CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

[Jenayah] Edisi Anak Polis Tak Menjadi: Polis lindungi peniaga air ketum di Penang!

Simunggu replied at 22-3-2017 09:28 AM
anak polis pun manusia...bukan malaikat..

Ini bukan jawapan yang sepatutnya keluar dari seseorang yang mengaku bijak.

Kalau aku sepak punggung kau dengan sengaja pastu kata "aku manusia dan bukan malaikat" sanggupkah kau terima sepakan itu?

Sekali lagi aku gesa agar ko simpan kepandaian dan buang lawannya. Ini ko terbalik, kepandaian ko buang dan lawannya yang ko simpan.

mkn 2 org nampakkkk

samasam90 replied at 22-3-2017 03:21 PM
amboi... dah la rajin, kuat menabung pulak tu. muah siked sprm.
#calonmenantupilihan

sikit sikit, lama lama buncit.. *gambar hiasan semata-mata*

Defcon2 replied at 22-3-2017 03:42 PM

Kalau aku sepak pu ...

bodoh juga kamu ni...dalam konteks ini? kamu tak faham ya?? kan anak polis juga manusia...dia boleh buat salah...bukan tak boleh...

Simunggu replied at 22-3-2017 04:54 PM
bodoh juga kamu ni...dalam konteks ini? kamu tak faham ya?? kan anak polis juga manusia...dia bole ...

Ya manusia memang tidak sempurna. Tapi tak bolehlah kau gunakan alasan 'anak polis pun manusia...bukan malaikat'.

Ia memberi gambaran seolah-olah kau tiada masalah jika anak polis buat jenayah. Takkan kau nak aku ajar ko buat ayat kot. Aku ni budak sekolah aje. Nanti kau jugak yang malu disekolahkan oleh budak sekolah...

Defcon2 replied at 23-3-2017 02:21 PM
Ya manusia memang tidak sempurna. Tapi tak bolehlah kau gunakan alasan 'anak polis pun manusia...b ...

anak polis pun manusia...kalau salah tangkap ja...jangan lah sebut bapa dia si anu si anu...tak baik...

bertaubatlah dipagi Jumaat yg mulia ini...ok...moga moga taubat kau diterima NYA...

Follow Us
Defcon2 replied at 23-3-2017 02:21 PM
Ya manusia memang tidak sempurna. Tapi tak bolehlah kau gunakan alasan 'anak polis pun manusia...b ...

anak polis pun manusia...kalau salah tangkap ja...jangan lah sebut bapa dia si anu si anu...tak baik...

bertaubatlah dipagi Jumaat yg mulia ini...ok...moga moga taubat kau diterima NYA...

Simunggu replied at 24-3-2017 08:35 AM
anak polis pun manusia...kalau salah tangkap ja...jangan lah sebut bapa dia si anu si anu...tak ba ...

kena la sebut anak si polan si polan...anak2 adalah hak ibu bapa...

ifanonline replied at 24-3-2017 08:41 AM
kena la sebut anak si polan si polan...anak2 adalah hak ibu bapa...

jangan 1 hari kena hidung sendiri baru tau...

scorpionkiki replied at 22-3-2017 10:06 AM
I tau saja sorang pesara polis ni dok minum air ketum...katanya ubat kencing manis...

Ketum mmg dikatakan sebagai alternatif ubat sakit kencing manis dan darah tinggi. Ambil daun dan rebus kemudian minum..pahit kaw2

Siapa2 yg mkn hasil yg tak halal mcm rasuah tu semua dpt musibat. JPJ, perhutanan, polis, Imigresen.

Time ofis hour main forum guna internet ofis pun sama la dapat gaji agak2 halal ke??

Defcon2 replied at 22-3-2017 03:42 PM

Kalau aku sepak pu ...

Habis tu nk jwb mcmna? Cuba tnjuk contoh skit jwpn bijak

Simunggu replied at 24-3-2017 08:35 AM
anak polis pun manusia...kalau salah tangkap ja...jangan lah sebut bapa dia si anu si anu...tak ba ...

Isunya bukan pada nama. Apa yang ko tiba-tiba konar ke isu lain ni? Kaki putar belit betul la kau ni.

Isunya sebab ko kata "anak polis pun manusia, bukan malaikat". Ia seolah-olah menunjukkan bahawa kau tiada masalah bila anak-anak polis melakukan jenayah.

Cuba kalau anak polis tu sengaja tendang punggung kau. Adakah kau akan biarkan saje anak polis tu dan kata "ah..anak polis pun manusia bukan malaikat"? Tak logik kan.

