CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12665|Reply: 103

Pudarkah Cinta?

Aku beranikan diri share kat sini,

Aku dah kawin belas tahun, umur early 40's...kerja dan life aku ok ok jer, senang cakap stabil lah. Dlm 2 tahun terakhir ni aku ada internal crisis dengan husband. Perang dingin senyap2...banyak faktor yang sebabkan kami kurang rapat antaranya masing-masing dah jemu dengan sikap masing2, aku rasa. Aku dan husband memang tak ditakdirkan sependapat dalam banyak hal, minat yg tak sama,pekerjaan juga tak sekufu. Tapi dah jodoh agaknya, awal2 kawen rasa ok jer...lama2 makin jemu dan aku ikut flow ajer...dekat depan mata, tapi jauh kat hati. Teruk kan aku..huhuhu

Sehinggalah 2 bulan terakhir ni...ditakdirkan aku bertemu semula seorang kawan sekolah rendah dlm WhatsApp. F tu jiran sekampung, tapi kami putus hubungan lebih drpd 30 tahun sebab masing-masing bersekolah menengah di tempat yang berbeza. Masuk universiti , kerja dan berkahwin. Memang tak pernah berjumpa walau sekali dan tak pernah ambil tahu pun hal masing-masing. Cuma, aku agak rapat dgn ibu F. Hormat sebab makcik tu rapat juga dengan keluarga aku. Jiranlah katakan...

Sembang punya sembang, satu hari ada topik crush dan puppy love dlm group sekolah tu. Tiba2 F timbulkan satu rahsia yg tak pernah aku jangka, katanya his mom pernah suka sgt dengan aku...senang kata mcm nak jadikan aku calon menantu lah. Tapi, F tak pernah ada interest kat aku...ya lah, masa sekolah dulu pun sampai darjah berapa jer .Memang mengejutkan sangat pengakuan F tu, tapi aku buat tak kisah lah.

Dipendekkan citer, dah rapat kan...akhirnya kami perasan mcm ada chemistry di antara kami. Aku dan F ada banyak benda nak disembangkan, which is aku rasa mcm kenal orang baru, perasaan kita pun berbunga2 kan. Sesekali ada jugak pm to each other, sbb tak privacy nak sembang dlm group. Sehinggakan kalau salah sorang tak muncul, semacam ada keresahan pulak. Tapi semuanya dlm kawalan...kami professional. Tapi, aku akui fokus aku lebih pada memikirkan F drpd husband sendiri....

Tapi, Allah Maha Mengetahui...sebelum aku lebih terbuai dengan perasaan dan perasan, ditakdirkan my mobile phone rosak. Penasaran jugaklah, dan from fb ada sorang kawan bagi tau si F suruh kawan2 pempuan aku call aku, dia curious why aku tak muncul2...sehinggalah problem lain pulak yg timbul (kawan aku citer via fb)....wife F tak senang dgn F yg aktif sgt dlm group atau ada terhidu something fishy kot, harap2 jgnlah kaitkan aku huhuhu...End up dgn wife F leftkan dia on the spot. Habis citer...aku pulak dlm dilemma , nak contact dia lagi or not....logic akal kata tidak, tapi hati kata iya.

Masalahnya sekarang....why aku mesti nak terganggu dan hilang fokus pada husband dengan benda2 remeh mcm ni...dan dah umor mcm aku ni, wujudkah lagi cinta or tersuka kali kedua? Atau inikah middle age crisis yg selalu aku baca dan now terjadi kat aku?...

Mohon bagi pandangan ....jgn lah kecam teruk sgt...ni soal perasaan kan...susah nak control..

Rate

1

Edited by mbhcsf at 28-2-2017 12:03 AM

assalamualaikum...
may i ask - nak jawab sini pun tak pe tapi kalau kerahsiaan jgn jawab - sebab tak nak u tercerita yg peribadi.

sekarang ni apa persaan Puanye terhadap

a) suami
b)perkahwinan Puan

sekiranya suami Puan ekarang kata: i want to excuse myself from this marriage ( as in nak cerai)
a) how do u actually honestly feel about this
b) would you re consider - if  you have kids still needing your constant  attention / welfare from parents?
c) how much :your current marriage meant to u  / willing are you to save your marriage?
d) how much have you tried thus far in saving your marriage - macam pi kaunseling ke , seek advice ker from  anyone?
e) how motivated ?f) how motivated is your husband in saving /putting his efforts  to save ths masjid...???

