CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11187|Reply: 156

Mengapa berlaku kepincangan dlm kefahaman agama Islam?

Post time 10-3-2017 08:54 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam kpd semua.

Hari ini, tajuk ini amat istimewa kerana mungkin ada yg belum tahu dan ada yg sudah tahu. Samaada tahu atau tidak tahu, kita perlu faham, Agama Islam itu sebenar2 agama yg paling sempurna kpd sesiapa yg mahu mengamalkannya kerana segala kebaikkan ada di dalamnya.

Apabila kita sebut sahaja "kepincangan", ianya menggambarkan suatu keadaan "hilang arah" atau "hilang tujuan" atau "tidak berfungsi mengikut aturan". Adakah kita berada di zaman Agama Islam dalam keadaan kepincangan? Atau umatnya Islam itu sendiri yg dalam kepincangan nyata.

Dalam menjelaskan apa yg dipersoalkan ini, mari kita hayati tafsir dari surah Al-Kahfi mengenai "kepincangan" yg hakikatnya berlaku di zaman ini.

15. Kaum kami ini telah menjadikan selain Dia sebagai tuhan-tuhan (untuk disembah). Mengapa mereka tidak mengemukakan alasan yang terang (tentang kepercayaan mereka)? Siapakah yang lebih zalim daripada orang-orang yang mengada-adakan kebohongan terhadap Allah?

16. Dan apabila kamu meninggalkan mereka dan apa yang mereka sembah selain Allah, maka carilah tempat berlindung ke dalam gua itu, niscaya Tuhanmu akan melimpahkan sebagian rahmat-Nya kepadamu dan menyediakan sesuatu yang berguna bagimu dalam urusan kamu.

17. Dan kamu akan melihat matahari ketika terbit, condong dari gua mereka ke sebelah kanan, dan bila matahari terbenam menjauhi mereka ke sebelah kiri sedang mereka berada dalam tempat yang luas dalam gua itu. Itu adalah sebagian dari tanda-tanda (kebesaran) Allah. Barangsiapa yang diberi petunjuk oleh Allah, maka dialah yang mendapat petunjuk; dan barangsiapa yang disesatkan-Nya, maka kamu tidak akan mendapatkan seorang pemimpinpun yang dapat memberi petunjuk kepadanya.

Dalam memahami ilmuNya, kita TAK PERLU beri alasan dalam beramal akan tetapi hanya perlu mengikut PetunjukNya. Ini kerana, bila kita beralasan sesuatu yg sememangnya "diberi pilihan olehNya ke atas manusia", maka kita Dia lupakan dari memahami PetunjukNya.

Kerana itulah, mereka2 yg IKHLAS kerana Allah sahaja yg PASTI diberi PetunjukNya tanpa SEBARANG ALASAN kerana semuanya berlaku atas pilihan manusia dan juga izin Allah menurut kadar yg sejak azali sudah Allah tetapkan.

Seseorg yg beralasan hakikatnya hanya tahu apa yg ada di dalam GUA ciptaanNya (kalau orang melayu kata ibarat katak dalam tempurung). Dan Allah PERINTAHKAN orang yg beralasan itu DUDUK DIAM2 DALAM GUA (TIDUR) kerana Allah akan beri rezeki kpd orang yg beralasan itu agar Allah beri PetunjukNys kpd yg TIDAK BERALASAN.

Maka kita perlu sedar, kepincangan HANYA BERLAKU bila wujudnya alasan. Dan Allah tidak MEMBANTU orang2 yg zalim (hakikatnya)

Semoga, apa yg Dia nyatakan difahami SEBAIK MUNGKIN. Ini kerana "Tiada Alasan Melainkan Penyelesaian"

Sememangnya SEJAK DAHULU lagi saya sudah ajarkan hal ehwal ini. Dan sememangnya "kamu semua tak layak langsung masuk ke syurgaNya" jika masih mencari alasan.

Bukankah sebelum ini saya pernah mengatakan "kembali kpd AlQuran dan Sunnah". Ada sesiapa perasan fitnah itu datang dari siapa?

Bukankah di dalam surah Al-Kahfi ayat ke 10 dinyatakan mengenai pemuda2 Al-Kahfi? Maka nyatalah, itulah apa yg Allah dan Rasul maksudkan mengenai "fitnah dajjal" yg beralasan.

Saya? Apa saya nak kisah sgt dgn kamu semua? Bukan kamu yg beri petunjuk kpd saya pun, melainkan kamu hanyalah petunjuk makhluk ciptaanNya.

Adakah dalil2 lain yg menjelaskan "alasan" dan cara Allah lupakan?

