CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koliba

Cara Sucikan Pakaian Menggunakan Mesin Basuh Automatik (pakaian najis+tak najis)

rantaikendoq replied at 15-4-2017 06:02 PM
cakap orang lebih diri sendiri jadi setan manusia xleh kontrol qarin sendiri tak sedar diri
dulu do ...

Raul si bodoh piang! Duduk di taman sri bayu ke tu?  

cakap orang lebih diri sendiri jadi setan manusia xleh kontrol qarin sendiri tak sedar diri
dulu do ...

En Raul, bulan puasa tak posa ke tiap2 tahun? Kuatnyer nafsu dier yerk!

Talam dua muka ke tu?  

dulu do ...

Rasa selamat ke? Keselamatan terjamin ke? Plan gagal lagi ke tu Raul?

Dah berapa byk plan ler ni? Plan trap ek? Kecian yer abg yg kamu manipulasi itu kan? Siap bawa jumpa saya?

Tak tahu ke, kawan baik saya kenal brother itu? Tak rasa terancam ke?  

dulu do ...

Jgnlah Raul ingat saya lupa. Bila sahaja kamu sebut hal ehwal orangbesi, air wajah kamu menunjukkan kamulah orangbesi itu.

Saya byk belajar hal ehwal face emotional. Kamu tak pandai menipu yg sebenar2nya.

Lamanya saya tak cerita hakikat kamu itu kan? Kamu rasa selamat lama jugaklah yer!

Kini rasa selamat ke? Hehehehe  

dulu do ...

Apa kata saya nasihat kamu pula? Nak cara lembut ke nak cara kasar?

Kubur dalam tak?

dulu do ...

Apa macam? Rasa best tak bila saja saya main2 selama 5 tahun?

Talam dua muka jgn tunjuk samseng sgt yer? Kang samseng2 hentam muka talam dua muka lak nanti yer! (nasihat)  

Follow Us
dulu do ...

Mungkin 5 tahun tayang skill trap tak berjaya kot? Tu yg talam dua muka tak sedar, saya dah on track ler ni.

Tengok muka wife baik2, jagalah anak baik2. Tak yah dok pung pang gaya umpan tue. Tiap buku dalam rumah kamu saya ingat titlenya satu persatu. Rasa hebat jadi ulat buku ke tu?  

dulu do ...

Jaga diri baik2. Jgn jadi talam dua muka. Orang yg kamu hantar berbicara kpd saya malam itu pun ada cerita hal ehwal kamu. Mungkin dia tak tahu, tapi saya tahu.

Kamu rasa selamat ke ler ni? Mestilah risau giler kan? Saya? Hidup ke mati ke, itu urusan Allah.

Lagi nak berlagak di dalam forum? Berhati2 bro, tahun ini last raya, tahun depan belum tentu raya spt tahun ini.

dulu do ...

Mesti kamu ada ingat perkataan ini hingga kini "saya ada bau wangi jin". Agak2nya kan, saya tau tak kamu diganggu setan sebelum ifu dan bukankah kamu juga "marah kpd syaitan itu". Ingat saka saya ke tu?

hehehehehehe, ingat ke reti  

dulu do ...

Raul... oh Raul...

Berkatalah di dalam telefon "Eh! Sombong lagi yer?". Dah lupa ke tu? Talam dua muka kena bodoh piang selama 5 tahun tue. Tak rasa rugi ke tu?

Tu pasal ler, arwah mursyid bekas Imam Sg Layar gelar kamu BODOH! Dan semestinya BODOH PIANG bila cuba trap disini dgn matlamat "Oh, bro itu pun leh kena penjara".

Kamu silap orang ye. Bro itu tak dahsyat dari saya. Kerana saya lagi dahsyat dari bro itu. Iyelah kan, kamu tak pandai menipu pun...  

dulu do ...

Gi perbetul hati kamu. Penuh hitam dan byk ulat. Busuk lak tu mcm bangkai. Naik keta aje, bau bangkai. Lagi nak bagi nasihat? Cit! Podah!  

Edited by MohdNizamCY at 15-4-2017 11:11 PM
dulu do ...

Sebenarnya, best main2 dgn kamu ni. Rasa pandai tapi rupa2nya dah lama saya tahu kamu itu bodoh piang!

Dulukan, ada seorang mamat mcm kamu, keje nasihat saya kata saya ni tal betullah apalah, siap ajak gi dengar ceramah tok guru pondok tue.

Sekali terdengar bicara saya mengenai Allah, hingga berkecai gelas di depan mamat sombong spt kamu, apa saya cerita selepas iti,, SEMUA dia kata "ada di dalam AlQuran".

Kamu sekoq aje sombong bodoh piang tak sedar diri tu kekal neraka yg sebenar2mya. Rasa diri buat kebaikkan sedangkan hakikatnya kekal dineraka buat apa ler bodoh piang oit raul!. Lawak bodoh piang ler kamu ni!

dulu do ...

