CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 123456

[Tempatan] Mufti: Bukan Muhrim Naik Uber Atau Grab Perlu Duduk Di Bahagian Belakang Kereta

tripleid replied at 22-3-2017 03:16 PM
agaknyalah sis.dah dlm kpl hotak lebai asik nk memuki jah..que nk bayar barang pn lebai naik syahw ...

Biar jelah ank berank ko naik kereta ngan saper2 pon tanpa curiga kan..sbb yg ada dlm dunia ni hnya mufti yg otak kotor..penjenayah kt luar tu semua otak suci...  mana reti fikir kotor2 sbb tu byk kes mufti yg merogol n buat jenayah seksual kan???

GincuPurple replied at 22-3-2017 02:54 PM
Apa nak buat mommymonster, kalau hati dah hitam segala yang baik dan betul pun depa nampak salah ...

Naik uber atau grab apa tujuan?
Nk pegi dr A ke B dgn selamat..
So apa keperluan nak bermesra2 dgn pemandu tu lebih2..? Sekadar ckp skit2 kan...duduk di blkg pon boleh ckp kan? Kenapa besar sgt ke kereta tu sampi nak sembang dgn org duk blkg pon xleh dengar?

Sekor2 otak kuning padahal..fikir seks je...
Org fikir lebih jauh dr tu...duk sblh per2 hal nk kena rompak ke apa pon susahla skit org tu nk buat per2..nmpk keadaan yg pelik2 sempatla nk call ke or hntar sos mesej ke..ni duk sebelh belum per2 hp dah kena rampas..

Madel replied at 22-3-2017 12:55 PM
Bodo nya lahai...
Tak pernah aku naik teksi or uber duduk depan dgn driver..berborak lagiiii la jar ...

Kan..org fikir keselamatanla yg utama..tp ada pulak yg kuning sgt otak tu fikir mcm2.byk sgt tengok citer lucah..yes duk blkg standby fon..perhal terus call or sos

mommymonster82 replied at 22-3-2017 04:02 PM
Kan..org fikir keselamatanla yg utama..tp ada pulak yg kuning sgt otak tu fikir mcm2.byk sgt tengo ...

Jadahnya la naik uber n teksi nak beramas mesra borak2 bagai..kose aku.
Aku masuk je teksi or uber..1st thing aku hafal no plet keta n daftar pengenalan diri driber.
Sbb aku ada pengalaman hitam dgn driber teksi india..so aku mmg berhati2..kalau tak ada pilihan baru aku naik teksi or uber..selebihnya mmg aku drive keta sendiri..
Kebanyakan pemandu2 teksi ni mcm ada aura negatif.   

cmf_premierleag replied at 21-3-2017 07:28 PM
Malas aku nak amik kisah bab2 fatwa ulama ni sume
Menyusahkan jah
Mcm la ummah kemaruk sgt nak ber ...

Mner ko tau?

Follow Us
Edited by mbhcsf at 22-3-2017 06:15 PM
Madel replied at 22-3-2017 04:58 PM
Aku masuk je teksi or ube ...

i ade pengalaman back in 2007 , i sakit dan pi klinik dan bil adalam perjalanan balik i dibwa teksi kuning ini kat Kl , and i cakap ke suatu tempat ini tapi macam mana dia salah dengar pangkal nama pertama  destinasi i , i dibawa hingga ke ..., time dia baw around  area yg i tak rasa familiar dan memang jauh dari tempat sasaran tu memang dah rasa semacam...u know dlm hati  ayat qursi je and i tegaskan suara untuk turun di depan legend hotel or ? hentian putra . see? dah juah sangat dia bawa...then dalam keadan sakit dan terketar sampai air i beli pun i tak sedar letak dalam bag  dan tumpah ye dalam bag i naik ltr  ke my place.

tapi u know ketaqlah tangan sejuk. so , i taklah percaya teksi sangat.

sebab tu i kata - tak kena tak ada pengalaman , kita boleh cakap  itu ini , tapi sekali...

so pada i it is better dok kat belakang dan kalau kita jaga diri dan behaved appropriately , org tak pun kata apa apa sombong ke , fikir nak jadi boss ke, itu u know immaterial.

my mother kena naik kete jabatan or company and yes my father izin dan no problem pokoknya jaga dirilah dan jaga batas.

tapi satu je teksi ke ape ke ...kalau depan klcc yg dibawa immigrant , hahaha better dok belakang ..yg uber ni apa ni i tak pernah cuba lagi ...

Edited by tripleid at 22-3-2017 06:43 PM
mommymonster82 replied at 22-3-2017 03:57 PM
Biar jelah ank berank ko naik kereta ngan saper2 pon tanpa curiga kan..sbb yg ada dlm dunia ni hny ...

abistu drebar taksi yg slama ni yg dok naik tu kita tak kenal jgk pn.tp tetap naik juga kan?

knp x kluar jgk fatwa pmpuan xleh naik teksi yg drebar laki?   

kalo nk ckp psal safety,taxi lg la teruk,dah berapa bnyk kes rogol,samun penumpang tp xpulak mufti kluar apa2 fatwa haramkn teksi

at least rasanya blm ada lg kes dreber uber/grab ni buat hal.korek me if im wrong

Pada aku la kan...yang benarnyer mupti dah kecut teloq bila malaysiakini pi report apa depa kara pasai hukum 2 opposite gender muslim naik uber grab segala tu...sebab baru dapat maklumat grab uber tu sapa pemegang saham...padahal malaysia kini lapor bulat2 apa depa cakap...

tripleid replied at 22-3-2017 06:37 PM
abistu drebar taksi yg slama ni yg dok naik tu kita tak kenal jgk pn.tp tetap naik juga kan?

