CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lilpurplelady

Berat Jodoh

dawie_pizza replied at 3-10-2017 07:28 PM
aku pun ada masalah berat jodoh ni. asalkan serius dgn seseorg. tak jadi. tahun lepas kenal la sorg. ...

kesiannya...tak pasal2 plak terkena tempias saka ya... berubatler pada yg org yg betul ya...jgn biarkan lama2...takut melarat...

amone replied at 4-10-2017 08:19 AM
kesiannya...tak pasal2 plak terkena tempias saka ya... berubatler pada yg org yg betul ya...jgn bi ...

rasanya ni dah lama. melarat dah pun. yg aku perhatikan..bf menjauhkan diri. hilang dah.
kawan2 pun. diorang buat semua aktiviti..makan2..kluar jalan2 without aku. kadang2 langsung tak ajak mcm aku tak wujud. ajak pun..time aku keje. tak boleh join. aku rasa sorang2. betul..lama2 macam ni boleh jadi gila sebab kesorangan. kesunyian. murung. dah tak tahan dah pun. dah cakap kat mak

nak berubat kat mana? sape yg pandai? kalau boleh..nak buang habis. bukan saka susah ke nak buang sebab melibatkan family besar? adik beradik abah n mak semua?? dah la ada dua2 belah

dawie_pizza replied at 4-10-2017 10:55 AM
rasanya ni dah lama. melarat dah pun. yg aku perhatikan..bf menjauhkan diri. hilang dah.
kawan2  ...

Cuba kat sini .... https://www.darussyifa.org/

lilpurplelady replied at 28-2-2017 06:07 PM
muka dia bukan jenis cantik biasa2 yg selalu nmpk, muka dia cantik classy, regal look, not the typ ...

Tepek aje gambonye
Klasi ke ape si ke
pungpangpungpang xnmpk jugak mukanye

amone replied at 4-10-2017 08:17 AM
kesiannyer.... bertabahler ye.... teruskan berubat pada yg org yg betul.

Sy da berenti berubat..tapi mak bf sy tgah sakit..dan bf sy tgah sakit..jd dia sbagai satu2nya anak laki mestilah settlekan kes mak dia dlu tanpa dketahui oleh adik beradik dia yg lain..( takut nnti dia org slhkan sy penyebab utama)
Klau tak ubatkan mak dia dlu camna kami nk kawin, bf sy skrg sakit kt bahagian anu tanpa sebab..nk pegi keje susah..bdn sakit2.. tapi Alhamdulillah dia seorang yg kuat semangat..2 bln lepas dia tgah tdo ade benda dtg berdesing telinga dia sakit..dia terus bukak lampu jerit2 "sape ko tunjuk la diri, nape kacau aku, ape slh aku, aku xbuat jahat kt org nape buat aku" dia menangis tapi dlm msa sma melawan..lagi satu msa tgah tdo beberapa minggu lps..dia nampk benda itam cekik dia dlm mimpi..benda tu ckp aku akan susahkan ko..bf sy ckp klu aku susah ko mati!! Terus benda tu cam terkejut lari dia pun sedar..tapi bilik mmg bahang la..sy dh byk g berubat sy pk better ubatkan bf dy dan mak dy jer..sy dah xnk..

*sesapa tau org yg guna vavik atau jirat cina kubur lama yg ade PENAWARNYA mohon pm sy..

kukuKakiKakaKu replied at 4-10-2017 06:07 PM
Sy da berenti berubat..tapi mak bf sy tgah sakit..dan bf sy tgah sakit..jd dia sbagai satu2nya ana ...

tak baiknya sapa yg buat uols macam tu... kesiannyer uols...

Follow Us
amone replied at 4-10-2017 08:28 PM
tak baiknya sapa yg buat uols macam tu... kesiannyer uols...

Sy pun da putus harapan..sy harap bf dan mak dia sembuh..sy taknak org lain sakit sebab sy lagi..biar sy tanggung susah sorang xpa..sebelum ni yg guna vavikk tu kalau sy gi berubat benda tu sampai dulu lepas tu baru sy sampai..dia tak kacau pun org2 kt ctu..pernah jari kaki sy bengkak sebelah merah2 pastu bahu sy sakit sgt..org yang ubatkan sy masa tu ckp guna vavikk tunggal..org yg amal ilmu dri indon pakai loket taring vavikk..dia da buat tak boleh tarik blk sbb itu perjanjian setan..nak tak nak dia kena teruskan kalau tak org tu sakit atau mati..( yg ni sy xpasti tipu org tu tipu la sy yg tukang share psal diri sy)
Pastu guna jirat cina kubur lama ni untuk taknak sy lepas kat sape2..jd bf sy pun sakit mak dia pun sakit..sy harap doa2 dari kalian dan penawar selain tu sy hanya bergantung pd Allah sja..sy da abis usaha taun depan umo sy da 34 da nk msuk pertengahan..
Jiwa kacau kehidupan takda org yg percaya sy dan sanggup susah senang dgn sy pulak tgah sakit..mohon doakan sy yer

kukuKakiKakaKu replied at 4-10-2017 09:25 PM
Sy pun da putus harapan..sy harap bf dan mak dia sembuh..sy taknak org lain sakit sebab sy lagi..b ...

saya doakan semoga awak diberi kesembuhan dan dijauhkan dari segala benda2 yang tidak baik macam ini.... pada pandangan saya... awak juga mesti teruskan berubat... jangan berputus asa.

amone replied at 4-10-2017 09:34 PM
saya doakan semoga awak diberi kesembuhan dan dijauhkan dari segala benda2 yang tidak baik macam i ...