Jgn lupa, sepuluh hinggit yg kamu bagi dulu tu STANDARD bagi mesjid aje. Tak sesuai utk saya guna pun.

Kereta pun bau bangkai, seb baik leh sabar. Tidak kalu muntah depan hang aje ler labu oit  

dulu do ...

Oh by the way, bila saya berkata "bodoh piang", tak guna nafsu pun. Kamu meroyan sorang2 aje ler Raul oit!

Apa yg Dia ilhamkan, terus saya nyatakan disini. Lagi pun, mana saya bodek pun sewaktu jelaskan petunjuk pun dan tandanya pada ayat "BODOH PIANG".

Kamu dan rakan2 kamu layak syurga? NO WAY DUDE! Disneyland!

Edited by MohdNizamCY at 16-4-2017 12:39 AM

Cerita mengenai En Raul yerk :

11. Dan bila dikatakan kepada mereka: "Janganlah kamu membuat kerusakan di muka bumi". Mereka menjawab: "Sesungguhnya kami orang-orang yang mengadakan perbaikan".
12. Ingatlah, sesungguhnya mereka itulah orang-orang yang membuat kerusakan, tetapi mereka tidak sadar.
13. Apabila dikatakan kepada mereka: "Berimanlah kamu sebagaimana orang-orang lain telah beriman". Mereka menjawab: "Akan berimankah kami sebagaimana orang-orang yang bodoh itu telah beriman?" Ingatlah, sesungguhnya merekalah orang-orang yang bodoh; tetapi mereka tidak tahu.
14. Dan bila mereka berjumpa dengan orang-orang yang beriman, mereka mengatakan: "Kami telah beriman". Dan bila mereka kembali kepada syaitan-syaitan mereka, mereka mengatakan: "Sesungguhnya kami sependirian dengan kamu, kami hanyalah berolok-olok".
15. Allah akan (membalas) olok-olokan mereka dan membiarkan mereka terombang-ambing dalam kesesatan mereka.
16. Mereka itulah orang yang membeli kesesatan dengan petunjuk, maka tidaklah beruntung perniagaan mereka dan tidaklah mereka mendapat petunjuk.
17. Perumpamaan mereka adalah seperti orang yang menyalakan api, maka setelah api itu menerangi sekelilingnya Allah hilangkan cahaya (yang menyinari) mereka, dan membiarkan mereka dalam kegelapan, tidak dapat melihat.
18. Mereka tuli, bisu dan buta, maka tidaklah mereka akan kembali (ke jalan yang benar),
171. Dan perumpamaan (orang-orang yang menyeru) orang-orang kafir adalah seperti penggembala yang memanggil binatang yang tidak mendengar selain panggilan dan seruan saja. Mereka tuli, bisu dan buta, maka (oleh sebab itu) mereka tidak mengerti.

[Tafsir Surah Al-Baqarah]

Edited by MohdNizamCY at 16-4-2017 01:07 AM

En Raul yg bodoh piang. Tak tahu ke hal ehwal Qorin itu ape?

36. Barangsiapa yang berpaling dari pengajaran Tuhan Yang Maha Pemurah (Al Quran), kami adakan baginya syaitan (yang menyesatkan) maka syaitan itulah yang menjadi teman yang selalu menyertainya.(Qorin)
37. Dan sesungguhnya syaitan-syaitan (Qorin) itu benar-benar menghalangi mereka dari jalan yang benar dan mereka menyangka bahwa mereka mendapat petunjuk. (En Raul menuduh Qorin saya ke tu? Bodoh piang yer En Raul).
38. Sehingga apabila orang-orang yang berpaling itu datang kepada kami (di hari kiamat) dia berkata: "Aduhai, semoga (jarak) antaraku dan kamu seperti jarak antara masyrik dan maghrib, maka syaitan itu adalah sejahat-jahat teman (yang menyertai manusia)".
39. (Harapanmu itu) sekali-kali tidak akan memberi manfaat kepadamu di hari itu karena kamu telah menganiaya (dirimu sendiri). Sesungguhnya kamu bersekutu dalam azab itu.(En Raul dalam list ini)
40. Maka apakah kamu dapat menjadikan orang yang pekak bisa mendengar atau (dapatkah) kamu memberi petunjuk kepada orang yang buta (hatinya) dan kepada orang yang tetap dalam kesesatan yang nyata?
41. Sungguh, jika Kami mewafatkan kamu (sebelum kamu mencapai kemenangan) maka sesungguhnya Kami akan menyiksa mereka (di akhirat). (En Raul selalu kena kacau dengan Qorin kan? Dalam list orang2 yg tidak dilindungi Allah dari azabNya tau!)
42. Atau Kami memperlihatkan kepadamu (azab) yang telah Kami ancamkan kepada mereka. Maka sesungguhnya Kami berkuasa atas mereka.
55. Maka tatkala mereka membuat Kami murka, Kami menghukum mereka lalu kami tenggelamkan mereka semuanya (di laut), (Em Raul dah tahu kan, sudah berlaku cuma BELUM azab sebenar)
58. Dan mereka berkata: "Manakah yang lebih baik tuhan-tuhan kami atau dia (Isa)?" Mereka tidak memberikan perumpamaan itu kepadamu melainkan dengan maksud membantah saja, sebenarnya mereka adalah kaum yang suka bertengkar.