Itu la sebab aku selalu nasihatkan kau makan kismis banyak-banyak. Supaya ko boleh berfikir secara logik. Dan menyimpan sedikit kepandaian dalam otak.

Tapi kau degil. Kismis tak mau makan, suruh gi sekolah pun tak mau dan yang paling jelek, suka simpan 'lawan kepandaian'. Apa yang boleh diharapkan kalau macai umno/bn semua berperangai macam kau ni?

p/s wah bertubi-tubi ko kena dengan aku ni... keh keh keh   

Hujng2 pergi mekah cuci dosa, balik sink ubah menampilan.lalu diampuni ummah semua. Mati sok keluarkn ayat popular "arwah bail orgnya".. Tang mana baik pun ntah

Defcon2 replied at 27-3-2017 05:22 PM
Isunya bukan pada nama. Apa yang ko tiba-tiba konar ke isu lain ni? Kaki putar belit betul la kau  ...

anak siapa melakukan jenaya sudah dikira masalah besar...tak kira anak siapa...polis kah, cikgu kah, kastam kah ...hatta anak kau sekali pun...

tapi persoalannya perlu kah tajuk di CI tu sebut anak si anu si anu..???

Trend kat msia skrg.
Sprm dah jd polis no 1.

Simunggu replied at 28-3-2017 08:07 AM
anak siapa melakukan jenaya sudah dikira masalah besar...tak kira anak siapa...polis kah, cikgu ka ...

Mula-mula kau rujuk pada kelakuan anak polis. Sekarang ko rujuk pada nama anak polis pula. Asik putar belit saja kau ni.

Itu la.. lain kali kalau tak tahu gunakan simpulan bahasa, jangan guna. Kalau ko ingin merujuk pada nama, ada simpulan bahasa lain yang lebih sesuai.

Itu la dari dulu lagi aku dah ajak kau masuk sekolah dengan aku. Tapi kau sombong. Aku siap tawar diri untuk isikan borang daftar ko masuk sekolah. Tapi ko tak nak, eskyen. Nah, sekarang penggunaan simpulan bahasa yang mudah pun kau gagal... kih kih kih.

Hai Simunggu... ko ni asyik kena bahan je dengan aku. Dengan budak sekolah pun ko tak bleh makan... hehehehehe   

Defcon2 replied at 28-3-2017 10:01 AM
Mula-mula kau rujuk pada kelakuan anak polis. Sekarang ko rujuk pada nama anak polis pula. Asik pu ...

apa bodoh engkau ni...putar putar alam....

apa kena mengena anak si anu anak si anu kalau anak tu buat jenayah???...itu pun kau tak boleh jawab...

kalau budak budak buat jenayah atau buat tak senonoh org pembangkang selalu sebut anak polis lah..anak kastam lah...anak menteri lah...anak cikgu lah....apa kena mengena bapa dia kerja apa.....kamu bodoh kah apa??

Simunggu replied at 28-3-2017 10:23 AM
apa bodoh engkau ni...putar putar alam....

apa kena mengena anak si anu anak si anu kalau anak  ...

Aik?! Marah ke? Amboi garang sungguh penyokong umno/bn ni. Buat lawak sikit pun nak marah.. kih kih kih.

Tengok bila ko marah, komen ko pun melalut. Apa benda yang ko tulis ni aku pun tak faham:

"apa kena mengena anak si anu anak si anu kalau anak tu buat jenayah???" Sampai 3 kali perkataan 'anak' kau tulis. Anak tu rujuk pada siapa pun aku tak tahu.

Isu dia senang aje. Ko tulis peribahasa "anak polis pun manusia, bukan malaikat". Tapi ko merujuk pada keperluan untuk menjaga nama keluarga polis tu kan. Memang tak kena la peribahasa kau tu.

Nah! Kan betul aku cakap ko kena pergi sekolah balik. Peribahasa mudah pun kau gagal. Ini bukti jelas ni. Jom esok ko pakai seluar pendek biru dan datang sekolah aku kat Benut. Aku Tingkatan 3 Bestari. Elok ko duduk sebelah aku. Senang aku nak starlight dahi kau kalau ko malas... hehehehehe  

Simunggu = Gagal Peribahasa

Defcon2 replied at 28-3-2017 10:57 AM
Aik?! Marah ke? Amboi garang sungguh penyokong umno/bn ni. Buat lawak sikit pun nak marah.. kih ki ...

kasian engkau...dah jadi cikgu peribahasa lah pula...

engkau belum jawab lagi...apa kena mengena sbb sbb anak yg buat jenayah dgn profession bapa mereka??