CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shazman73

tarikat

orangbesi replied at 21-3-2017 09:54 PM
Jasad Hawa yang telah SAMPAI ke ARASY ialah Puteri Balqis
Jasad Adam yang telah SAMPA ...

...membawa sekeping hati nan tulus ikhlas tidak akan berjaya kembali ke ASAL ....Memiliki HATI YANG BERSIH adalah PERMULAAN PERJALANAN UNTUK KEMBALI KE ASAL.

Apakah yang dikatakan tiga langit?(Kami ulang kembali)
1. Yang tertinggi adalah ARASY
2. ANGKASA LEPAS
3. LANGIT BUMI

ARASY
1. ARASY MAHA SA ZATNYA YANG AGUNG
2. ARASY NABI
3. ARASY MANUSIA

ANGKASA LEPAS- SYURGA
7  petala langit bermaksud tujuh tingkatan SYURGA
Langit ke 7 jumpa sape....Nabi Ibrahim
Langit ke 6 jumpa sape...Nabi Musa
Langit ke 5 ....Nabi Harun
Langit ke 4 ....Nabi Idris
Langit ke 3....Nabi Yusuf
Langit ke 2...Nabi Isa
Langit pertama...Nabi Adam

Dengar khabar Nabi Idris dah duk dalam Syurga tak keluar2 rupanya ada kat langit ke 4.
Dengar khabar Nabi Isa diangkat ke langit..
Ada tu kat langit ke 2...

LANGIT-BUMI....Disebut juga PINTU LANGIT.
Nabi-nabi yang lain ada kat mana? Kat ALAM BARZAKH ke???????
Jalan untuk kembali ke ASAL memang ada diturunkan....itulah JALAN PARA NABI...bukan jalan para Wali.
TUHAN BATHIL?????
Di bumi yang ada Tuhan selain dari Islam ada tuhan...atau Dajjal yang mengaku TUHAN( TEPAT KATA SI MONYET)...Tak lama juga tu keluar le...
Selagi kaki berpijak bumi Tuhan x de ALLAH S.W.T  ADA.
TOKSAH SEBUT PERKATAAN TUHAN...NAK SEBUT JUGA SEBUT ALLAH S.W.T

Apa yang kamu faham tentang Al- Halaj dan Sheikh Sidi Jenar????

Sesekali kena ikut aku ngan bangau jalan-jalan ke nebula ungu...tapi kena belajar kod dulu nanti kod tak sama malaikat yang jaga pintu langit tak nak buka,Nabi Adam A.S pun tak nak sambut sebab kod salah...tu pasal SOLAT tak pass-pass.

Salam sedara....apa kata bangau sampaikan ILMU MATA...nak tak?

kucing_2016 replied at 24-3-2017 03:35 AM
...membawa sekeping hati nan tulus ikhlas tidak akan berjaya kembali ke ASAL ....Memiliki HATI YAN ...

...membawa sekeping hati nan tulus ikhlas tidak akan berjaya kembali ke ASAL ....Memiliki HATI YANG BERSIH adalah PERMULAAN PERJALANAN UNTUK KEMBALI KE ASAL.
Apakah yang dikatakan tiga langit?(Kami ulang kembali)
1. Yang tertinggi adalah ARASY
2. ANGKASA LEPAS
3. LANGIT BUMI
ARASY
1. ARASY MAHA SA ZATNYA YANG AGUNG
2. ARASY NABI
3. ARASY MANUSIA

hati nan bersih...........masih lagi boleh terkena tipudaya
KECUALI HAMBA2KU YANG MUKHLIS  ------ ahhaaaaaa ni KALAM ALLAH kan, percaya ke taka ni???