[Tafsir Surah Az-Zukhruf]

Bantah, malah bangsa suka bertengkar yer? Perasan masuk syurga ke tu En Raul Taman Sri Bayu, Sungai Lalang?

MohdNizamCY replied at 15-4-2017 11:13 PM
Jgn lupa, sepuluh hinggit yg kamu bagi dulu tu STANDARD bagi mesjid aje. Tak sesuai utk saya guna  ...

Kereta pun bau bangkai, seb baik leh sabar. Tidak kalu muntah depan hang aje ler labu oit

kereta tu tak berbau hapak sangat lah nizam
hang tu je yg bau busuk bukan main
tak caya ke

MohdNizamCY replied at 15-4-2017 11:20 PM
Oh by the way, bila saya berkata "bodoh piang", tak guna nafsu pun. Kamu meroyan sorang2 aje ler R ...

Apa yg Dia ilhamkan, terus saya nyatakan disini. Lagi pun, mana saya bodek pun sewaktu jelaskan petunjuk pun dan tandanya pada ayat "BODOH PIANG".
Kamu dan rakan2 kamu layak syurga? NO WAY DUDE! Disneyland!

petunjuk penamanya
banyak ayat hang semuanya meroyan mereng merapu ikut hawa nafsu je
perasan pulak yg lebih
macam tau org2 yg masuk syurga neraka
nizam oo nizam - perangai pun cam penyamun tarbus lagi, kasi malu chief dajjal je dapat kuncu2 low standard cam hang

Edited by MohdNizamCY at 16-4-2017 08:18 AM
orangbesi replied at 16-4-2017 04:03 AM
Apa yg Dia ilhamkan, terus saya nyatakan disini. Lagi pun, mana saya bodek pun sewaktu jelaskan pe ...

Hidup dalam beragama ini, tak perlu lihat kelemahan orang lain bilamana diri sendiri tidak Dia campakkan ilham ketaqwaan. Dan bilamana Dia tidak campakkan ketaqwaan, maka segala urusan tidak akan diredhaiNya meskipun telah jelas itu ilham ketaqwaan dari sisiNya melalui apa yg Dia kehendaki.

Berhati2 kerana, Allah jika mahu, melalui ilhamNya kpd kamu jualah, Dia pasti MENAHAN ILHAM ketaqwaan dan semestinya kamu tidaklah mampu berbuat apa2 melainkan dgn pertolongan Allah.

Taqdir seseorg itu dalam pengetahuan Allah. Jika nasib kamu kelihatan seakan2 diatas kebenaranNya, selagi mana masih ada orang lain berkali2 Dia ilhamkan taqwa kpdnya dalam maslahat umum, sesungguhnya itulah petunjuk nyata, kamu tidak layak utk kesyurgaNya.

Taqwa ini jalan ke syurga. Taqwa itu memakmurkan dunia samaada diri seseorg itu kafir ataupun Islam, mereka PASTI setuju Taqwa dari sisiNya.

Apa guna kamu semua mengambil petunjuk Taqwa dari saya sedangkan kamu sendiri TIDAK ALLAH ilhamkan taqwa? Mungkin orang lain, kamu boleh MENIPU di dunia,  akan tetapi diakhirat kelak, apakah nasib kamu selepas itu?

Bila Allah berikan ilmu Taqwa kpd seseorg, sudah pastilah, Allah memberitahu kpd kamu semua "Kamu tak layak utk menerima ilham ketaqwaan dari sisiNya". Dan jika Allah TAHAN ilham ketaqwaan itu melalui hamba2Nya utk maslahat umum, ketahuilah! Allah Maha Berkuasa utk menghancurkan manusia2 yg bodoh kerana menyangka mereka berada di atas taqwa sedangkan Dia menjelaskan, "Kamu tidak berkuasa ke atas hamba2Nya yg bertaqwa".

Jgn bermimpi syurga, SELAGI saya nyatakan perkataan ini "bodoh piang". Dan mencari kesalahan utk menutup kebenaran sedangkan jelas itulah Taqwa, semata2 menggunakan petunjuk Taqwa menurut hawa nafsu (dan sudah tentu dah lama Allah tahu), maka tiada kebaikkan sesudah itu yg sebenar2nya.

Samaada saya hidup ataupun mati, kamu tetap juga ke nerakaNya. Ini kerana, saya tidak akan menjadi saksi ke atas ilmu taqwa yg saya nyatakan disini meskipun ianya dari sisiNya kerana bagi saya, kamu semua tak layak pun utk ke syurgaNya (kerana mencari kesalahan utk mengaibkan mukmin demi kepentingan duniawi itu antara dosa2 kpdNya)