CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: greydove

Pudarkah Cinta?

cadarblogsot replied at 4-3-2017 10:17 PM
Agree... memang semua org akan lemah bila libatkn perasaan.. hati bukan bleh dipaksa2.. sekali pun ...

komunikasi dua hala antara pasangan masing2, dengar mcm simple tapi sbnrnya susah dan kompleks

apa2 pun, perkara yg salah tetap salah

greydove replied at 27-2-2017 06:55 PM
Aku beranikan diri share kat sini,

Aku dah kawin belas tahun, umur early 40's...kerja dan life a ...

Stick to your husband kak. Benda2 cmni mainan syaitan and infatuation je.

Beruntung akak jumpa jodoh dan suami nya bertanggungjawab. Balik umah ada gak tempat nk mengadu and rest your head on his shoulder  

Nasib baik la kawan2 sekolah akak kat Russia nun tak jelmakan diri bergroup WhatsApp neh. Kalau tidak, mati la akak kena bunuh dek bini bang Putin.

Aku dah boleh kawal perasaan aku pada F... dah boleh back to normal. Moga hati aku tak dibolak balik kan....

My husband macam dah cuba berbaik sikit dengan  aku lately (risau aku kalau dia baca forum ni..hahaha, impossible) ...tapi aku yang pulak yang masih susah susah nak pujuk hati sendiri...kena banyak lagi bersihkan hati, dan terus memberi peluang bukan hanya pada husband tapi pada diri sendiri utk berubah...aku manusia biasa.

Mungkin terlalu lama aku pendam rasa dan kecewa selama ni...terlalu diabaikan...dan terlalu lemah pulak aku untuk mempertahankan ketabahan sbg seorang isteri yg luar biasa! atau akukah yang terlalu menurut kata hati, soalan akhir ini lah yang hunting aku sehingga akhirnya aku terus terluka demi untuk menjaga hati seorang insan lain...

greydove replied at 16-3-2017 06:29 PM
Aku dah boleh kawal perasaan aku pada F... dah boleh back to normal. Moga hati aku tak dibolak balik ...

gembira dengar tt ada perubahan
minggu depan cuti sekolah mungkin boleh buat aktiviti dgn anak2 dan menyemarakkan cinta
mana tahu ada baby baru lagi

It has been 2 years already... but I'm still unhappy though,

sori lah aku nak luahkan balik ....memang tak boleh selesaikan apa-apa tapi dapat gak aku luahkan dan baca komen u olls semua x kira baik or buruk...

lepas aku think positive, semua mcm getting better. Kami mcm sama-sama ada mutual understanding nak jernihkan hubungan, pelan-pelan kayuh then jadi agak baik drpd sebelum tu, quite so-so lah jugak. Tapi, belum pun lama...tetiba berlaku sesuatu.

Kawan sekolah aku, Mona (bukan nama sebenar) dulu satu group sekolah jugak, pm aku. Dia cakap F ada tanya dia, apa khabar aku agaknya. Baru jer aku moved on...tetiba lemah gemalai jiwa. Dia ada terjumpa F, kebetulan(sama-sama mastautin tempat yang sama). Lama gak dia orang bersembang, tapi F lebih banyak tanya fasal aku. Aku bila dengar,,, memang tergugat. Ya lah tapi nak buat macam mana, kami berjumpa pada waktu yang salah, masa single tak berjodohan.

...bermula dari situ, aku selalu texting dgn Mona. Aku jadi tak segan silu nak share perasaan aku, Mona pun jenis okay je, sporting. Dan itu lah jugak titik kesalahan terbesar aku...satu hari dia terbaca text Mona masa aku dah tidur, rupanya dia suka check phone aku senyap-senyap. Terang-terang pulak dia tau F tu rumah mak dia yang mana, i mean jiran aku yang mana. Satu pagi dia panggil aku, suruh aku mengaku all this while apa yang aku dah buat.

DAMN! aku rasa tak berbaloi kantoi macam nih...aku dah tak berhubung pun dengan F tapi dia memang tak percaya lah. Habis dia blocked si Mona kat phone aku...Kami gaduh, lama tak bercakap. Aku rasa macam .....macam dah tak boleh teruskan lagi dengan dia masa tu. Sungguh!

Kesian anak-anak aku...pelik kenapa their dad selalu marah-marah, mummy pulak macam patung cendana...senyap tak bercakap. we fought for nothing. F hanya sejarah dan kami tak bercinta pun. Tapi ego seorang lelaki kan...dia tercabar dan tuduh aku macam-macam. Dia fikir jauh sangat, macam aku ni tak ada iman jer selayaknya. Sedih and broken hearted, itu lah yang aku hadap berbulan-bulan. Dia cuba tutup semua kelemahan dia dalam hubungan kami sebelum ni dengan babitkan isu F.

