CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bravocharlie

pendpat utk buat pendapat smpingan

time kasih semua bg cadangan...dlm fikiran sy skg ni doorship..smlm dah start wat publish kt fb ttg agen pinjaman tu...kalau korang nk wat loan koperasi ke bank bgtau la...tp sy tak jadikan agen pinjaman ni keutamaan..nk buat jgk doorship baju raya n kuih raya mcm elle mujigae ckp...doa2 la....

bravocharlie replied at 4-4-2017 09:56 AM
time kasih semua bg cadangan...dlm fikiran sy skg ni doorship..smlm dah start wat publish kt fb ttg  ...

buat kerja tu jaga jugak kesihatan ye tgh pregnant ni, haish motip aku lak risau? Haha
Semoga pintu rezeki tu terbuka luas utk TT dan famili ye. Jaga diri dan baby.

time kasih semua bg cadangan...dlm fikiran sy skg ni doorship..smlm dah start wat publish kt fb ttg  ...

good luck dear... kalau niat u baik, insyaAllah dipermudahkan..

Good luck tt. Teruskan berusaha, jaga diri dan kesihatan baby. Semua forumer doakan semoga chuols murah rezeki

korang2 beli la baju raya kt iolss...heheheheheh...jual2 baju raya dship ni byk btol saingan kan...kdg2 smpai giveup....sblum ni buat dship jual mekap cmtu gak.....tp kali ni kene btol2 la...

Edited by betterthanEzra at 5-4-2017 03:42 PM

Ade byk sis dropship yang tak perlu modal, keahlian percuma.
Contoh:
www.serenityfabric.my/dropship
www.f528.my/daftar/dropship

Nak untung lg besar, pm saya pun takpe, saya share info

Follow Us
betterthanEzra replied at 5-4-2017 03:40 PM
Ade byk sis dropship yang tak perlu modal, keahlian percuma.
Contoh:
www.serenityfabric.my/dropsh ...

jual brg apa ye kt link tu...?dah klik xde ape brg perlu jual...tkot gak bak kata salah sorg forume scam ke ape tah...heheh..nti sy pm ye..time kasih..

prettyuglybabe replied at 3-4-2017 05:01 PM
laki awak kerja apa, awak kerja apa?
kenapa awak kena fikir laki awak penat balik kerja pukul 7 bla ...

Betul tu.kenapa dalam rumahtangga kalau x cukup duit bini jer yg kene buat part time?

X paham betul

dropship oomori best jugak. dia mcm tak bnyk songeh je pon.
gudluck tt.
satu je nk ckp, buangkan lah sentimen "mesti ramai org buatkan" mcm takut2 pulak nak mula.
tak kisah la ramai mana pon rog jual benda yg sama..yg penting kita percaya pada rezeki.
insyaAllah..niat baik...ada rezeki tu nanti.

husband ada kereta tak? suruh la dia daftar uber/grab.
masyuk jugak kott......

company iols tgh merge skarang ni, berkemungkinan ramai kena buang. so husband iols da tanya iols, ape plan iols, sbb iols ada komitment rumah lepas ni. plg iols nampak, jangka pendek, nak buat uber/grab je la kot. kat area cyberjaya ni laku keras. in long term, maybe iols kena asah blk bakang baking/memasak. amik order kecik2 dari rumah.

gudluck tt. insyaAllah ada rezeki baby tu nanti. teruskan usaha tau!

saya tadi ade bayar duit kat satu agen/butik baju raya..die ckp nk jd dropship kene bayar rm20/30.lepas sy bayar, sy update kt die.pstu sy tyela mcm2 , hrga baju,gmbar nk amek cmne bla bla ...die jwb tunggu je..pstu sy msj lagi soklan tu..die tak jwb..tp online...sy dah la bersemngat ni nk stat crik duit...dah la duit ku diujung2 tanduk.. die leh plak lengah2 kan...tp sy positif..die diam wlu online maybe sbb bz kot...doa ye chuolss.

bravocharlie replied at 6-4-2017 03:34 PM
saya tadi ade bayar duit kat satu agen/butik baju raya..die ckp nk jd dropship kene bayar rm20/30.le ...

harap-harap dia memang bz lah ye... sian u...
btw, kalau husband u mau tolong.. suggest dia kerja part time buat delivery McD. gaji diorang bayar 2x sebulan. sebulan boleh dapat max RM1500. biasa delivery mcd ni kat kawasan-kawasan situ je.. tak jauh. RM1500 tu untuk belanja bulanan... banyak juga lagi2 nak ada anak ni. kalau ada anak, memang tak boleh duit cukup-cukup je....

iols pula yang risau

sy da start wat droshp jual baju ..jual baju kebarung/jubah/blouse dari satu brand ni...da dekat 5 hari sy promote kot..tp xde pon org pm... cmne nk promote lagi ek....sedangkan laman rasmi brand tu beratus2 org surh pm bagai...sedeh mak nok...tak pe cube lagi...korang beli la baju bridesmaid /baju raya kt aku yek..heheheheheh

baju raya / bridesmaid
https://mforum.cari.com.my/forum ... amp;fromuid=2199237
(Source: CARI Infonet)

bravocharlie replied at 10-4-2017 11:27 AM
sy da start wat droshp jual baju ..jual baju kebarung/jubah/blouse dari satu brand ni...da dekat 5 h ...

