CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Rumah Bau Wangi Semenjak Arwah Pergi.

chazey replied at 24-3-2017 07:34 PM
- Ai tak purcaya setan bau busuk semata. Sah2 setan is setan yang dah punya beribu tahun pengalama ...

Aku x pernah jumpe hantu   bukan aku nak jumpe atau ckp besar tp nk menyatekan yg alu x pernah jumpe sumur hidup. Dan aku x nk jumpe pun

kakiselit replied at 24-3-2017 10:35 AM
batu apak hang    Apa la hang dok merepek nih?

Dalam satu hari berapa kali hang sebut ammin dan kenapa hang sebut ammin?

kakiselit replied at 24-3-2017 10:35 AM
batu apak hang    Apa la hang dok merepek nih?

Apa yang merepeknya? Kalau takde evolusi hang masih lagi duduk dalam batu! Ka dalam lumpur ka!

Mokcik ni terlebih makan tembakau cina ke...pprt sgt statement...

L_Z replied at 23-3-2017 07:41 PM
Cute anak kecik tu...

Yg sorang tu mcm ank mat salleh...arwah ni mix kokesen ke...kalau tgk muka isteri arwah berkerak jua adanya

Aku kesian sebab pemberita  ni menjadi mangsa kepada kerakusan dan gila publisiti seekor keling.

Follow Us
Modngengade replied at 24-3-2017 08:40 PM
Yg sorang tu mcm ank mat salleh...arwah ni mix kokesen ke...kalau tgk muka isteri arwah berkerak j ...
ikut muka arwah kot

FanTasyCreaTioN replied at 24-3-2017 01:10 PM
ikut muka arwah kot

Haah kendu jgk  lah...iras2 mat over pun ada arwah ni

Modngengade replied at 24-3-2017 09:12 PM
Haah kendu jgk  lah...iras2 mat over pun ada arwah ni
cari juga berita tentang anak beranak ni tadi sis ..
tak jumpa
sekadar berita semasa kematian dulu

harap semua nya dipermudahkan untuk balu dan anak-anak arwah

ang pa taw musang adalah binatang yg bleh menangis? kalo menangis mlm2 tu jgn sangka pontianak ok.

Edited by chazey at 24-3-2017 09:59 PM
sebu1 replied at 24-3-2017 07:49 PM
Aku x pernah jumpe hantu   bukan aku nak jumpe atau ckp besar tp nk menyatekan yg alu x pernah j ...

Dulu aku percaya apa aku experienced tu hantu. Now aku questioned apa betul apa yang aku experienced tu hantu atau manusia/mahkluk lain di parallel universe atau ianya semata mainan minda sebab aku takut masa tu? Kalau hantu/mahkluk di alam laen, adakah aku yang termasuk dalam alam lain atau meka yang termasuk dalam alam manusia? If so, bagaima kedua alam tu boleh bertembung sehingga mengakibatkan 'komunikasi' berlaku secara tidak lansung. Sebab seriusly beberapa peristiwa yang aku alami tu agak intriguing, contohnya aku dengar dengan jelas bunyi tapak kaki berjalan di sekeliling aku, siap langgar plastik sampah lagi sebab ada bunyi desiran plastik () tapi aku tak nampak hapa2. Dan takda orang di rumah masa kejadian tu berlaku. Dua kali aku alami kejadian neh. Sekali di waktu pagi, sekali di waktu tengahari buta. Aku terfikir, aku jah tak nampak dia, or dia pon tak nampak aku?

Kawan aku sorang ada teori menarik pasal ni. Katanya 'hantu' pon bukan boleh nampak kita. Meka hanya merasa kewujudan kita melalui 'tenaga'/aura yang kita kuarkan. Dan manusia yang boleh nampak hantu, badannya bercahaya di alam hantu (maksudnya mengeluarkan aura yang hantus akan nampak sebagai cahaya). Manusia2 inilah yang akan diapproach oleh hantus jika meka ingin menyampaikan sesuatu mesej. Or jika meka ingin menonjolkan diri. Dan kawan aku juga share tentang, hantu boleh rasa kita takut or tak melalui tenaga/getaran yang kita hasilkan. Zets why, sapa yang makin takut makin diganggu pabila mengalami kejadian mistik tapi sapa yang buat bolayan, hantu pun fedap nak mengacau.

Sorry TT dah off topik pula.  

FanTasyCreaTioN replied at 24-3-2017 01:18 PM
cari juga berita tentang anak beranak ni tadi sis ..
tak jumpa
sekadar berita semasa kematian dul ...

Aminnn........

