CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TheFitFlop

Baru kahwin tapi tak bahagia

Andyscenes replied at 20-2-2017 01:06 AM
Biasala tu. Bg aku x perlu kot luah kt sini. Kau ada mulut pergi lah bercakap dgn suami, suami nk xn ...

Aku prnh ckp dgn laki aku, sampai ngs2 bile aku bgtau die..jalan la jgak bile aku ckp dgn die tapi 1-2 hari je pastu back to normal..ntah aku mmg jenis x suke ckp bnyk kali..xpe la pasni aku ckp lagi la..

cahaya_almas replied at 20-2-2017 12:41 AM
Rumah tu nama dia kan...tk pyh ler u byr...bgtau dia u nk simpan duit tuk beli rmh jgk nanti..dh jim ...

I da ade rmh da, tp rmh tu kasi sewa..die pon tau i ade rmh semua..ajak duduk rmh i xnk, die ckp area situ busy x tenang, x sesuai besarkan anak..sbb tu duduk rmh die beli..

Ntah ler maybe sbb i x berkire so die pon da x heran kalo i kuar duit bnyk..

Edited by mbhcsf at 20-2-2017 02:17 AM

- just pi recreation jalan jalan kat park peptang...tapi jejaga ZICA!!!
- just have like fine dining? gilah rebung ke, halia ke makan dinner for two
- you guys kan halal , kan
suruh di amassage kaki ke u letih ke
- swimming ke
- picked up a day you guys baca buku apa - share?
- i mean ap ainterest you and your hubby ada - talking about - book? current issues?
what is his interest

u know u bar u kahwin dan tempah masa kenal ni -  takpalah bagi masa
- u buat apa you rasa seronok and kalau nak dia being a gentleman cakaplah - i would love you to ....would you...?
cuma - may be dia tak tahu...or say shall we go to putrajaya lake ke jejalan?
- just that communicate - bukan kena serious tapi bercanda

and syukur dia lelaki yg tak tinggal solat, buat semua  and tolong keje rumah- ni so critically crucial ....

or suh dia surprise you

like you both sila create surprises?

i mean kelau jenih kepala gegila sikit

i am sure you can...

oh suh dia belanja chcolate cake ke ?
say surprise me

spce up sikit ...tanya pasal hobby , ke ape ape ? movies ??? hahahah jahat i  well u both halal anyway

hahahahah- i rasa ni adjusment time ni - yalah kawan kan muda and baru nak assumed such a high responsibility as a hubby and ayah pulak ni
wow hugeeee...

kalau dia nervous ke just reassure ...adjusting ni stage.

i wish  you well...

umbut replied at 20-2-2017 12:53 AM
If dari mula kahwin you dah manjakan bab perbelanjaan, dia ingat you ok. Stop bayar rumah. Bab main  ...

i like your answers, i think so , depa dua baru nak adjusting to each other. i think hubby di ajenis yg baik jugak ni - cuma baru nak jadi suami and assumed sebagai ayah ni , just adapting.

Kawin ni kena "Redha" n "communicate" kalau u tak boleh communicate cara berbual, communicate through letters - surat menyurat. Buat la list perbelanjaan rumah. Buat budget - tell him how much u need every month. Bincang masing2 perlu set aside berapa byk utk belanja rumah, dining out n saving.. ada anak nanti lagi byk belanja - Nanny/diapers/ibsurance etc.  Record semuanya supaya senang.. time nak bayar incometax pun mudah nanti. Dia tak bagi duit sebab dia tahu u mampu n lebih byk duit dari dia. Also sebab mungkin tiada siapa yg tunjuk ajar cara bagi isteri puas hati soal duit. Bukan masalah pun share duit beban kerja dgn spouse. Some husband nak sapu lantai pun tak nak. Ada yg solat pun liat asyik fb instagram siang malam.

