CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: espri6006

Aduh Peritnya Bila Anak Meninggal Dunia

leylapple replied at 30-3-2017 08:46 AM
adaaaaa.....jgn tak tau...

cuma cara luahan tu takder lah extreme sangat mcm manusia....maybe b ...

excuse me??? You are saying cara luahan malaikat takder lah se extreme macam manusia????

Hang pernah buat intership dikalangan makhluk TUHAN Yang ini kah????sampai tahu bebenor???

Tidak ada apa apa yang ada diantara langit dan Bumi  serta alam semesta alam ini Kecuali hak  mutlak PENCIPTA......

Anak juga meupakan harta pinjaman tersebut...so jangan ler nak bersedih berleret leretan bila ke hilangkan mereka sedangkan Kita tahu DIA ler sebaik baik PERANCANG........utk kita hamba2NYA.....

mannnakautau replied at 1-4-2017 07:14 AM
excuse me??? You are saying cara luahan malaikat takder lah se extreme macam manusia????

Hang p ...

cth malaikat buat extreme confession?

leylapple replied at 3-4-2017 08:55 AM
cth malaikat buat extreme confession?

not your own words??? Atau camna?????

mannnakautau replied at 1-4-2017 07:11 AM
Masyarakat ada tanggunjawab untuk knock knock on TT's head time and again sebelum jadik mudarat... ...

jgn la marah aku manakk hahhahaaku paham maksud ko... tp nk buat acane...
dia sendiri la kena sedar..life must goes on gitew...

bile baca kisah tt ni...tetiba mengalir air mata...tak sanggup hilang anak dan taktau nk gambarkan mcmane..tp kite kena redha..

Follow Us
ibuiqah replied at 4-4-2017 08:32 AM
jgn la marah aku manakk hahhahaaku paham maksud ko... tp nk buat acane...
dia sendiri ...

Siapa kata manak marah???? Manak bukan marah...NASIHAT..............dialog ramlee.....

sedihnye TT.. moga di berikan ketabahan utk TT..

kekadang kalau iols marah anak.. cepat2x pikir kalau dia takde..
mesti rindu..

leya1303 replied at 4-4-2017 10:41 AM
bile baca kisah tt ni...tetiba mengalir air mata...tak sanggup hilang anak dan taktau nk gambarkan m ...

Ah bagus bagus...terus galakkan  TT  untuk berleret leret sedihnya ........bertahun tahun lepas kematian pun takpa....fitrah manusia Kan kesedihan itu????,Kan,Kan???

gujiwa replied at 4-4-2017 01:48 PM

kekadang kalau iols marah anak.. cepat2x pikir k ...

Sepuluh tahun lepas kematian pun belum tentu boleh nak redho....BETUL TAK TT????????

gujiwa replied at 4-4-2017 01:48 PM

kekadang kalau iols marah anak.. cepat2x pikir k ...

itu lah...anak2 adalah penyeri rumahtangga.. tangis, tawa, senyum dan sebagainya adalah pengubat hati. So kalau nak marah2 atau pukul boleh je untuk mengajar dia tapi jangan terlebih sangat sebab itu akan jadi salah satu perkara akan menghantui kita jika mereka dah tiada.

salam takziah TT smoga terus kuat...

itu la antara sebab sy ni risau sangat2 kalau anak tak sihat...

mak saya pon kata gitu...ayah saya meninggal x sama perasaan bila kakak meninggal 5ys lepas tu

ada kawan saya di fb anak dia bb meninggal usia 3 bulan, bulan 3 tahun lepas sebab masalah jantung

bulan 3 tahun ni suami dia pula yg pergi...mengejut pula...sedih nya...hebat sungguh dugaan Allah

sungguh saya tak sanggup kehilangan mereka2 yang saya sayang

smoga TT trus kuat

berat mata berat lagi bahu yg memikulkan.. harap TT tabah ye.. in sha Allah bertemu di syurga nanti..