27. Dan bacakanlah apa yang diwahyukan kepadamu, yaitu kitab Tuhanmu (Al Quran). Tidak ada (seorangpun) yang dapat merubah kalimat-kalimat-Nya. Dan kamu tidak akan dapat menemukan tempat berlindung selain dari pada-Nya.

Perlu faham tafsir surah AlKahfi ini terlebih dahulu

21. Dan demikian (pula) Kami mempertemukan (manusia) dengan mereka, agar manusia itu mengetahui, bahwa janji Allah itu benar, dan bahwa kedatangan hari kiamat tidak ada keraguan padanya. Ketika orang-orang itu berselisih tentang urusan mereka, orang-orang itu berkata: "Dirikan sebuah bangunan di atas (gua) mereka, Tuhan mereka lebih mengetahui tentang mereka". Orang-orang yang berkuasa atas urusan mereka berkata: "Sesungguhnya kami akan mendirikan sebuah rumah peribadatan di atasnya".

Tafsir Surah Al-Kahfi

Follow Us
Edited by MohdNizamCY at 11-3-2017 01:24 AM

Saya ingin berpesan kpd diri saya dan anda semua, jgnlah mensyirikkan Allah dalam apa jua perbuatan kita.

Ini kerana, saya baru mendapat khabar, dari seorg hamba Allah yg mana (hakikatnya) Dia telahpun mengirimkan utusanNya ke dunia utk memberitahu dan mengajar hamba2 Allah itu mengenai syirik kpd Allah dan juga khabar dekatnya kiamat.

Bila mana Allah sudahpun mengirimkan utusanNya ke dunia menerusi terbukanya pintu langit, ketahuilah! cahaya yg sudah turun ke dunia pada tahun lepas dan dijelmakan kpd manusia itu MALAIKAT JIBRAIL sebagai AMARAN dariNya bukan sahaja kpd hamba2 Allah itu, akan tetapi kpd kita semua, sesungguhnya saat kiamat SEMEMANGNYA kian hampir. Dan pastinya, Allah akan menguji dan memastikan, adakah benar kita bergantung kpdNya ataupun selain dari Allah.

Tidaklah saya selitkan disini akan apa yg utusanNya itu nyatakan disini, kerana saya khuatir, apa yg saya dengar dari hamba Allah itu tidaklah spt yg sepatutnya disampaikan disini.

Nasihat saya kpd semua, kalau kamu semua ada maslahat apa2, rujuk terus kpd Allah. Jgnlah kamu bersungguh2 mensyirikkan Allah! Ini kerana, bila saya DENGAR KHABAR INI, maksudnya utusanNya itu antara tanda amaran dariNya sebelum Dia datangkan bala bencana dan kiamat

Meskipun hamba2 Allah itu tidak menyampaikan khabar penting itu kpd semua (kerana dikhuatiri org memfitnah mereka) saya sebagai salah seorg yg faham hal ehwal ini berasa PERLU dinyatakan disini agar SAYA TIDAK DI DAKWANYA kerana menyembunyi perkara yg pastinya benar dari sisiNya (iaitu diutuskan sudah Malaikat ke dunia sebelum diazabNya).

Dan KALAU BOLEH, jgn MAIN2KAN dgn berita ini kerana saya khuatir, Allah cepatkan perhitunganNya bila yg byk alasan cuba BERMAIN2 urusan yg TAK PATUT DIMAINKAN LANGSUNG.

Mohon ampun, jika selama ini, saya ada menyinggung hati kamu semua. Bukanlah niat sebenar saya utk menyinggung hati kamu semua, semata2 utk menasihati dan menjelaskan hakikat  ilmuNya agar iman kamu semua selamat di dunia dan akhirat kelak

Edited by MohdNizamCY at 11-3-2017 01:38 AM

Jika anda semua ada masaalah nak faham syirik, datang terus kpd saya agar saya tunjukkan hamba2 Allah (hakikatnya jahil) akan tetapi menerusi mereka jualah Allah utuskan khabar itu agar jelas makna syirik yg Allah swt maksudkan.

Bila Allah ajarkan ilmu syirik kpd orang lain, maka BUKAN SAYA tempat utk kamu semua bertanya, melainkan kpd tuan punya diri yg mendengar penjelasan utusanNya yang turun ke dunia melalui pintu langit yg Allah bukakan.

Syaitan tidak datang kpd manusia dari arah atas dan bawah. Ini termaktub dalam kitab suci AlQuran. Maka, barangsiapa yg berusaha bermain2 hal ini, merekalah syaitan yg sebenar2nya.(dari kalangan jin dan manusia)

Saya hanyalah manusia biasa. Tiada daya melainkan atas izinNya jua. Wallah Hu'alam.