ok aku tak faham ttg ASAL yg korang maksudkan
mungkin ASAL ni - KEMBALI PADA FITRAH KEJADIAN SEBAGAI MANUSIA

dan yg satu lagi - YG ASAL tu tetap ASAL leeeeee, sedangkan kita ni yg dicipta bukan yg mencipta

aku manalah tahu ilmu kalain yg 3 langit tu
setahu aku DIJADIKAN LANGIT TUJUH TINGKAT
dan DIJADIKAN LANGIT DAN BUMI DAN APA ADA DIANTARA KEDUA-DUANYA TANPA SIA-SIA

gamaknya selain dr Siti Jenal dan Halaj, ada rami lagi yg LEBIH DEKAT DGN RABBNYA
kalau dah ada sifat riak takabur sombong ujub bangga - ni semua bercirikan kesyaitanan - boleh terima ke???
sedangkan ALLAH sendiri pun tak ngajar buat camtu

kucing_2016 replied at 24-3-2017 03:47 AM
Sesekali kena ikut aku ngan bangau jalan-jalan ke nebula ungu...tapi kena belajar kod dulu nanti kod ...

Sesekali kena ikut aku ngan bangau jalan-jalan ke nebula ungu...tapi kena belajar kod dulu nanti kod tak sama malaikat yang jaga pintu langit tak nak buka,Nabi Adam A.S pun tak nak sambut sebab kod salah...tu pasal SOLAT tak pass-pass.

jalan ke nebula ungu ke???
ramai gak kawan2 aku berjalan camtu bahkan lebih, sampai ke ARASH TUHAN
tapi perangai dan akhlak dok tahap lama gak....hampeh tol

sama ke ngan jalan2 kat alam mulki tu, alam jabarut alam misal tuuuu
tapi semuanya leh DIPECAHKAN lagi

manalah aku tau solat aku pas ke tak pas
para malaikat tahu yg dalam linkungan 7 lapis langit je
HATI NAN IKHLAS ATAU TIDAK - mereka langsung tarak tahu maaaa
HANYA DIA YG MAHA MENGETAHUI SEGALA2NYA

sedara bacalah ttg HADITH NABI -amalan2 yg dibawa naik melepasi tiap lapis langit terus ke HADAPNYA

shazman73 replied at 24-3-2017 06:48 PM
Jap aku nak tanya mu.pastu mu tulis ilmu mata,
Soalan aku adalah bagaimana tuhan ciptakan alam  ...

Hai! Lah Nyet...eden baru nak cito pasal mato ekau dah nanyo pasal semesta alam...den nengok muko bangau dio sonyum yo...

Bangau nak cito pasal mato kek orang bosi...bukan kat ekau...sobab ilmu ekau dah melopasi langit bumi dah ni...

Sejujurnya aku tak tahu bagaimana Alam Semesta ini dicipta oleh Dajjal...bagaimana dajjal menyusun atur menggunakan teknologi super komputer atau apa benda...memang di luar pengetahuan aku.

...tapi aku tahu Maha Ciptaan Alam Semesta ini dicipta oleh Maha Sa Zat Maha Agung.

Permulaan penciptaan adalah CAHAYA.
ASAL CAHAYA TERBINANYA ARASY.

Yang kau tanya adalah Alam Semesta.
Kelangsungan dari penciptaan ARASY barulah MAHA SA MAHA ZAT MAHA AGUNG menciptakan ALAM SEMESTA.

Alam Semesta ini juga dicipta daripada CAHAYA.
CAHAYA ini dipancarkan oleh MAHA PENCIPTA daripada kedudukan ARASY yang paling bawah lalu ia bergerak dengan kepantasan diri CAHAYA itu sendiri yang lebih pantas dari kelajuan CAHAYA MATAHARI sebagai bandingan...sejauh. 1,953,125,000,000,000,000,000,000 tahun cahaya(diri cahaya itu sendiri) sehingga sampai ke suatu titik tengah Alam Semesta.(Jarak anggaran)

Dalam perjalanan Cahaya tadi tenaga dirinya menjadi semakin lemah dan berat disebabkan terlalu banyak menyerap unsur-unsur gas( unsur gas ini adalah hasil dari penciptaan ARASY)dan akhirnya Cahaya tadi menjadi gumpalan-gumpalan kabut (nebula) dan berpusing/berputar dengan tersangat pantas .
(Ibarat gasing yang berpusing)
Putaran kabut ini akhirnya menjadi tersangat padat lalu membentuk patikel-patikel kecil dan seni .
Apabila tenaga putaran ini semakin lemah patikel-patikel ini bertebaran menjadi bintang,planet,matahari,
Seluruh galaksi,tersebar kepada 8 lapisan...
Cuma yang tak sama dengan teori ' big bang' adalah tiada letupan semasa penciptaan Alam Semesta,yang ada HANYALAH PUTARAN/PUSINGAN.
Nak cerita terperinci boleh jadi 7 hari 7 malam tak habis ni Nyet...sehinggalah terjadinya Bumi dan makhluk hidup sekaliannya termasuklah tanah,air,api serta angin.