Tima kasih yer..

kukuKakiKakaKu replied at 4-10-2017 10:21 PM
Tima kasih yer..

Simpati sangat dgn you. Semoga Allah berikan kekuatan yg terus utk you usaha dan berubat keluar dari masalah ni. Perbaiki solat, baca quran sebab semua tu pendinding diri selain tawakal cuma pada Allah. Selagi you tak dekat padaNya, selagi tu you fragile. Semoga Allah lindungi you dan org sekeliling yg terlibat.

doubleA replied at 4-10-2017 10:40 PM
Simpati sangat dgn you. Semoga Allah berikan kekuatan yg terus utk you usaha dan berubat keluar da ...

Tima kasih..sy solat msa mula sakit dlu bdn bergoyang2 nafas jd semput skrg dah ok alhamdulillah.. bila mengaji atau baca doa sy akan sendawa dgn kuat dan berkali2 sampai skrg masih xhilang..wlau baca 3 qul sekali ayat qursi dan sapu ke bdn untuk tdo pun mesti sedawa berkali..sy slalu amalkan zikir..
Camna nk ckp yer sy dk xda buat ape atau tgah masak atau pun tgh kemas2.. patut sy xterfikir ape2 tapi mcm dtg dlm fikiran bertalu2 benda yg menakutkan..pernah sy buat2 msg kwn xnak ade rsa takut tetiba screen fon sy mcm bergegar, lps tu mata sy jd kabur dan keadaan keliling cam nmpk berkabus..
Mungkin dalaman sy xkuat dan xbiasa dgn benda camni..tdo sy pun susah terpaksa makin ubat klau xmkn mmg smpai lusa sy xtdo wlau bdn penat..sy da cuba bekam da berurut dgn kata lain smua lah tuk dptkan tdo yg normal..sy taw jika sy xtdo bdn sy lagi lemah dan benda2 tu lg cpt merasuk jiwa sy dgn bertalu2..
Oh lupa nk bgi taw sejujurnya selama sy sakit sy xpernah drasuk..sy sedar dan dgr dan rasa cuma lum nampak.. cuma sy boleh rasa sesuatu aura yg besar dtg..sy rasa aura tuk berpusing keliling sy..sampaikan sy boleh dgr paip luar umh bergoncang dan air menitik jatuh dlm toilet satu persatu wlau masa tu sy kt ruang tamu..
Mungkin sy xcukup kuat tuk melawan tapi sy cuba tuk melawan benda yg sy xnmpk..Doa2 kan tuk sy yer.

aku nak share cerita bole?
aku ada 2 cerita sebenarnya, satu psal cousin aku, lg satu pasal kawan baik aku.

Ni pasal kawan aku dulu la ye.  Nama dirahsiakan..hehe.. org sarawak, umur 33 tahun ni.
Cantik dia ni. Ramai yg minat. Yg minat dariyg lg tua dari dia hingga yg 7 tahun lg muda dari dia.

Nak jd kan cerita, semua lelaki yg dia kawan semua tak menjadi.
Pastu dia asyik nampak benda, kadang2 diganggu. So masa dia balik kuching, dia pergi berubat dgn sorang ustazah ni.

Ustazah kata mmga da yg hantar something kat dia. Yg hantar ni perempuan gak.
Aku syak masalah dengki kot sbb kawan aku ni cun.

Mula2 benda tu dihantar untuk takutkan kawan aku ni. Last2 benda tu suka lak kat kawan aku.

Nak buang benda ni susah. Even dah buang pun, benda tu boleh bau, kiranya macam dah ada jejak dia so dia bole tahu jalan nak balik semula pd kawan aku ni.

Terbaru, kawan aku tengah solat, benda tu ikut kawan aku solat skali.
Tp tak semua pergerakan solat yg diikut.
Kalau kawan aku sujud, benda tu tak sujud.
Kalau kawan aku rukuk, benda tu rukuk separuh je.
Pastu berkenaan bacaan dalam solat pulak, benda tu ikut baca gak tp tak lengkap.

2 bulan lepas aku ada la sleepover kat rumah kawan aku ni.
Malam tu tido takde apa yg jadi, lagi pun aku ni jenis tido mati..hahaha

esok siang, kawan aku termenung. Aku tanya kenapa.
Kawan aku tanya selesa tak malam tadi aku tido.
harus la aku jwab selesa kan. Dah berapa kali aku mai tido rumah dia.
Aku pelik gak apsal baru sekarang dia nak tanya aku selesa ke tak.