Tapi..jodoh kami masih ada. Aku banyak beralah walau pandang dia pun rasa tak nak. Now, all my socmed dia tau password dan  WA aku dia monitor dari web. Aku tak tau nak senyum or nak nangis...salah aku? Yep..tapi aku manusia biasa.

kejadian ni berlaku somewhere in late of 2017... tapi sakit kat hati aku ni sampai dah nak masuk 2020....entah sampai bila....dan aku dah tak tau macam mana nak yakinkan dia. Dulu aku rasa tak ada future dengan dia, but after all this happened, literally aku rasa aku masih sayangkan our family...cuma tak tau nak bina balik hubungan kami dan kepercayaan yang hilang..but still, he wont say anything about divorce or split.

* sebab tu aku cari balik thread ni...sebab kat sini aku boleh confess at least,

Follow Us
Alahai kak sedihnya... For me kalau unhappy jgn teruskan lah.dh lama tu u memendam perasaan.. Tp if possible jgnlq suami org

greydove replied at 28-11-2019 03:41 PM

sori lah aku nak luahkan balik ....m ...

Sorry ye. What u did is wrong from e beginning. U text layan orang lain di belakang psangan. Camne u bole anggap texting n layan lelaki lain is okay ? Sangat la kecewa bila ada psangan yg melayan org lain di belakang. I feel it sbb i tgh alami. Walaupun laki i dah banyak kali kantoi mesej pompuan lain. Tp kantoi yg i xdapat nak cari bukti. So i xdpt nk file kan cerai. And dia xnak lepaskan i. U tau x camne kecewa nya hati i bila tau dia melayan orang lain kat belakang. Kenapa perlu sakitkan orang lain. Kecewakan orang lain ? Kalau tak suka, xnak teruskan. Silalah cakap terus terang.

Jemahjemah replied at 29-11-2019 12:49 AM
Sorry ye. What u did is wrong from e beginning. U text layan orang lain di belakang psangan. Camne ...

Berbelas taun kawen. Susah senang bersama. Dah telan mcm2 pahit dalam hidup bersama. Do u think its worth to leave that marriage for someone yang u baru nak start cari chemistry ?

Do u think chemistry boleh dicapai dalam masa singkat ? U dah kawen berbelas taun pun xdpt chemistry. Dah tido sebantal sekatil. U still rasa xde chemistry. Inikan orang yang u baru nak borak2 thru fon je pulak.

Cb ingat sebelum kawen. Masa mula kenal. Sama je perasaan tu mcm dengan F. Nanti lepas kawen, e same thing je akan jadi. Jemu, fed up, xde chemistry. And then what happen next ? Cari lagi orang yg ada chemistry pulak ? Sampai bila nak camtu ?

Why kita tak boleh settle down and fight for the marriage. Love ur partner. Be loyal. This break my heart so much. Pls be loyal. Dont break someone heart and trust. Its not easy for ur partner too. Every single day i question myself. Apa lagi yang kurang. Apa lagi yang tak cukup. Kenapa setia tu samgat susah.

Sedihnya.. emosi sama tahun 2017 dibawa ke tahun 2019. Nampak mcm husband TT sayang je lagi dgn TT.. TT je tak nampak. how's things in the bedroom? Dead or alive?

I ni muda lagii 30s nak advise org 40s mcm tak brp nak sampai level maqam tu lg.. sendiri pun pernah dilanda ujian yg sama.. Huu

mssuci replied at 28-11-2019 11:24 PM
Alahai kak sedihnya... For me kalau unhappy jgn teruskan lah.dh lama tu u memendam perasaan.. Tp if  ...

Aku ibarat orang tgk mcm happy mcm okay....perasaan hampa ni x usah cakap. Siapa yang tak nak dicintai dan mencintai...cuma cinta kami dah pergi jauh ...dan jauh.

Jemahjemah replied at 29-11-2019 12:49 AM
Sorry ye. What u did is wrong from e beginning. U text layan orang lain di belakang psangan. Camne ...

he once being my best buddy...hard to explain. Ya aku tau salah, dosa. Aku ikutkan rasa sunyi...look, he spoke the same language as what I am. Aku nampak rose tu cantik, F pun kata cantik. But at the same time my husband kata rose x cantik, dia suka carnation. u faham kan maksud I..yup it's a kind of godaan, dugaan.

Sebelum kes ni jadi pun, my husband let me be alone, let me feel he dont even  bothered me, let me feel that i'm unworthy of being loved. Tapi biasalah, aku perempuan so nampak memang aku salah. Now I still in marriage... tanpa perasaan. Merajuk yang tidak dipujuk. Yang nampak cuma salah dan salah yang berterusan.

I try my best, but I dont know how...

starbug7 replied at 29-11-2019 02:45 AM
Sedihnya.. emosi sama tahun 2017 dibawa ke tahun 2019. Nampak mcm husband TT sayang je lagi dgn TT.. ...

ermmmmmmm...hard to answer. Ok and not Ok

...pale, cold n without feeling. lost somewhere in my mind... and always end up in tears.

mungkin ada sisa2 kasih tapi hangatnya telah lama hilang di hujung kerinduan yang panjang.

huhuhu...aku bukan puitis. susah nak explain

For the moment u layan je la perasaan lost love tu.. distant sekejap pun takpe. I know how crumbling it feels. I'm sure the husband merajuk yg tak terpujuk jugak. It's not all about u. Just imagine how lucky u are husband tak emotionally betray the relationship the way u do kakak.. i always remind myself that too. I pun sama jgk le dgn kakak ni.. i'm no angel.. only that my husband hasn't find out....

