CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: greydove

Pudarkah Cinta?

mystica replied at 27-2-2017 08:58 PM
dua2 pun dah kawin....

tak nampak apa2 masalah besar dlm perkahwinan kecuali mungkin dah jadi du ...

ya....aku pun dah putuskan talian hayat dgn F...tak ada apa yg serious pun dgn dia.

Macam mana nak 'on' semula dgn husband...tu yg aku naik x reti nak fikir. Aku anggap zaman bercinta, zmn manis baru kawen tu mcm sejarah. Sampai satu tahap, aku fikir kalau dia nak quit pun aku tak halang kot kalau itu dapat membahagiakan dia.

keje.

Dia bnyk commitment. Pernah 2 kali major project dia failed. Dia ni selalu fikir tanggungan kena sama2..mungkin aku yang flexi sgt masa mula kawen dulu..niat kita nak bantu. Tapi dia pulak anggap kita share holder...sampai masa portion aku membesar ikut gaji....aduhaiiii. our nett pay bezanya melebihi 5k. Aku tak berkira sgt, tapi kadang2 bila hati sakit aku sebut jugak..manusia biasa kan.

Lagubestbest replied at 27-2-2017 11:14 PM
Terpulang la kak, akak dah umur 40 dah pun, nak pilih SYURGA ka NERAKA. Bukan Allah tak pernah turun ...

ayat akhir ko dasat....ko lom berada pada situasi aku...anyway tenkiu...aku agree bab2 hukum tu. Moga ko jadi insan terpilih..tahap ostaz/ostazah ko ni...

untung la you.. bila life dengan husband sendiri boring, ade benda lain yang boleh ceriakan hidup.

ade yang boring dan terus boring tak tau sampai bila

tengku_anggun00 replied at 28-2-2017 12:21 PM
godaan syaitan laa tuuu...terbuai perasaan krn mendpt phatian lebih dr F. Status akak isteri org, ba ...

tersentuh hati aku baca komen ko dek.....ya kembali pada Allah sebaiknya kan.

greydove replied at 28-2-2017 01:13 PM
keje.

Dia bnyk commitment. Pernah 2 kali major project dia failed. Dia ni selalu fikir tanggung ...

Laki akak apa je yang dia tanggung sekarang ni? susah jugak macam ni, kene bincanglah kak, susah jugak kalau dah hidup dengan laki ala2 bewak idup ni, tapi ingat kak, jangan sampai berscandal lah ye, jaga class akak jugak, apa kata akak cuma tanggung idup akak dan anak2 je, dia biarlah pandai2 dia lah, biar kasi sedar sikit

Follow Us
mirian1110 replied at 28-2-2017 01:42 PM
Laki akak apa je yang dia tanggung sekarang ni? susah jugak macam ni, kene bincanglah kak, susah j ...

tu lah kan.....bila jiwa lemah, gangguan senang nak absorb..i dont deny that. Tu sebab sesuatu terjadi tu ada hikmah, better stop sebelum berlarutan. Perempuan ni kelemahan part feeling lah....perlukan perhatian. Tapi i'm not desperate yer.

Mr.husband tanggung keter dia, dan dia bantu sikit2 bayar utilities bill. Nak raya ke, nak bukak sekolah ke, nak holiday ke..pepandai mummy lah. Aku ni sebab kenangkan anak2...dan dia bukanlah bad daddy. Ada jugak kebaikan dia, caring jugak kat budak2. Cuma kasih sayang tu mcm dah gone...fly away with times.

pagi ni tadi aku sampai dah terlebih cakap plk kat dia....sampai opis meeting, aku hilang fokus. Mr.chairman sampai tegur aku...

Edited by Lagubestbest at 28-2-2017 02:12 PM
greydove replied at 28-2-2017 01:20 PM
ayat akhir ko dasat....ko lom berada pada situasi aku...anyway tenkiu...aku agree bab2 hukum tu. M ...

Buku agama ada dimana2, ayat syurga neraka tu ilmu dari buku agama rm17. Ni usia dah lanjut, reti topup data beratus, kemudian perangai macam budak2, main wechat sayang2 merata. Tak sedar usia dah makin lanjut. I yang muda ni pun takde nak main cinta bersepah. Eh takbley hadam ah.

Innrukia replied at 28-2-2017 07:12 AM
Personality disorder ka? Komen atas smbil pakai kopiah tp paragraph bwh bukak spender tayang bebir ...

Hahaha bagi je, sepak terus. Perangai mcm haram berkasih sayang ngan ex, wife orang kot.