si dia ni - sekarang ke you baru ada perasaan but not then?
yes or no  or somewhat may be?

atau , ni hypothetical situation
if your hubby bagi you attention, affection, and treat you as companion , lover etc
- kalau si kawan you sekarang muncul - would you still have feelings like this towards him  IF and only IF your marriage dgn hubby sekarng bahagia?

so, feel free to self check sebab i takut godaan dunia je

tapi i taak tahu u background as in you ada tak anak ank yg akan terkesan ke if you pursue this.

so itula tu...

last but not least

ap anasihat Puan ye dalam memilih pasangan - adakah faktor sekufuan penting? sebab u know secara jujur bila tengok konflik ada yg secara pandang rambang benda ni akhirnya penting but sejuah mana penting? i nampak dalam relationship inipenting...
but then dugaan jugak kan ...

i shall leave you with the questions.sebab i rasa you dah attached , ni yg memang naturally terjadi pada most ladies...u know..lelaki takperlu sentuh fizikal tapi cukup sentuh emosi wanita and that 's it.
kalau you rasa u nak save your marriage anngapakan ini mid life crisis...sebab tak ada fresh sparks spice so carilah semula cinta akad tu...you know...mend the communication...sembang dari hati ke hati...
benda apa yg tak sependapat tu may i know?

sebab - ntahlah feelings ni susah so doakan kat Allah agar direzekikan balik nikmat rumah tangga tu , sabar etc...

Rate

1

Kak mainan perasan je tuuu.. gila laki org kn

Kalau ur husbandada perasaan dgn kawan sekolah dia..uols marah tak? Cuba terbalikkan situasi

dua2 pun dah kawin....

tak nampak apa2 masalah besar dlm perkahwinan kecuali mungkin dah jadi dull..

you tgh bosan n laki ni muncul semula dlm hidup u. i rasa benda ni cuma la sementara sahaja...

so cuba semarakkan hubungan dengan suami tu... cuba berbincang dengan husband..heart to heart to talk.. cuba ingat balik perasaan masa mula2 kawin dulu..

lupakan lelaki ni... tak payah contact dia lagi dah. bukan nk putuskan silaturahim tapi takut benda lain pula yg jadi nanti.

Letakkan diri akak pada tempat isteri kawan akak si F tu. Apa akak rasa? Akak tahu kan sebab akak juga seorang isteri.

Follow Us
Semua ni salah pihak kamu dan suami kamu yg x de inisiatif untuk mengukuhkan hubungan. Itu sb terjadinya mcm ni. Bukan kamu je tapi ramai pasangan yg mengalami masalah ni bila dah lama berkahwin.  Mungkin masing2 dah jemu ke ape.  :zz

edisi cari penyakit

cer pikir apa matlamat hidup hang?

Tepuk sebelah tangan tak berbunyi.
Turunkan ajelah tangan yang sebelah lagi tu..

mbhcsf replied at 27-2-2017 11:26 AM
assalamualaikum...
may i ask - nak jawab sini pun tak pe tapi kalau kerahsiaan jgn jawab - sebab ta ...

Kakak...sy setuju pndpt mbhcsf... apa yg dsmpaikn sama spt yg ingin saya katakn...

Edited by Lagubestbest at 27-2-2017 11:19 PM

Terpulang la kak, akak dah umur 40 dah pun, nak pilih SYURGA ka NERAKA. Bukan Allah tak pernah turunkan apa-apa peringatan, malah diberinya Muhammad wahyu Quran, dengannya mengajar dan memberi peringatan, apa yang boleh, apa yang tak boleh. Ada dua malaikat, diorang catat je. Nanti kat masyar Allah suruh akak baca buku amalan, jangan yang baik je baca, yang tak baik malu nak baca. Kalau reti malu pada Allah, baik malu sekarang, kalau nak menangis insaf pada Allah, baik insaf sekarang sbb bila dah mati, segala malu segala keinsafan segala doa nilainya kosong cuma kekecewaan tanpa berkesudahan. Malaikat yang menjalankan seksaan di neraka pun jenis malaikat bengis yang ditakdirkan Allah sangat patuh dan takde perasaan tak reti nak simpati langsung pada rintihan penghuni neraka.

