CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13147|Reply: 102

Cara Sucikan Pakaian Menggunakan Mesin Basuh Automatik (pakaian najis+tak najis)

Cara Sucikan Pakaian Menggunakan Mesin Basuh Automatik
~ air yang bercampur dengan najis,air mutanajis
~ seluar anak yang terkena air kencing dia
~ air dalam mesin basuh tak cukup 2 qullah
~ kita basuh pakaian kita dengan air najis tanpa kita tak sedar
~ macam mana cara nak atasinya ?

Mengaji aje tinggi, bongok lagi tinggi bila dengar video hari ini.

Ngaji ngan setan cam tu lah yer. Rosak lagi merosakkan.

Saya boleh jawab. Akan tetapi saya lebih suka nak ambil tahu dari menjawab soalan.

Ustaz segera, ngaji tak habis. Habis jadi bodoh pengikut ustaz2 ni

mcm tu kena cuci kt sungai baru di yakini suci

Assallamualaikum warahmatullah

Perkara semacam ini MUDAH JE...cuma kita perlu berfikiran kreatif dan faham hukum.

Apa yg diterangkan Ustaz dlm video..Uncle setuju...BETUL

.
Cumanya..jawabn tepat akan bergantung kepada..keadaan najis ...mesin basuhnya dll..

PALING PENTING..FAHAM ASASNYA...

Uncle cuba bagi faham asas mencucikan pakain bernajis..

1. Hilangkan najis

2. Gunakan air mutlaq

Faham ni..selesai masalah..

Cth..kalau dengan masukkan pakain yg penuh air kencing dalam mesen basuh..dan mesen basuh tu mampu laksanakn 2 perkara kat atas...SUCI DAH..selesai masalah!

Cara perlaksanaan mcm ustaz Azhar Ajar pun boleh dah...cth..cuci dulu kain air kencing (hilanglan najis)..kemudian..baru campur dgn kain lain dlm mesen basuh..

atau kalau cara pemalas mcm Uncle..kalau kain yg kotor sikit2 ( kalau yg penuh basah kencing tu..eloklah buat cara ustaz Azhar)...basuh je dengan mesen auto tu..

kemudian,..dah siap spin semua..

Uncle jalankan mesen tu guna speedy je..tanpa masukkan sabun

Jadi..kain yg dah cuci dgn sabun...Uncle ragu tak betul2 lalu dgn air mutlak...Uncle basuh dlm mesen dgn air sja sekali lagi..

Insyaallah..yakin

Cuma..rugilah letrik dan air sikit.

Edited by MohdNizamCY at 13-4-2017 05:42 PM
koliba replied at 30-3-2017 04:15 PM
Cara Sucikan Pakaian Menggunakan Mesin Basuh Automatik~ air yang bercampur dengan najis,air muta ...

Oklah, bila semua dah tak reti nak komen. Saya beri penjelasannya pula.

Mengenai pakaian yg bernajis, tak perlu air hingga berkolah2 pun. Jika menyucikan pakaian hendak disamakan dgn berwudu', maka itu namanya USTAZ BODOH PIANG!

Soalan, apa yg perlu dilakukan jika kulit bersentuhan dgn anjing yg basah? Takkan ler nak terjun dalam sungai baru nak menyucikan yer? Ustaz piang cam tu lah yer.

Mesin automatik SELALUNYA putaran pertama guna sabun, putaran ke 2 dan ke 3 guna air. Sebenarnya DAH CUKUP QAUL pun wahai ustaz2 bodoh piang oit.

Ustaz2 segera yg bodoh piang ini kamu semua nak jadikan rujukkan? Bior betul! Tak der ilmu pun. Cuma gheti piang sesuatu yg TIDAK DIKUASAI (ILMU). Kalau pemerintah lantik ustaz ini jadi guru agama, maka, tunggu masa pemerintah kena fitnah pasal ustaz2 yg bodoh piang, hakikatnya, tak membantu agama pun!

Kalau kulit terkena najis pun HANYA dgn basuhan air tanah berserta 3 kali basuhan air mutlak, maka begitu pulalah dgn pakaian wahai orang2 yg berakal yg DIAJAR oleh yg bodoh piang!

Kalau tak der tanah (gamak bodoh piang lah sgt), carilah sabun yg berasaskan dari galian tanah. Nah! Nak menyucikan pakaian? Niat lah "Sahaja aku menyucikan pakaian2 ini kerana Allah!". Basuhan pertama dgn sabun (yg berasaskan tanah), basuhan ke 2,3 dan keempat dgn air mutlak. Itu pun dah memadai.

