CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RP255

[Tempatan] Anak kaum Cina dinafikan hak menjadi warganegara Malaysia

di negara maju
sekiranya anak anak itu memiliki bright future
sudah lama merkea diberikan keraKyatan

tetapi di malaysia
hanya kerana dia bukanlah berketurunan melayu / bumiputera dan beragama islam
dia dinafikan kerakyatan

inilah kerajaan rasis umno

Memang indon ialah moyang dari seluruh melayu

So tak pelik dan tak hairan langsung bila anak indon senang je dapat kerakyatan tak macam kaum @pyropura

aHoi83 replied at 20-3-2017 02:19 PM
Cina pun kawen gadis indon. Igt melayu je

sis berlambak ya sis..kalo di penang perak itu aku rasa kalo 10 lelaki cina 5 dari mereka pasti nikah sama cewek indonesia..siapa yang ga mau cewek cantik pandai jaga rumahtangga setia jadi istri..lihat anak lelaki ini..bijak wakil skolah untuk sukan lagi..tu aku bilang mau anak2 cerdik pintar kahwin sama wanita warga asing..

perempuan malaysia memang ga laku di mata laki malaysia..aku rasa setiap kluarga kalian pasti ada yang kawin sama warga asing kan

kasian..aku dalam surat kelahiran anakku juga tulis statusku bukan warganegara tapi anak ku bias aja jadi warganegara Malaysia?knp anak laki ini ga bisa ya?

RP255 replied at 20-3-2017 04:24 PM
sekiranya perkahwinan sudah disahkan mengikut undang undang
sepatutunya sudah tidak menjadi masal ...

blame the father.

..sebabnya satu aje .... cina... period

Follow Us
trisnalovezul replied at 20-3-2017 04:50 PM
kasian..aku dalam surat kelahiran anakku juga tulis statusku bukan warganegara tapi anak ku bias aja ...

Tak mudah sebab dia berkahwin selepas anak dilahirkan. Tiada masalah rasis bangsa disini. TT je yg rasus  

anhar1 replied at 20-3-2017 02:40 PM
Bukan lelaki melayu je yg kawin dg gadis indon... Apek-apek singapore,taiwan ramai kawin dg gadis  ...

setuju sama kamu..pokoknya cewek indonesia digilai oleh laki seluruh dunia..kalo wanita indonesia kawin sama laki asing memang akan bahagia n ga ada perceraian tapi kalo nikah sama laki indonesia pasti ada yang bercerai..mungkin cewek indonesia ini ditakdirkan untuk lelaki asing biar anak2 cantik campur pintar

shamsadis replied at 20-3-2017 02:46 PM
aku syak ni kes sindiket penjualan bayi, cina2 ni diaorang nak cari zuriat tapi tak mahu kahwin, so  ...

sis terang2 udah bilang istrinya indonesia dia malaysia jadi anak ini lahir esoknya baru dia daftar nikah mereka..memang anak kandung laki ini sama istrinya orang indonesia sis

aHoi83 replied at 20-3-2017 03:28 PM
Sinetron indonesia sgt u olls "anak biologi"

anak biologi artinya anak kandung.darah daging ibu n bapanya sis

airwickss replied at 20-3-2017 02:35 PM
maksudnya.. secara teknikal... budak ni dikira lahir tanpa maklumat bapa la kan.. sebab masa tu  ...

Ye betol tu... Maklumat maknye lak indon.. jadi warga indon je la

Pajeri_Nenas replied at 20-3-2017 04:21 PM
mak dia single mother, x sempat kawin. JD citizenship ikut mak dia even ayahnya Malaysian.apsl apek  ...

sis dna itu 99.99 percent diakui ketepatannya..pasti kalo ini anak biologinya a.k.a anak kandung laki ini aku rasa bisa menang.kasian adik2nya bisa dapat kerakyatan..bijak budak ini rugi kalo disia2 kan ga bagi kerakyatan..pemain volleyball mana tau boleh harumkan nama makaysia satu harinnti

aHoi83 replied at 20-3-2017 04:57 PM
Tak mudah sebab dia berkahwin selepas anak dilahirkan. Tiada masalah rasis bangsa disini. TT je yg ...

aku baru prasan dia dftarkan nikah selepas anak itu lahir..aduh kasian..anak ini pintar rugi kalo disia2 kan ga bagi kerakyatan mana tau bisa harumkan nama malaysia..anak2 perkahwinan campur memang semua bijak. aduh kasian lihat nasib anak pintar ini..

Edited by jazaa100 at 20-3-2017 05:13 PM
RP255 replied at 20-3-2017 03:55 PM
ya

kaum indonesia diberikan kerakyatan dengan begitu mudah sekali

Ni bkn masalah cina ke melayu lah....

Ikut undang undang....
Sesiapa lelaki malaysia yg berkahwin secara tidak sah dengan warganegara asing, anak yg lahir itu tak diiktiraf warganegara malaysia...

Anak pertama dia dilahirkan sblm perkawinan dia di daftarkan...so anak pertama tu dikira anak tak sahtaraf....anak anak yg lain elok je dpt waeganegara kannn....

Cer klu nk komen tu jgn asyik nk hentam kerajaan je....malaysia ada undang undang, bkn suka suki ikut undang undang apek ni.....

Tak suka undang undang malaysia sila keluar!!!

RP255 replied at 20-3-2017 04:09 PM
mereka sudah berkahwin secara sah

jadi anak mereka sepatutnya menjadi rakyat malaysia

kalau anak melayu aku rasa lagi sukar hidup budak ni. sebab status dia

Bagus la, kurang satu undi dap pru 17

ni sebab undang2..anak dia yg 3 orang tu elok je dapat warganegara. ape ke hal nak corner baring sebab cina aper
memang apek tu x register awal. dah nak bsalin bru nak buat. cash la.

Edited by mbhcsf at 20-3-2017 05:44 PM

apa syarat syarat memohon kerakyatan Malaysia ye, ada tak dinyatakan dalam article tu.
i dont think sebab dia Chinese maka hakny tak terjaga tapi sebab different birth mom tu - yg tak berapa jelas - dan kalau awak lihat pun budak  Jia ini juga gagal dalam mendapatkan kerakyatan di indonesia, so i suspect ade yg tak mematuhi syarat syarat permohonan  kerakyatan. sebab adikberadiknya yg lain okay je pun.

so salah sama sekali sebab dia chinese maka dia tak dijuangkan haknya, may be ada kot  syarat syarat lain dalam permohonan kerakyatan.

kalau isu ni dipolitikkan nampak skewed , atau false assumptions macam ni yg membawa kepada politik kampungan taraf picisan.

tapi lebih berguna untuk juga sama mengetahui apa ap asyarat permohonan kerakyatan.

kaktomlima replied at 20-3-2017 05:15 PM
Bagus la, kurang satu undi dap pru 17

heheheheh..adeh...politik pula ...

blame his father....clear cut la cerita ni, budak ni didaftarkan sebelum bapaknya daftarkan pernikahan di malaysia, so tak ada maklumat bapa masa maknya bersalin.....3 lagi adik beradik budak ni elok je jadi warganegara....so, pada aku salah bapak dia...