Rupanya dia kata malam tadi benda tu ada kat sebelah katil.
Benda tu tak kacau pun, dia tengok je kawan aku tido.

Perghh.. aku dah seriau dah.
Tapi kawan aku tenangkan aku.
Dia kata benda tu hanya perhatikan kawan aku je.
Orang lain benda tu tak kacau.
Even kawan2 kepada kawan aku ni pun pernah sleepover kat rumah kawan aku ni gak,
pun benda tu tak kacau member2 kawan aku ni.
Benda tu hanya tengok je kawan aku diam2.

Meremang lak aku type ni maghrib2 macam ni..hahaha

aku ni pun kene gak gangguan n berat jodoh. kawan la laki mana2 pun. asalkan serius je..2 3 bulan putus. kalau dapat bertahan lama pun..sebenarnya dalam 2 3 bln pertama je bahagia selebihnya bergaduh..last2 org tu benci kita

so..aku minta la sorg ni scan. katanya..ada org bunian suka kat kat aku. aku kene pelalau..jin tu buat. masih lagi dalam progress berubat

kukuKakiKakaKu replied at 4-10-2017 09:25 PM
Sy pun da putus harapan..sy harap bf dan mak dia sembuh..sy taknak org lain sakit sebab sy lagi..b ...

saya cuma boleh cadangkan, awak jaga solat 5 waktu... jgn tinggal... kalau tido mlm awak terganggu... better awak bgn dan buat solat malam.. Apa pun, internal kita/spirit kita kena kuat... kalau nak harap org ubatkan kita mmg payah nak baik (pengalaman saya sendiri... gangguan dok ada sampai skrg). Kita tak tahu, roh kita sebenarnya kelaparan, lemah sbb makanan roh kita adalah zikrullah... kalau kita tak berzikir, mmg roh kita akan lemah.. (ini pun statement dari ustaz2). Then, awak kena rajin baca quran, surah Al Baqarah... Inilah surah yg paling power utk menentang sihir dan byk ayat2 rukyah dlm surah ni...  
Kalau dalaman kita kuat, tak perlu lagi kita nak pi berubat... sbb yg perlu lawan, adalah diri kita sendiri.. kalau internal kita kosong, mmg seronok lah setan gondol ni memperalatkan kita sampai kita boleh sesat dan syirik...

Good luck & saya doakan semoga awak & semua insan yg dekat dgn awak akan cepat sembuh... jgn pernah berputus asa...

beruangcomel replied at 17-10-2017 11:59 AM
saya cuma boleh cadangkan, awak jaga solat 5 waktu... jgn tinggal... kalau tido mlm awak terganggu ...

Tima kasih dgn nasihat awk itu..yer sy slalu amalkan zikir dan selalu baca al quran..Alhamdulillah sy makin kuat..sy pun da xpegi berubat dah..ubatkan diri sendiri jer dgn cara yg awk ckp tu..cuma tempias kt org lain buat sy rsa down dan rasa bersalah..bab tido masalah sy yg utama..bdn penat camna pun berZikir tanpa mkn ubat sampai siang tak kan tido..masa tu bdn sy da lemau paham2 la lg mudah..otak dan badan sy perlu rehat tapi kalau tak tido camna umpama tv psg 24jam xtutup, lama2 rosak la tv tu..ape pun sy harapkan doa kalian agar urusan sy dpermudahkan..tima kasih sekali lagi atas nasihat awak..

salam sape2 nak cari jodoh boleh try daftar di www.jomdating.my sesuai utk yg cari jodoh online.. kalau yg malu2 tue leh guna offline dating di www.jomdating.my

Saya dah gunakan.. insyaalllah awal tahun depan kami kahwin.. sbb saya memilih sikit sbb cari yg ada ijazah.. hahaha.. kat jomdating leh cari yg mane berkenan.. selamat mencuba

Tak payah gusar soal jodoh...jodoh tu Allah dah catit di Loh Mahfuz dgn siapa kita kawin...jgn la krn lambat jodoh duk fikir psl sihir,ok tu pun salah 1 kena g cek dgn perawat bertauliah..mandi bunga lebih 10x pun kalau jodoh belum dtg...belum juga..couple la dgn 15 lelaki pon lau belum jodoh,belum jugak....tak yah pening2 sgt..x semestinya muka cantik ni mesti dpt jodoh cpt..

kes macam ni jadi kat kazen aku. berat jodoh. pada mulanya, dia berhusnuzon, jodoh lambat. tapi bila dah masuk late 30-s, dia start risau. boyfriend banyak, tapi tak lekat. ikhtiar sana sini, rupanya, ex-bf dia sihirkan dia supaya jodoh dia disekat. yang paling kesian, kazen aku ni cerah orangnya, tapi akibat sihir, muka dia jadi gelap. Ex bf dia sihir supaya muka dia nampak gelap dan hodoh. sampai skarang kazen aku tu jadi rendah diri, down.

saya pon sama...
ada tempat or ustaz ke yg uolss tau...
utk tujuan berubat..
sila lah kongsikan