Sama tak Nyet ngan tafsiran ko?

Follow Us
orangbesi replied at 24-3-2017 07:32 PM
...membawa sekeping hati nan tulus ikhlas tidak akan berjaya kembali ke ASAL ....Memiliki HATI YAN ...

Salam sedara...HATI BERSIH tu baru PERMULAAN PERJALANAN....
Sudah BERSIH HATI barulah dapat tanah yang SUCI...
BUKANKAH ALLAH S.W.T memandang pada HATI kamu?
Dah bersih hati lepas tu nak wat apa?
SUCI kanlah HATI tu...pakai sabun fab ke,breeze ke
Pastu nak wat apa?
ZUHUD kanlah HATI tu...
Pastu tu nak wat apa?
LAPANG kanlah HATI tu...
Pastu nak wat apa?
TENANG kanlah HATI tu
Pastu tu...?
IKHLAS kanlah HATI tu...bab ni kena tanya sedara Nyet...
SEHINGGA HATI TU TUNDUK DAN PATUH...
SEHINGGA HATI TU MENGENAL ALLAH S.W.T......
HATI TIDAK KENAL TUHAN.
"HATI BOLEH MENGIKUT BADAN...AKAN TETAPI BADAN TIDAK BOLEH MENGIKUT HATI"...
Ikut RASA...BINASA
Ikut HATI...MATI.

orangbesi replied at 24-3-2017 07:32 PM

ASAL...KEMBALI KE FITRAH KEJADIAN SEBAGAI MANUSIA .

Tanah kembali ke tanah,
Air kembali ke air,
Api kembali ke api,
Angin kembali ke angin,
Emas kembali ke emas,
Kayu kembali ke kayu...
Apalagi yang tinggal?
Nyawa kembali ke mana?
Roh kembali ke mana?

Asal MANUSIA adalah di ARASY.
Ada tiga(3) peringkat ARASY.
1. TERTINGGI adalah ARASY MAHA SA MAHA ZAT MAHA AGUNG.
2. ARASY NABI
3.ARASY MANUSIA
Bagi kebanyakan MANUSIA yang mencari JALAN PULANG ,ARASY MANUSIA adalah tempat tujuannya.
Untuk SAMPAI ke tujuan mestilah ada PERMULAAN...
Permulaan untuk menuju ke ASAL adalah ISLAM...
Selain ISLAM tidak akan jumpa JALAN PERMULAAN....Lain-lain agama/anutan HANYA ada TANDA.
Untuk meneruskan PERJALANAN ....MESTI lah menggunakan JALAN KEBENARAN- JALAN PARA NABI....BUKAN AGAMA.
Carilah JALAN PARA NABI barulah boleh SAMPAI KE ASAL.
AGAMA menunjuk jalan ke SYURGA.
AGAMA ada petunjuk tapi TIADA JALAN KE ASAL.

orangbesi replied at 24-3-2017 07:38 PM
Sesekali kena ikut aku ngan bangau jalan-jalan ke nebula ungu...tapi kena belajar kod dulu nanti k ...

Salam sedara....ramai betul kekawan sedara yang SAMPAI KE ARASY TUHAN...ARASY TUHAN mana yang diaorang ni sampai ye????
Sepengetahuan aku dan bangau...hanya para Nabi sahaja yang boleh sampai ke situ itupun setakat ARASY NABI SAHAJA.
HANYA NABI MUHAMMAD S A.W sahaja yang boleh sampai ke HADIRAT ALLAH S.W.T ...atas KEHENDAKNYA jua.
Sejujurnya ILMU aku terhenti SAMPAI di sini sahaja sebab aku tak pasti samada Rasul Allah sampai ke ARASY TUHAN ataupun tidak. Yang aku PASTI baginda memang sampai ke ARASY NABI begitu juga Nabi Allah Ibrahim A.S
Tengok le ada rezeki nanti aku ajak bangau  
naik ke langit aku tanyakan pekara ni...itupun bila baginda Nabi sudi nak jumpa ngan aku...baginda tak sudi tak dapat le nak hurai bab ni.

orangbesi replied at 24-3-2017 07:38 PM
Sesekali kena ikut aku ngan bangau jalan-jalan ke nebula ungu...tapi kena belajar kod dulu nanti k ...

