat msia dah meroyyan ni

sister tak try makan babi kah? paling busuk pun bacon ke apa..katanya bacon antara makanan terseda ...

Bacon pun tak makan sis, maybe doctrin psl babeee ni begitu berkesann sekali dlm diri aku sis changa tp hb aku pun kata bacon sedap, garing2 giteww, tp dia pun dah tak makan sejak dgn aku

Amboiiii kellasss kawan sis changa yg g Hajj tu ratahhh baconnn

OrenTheReturn replied at 20-2-2017 12:18 AM
Termakan tak sengaja sekali tu adalah, tp tak sukalah dan tak terbukak pintu hati nak makan lagi,  ...

di oversea ok jah,,,malah kat satu kedai greek di melbourne ok jah ayam heshe guna ayam halal siap letal sijil halal lagi, tapi kebab babi pun heshe ada jual juga.akak order kebab ayam sebelum makan check betul2 ayam ke babi sebab kat menu ayam dan babi dekat2 jah takut heshe tersalah tengok akak tunjuk yg mana satu gitu
babi memang akak tak tergamak nak makan, kambing pun akak tak makan kekdahnya.
tapi takat makan minum kat kedai jual babi di tanah air akak tak kesah pun janji tak order dish babi jah.
kat oversea lagi lah akak tak kesah

OrenTheReturn replied at 20-2-2017 12:23 AM
Amboiiii kellasss kawan sis changa yg g Hajj tu ratahhh baconnn

sampai sekarang akak tka bagitahu heshe iya,
sedap jah heshe dok ratah sorang2 sampai habis.
akak tengok jah heshe makan.
tapi heshe bab makan tak taliban, heshe dah bagitahu akak ayam ke daging heshe cekik jah walaupun tak tahu halal ke haram.
so dengan girang akak lah tukang order tengok kat menu yang mana satu takde babi, tapi dish yg akak order itu yg platter, kat description takde la detail heshe nak tulis ada sprinkle bacon ke apa kan?? more like garnishing jah bacon itu kat potato skin itu.
aleh2 sampai ada bacon la pulak, tu yang potato skin akak skip makan, heshe ingat akak tak makan potato kekdahnya

Changa replied at 20-2-2017 12:26 AM
di oversea ok jah,,,malah kat satu kedai greek di melbourne ok jah ayam heshe guna ayam halal siap ...

Kat obersea biasa Muslim jual babee arak segala, janji duit, Muslim sanggop buat segalanya sebenarnya. Cuma kat negara sendiri benda tu sensitif boleh hancurkan bisnes dorg gak dorg pun takdelah buat. Jgn terkejut ye sis changa aku kenal sorg pompuan melayu pakai tudong keja kitchen kena potong babee bagaiiii, dia ambik gak keja tu, duitttt kan. Moslim ni hipo sebenarnya.

Rate

1

perlembagaan malaysia..
melayu mestilah islam..kalu bukan islam tu dah jd dayak or org asli..
..nk curi2 murtad..org x kisah pun..asalkan ko senyap2 ..but ic ko still islam...kubur secara islam...dilayan secara islam dan kna kawin dgn sesama islam...lina joy vs kerajaan malaysia...
ko bising2 kami sumbat ko dlm pusat pemulihan kt batang kali..jln ulu yam..
meaning on paper ko still islam..lifestyle lantak pi ler....
tak suka...or nk buat secara terang2 berambus ke luar negara cam lina joy..or azlina jailani

OrenTheReturn replied at 19-2-2017 11:40 PM
Mmg ramaiiiiiiii....pastor melayu pun ada kat msia tu cuma diam2 ala2 resia gitew. Ada kes pompuan ...

I rasa mcm tau kes ni. Acik asal org klang kan, masuk paper sbb dia ex sek agama yg famous dkt klang. And dulu siap pakai tudung labuh lg.