CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4569|Reply: 34

APAKAH SEMUA ORANG MEMANG "ADA" YANG IKOT??

Aku nk start pn tak tau mcmna.. just aku nk tanya kawan2 kt sinilah.. kot2 ada pengalaman mcm aku ni.. yg bestnya aku ni x ada 6 sense.. cerita film paling aku xsuka tgk Cerita Jangan Pandang Belakang.. aku sanggup tutup main suis rumah klu dulu2 asteruk main tayang jer kt tv. Ni bru intro..
1st masa aku blh tau yg ada suka ikot aku masa aku teman kwn aku dalam tahun 5thn lepas lah. Kwn aku ni keja MUA, jd dia ajk aku mneman dia la.. p jmpa sorg makcik ni utk buat penyeri wajah pengantin gitu. Masa aku smpai tu, makcik tu siap ckp, bwk kwn lg ker..jemput masuk.. sdgkn kmi dtg berdua jer... aiseh.. dia ckp ada yg mngikut aku gitu.. (seremm jer.. w/hualam la aku kurang pcaya sgt benda2 cmni) yelah kot2 makcik tu nk trap aku plk utk brubat ngn dia. tp mmg dia beri aku air pendiding (katanya) minum smpai habis. Aku pn buat la.
    Hari pertama aku buat, aku mmg tidur seharian (cm pengsan, xsedar2smpi esok pgi tu) Since dr kejadian tsebut, aku slalu jer dengar bebukan kt umh aku.. ada blari lah.. yg melompat ats katil time aku tido..slalunya jam 3 pgi ketas..yg meloncat2 ats katil tu mmg aku jeritkn ajer.. suh blah... aku nk tdo kot..esok aku nk kerja... sleps kjadian tu juga.. ada sorg kwn ni..org Indo dia kenal aku dh lama.. 1 hari tu dia tjumpa aku, dia ckp.. wajah aku bseri 100%, pastu ada "benda" ni suka bdamping dgn aku.. kwn aku ckp klu nk tgk, seru "benda" tu sblum tido, klu dia ada, dia akn muncul.. seremm.. paling aku xtahan tu.. dia minta nk tgk pic laki aku (skrg dh exlaki ler) aku bagi jer.. msa dia tgk tu dia ckp.. adakah laki aku slalu outstesen? aku percaya ke dia outstaten? aku sengih jer.. yalah dh laki aku ckp kerja... aku percaya jer la.. tp Tuhan tu maha kaya... laki aku main kayu 8... kekekeke.. maap la aku x suka bermaduan gitu... tp dlm 5 bln sblum aku bcerai & tahu kisah kcurangan laki aku tu... aku mmg xsuka tgk muka laki aku.. Msa tu laki aku mrayu ke apa.. aku ttp jd kayu jer.. Ada kwn2 ckp, "benda" yg bdamping ngn aku mmg xsuka laki aku mnipu aku.. (payah aku nk caya gak.. aku pkir sb dh xdak jodoh..)
   Latest dlm thn lepas, msa aku mlepak ngn kwn2.. ada kwn ni wife dia dikatakan ada 6senses gitu, ttiba dia ckp ada ppuan santek mcm puteri dedulu dok keja mngekor aku.. aku lepak dlm jam 3 pgi kt mamak gitu... ppuan santek ni rupa ketika tu santek tp sbnrnya tak santek pun.. kata akak tu.. dia tu Cik Lang katanya.. suka "benda" tu ikot aku... ngeri uii.... akak tu ckp sb aku agk kuat semangat.. so xder effect sgt.. tp kna buang jugak benda tu.. lma2 dia akn mkn diri.. Smpilah aku tmn kwn aku pergi berubat kt Klate.. ngn aku2 skali kna brubt..tp yg ajaibnya, yg slalu dikatakan berdamping ngn aku ni, tak ikot.. pandai oo dia.. tp akak yg brubat tu bg aku air kasturi ke apa.. suh cmpur 7 jenis bunga terang.. mandi.. malam lepas aku buat tu.. aku mimpi.. aku bdiri bhadapan 3 org nenek tua.. nenek ni nk beri aku segumpal rambut.. tp aku ckp tak nak.. tak nak ambik.. 3 org nenek ni mcm marah kt aku pastu tukar jd hodoh & hilang... uiii.. seremmm gak.... smpi sekarang aku xbrubat mna2 dh... malas aku nk cara dh...
    Panjang lebor crita aku...
apa kesimpulan yg aku blh buat???
adakah aku sorg jer yg tak normal ke mcmna?
ada tak korang mngalami kes macam aku??
kot2 ada sama, leh tlg2 share apa perlu dibuat...

Rate

1

saka perhaps? family ko ada yg pandai mengubat ke? atau ada susur galur saka?

Perasaan je tu...

sis cuba wefie atau selfie dengan yang mengikut tu? nanti kaka bagi maklumat asal usul benda tu.. kawan kaka ada juga pendamping  susur galur  keluarga belah mak ayah..  mak darah pendekar bugis.. ayah pula dpt masa kat terendak..

benda tu jatuh kat anak dia tak jatuh kt isteri dia.. isteri dia kena attack tumbang dan waktu maghrib kerja nak mengamuk je..  

kalau boleh buang buang je.. pendamping kaka sekarang malaikat kiri kanan pencatat amalan dosa pahala.. alhamdulillah benda lain tak de.. sebelum ni terkena dah buang .. kaka dpt sebab akciden.. langgar anak dia atau langgar dia tengah breakfast terus dia follow kaka..

