CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6603|Reply: 33

berhenti kerja @ tak?

selamat petang..
sebenarnya aku ni dari tahun lepas lagi nak berhenti kerja tapi tak jugak berhentinye memandangkan bagi chance pada compny sekarang utk offer aku apa.

Tapi tahun 2015 aku tak ada increament & bonus tak sampai setengah bulan gaji aku. Ok la fine memandangkan aku masuk kerja pada bulan 5. So, just kerja je la buat apa yg boss aku suruh & mintak try the best utk fulfill demands dia. Tapi malangnya bila aku tunggu selama setahun lebih, kenaikan yg diberi hanya sekupang & bonus masih sama seperti tahun sebelumnya aku rasa frust.

Dgn keadaan di ofis skrg yg berpuak2 di sana sini, perli memerli antara satu sama lain & kemuncaknya kawan aku sendiri bole mengata aku bukan2 kat belakang aku. Tu membuatkan aku rasa nak blah cepat2 dari sini.

Betul ke tindakan aku untuk tender resign (1bulan notis) ?? Buat bisnes kecil2an aku skrg ?? Cuba selama sebulan jika masih tak mencukupi aku kena mencarik kerja lain?

Pening mak mikir kan..

Do whatever makes you happy. Cari je kerja sementara tunggu tarikh notis setel. Susah2 banyak FnB outlets tgh carik org skrg

Keje dulu,sambil2 tu bleh cari keje lain.. Dalam masa yg sama buat jgk bisness awk tu..sbb bisnesskn ade Turun naik.. Stabilkn dulu bisness,DLM masa yg sama, ade keje tetap gaji pun tetap..
Selainnye, berdoa,tawakal,berserah.. Semoga dipermudahkn..

1000 masalah kau dalam kerja, dalam bisnes kau akan hadapi 1 juta masalah.. serius tak tipu..

dalam kerja kau kena kuasai 1 skill dan skill tambahan skill bodek bos..

dalam bisnes kau kena kuasai  marketing, management, akauntan, networking, dan macam2 lagi..

kerja tidur awal, bisnes kau kena fokus dan tidur jam 2 pagi.. kalau sanggup baguslah..  kalau tak sanggup makan gaji dan bina skill dulu baru terjun bisnes..

nasihat paling bagus jangan bisnes kerana benci kerja yang ada.. bisnes bukan untuk orang lari pada masalah sebab bisnes itu sendiri banyak masalah sebelum keuntungan berjaya di generate..

cari kerja lain dulu dah dapat interview dan dipangil baru hantar surat resign, masa ini company mungkin akan offer naik gaji atau tak terpulang. jgn berhenti kerja tanpa dapat kerja lain.

Edited by harisanis at 10-3-2017 10:10 PM

nasihat aku, buat plan dulu..kalo nk wat fully bisnes lps bhenti, baik skrg ko dah mula slow2 gn bisnes...jgn lps ko dah berhenti, baru ko nk mula bisnes dr zero..

amik masa dulu, kurang3 6 bulan b4 ko bhenti keje, ko dah ade bisnes n ade customer..n yg penting ko taw bisnes ape ko nk buat

Follow Us
Assalammu'alaikum TT,

Dlm keadaan ekonomi sekarang, bersyukurlah masih ada kerja TT.  Suasana office yg stress tu kita tak boleh control.   Tp kalau bersungguh, kita boleh control our own stress.  Agak2 tension time nak pergi kerja tu, ingatlah, kerja pun satu ibadah kpd Allah.  Mulakan dgn baca doa:

بِسْمِ اللهِ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللهِ، لَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللهِ
BISMILLAHI, TAWAKKALTU ’ALA ALLAH, LAA HAULA WA LAA QUWWATA ILLAA BILLAAH

Dalam hadis dari Anas bin Malik radhiyallahu ‘anhu, Rasulullah shallallahu ‘alaihi wa sallam menjelaskan keutamaan doa ini,

إِذَا خَرَجَ الرَّجُلُ مِنْ بَيْتِهِ فَقَالَ بِسْمِ اللَّهِ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ، لَا حَوْلَ وَلَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ، قَالَ: يُقَالُ حِينَئِذٍ: هُدِيتَ، وَكُفِيتَ، وَوُقِيتَ، فَتَتَنَحَّى لَهُ الشَّيَاطِينُ، فَيَقُولُ لَهُ شَيْطَانٌ آخَرُ: كَيْفَ لَكَ بِرَجُلٍ قَدْ هُدِيَ وَكُفِيَ وَوُقِيَ؟

”Apabila seseorang keluar dari rumahnya kemduian dia membaca doa di atas, maka disampaikan kepadanya: ‘Kamu diberi petunjuk, kamu dicukupi kebutuhannya, dan kamu dilindungi.’

Seketika itu setan-setanpun menjauh darinya. Lalu salah satu setan berkata kepada temannya,

’Bagaimana mungkin kalian bisa mengganggu orang yang telah diberi petunjuk, dicukupi, dan dilindungi.’ (HR. Abu Daud 5095, Turmudzi 3426, dan dishahihkan al-Albani)

Selain dari itu, harap2 artikel ni boleh membantu TT:    https://www.helpguide.org/articles/stress/stress-at-work.htm

TT, list kan pros and cons kalau berhenti keje. Bincang dengan spouse (kalau ada). Make sure ada savings yang cukup, sekarang ni gawat, buat bisnes pun agak slow rata2 orang yang venture into business ni cerita. Try cari keje lain dulu but remember tempat keje baru pun TT akan face dengan problem tempat keje sekarang, nasib x baik silap2 lagi teruk. All the best, TT

aldilla_zahraa replied at 10-3-2017 04:19 PM
Do whatever makes you happy. Cari je kerja sementara tunggu tarikh notis setel. Susah2 banyak FnB ou ...

tq for ur advise..