Bukan kawan kata SOLAT awak pass ke tak pass...ayat kawan tu umum...masih lagi menjadikan SOLAT tu cara MENYEMBAH...tak tahu le kawan tuhan mana yang disembah...serupa je macam penyembah berhala.

shazman73 replied at 24-3-2017 10:04 PM
Kamu nak tahu tak pengertian ikhlas diberi kpd siapa?
Duluada satu ketika ada sorang sahabat be ...

Kamu nak tahu tak pengertian ikhlas diberi kpd siapa? Jawapannya diberi kepada dajjal...yep..pengertian ikhlas diberi kpd dajjal...dajjal adalah tuhan yg menciptakan alam semesta..namun apakah kita perlu sembah dajjal? Jawapannya tidak..

kamu kata hanya ALLAH jua yg tau ttg KEIKHLASAN ni
tapi tetiba kata dajjal pula yg diberi ikhlas   bercanggah ayat2 hang ni sedara
ni sedara ni dok pulun BACA KITAB ALLAH ke kitab dajjal
cuba teliti kat ayat mana kata dajjal yg bikin alam semesta ni......tu pun kalau saudara islam le

Kamu sebagai umat yahudi (kalau kamu nak tahu kamu sebenarnya umat yahudi, yakni umat melayu) kamu perlu tahu 2  persoalan besar..sebelum boleh masuk syurga kamu akan ditanya.......Iaitu
1. Apakah pengertian ikhlas
Semua amal kamu tidak diterima jika kamu tak ikhlas..namun bagaimana mahu ikhlas sedangkan pengertian ikhlas pun kamu tak tahu..
Jika kamu nak tahu pengwrtian ikhlas diberi kpd dajjal..dajjal lah yg menilai amalan kamu ikhlas ke tak...kamu mesti rasa pening dengan penulisan aku..

mana ada umat melayu daaaa  keturunan melayu atau kaum melayu ada le maaaaa
bani israel pun berpecah2 gak ma, ada yg tulus ikut KETETAPAN TUHANNYA, dan ramai yg ikut hawa nafsu kan

kan ALLAH jua yg tau amalan2 ikhlas ni, lepas amalan2 dibawa naik lepas langit ke tujuh
camna si dajjal yg dok bawah lapisan langit yg 7 ni tau ttg ikhlas   dia pun perasan gak kot

bicara ttg ikhlas - senang je beb
berbuat sesuatu/beramal kerana tanpa sebarang kerana/kehendak/keperluan - hati pun tak terasa apa2 pun

Tok guru kamu mesti dah beri tahu kamu..manusia masuk syurga bukan sebab amal..tapi sebab EHSAN Allah...timbul pula persoalan..bagaimana mahu dapatkan ehsan Allah sedangkan pengertian ehsan pun kamu tak tahu..
Sebenarnya kerana rahmat Allah pengwrtian ehsan telah pun diturunkan dan diberikan kepada hanya sorang makhluk.
Kamu nak tahu tak pengwrtian ehsan diberikan kpd siapa?

RAHMAT ALLAH MELEBIHI KEMURKAANNYA
BERTUHANKAN HAWA NAFSU pun tak leh camni tauuuu  (kantoi lagi si dajjal)

Kamulah(penduduk tanah melayu) makhluk paling keji dan paling buruk di SELURUH ALAM SEMESTSA..kalau kamu mahu tahu pengertian kejahatan diberi kepada kamu(penduduk tanah melayu).kamulah (penduduk tanah melayu) yg paling faham erti kejahatan.. kamulah(penduduk tanah melayu) kejahatan alam semesta...sebesar besar besar besar besar kejahatan yg pernah diciptakan

baik ke buruk kat sini, tanggungjawab dan amanah yg TUHAN TETAPKAN
teruskan AMAR MAKRUF NAHI MUNGKAR....semampu diri
apa aku nak hairan - dgn firaun ke, ngan iblis ke ngan alien ujung alam pun aku berkawan

dan setahu aku lah - yg paling jahat adalah makhluk yg timbulkan fitnah/pembohongan/huru-hara

kucing_2016 replied at 25-3-2017 01:26 AM
Sudah BERSIH HATI barulah dapat tanah ...

