CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 26603|Reply: 61

Apetamin Syrup, Sesuai Untuk Yg Nak Naikkan Berat Badan. Ada yg pernah cuba ke?

Edited by Elle_mujigae at 24-2-2017 10:22 PM

Saya selalu nampak mostly African girls consume Apetamin syrup ni sebab nak naikkan badan dorang. Banyak jugak review yg positive. Kebanyakan dorang achieve body goals, badan lawa2 paling awal kesannya seminggu. Ada yg nampak results dlm 1-3 bulan, depends on metabolisme badan masing2 kot.. tapi kalau nak ambik benda ni kena exercise yg lite2 la sebab dorang yg pernah minum ni kata lemak2 tu nanti akan terkumpul kt perut dgn bumper. Nanti badan tak balance macam nicki minaj palsu tu tak cantiklah pulakkk..

Berat saya dah lama maintain 45kg, 167cm (underweight). Saya dah penat and muak bila orang asyik panggil saya kurus, cikeding, etc padahal yg ejek2 saya tu pun body tak lawa mana orang kita ni suka bodyshaming tau. Dorang fikir it's okay to bodyshame skinny people. THAT'S NOT TRUE. Orang yg kurus ni bukan tak makan banyak tp kadang2 metabolisme dorang tinggi, jdinya makanan tak dapat diserap sebaiknya oleh badan. Mungkin jugak ada sejarah penyakit keturunan i.e. hipertiroid, leaky gut syndrome, etc.

Saya cuba cari Apetamin syrup ni tapi takde pulak jual kt Malaysia. Cuba cari kt website Singapore dgn Indo pun takde.. Mostly dijual kt ebay and amazon. Saya tak reti nak beli online sebab takut barang lost, dan tak pernah beli apa2 dari oversea. Kalau ada forumer yg tinggal kat oversea (US, UK) tak pun selalu ulang alik dari Malaysia ke US/UK, boleh tak minta tolong jadi ejen utk belikan? Huhuhu.. tp kalau boleh beli bundle sbb berbaloi2~

Anyway, kalau sesiapa yg kurus dan pernah ada pengalaman diejek ke dikecam ke, share2 la cerita uols kat sini.. tq semua

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

macam mana nak add video dri youtube?

Edited by Elle_mujigae at 24-2-2017 10:20 PM

Boleh tengok review dgn update youtubers yg pernah cuba Apetamin ni. Saya tak rasa dorang dibayar which is good la kan.. sebab honest review semuanya. Kalau uols perasan dorang semua buat exercise (squat, lunge, sit up, lain2) sebab bila minum Apetamin ni banyak turun kat belly dgn bump. Some more african girls mmg genetik badan kembang tu possible, tu yg after picture semua badan mantap2

Edited by skinnylove at 24-2-2017 09:12 PM

alamak video semua tak keluar pun

sesiapa tolong ajar saya... mod boleh tolong tak? @Elle_mujigae @Elle_mujigae

Comments

jap ye uols..kita try edit... =)  Post time 24-2-2017 09:57 PM

skinnylove replied at 24-2-2017 09:08 PM
alamak video semua tak keluar pun
dah hampir betul dah cara skinnylove letak youtube tadi, cuma tak perlu paste v=  ... letak code selepasnya sahaja..

ni sebelum edit..tak keluar video

ni selepas edit..dah keluar video..

nama Apetamin ni macam sama dengan Appeton (weight gain ) je.. tt dah try Appeton weight gain tu? my sister dah try Appeton Weight Gain dan  berkesan, selera makan beliau bertambah baik...

Follow Us
Edited by skinnylove at 24-2-2017 10:19 PM

Saya tak berani nak cuba vitamin ke pil gemuk yg banyak IG seller jual.. sebab saya pernah dm satu seller ni tanya apa bahan2 yg ada dlm pil tu. Dorang claim dari bahan2 natural- minyak ikan kod, apa entah lgi saya dah lupa. Saya langsung tak percaya.. Dia siap bgtahu saya ubat tu dapat kelulusan BPOM Indo. Bila saya check, rupanya tu ubat Dexamethasone. Ubat ni selalu digunakan pesakit kanser yg buat treatment chemotherapy. Gilaaa.. ubat kanser ni dah la steroid, lepastu dijual oleh orang2 tak bertanggungjawab utk kaut untung!! Yg saya pelik macam mana ubat ni diseludup ke Msia entah..

