CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] [1] Jangan sekat remaja keluar malam...!

rospinki replied at 24-2-2017 12:29 PM
masa kecik2 budak tu dah dibiar merayap..tu la psal.

anak aku yg jarang aku biar merayap..upah ja ...

haha...aku ada 2-3 org anak sedara (lelaki/perempuan) camni...
suh kuar umah pun payah..blk skolah buat keje memasing je...
kdg main game dgr lagu tido...
smpai weekend aku paksa ikut pi beli brg umah, bersih laman bagai..

budak2 jadi bodoh bangang kalau tak keluar malam2. bagi dorang bebas. tak balik lagi bagus

JoyahSepoting replied at 24-2-2017 09:18 AM
Patut la ramai anak2 org kita dari bertali pusat dah diletakkan kat tmpt public etc: dalam longkang, ...

bongok...hahahahahaha....

arasham replied at 24-2-2017 09:29 AM
Saya ada ank2 umur dari 20,24 dan 26 dah di jar dari kecil mlm masa berada di rumah. Pukul 11 mlm me ...

meols yg 28, kakak2 meols yg 32,38,40+ pun kalau masing2 balik dr kampung ke rumah masing2 kalau sampai terus telefon mak takut dia risau.. benda dah jadi tabiat sedari dulu...nak keluar p mane2 mesti bgtau sehari awal

Sebab tu masa dia kecik umo 1-7 kena bagi tumpuan khusus.. ajar ape yg patut bukan masa dah besar..

Majority yang bermasalah ni anak-anak PPRT. No doubt about it.

Follow Us
i rasa macam ok je artikel tu. tajuk dia yg lain.

prof tu kata jangan larang keinginan anak-anak. pastu penuhkan masa seharian dengan aktiviti yg berfaedah (mengikut kesukaan anak-anak). kalau anak terjebak dengan aktiviti yang tidak berfaedah, baru larang/bagi amaran.

i rasa prof tu kata macam tu sebab memang ada pun parents yg apa yg anak minta/nak ikut aktiviti anjuran sekolah, tak bagi. semua tak boleh. kalau boleh anaknya terperuk dalam rumah.

Br1m cukup cukup beli maggi jer profesorrrr, camna mak ayah nk layan kemahuan anakkkk

Anak 10 haaa, umah sempitttt, mak asik bebel, baik kuo jumpa kawan n ada gang

At least.mati mude.gila cam tu tadak dosaaa
Tua tua cam tun or najib or profesor lommmm mati mati lagi tu.makna tuhan sayang suh sediakan amal.solih bekalan mati

terpaku replied at 24-2-2017 04:14 PM
meols yg 28, kakak2 meols yg 32,38,40+ pun kalau masing2 balik dr kampung ke rumah masing2 kalau s ...

Mmg kena latih ank dan jadikan amalan. Tapi yg peliknya budak2 ni banyaknyalah masa. Masa ank2 sekolah mcm tak cukup masa. Sekolah mmg lajak sampai ptglah. Sabtu ahad dgn aktiviti lain. Kadang sampai kena jumpa cikgu kalau depa tak boleh tlg hantar ank saya balik saya tak boleh benarkan join aktiviti sbb kami ada hal penting. So a few times jugalah cikgu2 hantar ank saya balik. Tapi bila baca kisah budak2 la ni pelik sungguh banyak na masa terluang..

bila anak tokey forest city langgar budak beskal tepi jalan.
pemandu yg melanggar tu mcm suci jer.

teringat kes lori tanah langgar budak melintas jalan.
nape driver lori tu takdpt 'kesucian' yg sama.??

ajinomotonosuga replied at 24-2-2017 04:27 PM
Br1m cukup cukup beli maggi jer profesorrrr, camna mak ayah nk layan kemahuan anakkkk

Anak 10 haa ...