Edited by mbhcsf at 20-2-2017 07:57 AM

eh lupa plak

kalau pregnany you now  masuk trimester ke dua - like 4,5,6 ....okay je if you want to go for intimacy . if tak ada histiry miscarriage ke , atau bleeding ( nauzubillh)

may be dia  tak faham kot yg pregnant ni bukan macam wanita tu  macam ada ' sakit 'tapi a normal physiological process.

so u communicate....lelaki ni awak be  them apa apa jenis manusia - consultant ke ape ke, they are a boy at hearts ni  prof saya habaq , dia ni dah 65 tahun ...yes

u know men = boy,  yeah they are 'sometimes ' too many ..yeah well ...yeah just that  ....

Follow Us
Pertahankan rumajtangga yang baru dibina..kehidupan berumahtangga memang banyak dugaan dan kena ada toleransi..jgn seperti hakak dik..

TheFitFlop replied at 20-2-2017 01:39 AM
Aku prnh ckp dgn laki aku, sampai ngs2 bile aku bgtau die..jalan la jgak bile aku ckp dgn die tapi ...

Susah sgt kau mintak kad bank laki kau. Ckp kat dia  kau akan urus semua

TheFitFlop replied at 20-2-2017 01:43 AM
I da ade rmh da, tp rmh tu kasi sewa..die pon tau i ade rmh semua..ajak duduk rmh i xnk, die ckp a ...

Beli lg 1 u..alasan je lah...hehe..mmg lah skrg u rasa semua ok..tknk berkira...tp bila u dh ckp psl benda ni kt forum rasanya u tetap rasa ada yg tk kena kan....bkn apa senang kalau jd apa2 i tk rasa rugi...u ada hukti pn u byr separuh duit rumah dia..tp u rasa senang ke nak mtk balik..tkdenya dia nak bg duit pda u cash byk2 giru..apatah lg kalau u gaduh ke apa nhan dia nanti.....kita org perempuan ni biasa bila dh bercerai semua benda kita mula rasa nak mengungkit n menyesal...u jgn salah fhm i tk doakan pn u bercerai or apa...tp tk salah kan kita beringat...

Bertabahla TT..Jangan stress2 sian baby..Mungkin suami TT tu masih amik masa untuk sesuaikan diri. Yela dari sorang yang single kini dah bergelar suami orang dah nak jadi bapak orang dah pun dalam masa singkat..Dia masih tak biasa lagi kot..Dah biasa membujangkan..Bagi dia masa tapi dalam masa sama TT tackle hati suami slow2..join aktiviti dia buat contoh cam main PS4 tu..

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:55 PM
Yeke sis? Tu la mmg kadang2 pk xnak byr boleh je duit tu sy simpan sendiri..tp ayah sy pesan nanti ...

kalau laki ko x mampu baru la tolong.. aku pun tolong time laki aku struggle je... kalau dia dah makin naik gaji.. semua keperluan asas dia bayar.. dia kata malu la bini bayar

Part share duit tu aku rasa biasa utk young couple..cuma. kalau duit dapor x de hulur sedangkan rumah pon share byr.. melampaulah tu... mcm ko plak suami...kalau rumah dia fully byr ko sapot duit mkn ok la boleh fhm.. nnt baby keluar tah2 kau je byr semua pampers susu baju baby food nursery bagai... yg ni ko kene ckp straight to his face lah apa yg ko expect dia byr apa yg x...

Psl communication tu.. hehe actually masa xde anak pon aku cam nk bertempek ngn laki je sepanjang masa n rasa frustrated bila x dilayan.... bila anak dah berderet dan ada yg dh skolah... life aku buuusyyyy gila kekadang aku rasa a blessing bila suami aku busy buat hobi dia.. tapiiiii.. hobi suami aku tu berfaedah bukan hadap fb or ps4... dia menjahit baju anak2 langsir alas meja bantal...asal dia ada dpn mata aku dan buat sesuatu yg dia suka tp at the same time berfaedah... bg aku ok je... cthnya.. laki kau suka kemas rumah.. kalau waktu lapang dia kemas rumah or bertukang ke.. hias rumah aku rasa ok.. and once in a while... nak main game ok je tp jgn la hari2.. ni xde anak lg.. sok2 ada anak lg kesian anak x dpt perhatian bapak