CiliPadiSedap replied at 22-2-2017 12:33 PM
sis cuba wefie atau selfie dengan yang mengikut tu? nanti kaka bagi maklumat asal usul benda tu.. ka ...

kkekkeee...tgk pn aku tak mau... lgkn selpie... haiishhh... hg biaq betull... leh selpie? stakat ni akak2 yg perubatan tu.. ckp bukan saka.. jz suka ikot katanya... sejak aku bujang lg... sereeemmm...

Rasa macam saka je tu sis.. Sis tak pernah check dgn family kot ada sejarah pasal saka yg diturunkna ke apa.. Usually kalau yg mengekor kita je and berdamping dgn kita siap xsuka org buat jahat dgn kita tu memang saka..

Follow Us
camne nak tau ada yang mengikut ke tak?

EvieWanKenobi replied at 22-2-2017 02:09 PM
camne nak tau ada yang mengikut ke tak?

aku pn xtau smpi ada yg bagi tau... slain dr tu kita slalunya akn rsa lemah2 badan, malas2 yg xtreme, tmbh nk buat kbaikan cthnya p kerja ke.. semayang ke.. kkdg dpt rasakan khadiran "benda" tu... lg xtreme yg siap histeria, meracau2... -mcmtu lah dr penceritaan kwn aku la... lps dia bgtau, flashbck balik...ada la jd cmtu sikit2....

slain dr tu kita slalunya akn rsa lemah2 badan, malas2 yg xtreme, tmbh nk buat kbaikan cthnya p kerja ke.. semayang ke.. kkdg dpt rasakan khadiran "benda" tu...

sebenarnya, inilah simptom2 yg aku alami sejak 2 menjak ni

Uik...menakutkan..xpayah la ambik..bahaya..mengikit keturunan nanti

awaynepian replied at 23-2-2017 07:02 AM
Uik...menakutkan..xpayah la ambik..bahaya..mengikit keturunan nanti

Kita x amik dia... dia dtg sndrik... tu yg kata .. ada mnyebabkn hbungan suami isteri brantakkn... preg xmenjadi... mcmtu la kata kawan aku... haiishh... scaryyy...  

edoraixora replied at 22-2-2017 03:03 PM
sebenarnya, inilah simptom2 yg aku alami sejak 2 menjak ni

Brp lama jd tu...

adalah dalam setahun dua jugak
lebih2 lagi bab2 solat ni, berperang dgn diri sendiri

Rasanya saka. Mungkin dia target u jadi tuan baru.

Dulu-dulu ada tak tok nenek jadi bidan/ mak andam atau pandai mengubat orang?

neo_5050 replied at 24-2-2017 03:18 PM
Rasanya saka. Mungkin dia target u jadi tuan baru.

Dulu-dulu ada tak tok nenek jadi bidan/ mak ...

Xdak la pulak... mmg dh tnya yg brubat2 tradi ni... semua ckp bukan saka... since i dr umo 20... lani umoq dh 36...

Seram je kalau ada yg ikut.

Ipo replied at 25-2-2017 07:12 PM
Seram je kalau ada yg ikut.

Dh dia tsuka kata dorg... aku lg seremmm... ttiba tgh mlm rsa ada org dok prati kita tdo...  

Klu ikut dari cerita sis,saya rasa benda tu mengikut sejak sis pegi rumah makcik yg bagi air tu,konon2 air pendinding.sejak dari situ benda tu ikut sis.

Thats why rumah tangga pun porak peranda,nak beribadat pun malas.kesalahan yg lain ialah sis pegi jumpa bomoh lain plak utk berubat.bkn sembuh malah tambah teruk.kita klu nak berubat kena ikut syarie

AyaqMeloSuam replied at 25-2-2017 07:58 PM
Dh dia tsuka kata dorg... aku lg seremmm... ttiba tgh mlm rsa ada org dok prati kita tdo...

Memang meremang bila terasa gitu.
Pernah dulu masa jadi student, housemate kena histeria, then panggil ustazah. Maka berinteraksilah housemate dan ustazah ni. Kita orang yang seramai 8 orang time tu, tengok je la proses rawatan tu. Tiba2 housemate yg kena histeria tu renung aku. Dengan suara garau, dia cakap:

"Kau nak kawan dengan aku  ke????" Sambil dia mengilai.

Then ustazah tu pandang lah aku yang dah cuak.

"Kau, jangan menyorok belakang budak tu!"

Macam kilat, pantas aku pandang belakang. Tak ada apa2 pun. Time nih dah menegak segala bulu. Dalam hati dah menyumpah2 bila ustazah tu suruh benda tu keluar dari belakang aku.
Pastu tiba2 rasa angin sejuk menerpa pipi dan rasa rambut mcm beralun gitu.Hari tu pulak la aku lepas bebas rambut, selalu tocang je.
Then, housemate yg kena histeria tu ketawa berdekah2 sambil tuding jari ke aku. Dia cakap, dia benci pompuan tu.
Habis sesi rawatan, housemate aku tu dah tak ingat apa yg dah berlaku. Ustazah tu pulak tak nak cerita apa benda tu. Then ada sorang housemate lain bagi tahu yg dia boleh nampak benda tu. Sorang pompuan rambut paras pinggang, tunduk dgn muka pucat.

Uwaaa...aku rasa mcm nak pengsan time tuh..
Ustazah tu ckp,benda tulah yg ikut housemate yg kena histeria tuh tapi boleh pulak benda tu nyorok belakang aku

Rate

1

12Next
Return to list New