Belum lg tu.  Selalunya rakyat Msia beli brg persiapan raya last minute.

2ggulah bila dah nak raya nnti, mesti x cukup kakitangan nak lyan customer

Bersabarlah.... rezeki utk anak tu mesti ada

Edited by Hana at 12-4-2017 04:49 PM

kalau saya, saya suka nak suggest yang offer services. hehehe. part time maid ke. tukang kebun ke.
Dropship ni, kalau u ramai kawan, itu boleh berjaya. u promote dikalangan kawan2 dulu.
kalau product mmg bagus + service u bagus, baru ianya menjadi iklan from mouth to mouth.

Kuih/biskut raya saya tak beli orang sebarangan. itu kalau saya la. hahaha.
jangan memain, sekarang ni, kuih tart nenas pun boleh kena tipu tau. hahaha. UNBELIAVALBE.
pastu yang kelakar tu, pembeli kalau viralKAN si penjual tu, misti orang melayu kuno akan suruh - halalkan aje la wak.
amboi..sedapnya mulut bercakap. hahaha..
oo..tidakla saya nak beli online dari orang promote iklan sebarangan ni.

kain baju pulak, saya tak beli jugak dari promo sebarangan. biasa kalau saya beli online kalau sesapa kawan kat FB,dia pakai  & promote. haa.itu baru saya beli. kiranya iklan from mouth jugak.
saya baru beli instant tudung pucci online. sehelai rm40. itu biras i yang promote. dah beli 1. sedap pakai. kain dari jakel uu..
pastu order lagi-dia belum buat-dah siap order kaler lagi. haa..itu mmg bisness kencang lah.
tudung instant, bisness kencang.

dekat2 puasa ni, ramai mak2 pemalas mcm ai, akan cari lauk instant.
iklan makanan boleh berjaya kalau buat iklan semberono kat memana.(ingat tak, i cakap, kuih tart pun boleh tipu orang? hahaha)
dapatkan order dulu, pastu baru buat kalau tanak modal hangus le.
instant pes sambal ke, pes ayam masak merah ke, pes kari ke. minyak bawang putih ke. mcm2 la pes ready made. yang siap masak tau. jangan yang mentah pulak. itu sama aje Giant/tesco pun ada jual.
ada sorang penjual ni, eksyen betul bila i message. mentang2 le pes sambal dia sedap.
mencik tau. penjual yang i tau, semua eksyen dgn ai. takpela noks. janji sedap. mmg ai merayu2 nak beli (selagi tak jumpa orang lain la)
ada sorang ni, dah start iklan nak ambik order utk ikan masin talang pedas. i salah sorang loyal customer. penjual ni, pakai estima lagi tau..kekadang, i saja buat eksyen (tgh pikir sebenarnya) nnt dia msg, kita ada open order ikan masin talang pedas. awak nak tak?
pastu kita pun jawab - nakkk..1 botol
hahaha..itu salah satu ciri2 penjual yang penting - msg le customer2 lama
sebenarnya dia jual mahal sket la. botol kecik tu, rm15. tapi, nasib baik sedap noks. tutup mata aje laa.. buat sendiri? kem salam jekk

Hana replied at 12-4-2017 04:46 PM
kalau saya, saya suka nak suggest yang offer services. hehehe. part time maid ke. tukang kebun ke.
...

TT pregnant uolssss macam mana dia nak buat service maid

MyNameIsIris replied at 13-4-2017 03:39 PM
TT pregnant uolssss  macam mana dia nak buat service maid

Boleh tahu kak noraidil meniaga apa?

MyNameIsIris replied at 13-4-2017 03:39 PM
TT pregnant uolssss  macam mana dia nak buat service maid

hehehehe..selepas beranak pun boleh.
laku ooo service maid ni tapi tu la. orang tempatan mmg tak buat services maid. orang indon aje buat sampai boleh demand nak dtg 2 orang. choi.

banyak la lagi services lain.
cuba pikir, apa yang bini orang selalu malas nak buat? itu le boleh dioffer servicesnya.

zaman GST + zaman harga petrol naik ni, beli barang tak berapa kencang sgt. ramai orang nak berjimat cermat.
unless barang tu ada brand. spt DUCK ke.  Ariani ke. Neelofar ke. Pandora ke. Sworaski ke.
yang boleh lepas beli pastu selifie pastu buat hastag. #duckscarvesorinotfake  

aina_shaira replied at 14-4-2017 07:25 AM
Boleh tahu kak noraidil meniaga apa?

teatox, collagen, baju, kuih raya, kain pasang.. itu antara yang i ingat lah

Hana replied at 14-4-2017 09:49 AM
hehehehe..selepas beranak pun boleh.
laku ooo service maid ni tapi tu la. orang tempatan mmg tak ...

untuk tt i rasa amik masa sikit nak buat service macam ni kecuali lipat baju... ok sebab lepas ni tt ada anak kecik kan
kalau u suruh i... i pun tak mau buat u.. ..