CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: greydove

Pudarkah Cinta?

aiva replied at 29-11-2019 05:36 PM
uii kantoi sudah

kenapa jadi dull sangat rumahtangga tu

then u are very lucky...

aku berharap  boleh bahagia nanti mcm u..thanks with ur good sharing.

sweetpea911 replied at 29-11-2019 06:43 PM
Dari zaman bercinta ke kak you dah rasa lonely camni atau bila dah lama kawin feeling tu depreciat ...

masa bercinta okay jer...dia nampak sungguh2 usaha nak menangi hati aku. banyak dugaan waktu bertunang, ada jugak sorang dua yg nak try kawan dengan aku even dah jadi tunangan org tapi aku setia pada dia. Tapi now, ada waktunya aku mcm regret why aku tak nekad tinggalkan dia dan flirt je masa tu dgn org lain. huhuhu....ya lah siapalah kita utk meramal masa depan kan.

greydove replied at 4-12-2019 01:42 PM
then u are very lucky...

aku berharap  boleh bahagia nanti mcm u..thanks with ur good sharing.
...

Aamin..

semoga bahagia till jannah

menjawab soalan tt, wujud ke tak jatuh cinta kali ke dua.. memang wujud je..jangan kata tt.. makcik I yg dah 70 pun bercinta bagai nak rak balik dengan kawan lama dia..dia sunyi lepas suami dia meninggal.. tt pula sunyi sebab tidak sehaluan lagi dengan suami..so logik la kenapa tt boleh rasa mcm ni.. sebab ada ruang kosong dlm hati tt yg dulu diisi oleh suami..

tapi.. dari segi rasional atau tidak perasaan tt ni.. I boleh katakan tidak.. memang best sangat la kan perasaan di awal2  bercinta tu.. semua indah2 belaka.. tapi best macamana sekalipun tak semestinya kita layan perasaan tu.. jika dilayan takut lagi melarat.. takut lagi payah tt nak cari jalan keluar nanti..

situasi tt dan F tu pun sangat kompleks.. di mata masyarakat tak elok..  di sisi agama pun dilarang

betul kata forumer yg lain kat sini.. cuba tt bayangkan suami tt tu yg angau dengan kawan lama dia.. tt boleh terima tak? dan cuba tt bayangkan perasaan isteri F.. mesti dia akan sedih.. lebih baik tt cekalkan hati.. dan ambil jalan terbaik.. kalau tt teruskan akan melibatkan banyak hati..

I cadangkan tt  cekalkan hati... cut off hubungan personal dengan F.. dan kalau tt masih sayang suami.. bincang dan usaha utk baiki hubungan korang.. seek profesional help if you think necessary.. all the best tt!