CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monaconice

dah 6 tahun kahwin tapi...... aku perlu pertolongan!

awanearisu replied at 23-3-2017 06:02 PM
Kerapkan honeymoon luar negara tt. Memandangkan tiket AirAsia pun dah murah-murah. Ada orang kata si ...

Yeke.. ok2 insyallah.. tp mmg selalu berjalan.. dalam malaysia.. luar malaysia.. 2-3 bulan sekali.  Tahun lepas tiap2 bulan berjalan.

Tahun lepas pergi langkawi.. ada bau telur busuk spanjang 3 hari kat sana. Patut 4 hari tapi hari ke3 dah balik sbb husband muntah teruk sampai masuk air dalam badan.  

CiliPadiSedap replied at 23-3-2017 05:55 PM
tt syifa cakap apa? kasihannya. cuba tanya suami ada org suka kan dia ke?

Darussyifa x ckp details.. cuma dia kate jin.. mmg ada sihir tu pemisah, dan ada sihir utk pembenci.. daripada byk2 tanda kena sihir, 80% kena kat aku ni ha.. huhuhu

sebu1 replied at 23-3-2017 05:35 PM
Sedihnye aku bace.  Aku harap kamu dan suami hidup bahagie sampai akhir hayat tt

Tq2           

Sebenarnya aku baru terjaga tadi.. suami kate aku menjerit waktu tidur.  Tp x ingat apa yg aku mimpi..

Besar jugak dugaan ni. Lama 6 tahun tu. Kisah TT ni lebih kurang sama dgn sepupu wife sy. Kena ganggu sejak diorang bertunang sampailah dah kawen. Yg buat tu isteri kepada abg tiri dia. Kakak iparlah kiranya. Masa majlis nikah pun terpaksa buat dlm bilik tertutup dan dirahsiakan bila nak akad.

ya allah kesiannya adik

smoga allah membantu semua usaha adik, bersyukurlah ada suami yg baik dan pnyg

tpi manusia jahat sunguhkan, sanggup aniaya sesama manusia, guna sihir dan jin, x takut  nya dia pada allah

apa la motip dia smpai sangup wat cmtu?

Follow Us
monaconice replied at 24-3-2017 01:47 AM
Masa awal2 sakit dulu dah tutup semua socmed sbb rasa mcm konfius dan takut nak pecaya org.. tak k ...

pada aku tak payah berjinak2 terus pun takpe.

aku cuma boleh doakan dan berharap korang laki bini sembuh dari perbuatan jahat ni.

awanearisu replied at 23-3-2017 06:02 PM
Kerapkan honeymoon luar negara tt. Memandangkan tiket AirAsia pun dah murah-murah. Ada orang kata si ...

kalau camtu seberang penang bridge pun ok dah..
takyah gi jejauh..

Mungkin ada yg tertanya-tanya kenapa suspek aniaya kami sebegini. Apa yg kami boleh cakap, mungkin diorang terpengaruh dengan emak biras yg pawang tu.

1. sebab duit, harta. adik beradik  suami yang nak berniaga, ayah mertua akan keluarkan modal.. hantar kursus dan lain2.. suami sy dpt sepenuhnya perniagaan keluarga.. dia urus sejak 10 tahun lepas, sampai adik2 habis belajar.. adik yg nombor 2, dan nombor 3, diorang berniaga lain, alhamdulillah berjaya masing2 pulangkan modal yg dkeluarkan. yang ipar yg dengki ni, dia no 4.. dah 4-5 kali bagi modal utk macam2 jenis bisnes, takde 1 pon yg menjadi.. lepas 1 bisnes x jadi, die nak buat bisnes lain pulak.. sampai tahap diberikan ruang kedai sendiri tanpa byr apa2 sewa, dah dberi rumah tanpa byr sewa, tapi duit sentiasa x cukup..bisnes tak jadi.. ayah mertua kate, bkerja jelah dgn orang carik pengalaman.. biras ni dpt kerja penguatkuasa majlis perbandaran.. tapi syg, setahun je.. lepas tu berhenti/kontrak x sambung.. dia kata boss tak bagus, kuat rasuah. (menipu je..sbb orang kampung kata dia malas kerja, suka bagi alasan dan lain2).. mak pak sedara, keluarga belah suami suka puji suami sbb bagus, jaga amanah.. siap bandingkan dgn biras tu...

mungkin punca utama sbb cemburu, sakit hati..

sebab KEDUA : kitorang speku, emak biras ni yg cucuk jarum.. sebab anak dia dan menantu dah kahwin 10 tahun takde rezeki anak.. so lepas kami kahwin, dia risau kalausy bagi zuriat, kiranya anak sy jadi cucu sulung.. tumpuan, perhatian, dan duit mesti dimewahkan kat cucu yg ada..

=======

kalau ada sesiapa yg tau tempt berubat lain, kongsi la ye.. skrang ni mmg sy fizikal dan luaran mmg dah sembuh kalau nak bandingkan dulu..tp tinggal 1 tu je masalah lagi..

bile ade musuh dalam rumah sendiri....

ape kate TT pindah? dh bole agak angkara keluarga dekat sbb die boleh access bilik tidur... selain mengaji...selalu pasang ayat2 quran....

sewa la rumah baru ke cmane ke....ce try dok asing dgn biras tu...

spankee_fili replied at 24-3-2017 12:28 PM
kalau camtu seberang penang bridge pun ok dah..
takyah gi jejauh..