Ada lagi ubat steroid yg bahaya kononnya claim boleh naikkan berat badan, pil ginseng zeng fei wan dgn pil ban kah chai. Dulu KKM pernah serbu dan rampas pil2 ginseng ni tapi saya tengok ada lagi yg jual kat kedai2 dan online. Samalah macam kes orang jual produk kecantikan ada merkuri semua tu. Scary betul la jual produk yg bahayakan kesihatan pengguna ni..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

dan apa yang kita tahu, bila nak turun berat badan, kita tak boleh nak specifickan area mana nak turun, lemak tu akan turun semua tempat..so begitu juga bila nak naikkan berat badan, akan naik semua tempat..takde specific place.. bergantung pada genetic juga area desirable fat storage ni...

Elle_mujigae replied at 24-2-2017 10:10 PM
nama Apetamin ni macam sama dengan Appeton (weight gain ) je.. tt dah try Appeton weight gain tu? my ...

helo, mod. tq sebab tolong edit link video

apetamin ni lain dari appeton tu wpun fungsinya sama je- tambahkan berat badan utk orang2 kurus macam saya ni.. dia ada dalam syrup & tablet form. ada few doctors kat oversea pun rekomen benda ni kalau siapa nak bangkitkan selera & gain weight. saya tak berani cuba appeton tu sebab kawan2 saya pernah try masa study dulu takde effect  pun.

saya nak beli apetamin ni dari ebay tapi saya tak reti. sebab tu saya tanya kalau2 ada forumer/silent reader yg boleh tolong saya tak reti beli2 barang dri oversea saya tak nak cuba local product sebab pil gemuk apa semua tu bahaya. kalau boleh biarlah naik berat cara yg selamat..

Elle_mujigae replied at 24-2-2017 10:15 PM
dan apa yang kita tahu, bila nak turun berat badan, kita tak boleh nak specifickan area mana nak tur ...

oh aah, betul jugak kan.. tapi kalau perempuan ni saya rasa part perut, bump dgn peha memang cepat lemak kumpul kat situ kan?

btw tq mod untuk credit..

Meols pernah beli pil gemuk kaler kuning & oreh tu, tapi xmakan pun haha. Ubat tu steriod kan, ada dlm fb hri tu, pil gemuk tu antara ubat merbahaya.

Tu la, rasa down jer tgk badan sekeping. Xtau mcm mana nak tambah selera. Masa preggy jer la bselera, tapi meols xpulun pulak makan konon xnak perut gelebeh haha

Tt ada kawan x yg biasa order pakai ebay? Mintak kawan belikan. Tapi halal ker benda tu? Curious jugak nak menelannya

Peaches113 replied at 24-2-2017 10:27 PM
Meols pernah beli pil gemuk kaler kuning & oreh tu, tapi xmakan pun haha. Ubat tu steriod kan, ada d ...

a'ah saya ada cerita kat atas2 yg pil gemuk tu steroid, bahaya. sebab tu saya nak gemuk cara selamat. kita ni geng lah, kurus. selalu rasa down bila orang kutuk kita kurus.   saya tak ada kawan2 yg guna ebay.. mostly beli barang guna poslaju je hehe..

apetamin ni okay je sebab saya dia vitamin, takde sumber haiwan. ni list ingredients

Apetamin contains a unique combination of Cyproheptadine, Lysine and Vitamins. Cyproheptadine and lysine being essential in limiting amino acid helps to promote appetite. Beside helping in the synthesis of collagen tissue, lysine also helps to improve immunity during infancy, childhood & adolescence. The water soluble vitamins in Apetamin being coenzymes helps to absorb the amino acid lysine through the intestinal villi faster and assist bin better utilization of Lysine. They also improve immunity and help to correct marginal vitamin deficiency.