Ko pernah luahkan dkt suami kau ke apa yg ko. pendam ni?

sabarlah tt.
tidak semudah...untuk membina sebuah rumahtangga...seperti dalam drama korea, penuh dengan loving dan cinta-cinta...
selagi dia laksanakan tanggungjawab...dan berkongsi hidup dengan awak....dah bersyukur.
lelaki bila dah berkahwin.....padanya cukup awak sebagai isteri dan ibu sahaja.....kerana amanah dan tanggungjawabnya telah mengelamkan cinta.
memang susah nak dapat yang anggap seorang isteri itu....sebagai  sahabat, kekasih, isteri dan ibu

Edited by MyNameIsIris at 27-11-2017 11:05 PM

tt... ajak bincang sambil bawa buku note dan catat apa yang dia perlu bayar. duit rumah dan hal ehwal anak dia kena bayar 100%. duit dapur tu u tolong pun takpe... tapi dia kena bagi u duit belanja. 100-200 pun jadilah..

bincang tt.. jangan diam. baru lagi ni...

gaji suami utk suami,isteri dan anak anak
gaji isteri utk isteri dan anak anak
isteri ambil duit suami tanpa kebenaran tidak berdosa
suami ambil duit isteri tanpa kebenaran....berdosa....boleh kena hudud.
pastikan duit suami habis dulu....baru isteri topup.

Dgn suami ada benda kita boleh share tp ada benda mmg itu tanggungjwb dia..kecuali isteri benar2 ikhlas nk tlg suami..tk berkira sgt...tp kena igt kalau u buat mcm ni..suami jd naik lemak..dia rasa dia ada je duit..sdgkn u duit selama ni dh abis tuk famili...kalau suami jenslis tk lupa diri tkpe..ni takut somi lama2 sifat dia mcm tu jgk...tk berubah..manlah tau kan 1 hari kita kena buang keje ke apa...dia maintain je mcm tu..last2 kita yg skt hati kan...kalau rasa itu tanggungjwb somi biarlah dia yg buat...tlg sket2 oklah i rasa...

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:41 PM
Laju je aku reply kannn  . Da laki aku sibuk main game x mau layan aku, baik aku layn forum

u jom join thread borak kat bod gosip artis sana
kat situ boleh buat kawan-kawan, ada pelbagai tips, sampai nak beli jeans kat mana pun ada bincang kat sana

https://mforum.cari.com.my/forum ... page=98#pid64484550

mungkin boleh mulakan dengan langkah pertama; tegur encik suami pasal tabiat melekat dgn handphone and masalah kurang komunikasi antara kalian berdua. kalau langkah pertama ni dah buat, boleh lah rujuk dgn sahabat2 lain kat dalam ni

Usia perkahwin baru sgt dik...masih boleh dperbetulkn..komunikasi tu pntg...kalau dah pantak juga..gitu je... bg dia pilihan la...kdg2 kena ugut skit..

TheFitFlop replied at 19-2-2017 11:55 PM
Yeke sis? Tu la mmg kadang2 pk xnak byr boleh je duit tu sy simpan sendiri..tp ayah sy pesan nanti ...

kdg cakap org tua kita bukan sume betul pun.... lagi2 biler dia sendrik pun culas dgn tanggungjawab sendrik .. takde istilah share tanggungjawab dlm rumahtangga dik... tanggungjawab wajib somi yang tak boleh dinafikan ialah sediakan tempat tinggal, makan minum & pakaian ya dik... takde 3 ni, dosa lerr si somi tuh.... hok lain nak share2 takpe, nak beli kete boleh share, nak pasang astro boleh share.......