Sudah BERSIH HATI barulah dapat tanah yang SUCI...
BUKANKAH ALLAH S.W.T memandang pada HATI kamu?
Dah bersih hati lepas tu nak wat apa?
SUCI kanlah HATI tu...pakai sabun fab ke,breeze ke
Pastu nak wat apa?
ZUHUD kanlah HATI tu...
Pastu tu nak wat apa?
LAPANG kanlah HATI tu...
Pastu nak wat apa?
TENANG kanlah HATI tu
Pastu tu...?
IKHLAS kanlah HATI tu...bab ni kena tanya sedara Nyet...
SEHINGGA HATI TU TUNDUK DAN PATUH...
SEHINGGA HATI TU MENGENAL ALLAH S.W.T......
HATI TIDAK KENAL TUHAN.
"HATI BOLEH MENGIKUT BADAN...AKAN TETAPI BADAN TIDAK BOLEH MENGIKUT HATI"...
Ikut RASA...BINASA
Ikut HATI...MATI.

Wasalam
kan senang camni, mudah dan ringkas dan padat
tak yah gi ngaji/kuliah/ceramah berjam2 berhari2 berminggu2
dah tau asasnya - leh dok sendiri2 kan, betulkan yg kat dalam diri memasing

tapi sedara, ttg hati ni le yg aku rasa sesak nafas sangat2
pasal tanpa adanya SI HATI ni, takkan maunye bersungguh2 MENDEKATKAN DIRI PADANYA dgn TULUS IKHLAS
tapi selalunya leeee, hati ni patut disekeh beribu2 kali sehari

kucing_2016 replied at 25-3-2017 02:45 AM
ASAL...KEMBALI KE FITRAH KEJADIAN SEBAGAI MANUSIA .

Tanah kembali ke tanah,

Nyawa kembali ke mana?    Roh kembali ke mana?

Asal MANUSIA adalah di ARASY.
Ada tiga(3) peringkat ARASY.
1. TERTINGGI adalah ARASY MAHA SA MAHA ZAT MAHA AGUNG.
2. ARASY NABI
3.ARASY MANUSIA
Bagi kebanyakan MANUSIA yang mencari JALAN PULANG ,ARASY MANUSIA adalah tempat tujuannya.
Untuk SAMPAI ke tujuan mestilah ada PERMULAAN...
Permulaan untuk menuju ke ASAL adalah ISLAM...
Selain ISLAM tidak akan jumpa JALAN PERMULAAN....Lain-lain agama/anutan HANYA ada TANDA.
Untuk meneruskan PERJALANAN ....MESTI lah menggunakan JALAN KEBENARAN- JALAN PARA NABI....BUKAN AGAMA.
Carilah JALAN PARA NABI barulah boleh SAMPAI KE ASAL.
AGAMA menunjuk jalan ke SYURGA.
AGAMA ada petunjuk tapi TIADA JALAN KE ASAL.

ooo cam tu ASAL - aku manalah tahu api air angin tanah ni
dan aku tak belajar ttg nyawa. tak tau pun itu benda apa???
hati/diri yg ghaib/qorin ada le aku jenguk2 sekeh pala selalu
bab ROH - ITU URUSAN RABB maaaa, tau sikit2 je maaa, sembang lebih2 nnt jadi putar alam atau di tipu hidup2 je maaaa

aku ingatkan ASAL bermaksud - KEMBALI KEPADA FITRAH KEJADIAN
hidup bersama2 dlm aman dmai tolong menolong hormat menghormati
dan kat mana2 jua leh MENGINGATI YG MENGUASAI SEGALA SESUATU

kucing_2016 replied at 25-3-2017 03:09 AM
Salam sedara....ramai betul kekawan sedara yang SAMPAI KE ARASY TUHAN...ARASY TUHAN mana yang diao ...