Tak terbayangkan kehilangan ank selamanya tk kembali...sy anta ank sekolah seharian pun dah rindu tk sabar nk jumpa sebelah petangnya.

aduhai sadisnya cite TT
teringat anak iols kat umah  

espri6006 replied at 22-3-2017 09:23 AM
Denggi berdarah...sepanjang demam 4 hari 2 kali pergi klinik. kali pertama check biasa doktor kata ...

kalau sakit pendekatan aku,aku tak kan ke klinik. aku sanggup luang masa berjam.. aku akan ke hospital.. bila ada report doctor, kalau perlu admit aku akan guna medical card masuk hospital lain.

aku ada pengalaman mcm TT.. aku demam, keluar bintik merah mata mcm nak terjegil, sakit tulang2,klinik penawar ni boleh cakap aku demam virus.. dua kali aku pergi klinik tu. aku amik pendekatan sendiri aku minum air banyak2 sampai xsampai 5 min nak kencing berkali.

bila aku dah xtahan.. aku pergi hospital periksa darah.. doctor cakap awk tau x awak ni denggi tapi nak baik dah. nasib baik xpape..sejak dr ni aku mmg xpercaya bulat2 pg klinik. anak aku kalau demam dah 3 hari g hospital mmg terus dia amik darah.. kalau klinik bg ubat je lah dlu.

Super-M replied at 10-4-2017 09:18 PM
kalau sakit pendekatan aku,aku tak kan ke klinik. aku sanggup luang masa berjam.. aku akan ke hosp ...

semoga tt terus tabah dalam menghadapi ujian Allah ini.Hanya masa yang dapat mengubati kesedihan itu.

aduhh...
anak 1st sy pon bru 4 thun...perangai die buat sy happy..pandai amik hati org..kdg2 asik nak marah je sbb nakal sgt...tkut plak dgr bile awk ckp org2 cmtu la selalu pegi awal...
mmg penah terdetik pon dlm hati cmtu..tp tkut sgt nak percayaa...sbb kita plg rapat dgn die...berbanding adik die...

Edited by GigaMom at 20-4-2017 01:09 AM

Tak dapat nak baca sampai habis.. Cerita ttg anak kecil ni baca pun mmg akan meninggalkan kesan yg mendalam bagi ibu baps..

Salam Tt
Takziah... Dugaan ini sgt berat. Semoga Tt dapat mengatasi dugaan ini. Dalam tt melalui saat2 duka spt ini, jangan lupa memberi sokongan emosi pada anak-anak dan isteri. Mereka juga pasti mengalami tekanan emosi yang sangat berat.

Saya ada anak seorang sahaja setakat ini. Dialah segalanya bagi saya. Baru berumur 5 tahun. Semoga dia dipanjangkan usia. Buat anak syurga tt, semoga ada hikmahnya kerana dia beruntung x melalui pengalaman perit didunia. Semoga dia tenang dan lebih bahagia di sana.

Walaupun kata2 dari kami ini tidak dapat merubah keadaan tt dan keluarga tapi semoga doa kami sampai dan tt serta keluarga akan menemui ketenangan juga. Ambilah masa untuk bersedih dan berkabung dengan pemergian arwah, semoga dapat meredakan keperitan yg ada.

espri6006 replied at 22-3-2017 10:34 AM
ini pun sambil menitis airmata. Selalu juga orang kata kalau anak2 yang comel2 nakal2 dan selalu h ...

Allahu menitik baca thread TT ni

umur arwah sebaya ank sulung sy... ye saya faham umur mcm arwah tgh seronok utk bergurau senda..ada je akal dia..teletah dia yg lucu tu...sy sendiri pn kalau lmbt balik dr opis sllu rindu kt anak..apatah lg TT yg anak dh dijemput ilahi

sabar ye TT..mak sy smpai skg, ms adik sy meninggal 4 thn lps n smpai skg mak sy masih ulang alik ke kubur adik setiap hari..kecuali kalau dia xde kt rumah..arwah adik meinggal usia dia 26 thn....

hati mak ayah mana tak remuk bila kehilangan anak kan...

sabar ye TT, sememangnye arwah dh selamat di syurga... moga Allah gantikan yg lebih baik utk TT sekeluarga... aminn