MohdNizamCY replied at 10-3-2017 08:57 PM
Sememangnya SEJAK DAHULU lagi saya sudah ajarkan hal ehwal ini. Dan sememangnya "kamu semua tak laya ...

Sememangnya SEJAK DAHULU lagi saya sudah ajarkan hal ehwal ini. Dan sememangnya "kamu semua tak layak langsung masuk ke syurgaNya" jika masih mencari alasan.

hang ni sembang sorang2 je ke
tak rasa cam orang gila ke ni nizam
org gila memang pun dok sembang merapu mereng sorang2 kannnnnn

dr dulu hang ajar yeeee
ajar penama, hang yg lari terkangkang-kangkang tukar nama berapa kali pasal selalu kantoi
takkan buat2 lupa kot
org pembohong memang lupa apa yg dia bohong kan kannn kannnnnn

siapa hang berani kata semua tak layak masuk syurga ni - hang ni gila ke

sedangkan NABI BERSABDA - BERIKANLAH BERITA GEMBIRA DAN JANGAN MENYEDIHKAN
        RAHMAT ALLAH MELEBIHI KEMURKAANNYA

napalah ayat2 hang ni songsang sangat dr KALAM ALLAH DAN HADITH NABI yeeeee

orangbesi replied at 11-3-2017 04:52 AM
Sememangnya SEJAK DAHULU lagi saya sudah ajarkan hal ehwal ini. Dan sememangnya "kamu semua tak la ...

Ada lagi yg nak diperkatakan disini?

Jika tak ade, terima kasih sahaja lah yer.

Edited by MohdNizamCY at 11-3-2017 01:51 PM
orangbesi replied at 11-3-2017 04:52 AM
Sememangnya SEJAK DAHULU lagi saya sudah ajarkan hal ehwal ini. Dan sememangnya "kamu semua tak la ...

Jgn terkejut jika saya panggil kamu kafir di dunia nyata selepas ini termasuklah orang2 yg suruh kamu perangat saya.

Bila saya kata disini, Insya'allah saya tunaikan.

Sebelum terlupa, senjata mukmin ada pada doa. Dan tiap2 yg diperkatakan itu Doa.

Edited by MohdNizamCY at 11-3-2017 02:59 PM

Saya sambung sedikit lagi mengenai hal ehwal syirik. Berdasarkan peristiwa yg berlaku antara si hamba Allah yg mahu meminta rakannya utk mengubati penyakitnya dan rakannya yg merupakan perawat, dan berdasarkan penegasan utusanNya itu ke dunia, di dapati, yg paling besar syirik itu adalah "orang yg mengubati penyakit". Ini kerana, penegasan dari utusanNya itu seolah2 menjelaskan, pemula perbuatan mensyirikkan Allah itu datangnya dari perawat yg merawat pesakit.

Berdasarkan apa yg saya dengar dari si hamba Allah itu, sememangnya apa yg dinyatakan oleh utusanNya itu 100% tepat mengikut akidah yg dibawakan oleh Malaikat Jibrail kpd baginda Rasullullah saw, dan sememangnya, MENEPATI KETETAPAN ALLAH yg termaktub dalam hal ehwalNya pada makna "dengan izin Allah". Dan saya sudah INGATKAN, jika kamu bermain dgn apa yg dinyatakan ini, PASTI KAFIR MUTLAK diakhirat kelak (melainkan Allah terima taubat yg sebenar taubat).

Sepanjang saya memerhati hal ehwal syirik yg dimaksudkan, SAYA SEMEMANGNYA TAK BERANI BERKATA "Mereka2 yg merawat pesakit itu tidak mensyirikkan Allah!". Akan tetapi bila JELAS bukti diutuskan utusanNya ke dunia berserta keterangannya, maka saya BERANI BERKATA, "Mana2 perawat yg merawat penyakit itu PENYUMBANG UTAMA mensyirikkan Allah" samaada mereka itu BETUL atau TIDAK BETUL, ianya tetap SYIRIK KPD ALLAH malah LEBIH BESAR SYIRK itu dari mereka yg dirawat (pesakit).

Semoga, TAK ADA LAGI ALASAN dari kita semua yg berkata "Allah tak kata syirik pun" kerana kedatangan utusanNya itu bukan utk dipertikai akan apa yg dimaksudkan di dalam AlQuran.

Sekian, Wallah hu'alam.

