CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mytz

Perihal Ilmu Pengasih

Edited by Mytz at 10-4-2017 01:43 PM
myakayina replied at 10-4-2017 01:00 PM
Salam TT,
adakah minyak pengasih ni masih berkesan jika yg terkena tu solat tak tinggal..maksudn ...

Wsalam,

Bergantung kepada siapa yang membuat minyak tersebut. Secara am nya, sesiapa pun boleh terkena, cuma terpulang bagaimana kekuatan individu tersebut. Cuma kesan nya itu sahaja yg berbeza. Yg kuat, mungkin sedar mereka kena sesuatu, dan akan cari jalan untuk mengubati. Lelebih lagi kalau minyak itu jenis am.

Permasalahan minyak pengasih jika ianya dibuat khusus sesuatu mangsa. Dalam hal ini, sebelum membuat minyak tersebut, bomoh akan mengkaji kekuatan dan kelemahan mangsa. Sama ada menggunakan minyak pengasih akan berjaya atau tidak. Misalan nya jika mangsa itu kuat agama, bomoh mungkin isi kan jin atau khodam yang islam, atau jin kafir yang kuat.. Selain itu mangsa juga akan di lemah kan pelbagai cara yang lain untuk memastikan ianya berjaya. itu belum kita cerita minyak minyak yang di puja, contoh minyak yg berasal dari kawasan Siam. Yang ini saya kurang pengetahuan lah.

Selalunya minyak yang jenis berat dan kuat nie, amat jarang bomoh akan bagi kan pada orang ramai. Dan selalunya ada ritual tertentu sebelum penyerahan.

Mytz~

Naurah_rik replied at 10-4-2017 10:49 AM
TT cerita la dulu ilmu pengasih yang mana yang TT menuntut.
saya juga ada belajar (berguru) tapi bi ...

Awak pun kalau ada cerita, share juga dengan kita orang yer....

Untuk tambahkan pengetahuan sahaja... bukan nak banding bandingkan ek...

Mytz~

myakayina replied at 10-4-2017 01:00 PM
Salam TT,
adakah minyak pengasih ni masih berkesan jika yg terkena tu solat tak tinggal..maksudn ...

Selalunya takder expire date, cuma sesetengah minyak yang berisi jin, mungkin kena ada ritual tertentu untuk memastikan ianya berjaya.

Cuma kebanyakan minyak yang saya tahu, tak dapatdi handover. Maksudnya kalau saya buat untuk awak, maka awak saja dapat pakai.

Mytz~

Edited by Zaien at 10-4-2017 02:00 PM

dulu mse kt kpg (indo) akak sepupu siap de bg ayat baca2..
katanya untuk biar kekasih rindu dan sayang(ingat kt kita)..
ayat nya seperti ada sebut nama Allah dan Nabi Muhammad (sambil sebut kuncikan guna jari pada gula2) sambil sebut nama kekasih tu pada waktu petang senja. lepastu bg gula2 tu bg kekasih makan.(gula2 jampi)
ntah ye ke tidak berkesannya..  sebab masa tu aku baru form 1 , bf pun xde mmg tidak la cuba..

Zaien replied at 10-4-2017 01:58 PM
dulu mse kt kpg (indo) akak sepupu siap de bg ayat baca2..
katanya untuk biar kekasih rindu dan sa ...

Kalau pakai ayat ayat macam nie saya kurang arif sebenarnya.

Dalam apa yang saya pelajari melalui pengasihan, pelet, gendam dan ajian, kalau yg mantra mantra, sama ada di tawassul kan oleh para guru atau di ijazah kan dengan membayar mahar ilmu. Mahar ilmu nie bukan duit, tapi melalui ritual ritual tertentu.

Tapi lain tempat lain cara lah. Mungkin kat tempat lain aturan nya lagi mudah...

Mytz~

Mytz replied at 10-4-2017 12:42 PM
Awak pun kalau ada cerita, share juga dengan kita orang yer....

Untuk tambahkan pengetahuan sah ...

saya pun tak la pandai sangat.

belajar sikit-sikit je. dulu yang saya belajar tu sama macam TT la. Bacaan untuk rasa kasih, rindu.
Tapi dulu selalu amal juga, buat keselematan diri. Pergi mana-mana tak de yang nak buat musuh. Baik aje dengan kita.
Orang tengok pun berkenan. dan takde yang berdengki bagai. (dulu saya perantau)

Tapi guru saya pesan. Bole amal satu doa dalam satu masa. Maksudnya sorang tu pakai 1 doa. Walaupun anda menguasai banyak ilmu.
Umpama mekap, jika anda pakai terlampau banyak bole menyebabkan muka 'naik seram'.