Zaman ini, ustaz2 setan ghamai. Hukum fekah pun ngaji tak khatam, ada hati nak mengajar hukum2 fekah?

Tu namanya, ustaz bodoh piang berganda. Yg follow ustaz ini? Bodoh piang tahap dewa kentut kena muka sendiri..

Follow Us
Bila sebut anjing jap tadi, teringat pula sekoq anjing kurap yg bodoh piang, yg tak gheti makna beromen, malah tak sedar, SOLAT ALLAH TAK TERIMA sewaktu menghina diri itu anjing kurap.

Iyelah kan, bodoh piang hanya gheti basuh baju guna air 2 kolah nak hilangkan najis itu (anjing kurap). Dari hujung rambut hingga hujung jari kaki leh samak ke wahai anjing kurap?

TU PUN BODOH PIANG NAK AJAR AGAMA SEDANGKAN DIRI SENDIRI MASIH LAGI ANJING KURAP HINGGA KINI!
WAKAKAKAKA

Edited by MohdNizamCY at 13-4-2017 05:58 PM

Ada yg bertanya, mesin automatik tak menyucikan pakaian ke? Jawapan saya, jika mesin auto, basuhan ada 4 kali basuhan air termasuk sekali guna sabun, maka sudah cukup utk berkata "pakaian ini suci dari najis". Jika 3 kali, maka saya nasihatkan, rujuklah ulama2 yg dilantik pemerintah. Ada yg berkata "boleh" dan ada yg berkata "tak boleh". Bagi saya pula "BOLEH", selagi mana ain najis tidak nampak pada air basuhan terakhir. Selalunya, air basuhan kelihatan bersih jika melalui 4 proses basuhan termasuk sekali guna sabun.

Wallah Hu'alam

Edited by MohdNizamCY at 13-4-2017 06:10 PM

Ada yg bertanya, jika masih ada ain najis di atas pakaian, boleh ke menyucikan pakaian itu?

Jika ain najis itu BERKETUL, maka buangkan najis itu terlebih dahulu MELAINKAN ain najis yg tidak boleh dibuang secara kasar.

Apakah pakaian yg dibasuh yg masih ada ain najis,
meskipun sudah dibasuh itu dikira suci?

Mana2 pakaian yg masih ternampak ain najis walaupun sesudah dibasuh, maka ain najis yg "berwarna" perlu dibasuh "berasingan" dari pakaian2 yg lain. Contoh ain najis yg berwarna ini termasuklah darah haid. Maka pakaian yg terkena ain najis jenis ini SEWAJARNYA dibasuh secara berasingan. Dan semestinya, orang yg berakal tahu akan cara2nya kpd Rabbnya.

Ada soalan, agama boleh jawab. Dan ada soalan, agama pada diri sendiri yg boleh jawab.

Kerana itulah, perlu belajar ilmu Maqasid Syariah sedalam2nya.

Ada soalan? Tak der kot?

Soalan2 orang bodoh piang saya tak layan tau! Heehehehe

Dua ekoq ustaz bodoh piang tu, masing2 kena gi belajar ilmu maqasid syariah. Bodoh piang tahap dewa kentut kena muka sendiri buat apa ya!

Apasal saya kata USTAZ DUA EKOR itu BODOH PIANG? Hari2 ustaz BODOH PIANG berak kan? Gamaknya najis Ustaz BODOH PIANG itu berstatus najis jenis apa? Nak basuh PUNGKOQ pakai air hingga dua kolah ke?

Bagi saya, kamu semua BODOH PIANG! Mengiyakan Al Ustaz Al Bodoh Piang ibarat lembu kena tarik dgn tali, zap masuk dalam lubang neraka sekoq2. Iyelah kan, BELUM ADA SEJARAH LAGI, Al Ustaz Al Bodoh Piang itu sendiri BASUH PUNGKOQ SELEPAS BERAK berendam dalam air kolah utk menyucikan PUNGKOQNYA.