MohdNizamCY replied at 11-3-2017 01:28 PM
Soalan : Ade ke saya panggil kamu komen apa2 disini?

Tak nampak ke TERHEGEH2 tu?

Soalan : Ade ke saya panggil kamu komen apa2 disini?
Tak nampak ke TERHEGEH2 tu?
Muka tak tau malu cam tu lah yer.
Bila kita masuk aje rumah orang, terus pang pung pang dgn SALAM pun tak bagi, cerita lak rumah kamu ni gitu dan gini, boleh saya kata kpd orang sebangsa dengan kamu "ERGILAH MATI WAHAI ORANG KAFIR KERANA SAYA TAK PANGGIL KAMU PUN"
Apa leh buat, bertambah bodoh piang bila baca komen orang yg kafir kpd Allah dan Rasul nih. Mcm biasa, kena bagi penerangan lak "bila saya kata kafir tu, samaada saya yg kafir atau kamu yg kafir. Kalau nak ikut logik, siapa yg Dia tetapkan kafir ye?"

janganlah dok trus mereng mamat ooiiiii
ni forum laaaa, bukan blog   kalau blog hang punya sendiri, kentutlah kat situ sepuas hang

aik kena ke kasi SALAM ke kat yg ngaku dajjal ni???
dan TUHAN mana ada pernah paksa hang jadi dajjal pun nizam ooiiiii
hang sendiri yg syok, penuh dgn perasannnnnn

dok buka post baru dlm forum- dah ngaku rumah sendiri
baru sikit je dah berlagak sombong
belum lagi TUHAN kasi banglo yg tersergam indah - lagi le hang jadi sasau mereng sombong piak
nizam oooooo nizam

MohdNizamCY replied at 11-3-2017 01:35 PM
Ada apa2 lagi nak kata wahai orang KAFIR?

Gamak tak cukup tanda muka semakin gelap yg Dia dah t ...

Ada apa2 lagi nak kata wahai orang KAFIR?
Gamak tak cukup tanda muka semakin gelap yg Dia dah tukar tu, SENDIRI MAU TAU ler tengah bergebang dgn siapa sekarang ni.
Apa kata gi tengok cermin baik2 yer. Ingat saya tak tahu muka kamu dah digelapkanNya.?
Dulu putih, kini hitam. Kalau tak bantah, tak de ler semakin hitam

wow betoi lah hang - memang hitam laaaa
bulu dot dot dot aku tu leeeeee
kat celah ketiak pun hitam gak, hang nak tengok ke

tahu, yg ni aku tau sangat2 dgn siap aku dok gebang
dgn si nizam yg gila mereng merapu wal sasau lantuiiiiiii
yg kononnya ada tanda2 kenabian kat dia, tapi sebenarnya ciri2 kebinatangan ada lee

oooooo dah lama aku tak belek muka aku depan cermin, pasal aku bukan pompuan tauuu
memang leee ada kelainan sikit
napa leee aku nampak lebih putih lebih macho sikit
heran jugak aku ni

MohdNizamCY replied at 11-3-2017 01:54 PM
Sebelum terlupa, senjata mukmin ada pada doa. Dan tiap2 yg diperkatakan itu Doa.

eh pandai pun hang bacakan HADITH NABI ni ye
memang pun utk org2 beriman kannnn
ingatkan hang terlupa atau buat2 lupa

hang ke yg beriman ni????
kan hang baru ngaku hang dajjal - dajjal mana ada imannye
iman dgn syok sendiri, perasan manjang tuuuuu ada sangat2 lah
ngaku pulak ada tanda2 kenabian

orangbesi replied at 11-3-2017 06:57 PM

[/ ...

Setiap manusia diberi pilihan olehNya. Samaada mahu beriman atau kafir kpdNya, kpdNya jua semua dikembalikan.

Apa jua PetunjukNya, terimalah seadanya.

97. Katakanlah: "Barang siapa yang menjadi musuh Jibril, maka Jibril itu telah menurunkannya (Al Quran) ke dalam hatimu dengan seizin Allah; membenarkan apa (kitab-kitab) yang sebelumnya dan menjadi petunjuk serta berita gembira bagi orang-orang yang beriman.

Tafsir Surah Al-Baqarah ini antara ayat yg menjelaskan keberadaan Malaikat Jibrail a.s yg sememangnya ditugaskan utk memberikan petunjukNya kpd orang2 yg beriman SAHAJA. MENAFIKAN apa yg saya maksudkan (nengenai sudah diutusNya malaikat Jibrail ke dunia) adalah SAMA MAKNANYA dengan MEMUSUHI MALAIKAT JIBRAIL atau bahasa mudah KAFIR kpd Allah kerana BODOH DAN SOMBONG kerana TIDAK DIBERI KEFAHAMAN YG MENDALAM MENGENAI RUKUN IMAN.