Salam sedara....ramai betul kekawan sedara yang SAMPAI KE ARASY TUHAN...ARASY TUHAN mana yang diaorang ni sampai ye????
Sepengetahuan aku dan bangau...hanya para Nabi sahaja yang boleh sampai ke situ itupun setakat ARASY NABI SAHAJA.
HANYA NABI MUHAMMAD S A.W sahaja yang boleh sampai ke HADIRAT ALLAH S.W.T ...atas KEHENDAKNYA jua.
Sejujurnya ILMU aku terhenti SAMPAI di sini sahaja sebab aku tak pasti samada Rasul Allah sampai ke ARASY TUHAN ataupun tidak. Yang aku PASTI baginda memang sampai ke ARASY NABI begitu juga Nabi Allah Ibrahim A.S
Tengok le ada rezeki nanti aku ajak bangau  
naik ke langit aku tanyakan pekara ni...itupun bila baginda Nabi sudi nak jumpa ngan aku...baginda tak sudi tak dapat le nak hurai bab ni.

Wasalam n ceria2 je
memang le ramai yg dok sebut/cite sampai ke ARASH
ARASH mana aku tak lah tanya pulak
sedangkan kalau di sebut Arash ada 3 - dr mana diperolehi hujah ini ya???
selepas Muhammad mana ada makhluk yg lepas ke Sidratul Muntaha
nanti say cuba cari mana tau Muhammad ada kisahkan ttg Arash manusia tuuuu

ok baik tu, silakanlah berjalan dan bertanya
pasal selagi kita hidup ni, mestilah terus belajar dan memperbaiki diri sikit2 kan
ddan r dok dengar kata2 manusia yg selalunya temberang je yg lebih kannnnn

Salam Nyet....Dalam pengajian aku dan bangau...IKHLAS itu diberi pada orang LELAKI....orang perempuan tak boleh nak faham tentang IKHLAS ni...
Yang mampu memahami apa itu  pengertian IKHLAS adalah ......
Seorang AYAH.....yang berkerja,mencari rezeki serta memberi nafkah ...makanan,pakaian,tempat berteduh,pendidikan....kepada Isteri,anak-anak serta tanggungannya...tanpa pernah mengeluh,tanpa kenal penat,tanpa pernah menyerah,tanpa putus asa....

Nyet...ko pernah biarkan anak isteri ko tak makan ke nyet?
Bila anak kecil ko demam atau sakit ko biarkan dia sembuh sendiri atau ko bawa anak itu ke klinik atau hospital? ....apa jua yang ko lakukan untuk keluarga ko..TANPA ucapan TERIMA KASIH....Pernah tak ko KIRA semua perbelanjaan anak ko daripada lahirnya dia sehingga dewasa...dengan harapan bila anak ko kerja baik dan bergaji beso...boleh le ko claim balik?...Tak pernah kan kan kan??? Pernah tak ko dengar dari mulut isteri atau anak-anak ko ucapan TERIMA KASIH AYAH...setelah selesai makan malam bersama-sama???Tak pernah kan?????Itulah pengertian IKHLAS yang dianugerahkan pada ko Nyet...Sehingga tiada ucapan TERIMA KASIH....Ianya seperti AMALAN YANG TIADA BERUPA.....SAMA.

orangbesi replied at 27-3-2017 12:53 AM
Nyawa kembali ke mana?    Roh kembali ke mana?

Asal MANUSIA adalah di A ...

Salam sedara....
Apa yang seharusnya dipelajari di Bumi...adalah memahami 5 pekara untuk mengimbangi 4 pekara...

Mengamalkan unsur perangai daripada emas,kayu,air,api serta tanah untuk mengimbangi asas kejadian jasad orang( manusia) daripada tanah,air,api serta angin.
Membentuk Akhlak,Peribadi yang mulia serta Berhati Bersih.
Apa yang ada di LANGIT sememangnya tidak mampu digapai oleh tangan..Apa yang nyata di Bumi...selagi kaki mampu melangkah.
Bumi...jadikan tempat yang aman
Langit...biarkan ia bersih sedemikian...

orangbesi replied at 27-3-2017 01:01 AM
Salam sedara....ramai betul kekawan sedara yang SAMPAI KE ARASY TUHAN...ARASY TUHAN mana yang diao ...