Lagubestbest replied at 28-2-2017 02:09 PM
Buku agama ada dimana2, ayat syurga neraka tu ilmu dari buku agama rm17. Ni usia dah lanjut, reti  ...

kau muda lagi, belum jadi tua, kalau Allah nak balikkan semula ayat2  sumpah seranah ko nanti, sekali jadik, kaulah yang berscandalicious bila dah tua karang

pokok pangkal tanya pada hati kak. akak dah ada husband and anak anak, kesian anak anak akak kalau taw parentsnya dah tak sehaluan lagi. apa apa masalah ngadu kat tuhan, buat solat hajat semua and istikharah. InsyaAllah Dia akan bantu. yg penting kena kuat. caiyokkk!

mood setazah pulak tetiba, hehe.

mey12 replied at 28-2-2017 02:19 PM
pokok pangkal tanya pada hati kak. akak dah ada husband and anak anak, kesian anak anak akak kalau t ...

tenkiu u...

sbb anak2 aku bertahan sampai now....perasaan aku, keperluan aku?.. aku letak yg paling akhir. Kadang-kadang aku terfikir, tak layak ke aku nak hidup bahagia. Tapi bila fikir ada pempuan yg diuji lebih teruk, aku bersyukur lah ujian aku tak seberapa banding yg hardcore tu.

greydove replied at 28-2-2017 12:45 PM
tqvm mbhcsf ....u got ur point there.

mmg bnyk yg aku tak boleh jawab in details. Senang kata m ...

ya...akhirnya dah nampak apa yg selama ni buat u rasa sst dlm marriage
mostly yg berada in ur shoes mmg akn tiba di tahap ini
i pitied you...

mmg nk pulihkan agak sukar sbb masing2 dh duduk dlm comfort zone terlalu lama
mungkin u both boleh try attend ceramah ustaz yg byk bg ttg hal suami isteri
then try discuss dgn hb ttg how things are now choking u up...

i hope u jumpa solution yg terbaik

greydove replied at 28-2-2017 02:00 PM
tu lah kan.....bila jiwa lemah, gangguan senang nak absorb..i dont deny that. Tu sebab sesuatu ter ...

ia...semua orang mengharapkan kebahagian rumahtanggadengan sifat lelaki memberi perhatian
dan sifat wanita menerima perhatian
bila kurangnya memberi perhatian kepada wanita...maka kuranglah kebahagian....
tetapi....mengharap lelaki untuk memberi perhatian.....memang susah...kerena...tidak semuanya yg jenis carring....tetapi....wanita jangan putus asa...ada jalan...bagaimana...mencuri perhatian dari lelaki...tanpa dia sedarinya.

beldandy replied at 28-2-2017 02:30 PM
ya...akhirnya dah nampak apa yg selama ni buat u rasa sst dlm marriage
mostly yg berada in ur sho ...

bes ayat footnote akak

untung lah kak dia masih syang anak2
kalau dia x sayang anak2 macamana

untung juga lah kak dia x gila
kalau dia gila lagi penat otak nak pikir nk selesaikan kegilaan dia lak

Dugaan ni kak..Ujian dalam rumahtangga..Nak komen pun tak reti sebab baru lagi berkecimpung lam alam rumahtangga ni..Mendoakan yang terbaik untuk akak je...Semoga selamat semuanya..

onexox97 replied at 28-2-2017 02:50 PM
untung lah kak dia masih syang anak2
kalau dia x sayang anak2 macamana

kikiki...tergelak plk aku baca.....yer, syukur lah kan. Berat mata memandang, berat lagi bahu yg memikul u..

greydove replied at 28-2-2017 02:57 PM
kikiki...tergelak plk aku baca.....yer, syukur lah kan. Berat mata memandang, berat lagi bahu yg m ...

betul la gelak la kalu nak gelak kurang sikit stres

hahaha laki sy dah la mental, pelupa pulak, xnak buat rawatan pulak

xkasih kat bini pulak

x sayang kat anak pulak

x bg duit pulak

duit habis kat dia lagi ada, syukur lah laki akak syg anak2, goda la dia balik syng akak

Kak rasa ada chemistry dgn F tu sbb akak tgh makan hati dgn husband kot... emosi tgh galak bermain main dgn akak...lgpon F tu suami org.. suami org mmg nampak lagi menarik sbb kita tak sebantal seselimut dgn dia.. dh dpt nnt belom tentu sama mcm sblm kawin...tambah plak tak akan bahagianya akak kalau akak dan suami org melukai hati isteri dan anak2 dia(dan akak)

Saya rasa.. walaupon rebung dh jadi buluh... akak cubalah jgk selesaikan mslh dgn suami..takkanlah teruk sgt sampai xde dh jalan penyelesaian..

Rate

1