TuntungReturn replied at 24-3-2017 09:19 PM
ang pa taw musang adalah binatang yg bleh menangis? kalo menangis mlm2 tu jgn sangka pontianak ok.:l ...
dan bunyi ketuk-ketuk kat tingkap ..
jangan terus di sangka antu menyakat

ekor cicak yang selalu buat dajal

- ilmu berani diri dapat dari board antu

chazey replied at 24-3-2017 09:19 PM
Dulu aku percaya apa aku experienced tu hantu. Now aku questioned apa betul apa yang aku experie ...

Wow aku tertarik dgn penjelasan kamu cazey.  Mmg betul hantu ni wujud bile kite terlalu percaye dan pikir terlalu ttg mrk aku percaye tu. Aku biase je sendirian ditempat sunyi dibgunan kosong x de penghuni contohnye tidakle aku jumpe2     mungkin aku x pikir pasal mrk. Lain le aku duduk dikawasan kubur sorang2 tgh mlm. Tu aku pun rase gerun

chazey replied at 24-3-2017 09:19 PM
Dulu aku percaya apa aku experienced tu hantu. Now aku questioned apa betul apa yang aku experie ...
Nak reply juga walaupun O.T
tapi sis baca ja .. tak yah reply

Suka konsep yang sis utarakan .. tak pernah terfikir pula teori ni. mungkin dier rang pun sama macam kita .. ada yang boleh "rasa" sahaja kehadiran kita ..
ada yang boleh tengok ..

Selama ni selalu cari jawapan logik akal kalau terjadi benda pelik-pelik.
Sebab tu dulu-dulu rajin melepak kat board antu tu
mencari jawapan dan akhir nya seronok pula bertenggek kat situ lebih-lebih lagi ada yang pandai buat lawak
sampai kita terpikir sendiri .. eh .. eh.. yer tak yer juga
- bunyi ketuk-ketuk tingkap contoh nya .. mungkin bunyi ekor cicak .. lebih-lebih lagi d malam yang sunyi .. memang ketara giler kuat bunyi.

FC lebih percaya ni semua mainan minda .. walupun tak d nafikan sesetengah kes memang susah nak d jelaskan
Sebab tu .. lain bangsa .. lain rupa bentuk hantu nya

sebu1 replied at 24-3-2017 09:25 PM
Wow aku tertarik dgn penjelasan kamu cazey.  Mmg betul hantu ni wujud bile kite terlalu percaye da ...

Memang gitu uol. Bila ko fikir positif, ko takkan takut. Contohnya di tengah malam buta masa ko tengok tv tetiba tv pindah channel sundri. Kalau fikir, oh barangkali ini gangguan gelombang elektromagnet or whatever, ko takkan seriau. Tapi bila ko dah setat fikir matilah hantuuuuuu gitu, sah2 waktu tu juga ko dengar segala bunyi2an pelik.   Ai sekarang cenderung positif je. Sebab ai sangat penakut sebenarnya.

chazey replied at 24-3-2017 09:35 PM
Memang gitu uol. Bila ko fikir positif, ko takkan takut. Contohnya di tengah malam buta masa ko te ...

Aku pun penakut

Yg sorang tu mcm ank mat salleh...arwah ni mix kokesen ke...kalau tgk muka isteri arwah berkerak j ...

Entah la mokcik @Modngengade ..... ai tanya   my fren yg keja BERNAMA xjawab la pulak..yg pernah kena kipnap kat iraq dulu klu korang ingat la kes ni..arwah ngan puak puak yg gi iraq dulu klu xsalah ai

FanTasyCreaTioN replied at 24-3-2017 09:31 PM
Nak reply juga walaupun O.T
tapi sis baca ja .. tak yah reply

Nak reply gak, kesah la kena potong kedit.  

Pasal 'meka pun tak nampak kita' tu, terai tanya lebih lanjut pada ummah yang ada third eye.

Berbalik pada topik (untuk tidak buat porumer lain jengkel nak mampus sebab OT tanpa batasan),

Semoga roh aruah dicucuri rahmat. Comel anak perempuannya.

Aruah paknya ada keturunan Arab/Paki barangkali.  Macam anak sedara kawan aiol. Paknya Melayu, mak Dusun tulen but anak ibarat kokesen dengan rambut curly keperangan macam adik dalam gambar tu, mata coklat jernih pastu kulit putih porselin. Katanya keturunan pak ada darah Arob gitu zets why terturun barangkali gene Arob ke cicit @ anak sedara kawan tu. Aiol first time nampak budak tu mati2 ingatkan either mak or pak sheol kokesen.