...

Bila otak ko asyik fikir negatif je...bc pon buat2 xnampak..

Org tanya ler sbb tu mufti tu jawab...

Dan benda ni tertakluk pada semua jenis kenderaan la... tapi dah penyoalnya tanya pasal uber n grab itu jerla yg mufti jawab.. ko dah kenapa teruk sgt fikir  sampai nk kutuk bagai.  .nk naik duduk depan ko dudukla... xde saper halang..ko nak duduk atas riba driver tu pon xde saper halang.. bg yg nak jaga..jagala... nak duduk belakang... ko teruk sgt fikir ke mufti tu dah kenapa padahal org niat baik.. n bg pesanan yg baik2..

Madel replied at 22-3-2017 04:58 PM
Aku masuk je teksi or ube ...

Itulah pasal u..orang xpernah kena mmg xfaham punya.ikut kepala sendiri jer...

Nak naik teksi ke uber ke grab ni nk pegi destinasi ke nak berkenalankan..xtau pulakla sejak bila wajib nak kena duk depan n mesra2 ngan driver... padahal dia tu perkhidmatan hantar kitaje dah kenp pula wajib kita mesra2..

Konar pi isu keselamatan konon...

Pekejadahnyer isu keselamatan tanya kat mupti...:

mbhcsf replied at 22-3-2017 06:13 PM
i ade pengalaman back in 2007 , i sakit dan pi klinik dan bil adalam perjalanan balik i dibwa teks ...

Kes yg aku kena pulak..
Naik teksi driver india..dari kolej nak gi bus stand..kolej ke bus stand dlm 15mint pejalanan..dia leh koner masuk stesen minyak..stesen ni mmg khas utk driver teksi aku rasa sbb byk teksi beratur..stesen minyak tu cam tersorok sikit bnyk kilang2.
Aku ckp aku nak cepat hantar la aku dulu pastu buat la apa urusan ko kan..dah tau teksi tu x ada minyak, yg ko amik penumpang pasal apa..saja je muka driber india ni. aku tunggu dlm teksi dengan meter berjalan..aku dah seriau..student kan mana ada duit sgt..meter dah naik puluh2 inggit..india tu entah mana
Aku call abg aku, abg aku suh catit no plet teksi n id driber teksi tu..masalahnya teksi tu bukan india tu punya..owner teksi org melayu..dah la keadaan dlm teksi pun uzur n kotor bersepah2
Aku dah nak menangis + mengamuk dah..dekat setengah jam lebih bertukun aku dlm teksi sensorg..
Sampai bus stand abg aku dah standby dgn muka bengis menyinga..nasib baik ada abg aku..kalau tak entah2 aku dah kena paw berapa inggit dgn driver india tu.
sejak tu mmg aku waspada bila naik teksi.

mommymonster82 replied at 22-3-2017 06:55 PM
Itulah pasal u..orang xpernah kena mmg xfaham punya.ikut kepala sendiri jer...

Dah nama pun perkhidmatan teksi..naik, smpai destinasi , bayar , turun..end abis cite

Nak berborak2 ramas2 mesra ujung2 kena cabul rogol mmg kita cashkan je la muka si samdol tu  

xy_daen replied at 22-3-2017 06:41 PM
Pada aku la kan...yang benarnyer mupti dah kecut teloq bila malaysiakini pi report apa depa kara pas ...

kalau cakap kena bawa dalil

so kalau tak macam ...u know u gossip

mbhcsf replied at 22-3-2017 08:07 PM
kalau cakap kena bawa dalil

so kalau tak macam ...u know u gossip

Owh goshhhh...

Edited by mbhcsf at 22-3-2017 08:12 PM
Madel replied at 22-3-2017 08:01 PM
Kes yg aku kena pulak..
Naik teksi driver india..dari kolej nak gi bus stand..kolej ke bus stand  ...

alhamdulillah...kan ada abang pi dok standby dah

u see
n that situation ..vulnerable kita kan...i kena tu time malam...yes , i a bit panic setelah turun sejuk tangan...boleh sembang sembang pulak dalam teksi ni bend yg merapu. puji itu ini tapi dalam hati maa tu dah  rasa pelik sebab the route was  off grid.
so sorrylah kan takkan nak melayan sembang kalau kita pun dibawa menyimpang jauh dari tempat yg hanya 10 mins je sasaran destinasi  sebenarnya. berbanding ntah mana dia bawa hingga ke mana sampai ke kawasan yg tak sepatutnya.

mbhcsf replied at 22-3-2017 08:10 PM
alhamdulillah...kan ada abang pi dok standby dah

u see

I dapat bayag camne  u rasa..mmg panikla..tambah2 tempat kita xtahu..

Ada je dulu driver teksi bawa ikut jalan ntah mana2 me cakap kat dia eh ikut hi way kan lagi dekat..dia kat x..ikut sini lagi dekat bla3... i da standby gps dah tgk n standby je nak call..

Padahal naik teksi lain elok je ikut hi way..

Madel replied at 22-3-2017 08:06 PM
Dah nama pun perkhidmatan teksi..naik, smpai destinasi , bayar , turun..end abis cite

Nak ber ...

Ntah kenapa ada puak yg sentap sangat bila mufti kata duduk belakang....

Padahal pointnya..kita nak pegi A ke B dengan selamat ..tu je..