Tulah tak tahu coverage sihir ni kuat bagaimana.  
Kita pernah terbaca benang dalam bod ni rasanya, yang seorang waris terpaksa lari sampai negara Eropah untuk elakkan diikut oleh saka hantu raya. Rasanya kalau sihir pun sama sahaja kaedahnya  

monaconice replied at 24-3-2017 01:52 AM
Pernah sewa rumah lain tp bertahan 3 bulan je.  Lebih teruk kena.. tak boleh handle..

Insyalla ...

Kesian tt.. ya aiol setuju jgn sesekali jemput dia ke rumah baru tt.. kalau dia dtg mengejut pun jgn ajak masuk rumah..

Sementara tu mayb tt boleh try sentiasa pasang ayat ruqyah di bilik tt..

sedihnya TT, semoga Allah permudahkan urusan, dikurniakan kebahagiaan dan anak-anak penyambung kasih sayang...

nanti sebelum masuk rumah baru, ikut adab yang Dato Dr Harun Din bagi;
1) Baca Bismillahirrahmanirrahim.
2) Tepuk daun pintu 3 kali.
3) Beri salam sebelum masuk ke dalam rumah.
4) Jika tiada reaksi dengan apa-apa bunyi (sama ada cicak dan seumpamanya) maka rumah itu belum ada berpenghuni. Rumah tersebut selamat didiami untuk anda sekeluarga.
5) Sekiranya semasa/selepas beri salam terdengar bunyi cicak, itu bermakna rumah tersebut telah ada penghuni yang anda tidak nampak. Sebagai jalan penyelesaian anda kena buka pintu depan dan belakang sewaktu hampir maghrib dan azanlah tiga (3) petang di ruang tengah rumah. Habis azan tutup kedua-dua pintu, lakukan selama tiga petang semasa maghrib.

Amalkan juga surah AlBaqarah... semoga menjadi pendinding.

Sedeh pulak membaca kesah tt. Kpd tt, mak doakan perjalanan hidup uolls laki bini dipermudahkan n terhindar dr hasad dengki manusia syaitan ni.

NekNgah replied at 24-3-2017 02:03 PM
sedihnya TT, semoga Allah permudahkan urusan, dikurniakan kebahagiaan dan anak-anak penyambung kasih ...

Trima kasih! kena amalkan ni bila masuk rumah nanti..haha. Insyaallah, kita ikhtiar je apa cara..

Ni nak cerita kejadian mimpi yg diceritakan semula oleh suami..

ada satu malam tu, selalu kalau takde apa2 halangan aku akan bgn solat pukul 3-4 pagi. ada satu hari tu, suami dah terjaga dulu.. dia cakap aku tidur dalam keadaan macam ressah. sampai semput dan sesak nafas.  dia kejut gegar badan, jirus air, dalam 2 3 minit, aku tetap tak sedar.

lepas tu aku tersedar aku terus nangis ambil wudhu. aku cerita kat suami, apa mimpi yg aku alami.. aku mimpi aku mengandung, dan perut aku besar macam pregnant 6 bulan. tiba2 ada 1 lembaga hitam datang tangan dia tarik perut aku sampai anak dalam kandungan aku hilang. (korang dapat imagine tak, macam tarik tanah liat/cheese, dia akan jadi renggang) masa tu sebelah tangan lagi cekik leher aku. lepas dia dapat ambil anak dalam kandungan baru aku terjaga.

mimpi tu aku bagitau suami je, tak bagitau mak mertua. sebab kesian dia, selalu risau pasal aku. selang 2 -3 hari kes mimpi tu, tiba2 adik ipar aku datang rumah, jumpa emak dia..dia cerita kat mak mertua aku, yang laki dia dah 2 3 kali mimpi bukan2. laki dia cakap yg dia macam dalam keadaan separuh sedar, mimpi ada lembaga hitam datang kat dia dan bagi sesuatu,dan lembaga hitam tu mcm ada suruh dia buat apa tah.

pehhhh! lebih kurang mimpi aku.. aku taktau apa maksud mimpi ni. mungkin mainan syaitan.. tapi aku dah tak mampu nak bersangka baik. huhuhu

lepastu ipar aku cerita lagi, diorang dah check kenapa mimpi bukan 2-3 hari..Mak Yan( emak kepada biras aku) bagitau yg ada saka keturunan belah Atok suami aku yang kacau.. (Makyan ni ala2 pengamal perubatan tradisional lah)

makmertua aku pelik, sebabnya, kalau betul saka dari Arwah Atok, kenapa dia tak kacau anak cucu sendiri. kenapa kacau menantu..? bukan ke saka ni selalunya akan ganggu keturunan tuan nya??? Wallahualam..

untuk tt, amalkan ayat ruqyah atau biarkan pasang selalu (lebih baik ko le yang baca hari2)

emmm . kesiannya . moga2 bertabah . sama macam mak . sampai sekarang tak tahu kenapa . start dari beberapa hari nak nikah sampai la 30 tahun ni ada benda kacau , pastu sakit pinggang ke kaki tapi pergi jumpa doctor tak ada apa2 . lagi2 kaki dia macam kena kayap . teruk juga la . orang kata kena badi la , kena apa tah siap suruh amik tahi gajah pergi sapu la , mandi bawah rumah laaa . harap2 TT tak kena penyakit macam tu .

monaconice replied at 24-3-2017 12:37 PM
Mungkin ada yg tertanya-tanya kenapa suspek aniaya kami sebegini. Apa yg kami boleh cakap, mungkin d ...

jadi, dia nak buat sampai TT bercerai berai?
nak buat sampai mati?

eiii perangai hamjad sangatt

kesian ny tt. semoga tt sekeluarga sentiasa berada di dalam lindungan-Nya dan dijauhkan dari segala benda yang kurafat dan mainan syaitan.

bertabah tt. u can do it.