Al Ustaz Al Bodoh Piang inikah yg kamu semua nak kata BETUL? Cit podah! Pungkoq sendiri pun MENGAJI TAK HABIS, tu yang saya kata "BODOH PIANG" SEKOQ2 TU! Apa mcm? Layak ke korang nak masuk ke syurga dgn ustaz2 yg bodoh piang dizaman ini? PUIH! TAK DER HARAPAN PUN! (kerana membazir itu amalan syaitan). Dan pastilah, sekoq2 bertitle syaitan! Hahahahaha

Edited by MohdNizamCY at 13-4-2017 06:55 PM

Spt saya katakan sebelum2 ini "Saya dah lama menang pun". Tinggal lagi, korang punya mengaji dgn ustaz yg basuh pungkoq guna air dua kolah! Siap berendam dua ekoq ustaz yg bodoh piang tu dalam kolah tu (nak menyuci wal jubur wal bodoh wal piang!) Tu yg bodoh piang sekoq2 tu!

Hakikatnya! mengaji dgn orang bodoh piang buat apa? Diri sendiri pun TAK GHETI2 makna pungkoq dan najis? Hahahahahaha. Apa mcm? Nampak mcm bodoh piang kan? Sudah semestinya!!!

Bagi akulah kan, sekoq2 kalau nak masuk ke syurga, aku tarik sekoq2 masuk neraka. Bukan apa, bodoh piang hingga tak mampu nak beza makna beromen dan pungkoq? Kalau ada phd, tapi tak faham 2 benda ni, LAYAK MASUK SYURGA KE? Agak2 dgn ilham yg Allah beri selama ini, LAYAK KE KORANG MASUK SYURGA? Orang bodoh piang TAK LAYAK MASUK SYURGA PUN (HAKIKATNYA).

Kat dunia lehlah ex leh buat mcm2 kat aku ni, aku nak ushar di akhirat kelak, sekoq2 rasa dalam neraka. Biaq yg bodoh piang tau, ilham itu milik Allah dan bukan milik orang yg bodoh piang spt kamu semua!

HAHAHAHAHAHA

Sebelum terlupa, hang pa semua nak ajar aku agama ka? Hang pa punya agama pun nampak mcm bodoh piang aje? Cuba hang pa bagitau, Allah sebenarnya SAYANG KPD HANG PA ka atau saja Dia ilhamkan kpd aku nak habaq, hang pa ni hakikatnya BODOH PIANG?

Tak der sekoq pun yg ikhlas dalam forum ni. Semua takat nak belajar ilmu TANPA BERTALAQI dgn guru? Apa hang pa pikiaq, layak masuk syurga dah ke?

Piiiraaahhh mabuk! Mabuk syurga ka?

Standard ulama ada sijil pun BODOH PIANG kan? Apakah kamu fikir, Allah akan ilhamkan ilmuNya melalui ulama yg bersijil yg bodoh piang?

Malas pulak layab orang2 yg tak sedar, Allah jadikan mereka bodoh piang!

Beromen, babi dan pungkoq, semuanya Allah yg punya!

Nak tambah bahan perisa sikit, Ustaz2 Wal Kote basuh kote selepas kencing kena rendam dalam air 2 kolah ke?

Beromen, babi, pungkoq dan kepala kote petunjuk kpd orang2 yg BODOH PIANG.

Nak cerita Maqasid Syariah? LAYAK KE? Lum sebut pantat Wal Ustaz Wal Bodoh Piang ajar kena rendam dalam air 2 kolah? Bodoh piang sekoq2 kena kencing oit!!!

Aku selamber aje. Kalau pemerintah benci kpd aku pun, kurang2nya, aku gheti gak bab menyucikan pakaian. Kurang2 ilmu aku MANTAP dari ustaz2 yg famous tapi JELAS BODOH PIANG!

Zaman ni orang jahil RAMAI! Ushar dalam page ni pun leh nampak, sekoq2 bodoh piang nyata.

Apa lagi bukti yg nak kata aku kata tak betoi? Tak pa aih, kalau setakat kad maybank aku hang pa nak block, sedangkan petunjuk Allah aku tak block, aku nak tengok selepas ini, bala apa Allah nak bagi buat orang2 yg bodoh piang lagi Maha Sombong! Kurang2, aku berkata atas kebenaran, hang pa pula atas nafsu tak gitu? Ujian oh ujian!

cakap orang lebih diri sendiri jadi setan manusia xleh kontrol qarin sendiri tak sedar diri
dulu dok gila utube sampai taksub kunun ....hahaha...
tgk ustaz kasim sampai perasan makrifat....pastu sembang ujan la kilat la
tu semua tanda2 org bertuhankan diri sendiri hakikat 3 suku...perasan lebih...

perbetulkan dulu nafsumu....si nizam oiii