Jadi, saya cuma amalkan 1 doa sahaja. Yang lain doa saya akan gunakan bila nak tolong org. cth ada org mintak tolong buatkan air untuk suami yang baran, kaki pukul, dan kaki perempuan. Tapi kalau yang datang mintak ubatkan untuk suami yang sedia baik. botol air tu saya ketuk balik. hahahaha.

Tapi ilmu mcm ni. jika berguru, lebih baik berguru hanya pada 1 guru. jika terlampau banyak guru, musibah utk diri sendiri balik.
Jika terlampau byk menuntut mungkin bole ada pendamping. walahualam.

Tapi TT, kenapa perlu disudahi dengan saidina Ali? Bukankah pentutup bacaan selalunya mengtauhidkan Allah yang Maha Esa?

Follow Us
Merepek je..bila perantara melibatkan jin dah jadilah menduakan allah.jatuh syirik nanti,tanggung lah sendiri akibatnya

Naurah_rik replied at 14-4-2017 01:37 PM
saya pun tak la pandai sangat.

belajar sikit-sikit je. dulu yang saya belajar tu sama macam TT  ...

Ya, itu yang sebaik nya belajar dari seorang guru. Sebagai perantau memang perlu juga kan, ya kdg kdg kita bukan kita buat salah pun, tapi kdg ada orang sengaja nak pekena kita.

Pengalaman belajar pun ada sedikit sebanyak, tetapi guru saya tu penyabar juga lah, dan saya nie agak pemalas hehe. Sampai dia hampir merajuk tak nak ajar lagi sebab saya tak sempurna penutup ilmu. Padahal tak susah sangat pun, buat majlis kesyukuran heheh

Dalam hal doa, yang saya pelajari memang mcm tu, selalu kita pakai apa yang sesuai dengan yang telah di pelajari. Pada saya sendiri saya tidak mengamalkan sangat, kecuali ada keperluan mendesak. Except bila orang minta tolong, itu baru guna kan sedikit sebanyak.

Hehe tidak lah, apa yang saya perhatikan mantra melayu klasik selalu berkesudahan begitu. Pada amalan saya sendiri, saya tidak banyak terlibat dengan mantra mantra melayu sebegini. Mungkin pengaruh syiah kot pada masa itu.

Mytz~

swimswim replied at 15-4-2017 12:02 PM
Merepek je..bila perantara melibatkan jin dah jadilah menduakan allah.jatuh syirik nanti,tanggung la ...

Kalau kita faham semua benda tidak memberi bekas dan kesan kita akan faham bagaimana sesuatu benda atau situasi itu boleh jadi syirik atau tidak walaupun ada atau tiada penggunaan jin.

Bukan semua perawat yang tak nampak islamik tu salah, walaupun jampi serapah nya dalam bahasa melayu dan bacaan ayat nya tak secantik orang lain. Semua berbalik kepada asas tauhid seseorang. Pakai kayu bidara pun, air dan garam pun kalau kita salah faham dengan peranan dan kuasa nya, pun boleh jadi syirik.

Mytz~

Mytz replied at 15-4-2017 03:47 PM
Kalau kita faham semua benda tidak memberi bekas dan kesan kita akan faham bagaimana sesuatu benda ...

Tak perlu beri alasan dan kaji benda yg jelas dan nyata salah dan syirik.kalau nak mengkaji dan mengaji,pergilah cari benda yg dah nyata beri manfaat di dunia dan akhirat

Kalau masih lagi nak berdolak dalik,aku hanya boleh ckp semoga ko dirahmati allah je la tt

Mytz replied at 10-4-2017 12:42 PM
Takder lah banyak sangat, setakat level fuh kanan fuh kiri, berkat doa baginda ali hehehe

Tapi  ...

Saya lebih tertarik dgn ilmu seru nie..

Betul ker mmg wujud ilmu seru nie tt.?

Betul ker boleh gunakan ilmu seru nie utk menyeru seseorang yg dirindui @ disayangi dtg bertemu dgn orang yg menyeru.?

Boleh tak tt ceritakan dgn lebih detail tenang ilmu seru nie.? Thanks  

Sbb dulu pernah satu malam masa saya tgh lena tido, saya mcm terdengar orang menyebut2 dan menyeru nama saya dan pada masa yg sama saya mimpi saya rasa seolah2 saya sedang berjalan utk keluar dari rumah..kemudian dgn izin Allah, masa tgh mimpi nak buka pintu rumah utk keluar terus saya terjaga..