Each 5ml contains:
Cyproheptadine Hydrochloride (anhydrous) BP 2g
L-Lysine Hydrochloride USP 150mg
Thiamine Hydrochloride BP 2mg
Pyridoxine Hydrochloride BP 1mg
Nicotinamide BP 15mg
Dexpanthenol BP 4.5mg

INDICATIONS:
Loss of appetite and poor eating habits, Anorexia after a brief illness, Patients experiencing loss of appetite during convalescence following surgery or after any major illness.

I pernah kurus... faham 100% apa yang u rasa. Orang kalau nampak muka kita je bukan nak tanya kabar tapi tanya kenapa kurus.. stress kn?

I nak tanya u dulu
U dah kahwin?
Suka makan manis-manis ke?

Edited by CardiGans85 at 25-2-2017 12:29 AM

Penah kurus sgt sampai org lain jeles, ms tu berat 39.5kg.fhm sgt perasaanya..
Smpai org ckp sy amik benda tlrg n my ex pgl sy gorgon psl rmbut sy pjg/tebal.then,sy minum susu full cream n breakfst pisang everyday. Naik gak bdn ni ms tu jd 50kg dlm ms 6 bulan. Lunch n dinner mcm bese,jgn skip.snek pun mkn pisang.
Then kawen,la ni 57kg. Kwn u pun da x cam..hahaha
cuba la lgpun x mkn ubt..tkt ubt ni ade kesan sampingan la tt.

MyNameIsIris replied at 24-2-2017 11:41 PM
I pernah kurus... faham 100% apa yang u rasa. Orang kalau nampak muka kita je bukan nak tanya kabar  ...

Huhu samalah kita.. orang fokus kt kurus dulu, tak tanya pun kita sihat ke tak. Saya belum kahwin. Selalu craving benda manis tp kalau dah dapat, saya makan sikit je nak hilangkan kempunan tu. Kenapa?

CardiGans85 replied at 25-2-2017 12:28 AM
Penah kurus sgt sampai org lain jeles, ms tu berat 39.5kg.fhm sgt perasaanya..
Smpai org ckp sy ami ...

Oh no, apetamin ni vitamin mcm appeton tp way effective. Even doc kt oversea pun ada sarankan patient yg turun berat badan banyak utk ambik.. biar badan gemuk balik hehe. Saya takleh minum susu sbb lactose intolerant. Makan pisang banyak2 bkn ke cepat membuang??

skinnylove replied at 25-2-2017 11:19 AM
Oh no, apetamin ni vitamin mcm appeton tp way effective. Even doc kt oversea pun ada sarankan pati ...

Sy x tau la..but sy ok je n mmg naik gradually..mgkn ikut bdn masing2 juga tt. Cepat mbuang ke?entah la sbb sy ok mcm biasa (once a day) bila amik pisang but bila consumed coffee sy asyik nk tkucil n mbuang.
Klu da doctor suggest,ikut je la. My friend lelaki ade juga amik appeton dl but x jd (zmn u time umur 19),tp skrg da 30s,naik juga bdn.

baru aku tau orang kurus pun stress nak gemok hahaha

CardiGans85 replied at 25-2-2017 01:00 PM
Sy x tau la..but sy ok je n mmg naik gradually..mgkn ikut bdn masing2 juga tt. Cepat mbuang ke?ent ...

a'ah, saya cepat membuang. susah nak serap nutrien makanan. saya kalau minum kafein pulak, jantung jadi laju. penerimaan badan setiap manusia terhadap makanan memang lain2. sebab tu ada certain produk/makanan berkesan kt orang lain, kat kita tak.

NBM replied at 25-2-2017 04:27 PM
baru aku tau orang kurus pun stress nak gemok hahaha

ya, macam mana certain orang gemuk struggle nak kurus.. macam tulah jugak certain orang kurus struggle nak gemuk. if you were in one of those situations, awak mesti faham.