CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Salahkah Isteri Berpendapatan Lebih Tinggi Daripada Suami?

Edited by mbhcsf at 4-4-2017 06:51 AM
WhiskeyScotch replied at 3-4-2017 11:02 PM
Yes tugas didik anak wajib pada suami. Biar anak-anak ada rasa takut dan gerun dgn ayah. Dgn mak b ...

oih ..takutnyer , ingat you westernised sikit , aiyooo cenge ye...awat nak bagi anak takut ? tak leh ke like bagi depa cloase to you as possible even tak takut tunjuk report card? i bukan apa i tengok my friends sangat takut tunjuk report cards kat mak ayah depa , ada yg forged signature pun masa sekolah rendah lah...u know...my father tak kisah i vocal.

I tak pernah tau gaji suami i and die oso tak tau gaji i. Tapi die da sediakan umah, makan minom yg cukup utk ai and anak, ai is syukur.

nafkah still wajib kasi ...

Sapa yg dapat lebih tu payunglah keluarga.  Itu pun nak bincang ke?

Kalau isteri kerja, pandai-pandai lah sama-sama urus rumah & anak. Ini kalau isteri kerja, isteri urus anak, urus rumah. Laki duduk rumah goyang kaki tunggu makan? Amboi.

Lagi satu, hidup dalam masyarakat kita ni sangat mencabar, seseorang diukur pada berapa besar rumah, apa kereta dia pakai. Hmm. Pandai-pandailah didik diri untuk bersederhana. Menyimpan untuk masa depan.

for me x salah pun...yg salah bila si suami amik mudah semua benda...urusan kewangan bulat2 bg ke si isteri

Follow Us
sabbath_shalom replied at 3-4-2017 10:49 PM
I pon konservatif suka isteri buat kerja kat rumah home bisnes kat rumah like knitting, croaching, ...

Croaching tu apa? Haha.. Nowadays mak cik2 cam akak ni je yg minat benda2 ni. Puaslah nak nagajak ank2 dara kat sekeliling ni crochet, knitting semua ni. Masing2 baru ajar casting dah mengeluh.. Terus give up keje opis berlambak nak hadap katanya.. So guane?

rambut bru plak ke sebu  

ada lelaki masa kawen nk pompuan berjaya dan berkerjaya. konon nak tumpang bini. tp die sendiri sendu. ujung2 carik pompuan lain jugak jd bini no 2. bini no 1 perah duit, bini no 2 buat tempat tabur sperma. dah boring bini no 2 carik no 3 plak. dah boring no 3 carik no 4 pulak. ego tinggi melangit taknak bini lebih dr die.

minah : kenapa abang tak bagitau abang miskin masa kawin dengan minah dulu? abnag tipu minah

do : minah yang tak dengar cakap abang. kan abang dah bagitau minah, minah la satu2nya harta abang dalam dunia.

mel18 replied at 4-4-2017 12:21 PM
rambut bru plak ke sebu

Baru x brp baru juge le.  

gaji aku lbh sikit dari husband. tp tiap2 bulan husband bg nafkah, byrkan mcm2 kalau keluar. Dia pun tak pernah kacau duit aku, tak pernah tanya pun aku buat apa dgn duit aku. Aku sendiri pun tak pernah tanya apa dia buat dgn gaji dia..yg penting masing2 jaga kewangan masing2 dan tanggugnjawab masing2. Sbb masing2 ada rumah yg dibeli masing2, dan kereta masing2.

sabbath_shalom replied at 3-4-2017 10:52 PM
Kalau ikutkan...dah kerja suami tak payah bagi nafkah duit lagi sebab dia dah izin kan kerja.

S ...

satu contoh biawak hidup.biar bini kerje laki boleh free n joli. gaji bini tanggung segala. spesis begini patut dinyahkan segere  :

bagi aku mungkin tak salah la tapi somi kena la berusaha tp ada yg somi dah tau gaji isteri banyak so redha.. aku perasan somi yg agak tua maybe dlm 40 an la mcm malas dah terikat ngan keje bawah orang..asyik nak jadik freelance ajer..  mungkin ada some time mmg akan dpt sedebuk tp lelama habis gak sbb dorank tk dak sumber pendapatan yg tetap.. ego pun ada..aku tgk bini dia mmg kesian..semua kena tanggung especially bab kos anak la..nak tanggung kos g keje lagi..
(nie bukan kisah aku ek..tgk keadaan sekeliling)

Zaman sekrang ni ramai dah wanita yang belajar tinggi-tinggi..amik loan belajar..pastu kerja amik loan beli rumah beli kereta.. nak bantu family lagi..

ishhhh ada lagi lelaki olskool nak wife duk umah menjahit mengait mengayam...susahhhh... dh mcm kembali ke zaman silam...