SIDRATUL MUNTAHA berada di Langit ke 9.
Bukan bermaksud ARASY itu ada 3...tetapi tiga peringkat ARASY MANUSIA,ARASY NABI SERTA ARASY TUHAN.

Ke tiga-tiga peringkat ARASY ini berada di Langit ke 10 hingga Langit ke 18.
Pengembangan Langit(ARASY) TIDAK pernah terhenti..dari sudut pengajian ILMU sehingga malam ini yang kami ketahui( aku dan bangau)...sehingga Langit ke 18.

kucing_2016 replied at 29-3-2017 09:24 PM
Salam sedara....
Apa yang seharusnya dipelajari di Bumi...adalah memahami 5 pekara untuk mengimba ...

[tr][/tr]
[tr][/tr]
Apa yang seharusnya dipelajari di Bumi...adalah memahami 5 pekara untuk mengimbangi 4 pekara...
Mengamalkan unsur perangai daripada emas,kayu,air,api serta tanah untuk mengimbangi asas kejadian jasad orang( manusia) daripada tanah,air,api serta angin.
Membentuk Akhlak,Peribadi yang mulia serta Berhati Bersih.
Apa yang ada di LANGIT sememangnya tidak mampu digapai oleh tangan..Apa yang nyata di Bumi...selagi kaki mampu melangkah.
Bumi...jadikan tempat yang aman
Langit...biarkan ia bersih sedemikian...

Wasalam saudarakuooo camtu saudara memahami asas kejadian
saya tak tahu lah yg sedemikian itu
apa yang saya tahu - kenali diri sendiri
diri yg telah dijadikan dr sebaik2 kejadian
dan diadili kesempurnaan penciptaanya dgn tuhan hawa nafsu

tak ESA lagilah jawabnya kannnnn

kucing_2016 replied at 29-3-2017 09:35 PM
Bukan bermaksud ARASY itu ada 3...tetapi tiga peringkat A ...

Bukan bermaksud ARASY itu ada 3...tetapi tiga peringkat ARASY MANUSIA,ARASY NABI SERTA ARASY TUHAN.
Ke tiga-tiga peringkat ARASY ini berada di Langit ke 10 hingga Langit ke 18.
Pengembangan Langit(ARASY) TIDAK pernah terhenti..dari sudut pengajian ILMU sehingga malam ini yang kami ketahui( aku dan bangau)...sehingga Langit ke 18.

waduh tinggi sampai sebegitu ya
susah kalo nak panjat sampai ke sana???

tapi setahu saya
para2 jin tidak lagi bisa menduduki di petala2 langit sana - semenjak AL QURAN diturunkan
..dan dari HADITH MUHAMMAD: TUHANMU TURUN LANGIT PERTAMA MEMERHATI

waduh, dekat sangat TUHAN jika gitu ya
ngak perlu lagi gi atas Sidratul Muntaha

shazman73 replied at 30-3-2017 06:19 PM
Dari tulisan kamu menunjukkan kamu masih belum kenal  Allah,
Ikhlas ada banyak peringkat tulisan ...

Orang paling paham maksud ikhlas adalah dajjal.
kenapa aku katakan dajjal adalah org yg paling paham? Sebab dajjal lah tuhan dia lah yg mencipta alam semesta dia lah yg menulis takdir manusia..
Dajjal memang seirang tuhan, tapi kita tak perlu sembah dajjal, kamu mengerti tak pengertian TUHAN,

kalaulah dajjal tu tuhan dan yg tulis takdir manusia
buat apa dia sibuk nak turun dan perang dgn Mahdi ni???
takkan dia pun tulis yg dia akan perang dgn mahdi kot

bercanggahlah kenyataan kamu ni
tak boleh pakai
kasi le ayat2 yg kasi aku pening n garu pala - mungkin aku leh terima