Aji saya ni kuat bebel. Sampai bila saya mula bebel je adalah ank yg akan ckp sapa yg buat mama baca kitab tak berbaris ni? Haha.. Jadi parents ni bkn sekadar utk dipanggil mak n ayah, tapi kena banyak pengorbanan, creative dan kena ada good cop bad cop. Kat rumah saya dulu en suami digelar karpAl singh. Saya semestinya polis pencen yg tak muak nak menyoal setiap aktiviti ank. Dan saya make sure saya kenal semua kwn dan parents kwn2 ank2 saya.kalau ank2 nak outing kami parents mmg berhubung sapa nak hantar ke station komuter, siapa will pick up later. Mcm sultan johor ckp biar ank nangis jgn kita nangis, ank2 tidak dilatih, mak pak akan letih semua tu saya pasakkan dlm hati. Yg paling saya ingat my late father punya pantun.. Secupak dua cupak, empat cupak segantang. Tak ikut ckp mak bapak, di kaki lima jatuh terlentang..

Lewat malam dan awal pagi adalah waktu untuk tidur. Bukannya merayau.

propesor kangkung.

Keluarla....
Kena kokak dek zombie ha padan muka...

dok keluar malam tak tentu arah tujuan tu hat jadi masalah.
ada jer kerja nya tu nnt...
mula2 merokok pastu mengganja pastu mendadah pastu mencuri pastu membunuh pastu mati

arasham replied at 24-2-2017 09:29 AM
Saya ada ank2 umur dari 20,24 dan 26 dah di jar dari kecil mlm masa berada di rumah. Pukul 11 mlm me ...

Terbaiklah akak. Budak2 ni kenalah kita didik dari dia kecil. Bukan bila dah besar baru nak tegur. Klu dah besar menyetan, mmg dah tak dpt nak bentuk. Ujung2 semuanya berbalik kpd bgmana parents didik anak2 mereka. Contoh budak2 beskal ni, mak bapa derang kata dah di tegur tp degil gak. Budak takkan tetiba rebel. Ari ni baik,esok terus memberontak. Klu dari kecik tak pernah ditegur bila buat salah, besar baru nak tegur, apa kita nak harap budak tu dengar ckp?

Professor kangkung ni. Sedangkan orang putih yg kononya bebas pun ada batasan pd anak2 bawah umur klu derang nak keluar. Waktu weekdays tak blh keluar tanpa sebab. Weekend mesti blk sebelum pukul 12 mlm. Polis di Barat pun klu nmpk budak2 bawah umur berkeliaran akan tangkap derang ni dan panggil mak bapa budak2 ni.

Napa pula kita nak bg kebebasan anak2 remaja bawah umur jimba2 kat luar selepas tengah mlm?

Rasanya budak2 yg keluar mlm2 ni jenis anak yg kurang pemantauan. Mereka boring dok rumah. Aku dulu pun keluar mlm.Zaman takde game, henpon, astro apatah lg. Umur 15th keluar sapai kul 10 je. Masuk 17 sampaila 12. Tak buat apa pun. Semalam mak bg 5 ringgit. Kdg2 10. Bolehla beli rokok kingsway. Tu pun kongsi. Lbh dr tu takde la. Arak, pil, gam mng tak sentuh. Kalau tak pun lpk kat public phone call awek. Zaman dah jauh berubah

Rasanya budak2 yg keluar mlm2 ni jenis anak yg kurang pemantauan. Mereka boring dok rumah. Aku dulu pun keluar mlm.Zaman takde game, henpon, astro apatah lg. Umur 15th keluar sapai kul 10 je. Masuk 17 sampaila 12. Tak buat apa pun. Semalam mak bg 5 ringgit. Kdg2 10. Bolehla beli rokok kingsway. Tu pun kongsi. Lbh dr tu takde la. Arak, pil, gam mng tak sentuh. Kalau tak pun lpk kat public phone call awek. Zaman dah jauh berubah

Olh kerana ramai memberikan komen negatif....lantas aku baca berulang kali...Di harap anda semua membaca artikel berkenaan berulang kali...untuk memahaminya sebaik mungkin.....kerna 'seolah-olah' isi dgn tajuk 'x senada dan seirama'.