Syurga pula luas, malaikat jibril sendiri malaikat paling tinggi darjat paling kuat di alam semesta ni pun letih terbang 300 tahun sampai kena berhenti penat tapi allah kata kalaupun jibril terbang selama 30ribu tahun sekalipun, sekalipun allah tambah sayap tambah kekuatan pada jibril takkan mampu nye jibril nak terbang meliputi walhal 1/10 pun dari keluasan syurga.

Pilih sendiri la kak. Jari tengah untuk akak. Sebab umur 40 pun macam kosong agama, sedangkan kedai buku agama bahasa melayu berlambak. Budak-budak hipster sekarang panggil perangai ni, eh anjink la, anjink, anjink.

maaf x reti bg komen..jauh sgt beza umor..

ape pon jgn cari penyakit ea..

x suka bgtaw terus terang.. rasa mnyesal  lupekn jekla.. bina hidup bru balik walau dgn org yg sama..

Lagubestbest replied at 27-2-2017 11:14 PM
Terpulang la kak, akak dah umur 40 dah pun, nak pilih SYURGA ka NERAKA. Bukan Allah tak pernah turun ...

Personality disorder ka? Komen atas smbil pakai kopiah tp paragraph bwh bukak spender tayang bebird smbil mencarut

Edited by mirian1110 at 28-2-2017 07:38 AM

Kak, jangan buang tebiat kak. akak tu bini orang, laki tu suami orang. focus keluarga akak je ye.

Aku pernah dalam situasi kau wahai TT. Percayalah cakap aku,kau akan menyesal kalau kau terus layan perasaan dengan laki orang tu. Berskandal ni rasa high sekejap je.
Talk to your husband if you have issues with him. Berskandal is not a solution.

takde beban batu di galas...
jgn cari masalah la kak

mmg senang kita ckp ni soal hati. tapi takat mana kita nk layan hati kita?
selalu mmg hati dan akal takmo seiya sekata. sbb hati mudah di goda
setan hembus2 skit kita dah sway gitu

baru stu page je thread ni tp aku baca semua bg pendapat yg sgt bernas!
seriously...ini cuma satu fasa ujian berat dlm hidup u
agak2 u nak pass ke nk fail dlm ujian ni?

mirian1110 replied at 28-2-2017 07:25 AM
Kak, jangan buang tebiat kak. akak tu bini orang, laki tu suami orang. focus keluarga akak je ye.

bel gelak baca komen ko mirian

godaan syaitan laa tuuu...terbuai perasaan krn mendpt phatian lebih dr F. Status akak isteri org, baik akak minta ampun dgn suami, perbaiki apa yg kurang. Ada mslah mgadu dgn allah, bukan terbuai perasaan dgn suami org. Sy hrap akak pilih suami...

Jika pintu rumah tkopek, bukan bertukar beli rumah baru tetapi perbaiki lah pintu tersebut.  Hrap akak paham mksud sy.

mbhcsf replied at 27-2-2017 07:26 PM
assalamualaikum...
may i ask - nak jawab sini pun tak pe tapi kalau kerahsiaan jgn jawab - sebab ta ...

tqvm mbhcsf ....u got ur point there.

mmg bnyk yg aku tak boleh jawab in details. Senang kata mcm ni, watak F tu hanya jadi trigger factor jer...masalah utama is  my marriage life, of course. Kalau orang ketiga tak wujud pun memang the colour was already dull. Even skrg aku tak attach pun dgn mamat tu...its over.

Aku masih sayangkan anak2, sayangkan rumahtangga..tapi kasih sayang pada husband aku pun tak sure..tu yg aku kata just ikut flow. Nak pertahankan rumahtangga, mcm dah hilang semangat.

sekufu tu penting bagi aku, tapi dah terlajak perahu..susah nak undur. redah jer lah... dia ada financial prob, so yang tanggung rumahtangga 80% was mine. Tapi alhamdulillah, rezki Allah bagi cukup untuk aku dan anak2....lebihan tu dia tumpang sekali. Soal kewangan tak jadi masalah besar utk aku, tapi bila dia dah selalu selesa...dia lupa tanggungjawab dia lebih besar. Soalnya sekarang melibatkan benda2 lain...better aku rasa tak communicate lebih baik di rumah dari bercakap...cakap sikit mesti ada yg masam muka dan sakit hati. Bila hati telah retak....anyway thanks again dgn nasihat u yer.

greydove replied at 28-2-2017 12:45 PM
tqvm mbhcsf ....u got ur point there.

mmg bnyk yg aku tak boleh jawab in details. Senang kata m ...

suami akak tak keje ke?