Baca kat quora or reddit pasal mistresses, cheating, the other woman, infidelity.. mungkin memberi kesedaran.

mungkin kehidupan tt telah sampai tahap tertepu kering or saturated...dengan suasana...pergi kerja hari hari...... dapat gaji...bayar bil....urus rumah tangga....masaalah yang sama juga pada husband....sampai dah malas nak makan bersama sama.....just ikut flow aje....memang rasa bosan kalau hari hari....minggu...or bulan macam ini....

why not buat planning benda baru dalam hidup.....ada target dan matlamat....kalau buat bersama sama pasangan lagi seronok.....rasa tak sabar untuk sampai hari tersebut....boleh buat mingguan, bulanan or yearly...

contohnya....mingguan....setiap hari sabtu/ahad...boleh plan berjalan jalan...carilah tempat yang tak pernah kita pergi......cuci mata...lihat kecantikan alam...atau pergi makan tempat special...sperti manara KL, KLCC....atau taj mahal malaysia, atau masjid nabawi di malaysia..

kalau tahunan,,,,buat target...nak pergi umrah ke, haji...kerana setiap yg kita target....sebelum sampai target tersebut...kita akan melalui banyak proses yang baharu dalam hidup kita..

yang penting kena ada aktiviti aktiviti baharu dalam hidup kita....baru kita rasa happy, enjoy...apa yang hendak kita capai.

susah jugak ada suami or isteri ni...so betterla single sahaja. Pening nak pikir itu ni...apa kata majukan diri like pikir how nak upgrade diri. How nak look beautiful or paling utama how nak jadi org yg lebih baik ....btw maybe  TT terlupa...half of ur life is gone ..if u dah ada anak anak...most important is what is best to give to anak anak..sekolah dia kena pastikan anak jd berjaya...beri good example...perhaps TT kena mellow down sikit tentang apa tt nak...why not just enjoy life je walau in limited situation.

Just give him time. Nanti things will be ok if u make effort to change...xsalah pun u make the first move.

greydove replied at 28-11-2019 03:41 PM

sori lah aku nak luahkan balik ....m ...

uii kantoi sudah

kenapa jadi dull sangat rumahtangga tu

aku pun usia 40 an gak
Alhamdulillah, rumahtangga tak dull sebab

since anak dah besar sikit so aku dan suami bole fokus hubungan sesama dengan lagi erat
pertama, kami bole keluar makan malam malam jam 11 malam keluar
kedua, gi tempat urut kaki sama sama area bukit bintang
ketiga, kongsi masalah kerja
keempat, orang yang kami tak suka adalah orang yang sama haha

dulu masa anak kecik
kami tak tido sekatil
aku tido jer dengan anak kecil walaupun satu bilik
suami tidur atas katil
aku dengan anak tidur bentang toto

sekarang baru laa tido dengan suami

patutnya usia 40 an ni makin romantik la
kenapa dull tu cuba borak borak dengan suami
tanya laa dia nak cuti cuti tak
santai santai laa tanya tapi dah kantoi susah laa nak pujuk
ala tak kan laa tak tahu nak pujuk suami sendiri ek
pandai pandai laa takkan tak tahu suami suka apa

wassap jer mohon maaf, halalkan makan minum selama ni
ala mohon maaf macam mohon maaf di pagi hari raya
orang lelaki ni simple jer kot lebih lagi dah tua tua
walaupun dorang ni keras tapi kalau kita mohon maaf dengan hati dan ayat ayat yang ikhlas rasanya suami tentu maafkan

greydove replied at 29-11-2019 12:21 PM
he once being my best buddy...hard to explain. Ya aku tau salah, dosa. Aku ikutkan rasa sunyi...l ...

Dari zaman bercinta ke kak you dah rasa lonely camni atau bila dah lama kawin feeling tu depreciate?

Ada yg kata signs mcm mana character lelaki tu dah nmpk dari sblm kawin lg.. either kita rasa dia bole berubah dan teruskan atau mmg betul2 buta sbb cinta?

starbug7 replied at 29-11-2019 02:01 PM
For the moment u layan je la perasaan lost love tu.. distant sekejap pun takpe. I know how crumbling ...

both of us were hurting a lot...

yep...so far he don't have any issue regarding affairs or such...esok lusa siapa tau, which i hope he's not.

pawie replied at 29-11-2019 03:17 PM
mungkin kehidupan tt telah sampai tahap tertepu kering or saturated...dengan suasana...pergi kerja h ...

....dengan apa yang dah berlaku, to get the genuine feeling towards each other tu agak susah... aku dan dia pun sama-sama ego perhaps. Tapi aku berdoa moga satu hari kami akan back to normal, at least tak simpan perasaan benci. Kalau sekarang ni duk berdua satu kereta, tak tau nak sembang apa...really, masing-masing immersed in our own thinking. so sad...