Bila Dia sudah datangkan petunjukNya itu, JGNLAH KAMU MAIN2 DENGAN PERATURAN ALLAH yg termaktub di dalam kitab suci AlQuran dan juga petunjukNya. Bertanyalah kpd ahlul zikri agar kamu beroleh amal yg sempurna disisiNya.

Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 11:06 AM

Kpd para perawat Islam, HENTIKAN semua jenis rawatan kerana sudah diutuskan ke dunia Malaikat Jibrail menjelaskan perawat termasuk dalam kategori mensyirikkan Allah (malah dosa syirik itu amat BESAR).

Bilamana Allah kirimkan khabar mengenai syirik pada pertengahan tahun lepas, maka lihatlah pula kesudahan orang2 yg mensyirikkan Allah SESUDAH itu. Saya TAK SUKA FITNAH, akan tetapi tidaklah dimatikan ulama2 melainkan ulama2 itu mensyirikkan Allah dalam beramal.

Wallah Hu'alam

Edited by MohdNizamCY at 12-3-2017 11:44 AM

Tahukah anda, si hamba Allah yg menceritakan hal ehwal ini sebelum itu mendapat penyakit serangan jantung? Tahukah kamu, utusanNya itu menjelaskan, serangan jantung itu berlaku atas izinNya dan ianya berkaitan dgn dosa mensyirikkan Allah!

Hanya malaikat Jibrail a.s SAHAJA yg ditugaskan memberikan petunjukNya kpd orang2 yg beriman. Jika saya tidak beriman kpd Allah, maka pastinya khabar itu tak sampai kepada saya MALAH sudah pastilah kamu pun TAK AKAN TAHU Dia atas rahmatNya masih memberi petunjukNya kpd orang2 yg beriman dan ikhlas dalam beramal meskipun lelaki2 yg JAHIL itu dengan diutuskan Malaikat Jibrail mengajarkan hal ehwal syirik.

Meskipun mereka TAK TAHU itu malaikat Jibrail kerana mereka masih dalam keadaan JAHIL dan belum melihat petunjukNya (AlQuran), rasanya dalam tempoh hampir setahun itu, mereka BELUM diberiNya hidayah kerana mereka jua diberi pilihan olehNya jua.

Dan bagi mengesahkan itu petunjukNya (diutuskan ke dunia malaikat Jibrail a.s), maka pastinya, atas rahmat Allah jualah, si hamba Allah yg selalu diserang sakit jantung itu SEMBUH hingga kini.

Wahai ulama2, umarak2 sekelian. Bila datangnya serangan jantung yg mana merujuk kpd amal2 mensyirikkan Allah itu (tak perlu saya detailkan nama2 kamu disini ya!), maka, ketahuilah apakah jenis syirik yg kamu lakukan menerusi petunjukNya jua.

Saya? Bukanlah malaikat Jibrail a.s itu datang kpd saya, akan tetapi bertanyalah mereka2 yg ditegur akan hal ehwal syirik itu agar kamu beroleh kesempurnaan RahmatNya. Bila Allah ajarkan ilmu syirik kpd orang lain, meskipun mereka itu JAHIL, akan tetapi keikhlasan, kejujuran dan kebaikkan mereka2 itu MENGATASI kamu wahai Ulama2 dan Umarak2.

Buangkan sombong kamu kerana kamu ada sijil2 itu dan ini. Cari mereka2 yg mana Allah dah ajarkan ilmu syirik itu. Belajarlah faham dari mereka2 itu apa yg Malaikat Jibrail itu maksudkan syirik itu. Jika kamu wahai ulama2 dan umarak2 sedar itu dari sisi Allah, sudah pasti kamu berlumba2 bertanya hal ehwal ini kpd tuan punya diri itu (malaikat Jibrail a.s ajarkan mengenai syirik itu). Ini kerana, bertalaqi itu wajib bila datang petunjukNya dari malaikat Jibrail a.s, maka barulah SEMPURNA AMAL itu.

Takat fikir guna akal sendiri dan campur sana campur sini tanpa talaqi, kenalah fikir balik, siapakah yg mengilhamkan kejahatan dan ketaqwaan terlebih dahulu. Kerana dikhuatiri, ilham yg zahir tanpa talaqi itu ilham kejahatan yg akhirnya, ulama2 dan umarak2 ini LANGSUNG dimatikanNya.

ADA FAHAM KE TAK NI?