Tapi kalau dah bercita-cita begitu, pastikan kerja suami tu bagus le..gaji lebat..bayarkan le hutang belajar si isteri tu..loan2 segala... jgn buat bodoh jer tak bayar. Alasan sebab bukan hutang dia..gaji pun ala2 cukup makan sajo..  tapi feeling mcm gaji berpuluh-puluh K sebulan..

mbhcsf replied at 3-4-2017 10:50 PM
oih ..takutnyer , ingat you westernised sikit , aiyooo cenge ye...awat nak bagi anak takut ? tak l ...

Kena ada rasa takut tu takdalah takut yg sampai tak berani nak bersuara. Takut maksudnya dia tahu batas dia tahu hormat. So that dia takkan berani nak langgar batas dan hormat tersebut. Dia boleh suarakan pendapat dia tapi dia kena ada batas dan hormat. Itu yang lacking dalam young generation sekarang. Tiada batas dan tiada hormat dalam menyuarakan pendapat. I want my kids to have that respect and boundaries. So dia kena ada rasa takut supaya dia tak langgar batas dan hormat tersebut.

I banyak kali tgk budak-budak zaman sekarang terlalu lantang sangat sampai parents sendiri di katanya bodoh dan a few ayat-ayat carutan yang tak sedap untuk didengar. I tak berkenan tengok bila anak tak rasa takut langsung sampai hilang hormat dan batas dengan parents sendiri.

Harap penjelasan I ni jelas lah.

akusukaq replied at 4-4-2017 02:38 PM
satu contoh biawak hidup.biar bini kerje laki boleh free n joli. gaji bini tanggung segala. spesis ...

kannn.. adake patut keizinan kpd isteri untuk kerja ditukar ganti dgn tanggungjwab dia sbg pemberi nafkah...adoii jauhkan le dari lelaki2 tatau tanggungjawab gini..

WhiskeyScotch replied at 4-4-2017 03:32 PM
Kena ada rasa takut tu takdalah takut yg sampai tak berani nak bersuara. Takut maksudnya dia tahu  ...

Itu salah didikan tu sampai ckp bodoh or mencarut pada makpak.. bukan salah org lain...mesti sebab makpak yg selalu keluar ayat2 gitu... Macam aku, taklah takut sgt pd mak aku.. biasa2 aje...tp kalau kami guna salah perkataan, tersebut bodoh ke, malah guna ganti diri 'aku' pun dia sound nk cili mulut kami..seram gak beb.. dh besar baru aku berani ber aku-aku dgn kawan2..

so marah biar bertempat..

Edited by WhiskeyScotch at 4-4-2017 07:58 AM
Potpouri replied at 4-4-2017 07:40 AM
Itu salah didikan tu sampai ckp bodoh or mencarut pada makpak.. bukan salah org lain...mesti sebab ...

Bagus sekurang-kurangnya you ada rasa seram tu kan bila dah tersalah cakap. I pernah tgk anak kawan I sangatlah takda batas takda hormat dan takda langsung rasa takut dengan parents dia. Siap kepala ayah dia diketuknya sambil cakap 'ayah ni bodohlah'. Takda langsung rasa takut or bersalah dgn ayah tu. Tapi, salah ayahnya juga tak tegur langsung bahkan boleh cakap macam ni 'biasalah budak-budak kan nak membesar'.

I geleng kepala je la cara didikan main biar je macam tu.

WhiskeyScotch replied at 4-4-2017 03:57 PM
Bagus sekurang-kurangnya you ada rasa seram tu kan bila dah tersalah cakap. I pernah tgk anak kawa ...

So.. tu salah bapaknya u.. dia merelakan anaknye ketuk kepala sambil panggil dia bodoh..
Bilalah agaknya umur yang sesuai dia nak didik anaknya tu.. jgn sampai ke tua lah perangai sebegitu..dah jd buluhhhh apa pun dh tak boleh..pity him