Adakah benda yg pernah saya alami tu adalah ilmu seru jiwa @ hanya sekadar mainan tido jer tt.?

purpledesire replied at 16-4-2017 05:13 AM
Saya lebih tertarik dgn ilmu seru nie..

Betul ker mmg wujud ilmu seru nie tt.?

Yah memang ada ilmu seru nie, tapi kalau kat internet tu, abai kan saja lah…

Tapi benda nie berasaskan kepada logika juga. Kalau nak seru Ivanka Trumph, sah sah tak jalan, sebab ilmu macam nie berkesan jika sekiranya sudah kenal, lelebih lagi jika ada perhubungan yang kuat, contoh ibu dan anak, pasangan suami isteri atau kawan sepermainan. Mungkin boleh kalau nak masih mencuba, tapi saya rasa majoriti bomoh akan ketuk kepala kita atau dia sembelih kita kaw kaw sebab dia tahu kita nie bodoh nak mampus.

Dan ilmu seru nie kebanyakan melibatkan pihak ketiga, iaitu jin, melainkan pengamal tersebut sudah melepasi tahap tahap tertentu untuk menggunakan kekuatan dalam diri sendiri. Dan bergantung kepada tahap jin yang di guna, kalau jin tahap rendah dan pemalas nak mampus, hasil pun so so juga. Kalau jin yang bijak, dia akan manipulasi minda tu supaya tak nampak ketara sangat peranan dia dalam hal itu.

Tapi nak pakai jin bijak nie pun bukan mudah dan murah. Takder nya dia nak pandang darah anjing hitam mcm yg kita selalu dengar.

Untuk elak kena seru macam nie, kuatkan amalan dan paling penting jangan share personal data kat mana mana orang yang dicurigai.

Salah satu ilmu seru yang berkesan ialah menyeru qorin seseorang. Tetapi untuk melakukan ini, kekuatan dalaman seseorang itu diperlukan. Apabila qorin mangsa sudah dapat di lemah kan, maka kita boleh perintahkan apa sahaja pada qorin tersebut. Selalunya ianya digunakan untuk membangkitkan atau memadamkan berahi seseorang. Ini juga sebenarnya boleh di gunakan untuk memanggil pasangan yang tinggal jauh.

Mungkin @Naurah_rik ada nak tambah.....

Mytz~

purpledesire replied at 16-4-2017 05:21 AM
Sbb dulu pernah satu malam masa saya tgh lena tido, saya mcm terdengar orang menyebut2 dan menyeru n ...

Mungkin mimpi sahaja kot, atau mantra orang tu tak kuat sampai jadi hanging macam tu hehehe

Mytz~

Mytz replied at 16-4-2017 09:38 AM
Mungkin mimpi sahaja kot, atau mantra orang tu tak kuat sampai jadi hanging macam tu hehehe

Myt ...

hehee..mungkin betul gak tu..btw tima kasih tt sbb sudi menjawab pertanyaan saya nie..huhuu

Menarik... terima kasih TT dan purpledesire sebab share. Saya xtau pun ada ilmu seru ni. Selama ni tau ilmu pengasih dengan penunduk saja

Hiiii..lama x jenguk MPS

Ilmu pengasih/penunduk walau yang cemana sekalipon, pakai jin ka, konon pakai ayat quran ka, pakai mantera jampi ka apa2 lah, selawat ka,...semua tu dlm satu botol jek..namanya SIHIR.

Mengubah hati dan perasaan org lain tanpa rela...

jadi sapa pernah jadi tukang sihir tu mintak bertobatlah selagi ada waktu.

Missy_la replied at 18-4-2017 05:11 PM
Menarik... terima kasih TT dan purpledesire sebab share. Saya xtau pun ada ilmu seru ni. Selama ni t ...

Sihir pengasih juga, cuma brand jek lain...sihir ttp sihir..

Salam,

Sy tak tau apa pandangan org lain. Sy sgt berharap mod dapat review thread ni atas sbb2 tertentu. Antaranya mendorong minat org2 yg tertentu utk cendurung belajar ilmu pengasih. Sy rasa dah banyak cerita pasal org yg terkena ilmu pengasih. Termasuk sy sendiri. Jd sy tau betapa azab dan seksanya perbuatan pengasih tu. Sy taknak sebut pasal hukun islam sbb semua org tau apa hukumnya menyekutukan tuhan. Sy rasa mod @BabeYSHa atau mod2 lain boleh review thread ni dan buat pertimbangan untuk tindakan seterusnya. Samada diteruskan atau ditutup.

Sorry tt, tp ini keterlaluan utk dikongsikan. Salam

menarik, sila share lg TT i suka baca2 tambah pengetahuan