CiliPadiSedap replied at 10-3-2017 05:39 PM
1000 masalah kau dalam kerja, dalam bisnes kau akan hadapi 1 juta masalah.. serius tak tipu..

da ...

tq cilipadisedap....

ninja boy replied at 10-3-2017 10:00 PM
cari kerja lain dulu dah dapat interview dan dipangil baru hantar surat resign, masa ini company mun ...

tq for ur advise

harisanis replied at 10-3-2017 10:08 PM
nasihat aku, buat plan dulu..kalo nk wat fully bisnes lps bhenti, baik skrg ko dah mula slow2 gn bis ...

aku dh buat bisnes kecik2 ni dah 6bulan. ada pasang surutnye tu mmg aku akui. Tapi reason aku nak berhenti kerja ni bukanla kerana nak 100% kt bisnes. Bisnes ni just sampingan utk aku. Sebenarnye niat aku berhenti adalah sebab aku adalah sebab aku nak jaga anak2 aku. Since laki aku pon dh dpt kerja baru & bole dikatakan gaji dia dapat lebih daripada gaji kami berdua sekarang. Jadi, aku nk fokus kepada family pulak.. Bisnes hanya utk mengisi masa lapang.

oak.balustrade replied at 11-3-2017 08:37 AM
TT, list kan pros and cons kalau berhenti keje. Bincang dengan spouse (kalau ada). Make sure ada sav ...

aku dah bincang ngn laki aku. Dia pon dah dpt kerja baru yg gaji dia dpt adalah lebih daripada gaji kami berdua sekarang. Utk bisnes hanya sekadar sampingan je. Aku pon tak de la nk beria sgt buat bisnes. Yg betulnye aku nak benti sbb aku nk jaga anak2 aku.
Mmg sekarang ekonomi gawat, tu mmg terasa sgt skrg. Part saving tu adela..tak de byk mana pon tp In Sha Allah lps benti kerja lifestyle pon xleh la cm dulu lagi. Brjimat-cermat..

cerita kt atas tiada suami alih2 kt bawah suami dpt gaji lebih.. kurang asam.. baik buat novel cmni

hontee replied at 11-3-2017 01:36 AM
aku dah bincang ngn laki aku. Dia pon dah dpt kerja baru yg gaji dia dpt adalah lebih daripada gaj ...

baguslah kalau dah discuss thoroughly, best dapat besarkan anak fulltime ni uols, takde stress tang keje, takat stress hal uruskan rumahtangga no big deal pun. Welcome to SAHM club soon!

CiliPadiSedap replied at 11-3-2017 10:04 AM
cerita kt atas tiada suami alih2 kt bawah suami dpt gaji lebih.. kurang asam.. baik buat novel ...

alamakkkk..ya ampunnn aku lupaaa nk gtau..hahahahahha..so ape pendapat ko selepas tahu cerita selebihnya cilipadi?

oak.balustrade replied at 11-3-2017 10:12 AM
baguslah kalau dah discuss thoroughly, best dapat besarkan anak fulltime ni uols, takde stress tan ...

SAHM tu apeeee??aduhhhh tak paham

hontee replied at 11-3-2017 02:40 AM
SAHM tu apeeee??aduhhhh tak paham

Stay-at-home-mom  

Andainya difikirkan pendapatan suami dpt menampung nafkah keluarga, niat puan nak berhenti kerja demi anak amat baik.  Maklum, hantar anak  ke tempat penjagaan pun bukan murah, blum lagi dgn kerenah masa dan masalah  yg sudah banyak terjadi di taska.  Puas hati jaga anak sendiri  dn kalau puan masih sanggup, ambik  seorang anak jiran/kawan  untuk dijaga.  Kalau nak bisnis pun, pilih yg tidak terlalu menyita  konsentrasi  terhadap anak dan rumahtangga.  Jgn nanti yg dikejar tak dapat yg dikendong keciciran.
Kalau puan pandai menjahit, boleh je ambil upah  menjahit (small scale tailoring baju dewasa atau kanak2).  Pndai kraftangan? buatlah  ribbon brooches untuk pin tudung ke or buat kuih2 sejuk beku  kerana itu pun boleh  menjana pendapatan dari rumah.  Apepun selamat maju jaya.

nolya replied at 11-3-2017 11:21 AM
Andainya difikirkan pendapatan suami dpt menampung nafkah keluarga, niat puan nak berhenti kerja dem ...

tq sbb sudi bagi pandangan. Saya pon dah ade buat bisnes kecil2an iaitu makanan.. Simple sahaja n akan teruskan utk mengisi masa lapang di samping buat tambah2 duit jajan anak2..Kerja suami memerlukan dia travel ke overseas & kemungkinan dia turut kena bawak kami sekeluarga. itu yg lagi membuatkan saya kena membuat pilihan.

12Next
Return to list New